Ode mně je to pro tento večer vše, loučím se s vámi a zase někdy u Onlajnů, na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 5:16.
Dnes byl k vidění velice pěkný zápas se šťastným koncem pro domácí. Lépe ale začali Toffies, které poslal v 18. minutě do vedení Ross Barkley a hosté vedli v celkovém součtu 3:1. Ve 24. minutě ovšem skončila v síti tečovaná rána Fernandinha a do kabin tak šla mužstva za stavu 1:1, respektive 2:3. Možná klíčový moment nastal v 66. minutě, kdy poslal domácí manažer Pellegrini na hřiště belgického záložníka Kevina de Bruyneho. Ten se za důvěru odvděčil už za 4 minuty, kdy po trochu kontroverzní akci Sterlinga propálil Roblese a srovnal celkový stav obou zápasů na 3:3. A de Bruyne byl i u rozhodující branky, když v 77. minutě našel ideálním centrem Sergia Aguera, jenž hlavičkoval přesně. V konečném součtu tedy City porazili Everton 4:3 a postupují do finále.
Je dobojováno, ve finále Capital One Cupu se proti Liverpoolu postaví Manchester City!
90+8
90+7
Robles zakládá možná poslední akci Toffies.
90+7
Cleverley našel ve vápně McCarthyho, ani on si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
90+6
Sterling vybojoval aut na polovině soupeře, kde se domácí budou snažit ušetřit cenné vteřiny.
90+5
Další Bainesův centr mířil na Funes Moriho, jenž se snažil vymodlit pokutový kop, už předtím mu ale byl máván ofsajd.
90+4
Kone se snažil prosadit ve velkém zmatku před Caballerem, nakonec je z toho však jen odkop od domácí svatyně.
90+3
De Bruyne je za potlesku tribun odnášen na nosítkách do útrob stadionu. Dá se také očekávat delší nastavení, než avizovaných pět minut.
90+1
Nastavuje se 5 minut. De Bruyne je mezitím stále ošetřován a vypadá to, že bude muset být stažen a Citizens budou hrát o deseti.
89
De Bruyne zůstává ve velkých bolestech na zemi, hra je tedy přerušena.
88
Baines fauloval Navase a i on dostává žlutou kartu.
88
Pro další Bainesův centr si došel Caballero, domácí si tak mohou opět oddechnout.
87
De Bruyne našel svým centrem od rohového praporku Aguera, ten ale tentokrát v dobré pozici mířil vedle.
86
Na druhé straně trefil Aguero jen McCarthyho nohy, roh pro domácí.
86
Baines poslal do vápna pěkný centr, domácí jej ale dokázali odvrátit.
86
Barkley se stále nezapojuje do hry, vypadá to na problém s nosem.
85
A druhá žlutá karta, tentokrát ji vidí Otamendi za ostrý zákrok na Koneho.
85
Barkley má drobné problémy a zatím je u postranní čáry ošetřován.
84
Cleverley tvrdě dojel Fernandinha a jelikož to byl již jeho několikátý prohřešek, vidí za něj žlutou kartu.
82
Everton se snaží se zápasem něco udělat, domácí však brání velice zodpovědně.
80
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Fernando.
78
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází John Stones, přichází Seamus Coleman.
77
Manchester City právě vstřelil branku!
Neskutečné, Citizens jdou do vedení 3:1 a tedy 4:3 v celkovém součtu! De Bruyne poslal fantastický centr na hlavu SERGIA AGUERA, který hlavičkoval přesně!
76
De Bruyne trefil jen zeď, následná Fernandinhova dorážka byla sražena na roh.
75
Fernandinho byl před soupeřovým vápnem faulován Cleverleym, dobrá možnost pro domácí.
75
De Bruyne výborně prodloužil na Sterlinga, proti tomu ale důrazně zasáhl Funes Mori.
73
Tentokrát Sterling na Stonese nevyzrál a dopředu jde Everton.
72
Hosté se pokusili ihned odpovědět, Barryho centru však scházela přesnost.
70
City jdou do vedení a v součtu obou zápasů je srovnáno! Výborně to udělal Sterling, který si posunul míč až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel KEVINA DE BRUYNEHO, jenž placírkou zamířil přesně k tyči! Opakovaný záběr ale také ukázal, že míč dost možná před Sterlingovou přihrávkou brankovou čáru i překročil, byla to však otázka centimetrů.
69
Další faul, tentokrát na straně Toffies. Obě mužstva začínají být čím dál více nespokojena s výroky sudího Atkinsona.
68
Kone si znovu výborně pokryl míč a nakonec byl faulován Clichym.
67
De Bruyne se ihned zapojil, nepohlídal si ovšem ofsajdové postavení.
67
Kapitánskou pásku po Toureho střídání převzal Silva.
66
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Yaya Toure, přichází Kevin de Bruyne.
66
Otamendi sklepával ve vápně míč pro Sterlinga, ten na něj ale příliš dlouho čekal a ihned byl zdvojen.
65
Tentokrát už se po faulu na Aguera píská, je z toho přímý kop pro Citizens.
64
Zabaleta se snažil prosadit na pravé straně, byl ale důrazně odstaven od míče Funes Morim. I přes protesty domácích se faul nepíská.
63
Tlak domácích nyní trochu polevil, Evertonu se daří držet míč ve středu pole.
61
Kone udržel míč proti Clichymu i Sterlingovi, nakonec to byl ale právě ofenzivní hráč Evertonu, od koho se kulatý nesmysl odrazil za brankovou čáru.
60
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Deulofeu, přichází McCarthy.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Osman, přichází Kone.
60
59
K hlavičce se protlačil Otamendi, mířil ovšem nad bránu.
59
Neskutečný tlak City! Po sérii odražených míčů se nakonec ke střele odhodlal Sterling, důležitý zákrok si ovšem připsal Cleverley! Roh pro domácí.
58
Sterling se za vápnem dostal k odraženému míči, při pokusu o střelu ale promáchl.
57
Hra má nyní skvělé tempo, domácí se tlačí dopředu a snaží se o vyrovnání celkového stavu skóre.
56
Aguero dostal další dobrý pas, který výborně zpracoval, nakonec se však zamotal do vlastních kliček.
54
Zabaleta odcentroval na hlavu Silvy, jenž trefil levou tyč! Toure se vzápětí k dorážce neprotlačil, tlak Manchesteru ovšem pokračuje.
53
Deulofeu se na pravém křídle neprosadil proti přesile a opět hrají domácí.
53
Sterling se samostatně dostal až na kraj vápna, následný centr se mu ale vůbec nepodařil a hosté si mohou oddechnout.
51
Další akce Citizens končí nepřesností, bude se kopat od Roblesovy brány.
50
Navas našel ve vápně krásnou přihrávkou Aguera, tomu ale rána z dobré pozice vůbec nesedla a míč skončil vedle.
50
Po sérii soubojů ve středu pole nakonec hrají domácí.
48
Domácí vybojovali roh, z toho se ale neprosadili a hosté opět zahrozili z rychlého brejku! Barkley vyslal dobrou přihrávkou do šance Deulofeua, ten ale zamířil přesně do míst, kde stál připravený Caballero.
47
Domácí začínají druhý poločas velkým náporem a obléháním soupeřovy šestnáctky.
46
46
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Jesus Navas.
Manchesteru tedy stále chybí alespoň gól, aby dnešní zápas protáhl do prodloužení.
První půle odvetného utkání semifinále Capital One Cupu mezi Manchesterem City a Evertonem je u konce. Domácí v ní byli aktivnějším týmem, přesto šli díky Barkleymu v 18. minutě do vedení hosté. Citizens vyrovnali o 6 minut později, když tečoval Fernandinhovu ránu za Roblesova záda Baines. Domácí jsou zatím více na míči, Toffies spoléhají hlavně na rychlé protiútoky.
45+2
45+2
Baines našel svým centrem Lukaku, který hlavičkoval ve velké šanci nad, už předtím mu ale byl odpískán faul.
45+1
Výbornou práci odvedl Lukaku, který ještě vybojoval roh pro Everton.
45+1
Nastavuje se 1 minuta.
45
Další přihrávka směřující na Aguera, kterého tentokrát pokryl Jagielka.
44
Silva opět hledal ve vápně Aguera, ten byl ale dobře pokryt Funes Morim a Robles si tak mohl dojít pro míč.
42
I Deulofeu to zkusil přímo, jeho pokus však skončil metr nad.
40
Barkley se výborně vyhnul Delphovi, jenž ho tvrdým zákrokem poslal k zemi. Výhoda přímého kopu nyní na straně Toffies.
40
Domácím roh příliš nevyšel a hosté okamžitě zkusili štěstí při rychlém brejku, Lukaku ovšem míč ztratil.
39
Silva zkusil přímou střelu, trefil ale pouze zeď. Roh pro domácí.
38
Cleverley fauloval těsně před vlastní šestnáctkou Delpha a je z toho velice zajímavá standardní situace pro City.
36
Následnou akci Manchesteru utnul Aguerův ofsajd.
36
Obrovské šance domácích! Aguerova rána zpoza vápna se odrazila od tyče k Silvovi, jehož ránu vyrazil reflexivním zákrokem Robles!
33
Hosté se dostali do dalšího nadějného protiútoku, Barkley ale tentokrát volil přihrávku na obsazeného Lukakua.
32
Demichelis byl uprostřed pole faulován Barrym, standardní situace pro City.
30
Hra je v posledních minutách trochu rozkouskovaná, oba týmy se střídají v držení míče.
28
Individuální akci Stonese utnul až tvrdý zákrok Otamendiho. Nakonec je z toho aut pro Everton.
28
Toffies se snaží trochu uklidnit hru a kombinují na své polovině hřiště.
26
Další rychlý útok domácích zastavil Jagielka ve spolupráci s Roblesem. Domácí jsou po vyrovnání na koni.
24
Citizens bleskově vyrovnávají! Silva krásným míčem vysunul do brejku Aguera, jeho ránu srazil Stones jen k FERNANDINHOVI, jehož dělovku tečoval Baines do Roblesova protipohybu!
23
Silva přiťukl míč Tourému, jeho rána z 15 metrů ale skončila nad.
22
Aguero si nabíhal na dlouhý pas za hostující obranu, Robles byl ale z brány včas a odkopl míč.
20
City se svému soupeři snaží ihned vrátit úder, Sterlingova dalekonosná rána ale nebyla přesná.
18
Everton právě vstřelil branku!
Do vedení jdou ale hosté! Na konci rychlého protiútoku byl ROSS BARKLEY, jenž si navedl míč na střed hřiště a tvrdou ranou propálil Caballera.
14
Domácí i nadále hodně drží míč, zatím se jim ale nedaří dostat do větší šance.
9
Silvův dlouhý míč zastavila obrana Toffies, domácí jsou ale znovu u míče.
5
Domácí Manchester City je v úvodních minutách aktivnějším týmem, hosté ale brání svůj náskok velice důsledně.
4
Deulofeu se dostal do vápna, jeho přihrávka ale byla sražena.
1

Manchester City: Caballero – Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Clichy – Fernandinho, Delph – Silva, Toure (C), Sterling – Aguero
Náhradníci: Hart – de Bruyne, Angelino, Iheanacho, Navas, Fernando, Sagna

Everton FC: Robles – Stones, Jagielka (C), Funes Mori, Baines – Cleverley, Barry – Deulofeu, Barkley, Osman – Lukaku
Náhradníci: Howard – Coleman, Koné, Lennon, McCarthy, Oviedo, Pienaar.
POSTAVENÍ V PREMIER LEAGUE

Co se týče Premier League, tak zde je na tom výrazně lépe Manchester City. Ten se aktuálně nachází na druhé pozici se ztrátou 3 bodů na první Leicester City. Manchesteru akorát dýchá na záda Arsenal, který má s Manchesterem shodně 44 bodů. To Everton se drží na dvanácté příčce a snaží se stoupat vzhůru. Aktuálně ztrácí 2 body na Crystal Palace a nechává za sebou londýnskou Chelsea, která s osmadvaceti body ztrácí na Everton 1 bod.
PRVNÍ ZÁPAS

06.01.2016 Everton – Manchester City 2:1

Do tohoto utkání jdou lépe naladěni hosté z Evertonu. Ti v prvním vzájemném střetnutí porazili doma Manchester City 2:1. Skóre otevřel ve 45. minutě Ramiro Funes Mori. Dlouhou dobu platil tento stav, nicméně v 76. minutě si vzal slovo Jesús Navas, který svým gólem vyrovnal stav utkání. Radost Manchesteru City však byla jen chvilková, jelikož hned za 2 minuty upravil na konečných 2:1 Romelu Lukaku. Podaří se Evertonu obhájit vítězství na půdě Etihad Stadium, nebo Manchester City využije domácí prostředí a postoupí do finále?
Příjemný středeční večer u sledování odvety Anglického Ligového poháru. Manchester City přivítá doma v rámci semifinále Everton FC. Tímto zápasem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.