Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : West Brom - 3. srpna 2019   18:30

Nottingham Forest
8' Cash
1:2
(1:2)
West Brom
West Brom
15' Edwards   • 26' Phillips
Smith – Ribeiro, Figueiredo, Ameobi, Mir, Johnson, Richardson
England – Greenhalgh, Dermott
The City Ground, Nottingham
West Brom
Bond – O'Shea, Furlong, Townsend, Burke, Harper, Leko

To je z mé strany pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního večera a u fotbalu zase někdy, na shledanou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:6.
Je dobojováno. West Bromwich vyloupil Nottingham a bere všechny tři body za těsné vítězství 2:1. Všechny branky jsme viděli v prvním poločase, když nejdříve poslal domácí do vedení dalekou střelou Matty Cash, poté vyrovnal Kyle Edwards a obrat dokončil poněkud kuriózní brankou Matthew Phillips. Ve druhém poločase jsme sledovali spíše taktický výkon v podání hostujícího celku, přičemž Nottingham se k většímu ohrožení branky za celý poločas nedostal.
90+5'
90+5'
Vypadá to, že ne! Míč je v u hostujícího brankáře Sama Johnstona, jenž s rozehrávkou vůbec nespěchá.
90+4'
A hosté už dohrávají dnešní utkání u rohového praporku. Dostane se Nottingham ještě k šanci na vyrovnání?
90+3'
A konečně jsme viděli v zakončení také hrotového útočníka Grabbana. Jeho pokus o zakončení hlavou však bez problémů kryl Johnstone.
90+2'
Z pravé strany si na střelu navedl balon střelec jediného gólu domácích Matty Cash, tentokráte byl však neúspěšný, jeho pokus šel nad branku Sama Johnstona.
90+1'
Uvidíme pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
K hlavičce se po dlouhé době dostal střídající Sammy Ameobi, jenže jeho slabý pokus netrefil prostor tří tyčí.
89'
Nottingham se usadil na útočné polovině, přičemž útočnou akci založil Robinson dlouhým autem.
88'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Alfa Semedo, přichází Brennan Johnson.
87'
A Nottingham začíná pořádně tlačit na pilu! V pokutovém území se ke střele dostal Dawson, jehož pokus na poslední chvíli zablokoval Bartley.
86'
Žlutou kartu dostává Sawyers (West Bromwich Albion).
85'
A další protiútok po chybě jednoho z hráčů ve žlutém. Zblokovaná střela ovšem znamená pouze rohový kop.
84'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Kyle Edwards, přichází Rekeem Harper.
83'
Už je ovšem zpět na hřišti. Za postranní čarou však zůstává ležet další hráč West Bromu, konkrétně Kyle Edwards, který je ošetřován klubovými lékaři.
82'
Na trávníku zůstává ležet kapitán hostů Jake Livermore, kterého očividně trápí křeče.
81'
Zajímavý útok jsme konečně viděli i u domácích. Grabban se spolu s Rafou Mirem hnal do protiútoku, ovšem finální přihrávka přišla pozdě a ze slibné šance bude pouze roh.
80'
Není proto divu, že roh skončil pro fotbalisty West Bromu nezdarem.
79'
Phillips vybojoval rohový kop, ale do pokutového území se již mnoho hráčů ve žlutém nehrne.
78'
Nottingham se zatím marně snaží najít mezeru v obraně West Bromwiche. Na vyrovnání už jim zbývá zhruba čtvrthodina. Povede se jim Nottinghamu vyrovnat?
77'
Alfa Semedo obešel dva proti hráče a dostal se ke střele, ta mířila vysoko nad.
76'
Nedovoleným způsobem se podle hlavního arbitra dostal k míči Kyle Bartley a musel vyslechnout malé pokárání.
75'
A opět jsme byli svědkem řady rohových kopů domácích. Tradičně jsme ale žádné vážné ohrožení branky neviděli.
73'
Protiútok, zakončený centrem z kopaček Adomaha v pokutovém území přelétl Grabbana a před střídajícím Ameobim ho odklidil obránce West Bromu.
72'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Joe Lolley, přichází Sammy Ameobi.
71'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Kieran Gibbs, přichází Conor Townsend.
70'
Výborně si při obranné práci počínal Nathan Ferguson, jenž skluzem zastavil pronikajícího Semeda.
69'
Na střídání si ještě počkáme, což sudí dává gestikulací jasně najevo.
68'
Další protiútok zastavuje špatný první dotyk Rafa Mira. Rozehrávat bude Sam Johnstone, nejdříve ale uvidíme střídání.
67'
Nottinghamu dnes není souzeno vstřelit branku z rohu. Opět jsme byli svědky krátkého centru a bezproblémové obrany.
66'
A další roh pro domácí po obranném zákroku Ajayiho.
65'
Ti jsou ale tentokrát bez práce, jelikož centr, dnes už poněkolikáté, nenašel určeného adresáta.
64'
Adomah vybojoval rohový kop a do pokutového území míří nejlepší hlavičkáři Nottinghamu.
63'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Kenneth Zohore, přichází Oliver Burke.
63'
A ihned po střídání přišla série rohů! Po prvním opět chyboval Murić, který nezkušeně vyběhl a mohl být rád, že nebezpečí uhasil Dawson.
62'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Tiago Silva, přichází Rafa Mir.
61'
A opět Edwards. Tentokrát dostal nádhernou přihrávku na levou stranu a pořádně otestoval Muriće, jenž si připisuje parádní zákrok!
59'
Tiago Silva si počínal velice neomaleně v souboji s Ajayim. Ani teď sudí England do kapsičky pro žlutý kartónek nesáhl.
58'
Vypadá to, že uvidíme střídání a dá se předpokládat, že dojde k vystřídání Lewise Grabbana. Ten je dnes prakticky neviditelný.
57'
A opět stejný scénář. Edwards odcentroval, jeho centr byl ovšem znovu vysoký a spoluhráče nenašel.
56'
Adomah se snažil naběhnout do slibné pozice, na poslední chvíli mu míč od kopačky sebral Johnstone.
55'
Edwards opět táhl protiútok po levé straně, jeho centr ovšem prošel celým pokutovým územím a zasekl se až o reklamní panel za postranní čarou.
54'
Hra se po zbrklém začátku poločasu ustálila na polovině West Bromwich.
53'
Ani z tohoto rohového kopu nic nebude. Centr na přední tyč s přehledem odvrátil Ferguson.
52'
Lolley vyslal vysoký míč na zadní tyč, kde vše kontroloval Bartley, jenž míč odvrátil na roh.
50'
A opět aktivní Edwards, který se tentokrát zjevil na pravé straně, obešel protihráče, k jeho údivu ovšem přestřelil a domácí brankář tak nemusel zasahovat.
49'
A po této hlavičce se na útočný výlet vydal Kyle Edwards, jenž přeběhl půlku hřiště a už už se blížil do zakončení, když mu míč od nohou vykopl Kyle Bartley.
48'
Ten rozehrál Tiago Silva, jenže centr našel jen hlavu jednoho z obránců, který tak hru přesunul na druhou stranu hřiště.
47'
Z levé strany se pokoušel odcentrovat Joe Lolley. Jeho centr byl ovšem sražen na rohový kop.
46'
Domácí do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně a snaží se ihned ohrozit branku Sama Johnstona.
46'
Sledovali jsme velice pohledný první poločas. Úvodní čtvrthodinu měli navrch domácí, kteří za svou snahu byli odměněni brankou, když se z dobrých dvaceti metrů napřáhl Matty Cash a trefil naprosto přesně pravý dolní roh branky hostů. Na odpověď jsme čekali celých 7 minut, kdy se po slalomu v pokutovém území trefil Kyle Edwards. Za dalších deset minut už bylo v sektoru hostí o poznání veseleji. S trochou nadsázky by se dalo řici, že jejich druhý gól vstřelil Matthew Phillips omylem. Z pravé strany se chystal k dalekému centru, jenže míč zapadl přesně za záda překvapeného Muriće a hosté tak vedou po prvním poločase 2:1.
45+2'
45+1'
Útočné snažení domácích zastavuje faul Grabbana. Rozehraje opět Sam Johnstone.
45'
Hlavní rozhodčí utkání se rozhodl nastavit první poločas o dvě minuty.
44'
Po dvouminutové pauze už je Gibbs na nohou a hra započne u hostující gólmana. Ten, k nelibosti domácích fanoušků, nespěchá s rozehrávkou a čeká na vhodný náběh spoluhráčů.
42'
Na zemi zůstává po souboji se Silvou otřesený Gibbs a už k němu spěchají kluboví lékaři. Hráči tak mají malou chvilku na oddych.
41'
Nečekaně, přes tři obránce, vystřelil Semedo, střela to byla opravdu prudká, nicméně správný cíl nenašla.
40'
Z protiútoku se sám na dva obránce hnal Kieran Gibbs, na poslední chvíli mu ale vykopl míč od kopačky Dawson.
39'
Pěknou souhru předvedli Adomah a Cash. Druhý jmenovaný se nakonec odhodlal ke střele, k jeho smůle ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
38'
A opět se domácí hráči domáhají penalty a tentokrát, nutno podotknout, velice oprávněně, jelikož jeden z bránících hráčů zatáhl za dres Semeda.
37'
Po dlouhé době vidíme v útočném pásmu také domácí, jenže centr Cashe byl opět nepřesný.
36'
Ani kouč domácích není s výkonem svých svěřenců příliš spokojen, což dává najevo hlasitým křikem.
34'
Hosty vstřelený gól očividně hodně nabudil. Znovu a znovu zkoušejí, co červený obranný val vydrží.
33'
A domácí po úniku Adomaha žádají penaltu. Hlavní arbitr ale kroutí hlavou a penaltu nepíská.
32'
Hra se na chvíli zastavila u rohového praporku a následný aut hostů nepřinesl žádné ovoce.
31'
I v této situaci hosté volili rozehrávku nakrátko a své štěstí po třech přihrávkách zkusil opět Phillips. Tentokrát byl ovšem Murić pozorný.
30'
Pětadvacet metrů před brankou Nottinghamu byl faulován Zohore.
29'
K dalekonosné střele se odhodlal Joe Lolley, jenže neseřídil mířidla a trestuhodně přestřelil.
28'
A u míče i nadále hosté, ti operují na útočné polovině.
26'
West Brom právě vstřelil branku!

Tak to je fotbalová paráda! Po nenápadně vypadající kombinaci se z pravé strany snažil odcentrovat MATTHEW PHILLIPS, jenže k údivu všech přítomných míč zapadl až za záda Muriće, jenž už dnes podruhé může zpytovat svědomí.
24'
Ten nakrátko rozehrál Matty Cash a po následném centru se k hlavičce z šestnácti metrů odhodlal Ben Watson. Prudká hlavička ale skončila přesně tam, kde stál Sam Johnstone a skóre se tak nemění.
23'
Míč se pěkně do předbrankového prostoru. Našel však pouze hlavu obránců, kteří jej srazili na roh.
22'
Robinson byl faulován a uvidíme přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti.
21'
A pěkná kombinace i na druhé straně. Centrovaný míč na poslední chvíli odhlavičkovala nová posila hostů Semi Ajayi.
20'
Tu sice našli, konkrétně dnes aktivní Edwards, ovšem jeho přízemní centr byl velmi slabý.
19'
Hra se po vstřelených brankách poněkud uklidnila, momentálně sledujeme hosty, jenž kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku, kterou by pronikli do obrany domácích.
17'
Grabban lapen v ofsajdu, z hranice pokutového území rozehraje Johnstone.
16'
Pěkný centr poslal z levé strany střelec poslední branky Edwards, nikoho však v pokutovém území nenašel.
15'

Povede! Máme vyrovnáno! Po líbivé kombinaci na levé straně se k míči dostal KYLE EDWARDS, vzal veškerou odpovědnost na sebe, prokličkoval přes několikrát obránců a chladnokrevnou střelou Muriće, jenž může velmi zpytovat svědomí. Sám ví, že toto byla chytatelná střela.
14'
Domácí jako by po vstřelené brance rezignovali na útok a dávají hostům najevo, že teď je řada na nich. Povede se jim z pasivity něco vytěžit?
12'
Na pravé straně hostů je velice aktivní Nathan Ferguson, který zásobuje pokutové území nadýchanými centry.
11'
Zatím se jim daří držet míč na svých kopačkách. Do vážnější šance se ovšem nedostali.
10'
Tak to je velmi zajímavá zápletka hned od počátku utkání. Hosté budou dohánět jednogólové manko.
8'
Nottingham právě vstřelil branku!

A z ničeho nic přichází první gól. Do protiútoku se hnala červená družina, z pravé strany přišla lobovaná přihrávka od Alberta Adomaha, jež našla kopačky MATTYHO CASHE, a ten nad ničím nepřemýšlel a trefil náramnou střelou pravý dolní roh!
6'
Alfa Semedo si počínal nedovoleně a hosté rozehrají volný přímý kop.
5'
A také první práce pro hostující brankáře Sama Johnstona. Se slabou, zblokovanou střelou ale problém neměl.
4'
Ze souboje jeden na jednoho vyšel vítězně Matt Phillips. Pěkným centrem vyslal do útoku spoluhráče, ovšem ti velice snadno ztratili.
3'
Na útočné polovině se usadili domácí a dokonce se ocitli ve slibně vypadající šanci, jenže do tvrdé střely se vložil jeden z obránců.
2'
Hráči Nottinghamu jsou dnes oděni do červených dresů, hosté z West Bromwich oblékli kombinaci žluté a zelené.
1'

Nottingham Forest FC: Murić – Cash, Dawson (C), Worrall, Robinson – Lolley, Silva, Watson, Semedo, Adomah – Grabban
Náhradníci: Smith – Ribeiro, Figueiredo, Ameobi, Mir

West Bromwich Albion: Johnstone – Ferguson, Ajayi, Bartley, Gibbs – Phillips, Livermore (C), Krovinović, Sawyers, Edwards – Zohore
Náhradníci: Bond – O'Shea, Furlong, Townsend, Burke, Harper, Leko

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Dermott.
NOTTINGHAM FOREST FC – WEST BROMWICH ALBION

Vzájemná utkání nejsou v tomto případě faktorem, jenž by měl určovat pravděpodobného favorita. Mimo dvou střetnutí minulý ročník se oba mančafty utkaly před pěti lety! Minulá sezona přinesla v obou zápasech stejný výsledek – remíza. Favorita tak utkání nemá ani letos a můžeme očekávat tuhou bitvu až do poslední minuty.

Poslední 3 vzájemné zápasy:
West Brom – Nottingham 2:2
Nottingham – West Brom 1:1
Nottingham – West Brom 1:0
WEST BROMWICH ALBION

West Bromwich měl minulou sezonu určitě vyšší ambice. V semifinále play-off o Premier League vypadl po penaltovém rozstřelu s Aston Villou. I West Bromwich před startem nového ročníku posiloval. Mezi nové posily patří Semi Ajayi nebo Kenneth Zohore. Z přípravy může mít West Brom rozporuplné pocity. Jejich skóre činí dvě remízy, jedna výhra a jedna prohra.

Poslední 3 zápasy:
West Bromwich – Bournemouth 1:1
Rotherham – West Bromwich 0:0
Scunthorpe – West Bromwich 0:4
NOTTINGHAM FOREST FC

Tento anglický celek se stal slavným hlavně díky dvoum, po sobě jdoucích, vítězstvích v Poháru mistrů evropských zemí, předchůdci dnešní Ligy mistrů. Do této sezony však vstupují s mnohem většími ambicemi, a to také díky posilám jako jsou Alfa Semedo či Rafa Mir. Příprava pro Nottingham byla velica dlouhá. Celkem odehrál 7 zápasů s bilancí 3 výhry, 3 remízy a jedna prohra.

Lincoln – Nottingham 1:1
Nottingham – Real Sociedad 2:2
Nottingham – Crystal Palace 1:0
Hezký sobotní podvečer všem fanouškům ostrovní kopané! Společně se podíváme na 1. kolo druhé nejvyšší anglické soutěže mezi Nottingham Forest a West Bromwich.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.