Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Chelsea - 26. září 2018   20:45

Liverpool
Liverpool
58' Sturridge
1:2
(0:0)
Chelsea
Chelsea
79' Emerson   • 85' Hazard
Liverpool
Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Moreno – Milner (60. Henderson), Fabinho (87. Salah), Keïta – Shaqiri, Sturridge, Mané (71. Firmino). Trenér: Jürgen Klopp.
Grabara – Firmino, Salah, Gomez, Henderson, Solanke, Jones.
Kevin Friend – Adrian Holmes, Mark Scholes
Anfield Road, Liverpool
Chelsea
Caballero – Azpilicueta, Christensen (73. Luiz), Cahill, Emerson – Fàbregas, Kovačić (64. Kanté), Barkley – Moses, Morata, Willian (56. Hazard). Trenér: Maurizio Sarri.
Bulka – Jorginho, Kanté, Hazard, Hudson-Odoi, Zappacosta, Luiz.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 10:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:10.
Je dobojováno a z postupu do další fáze se raduje hostující Chelsea! I druhý poločas přinesl velice slušný fotbal, ve kterém byli dlouho lepší domácí. Hned v úvodu zahodil obrovskou šanci Daniel Sturridge, ale v 58. minutě to už bývalému hráči Chelsea vyšlo, když se prosadil akrobatickým volejem. Domácí pak svůj těsný náskok drželi až do 79. minuty, kdy po přímém kopu srovnal z dorážky Emerson. Definitivní obrat pak zařídil Eden Hazard, když obešel několik protihráčů a tvrdou křížnou ranou prostřelil Mignoleta. Londýnský klub pak v závěru své vedení celkem bez potíží uhlídal a může se těšit na čtvrté kolo Ligového poháru.
90+7'
90+6'
Ještě jeden přímý kop pro Liverpool, faulu se dopustil David Luiz. Do vápna běží i gólman Mignolet.
90+5'
Álvaro Morata zakopl po odpískání míč a od sudího si za toto chování vysloužil žlutou kartu.
90+4'
No, teď to hostům málem nevyšlo, Henderson po špatné rozehře Chelsea hledal Sturridge, jenže na levou stranu poslal až moc prudkou přihrávku.
90+4'
Menší závar u pokutového území hostů, Luiz se s ničím nepáral a prostě odkopl na aut. Hlavně co nejdál od branky.
90+3'
Domácí pospíchají dopředu, zatím ale naráží na modrý obranný val.
90+2'
Chvíli byl Hazard na levé straně volný, jenže ani nevystřelil, ani neodcentroval. Tak se alespoň pokusil podržet míč poblíž vápna Liverpoolu.
90+1'
Ještě jedna žlutá karta, dostal ji hostující Viktor Moses.
90+1'
Azpilicueta vhazuje na útočné polovině, s rozehrou rozhodně nikam nepospíchá.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Další faul Jordana Hendersona a teď už to má za žlutou kartu.
89'
Po dlouhých přípravách se k přímáku postavil právě Hazard, trefil ovšem pouze dobře postavenou zeď.
88'
Henderson kousek před vápnem fauloval Hazarda a je tu nebezpečný přímý kop pro Chelsea.
87'
Je to tu, Fabinha nahrazuje Mohamed Salah.
86'
Nyní musí pospíchat domácí a trenér Klopp už chystá posílení útoku.
85'
Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté už vedou a EDEN HAZARD předvedl opravdu luxusní akci. Po přiklepnutí na pravé straně si udělal Keïty a Morena slalomové kužely a prudkou křížnou ranou nedal Mignoletovi šanci na zákrok – 1:2.
84'
Shaqiri se svým centrem neuspěl, dopředu už jde hostující Chelsea.
83'
Shaqiri nacentroval do šestnáctky, Caballero ale včas vystartoval a nedělalo mu problém si dojít pro volný míč.
82'
Henderson hledal nabíhajícího Firmina, poslal mu však až moc vysoký centr.
81'
Domácí do něj ale nechtějí a už zakládaní rychlou útočnou akci.
80'
Rázem se nám přiblížil penaltový rozstřel!
79'
A je srovnáno! Mignolet sice po přímém kopu dokázal vyrazit hlavičku zblízka, ale na dorážku pozapomenutého EMERSONA už byl krátký. Rozhodčí si ještě počkal na posouzení od videa, zda se při rozehrání hosté nedostali do ofsajdu, ale po chvíli gól definitivně uznal.
78'
Za faul na Mosese byl žlutou kartou potrestán Naby Keïta.
77'
Na opačné straně se do vápna hnal Shaqiri, rychle zasekl, ale poté upadl. O faul v podání Emersona se ale v žádném případě nejednalo, domácí hráč spíše upadl pouze pro ztrátu rovnováhy při změně směru.
76'
Nevyšlo to ani Hazardovi, ten byl u hranice šestnáctky přichycen v ofsajdovém postavení.
75'
Chelsea se snaží přitlačit soupeře k pokutovému území, tím to ale končí, dál se hosté nemohou dostat.
73'
Poslední změna Chelsea, dohrál Andreas Christensen, který hned zamířil do útrob stadionu, zbytek utkání odkope David Luiz.
71'
Další domácí změna, dolů jde Sadio Mané, na trávník vbíhá Roberto Firmino.
70'
Domácí nyní obléhají pokutové území Chelsea, to hráčům v červeném momentálně stačí, až tak tvořit hru nemusí.
68'
Mignolet si nyní zakřičel a obrana k němu pustila nízký Azpilicuetův centr z pravé strany.
67'
Lovren skvěle zvládl obrannou činnost a malou domů na Mignoleta ukončil snahu Chelsea o útok.
65'
Caballero si včas vyběhl na centrovaný míč z pravé strany a vyboxoval jej mimo svou šestnáctku.
64'
Druhá změna Chelsea, na lavičku míří Mateo Kovačić, zahraje si Ngolo Kanté.
63'
Moses vysunul do běhu Barkleyho, jenže ten prováhal nejlepší okamžik pro střelu a Matip jej zablokoval.
61'
Liverpool je při chuti, což nyní dokázal Shaqiri. Branku sice netrefil, potlesk tribun si ale zasloužil.
60'
Domácí udělali změnu, dohrál James Milner, novou tváří se stal Jordan Henderson.
58'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Azpilicueta nezvládl odkop, ke střele se dostal Mané, jeho střelu Caballero vyrazil před sebe a o dorážku se pak opravdu povedeným akrobatickým pokusem dostal DANIEL STURRIDGE. Po nádherném gólu vede Liverpool 1:0.
58'
Maného centr do pokutového území byl čitelný a byl také celkem hravě odhlavičkován.
56'
Hosté poprvé vystřídali, skončil Willian, nastoupil Eden Hazard.
56'
Další Fabinhův nedovolený zákrok a nyní už to bylo za žlutou kartu.
55'
Faul na Kovačiće, provinil se Fabinho, který si pak musel vyslechnout menší kázání od sudího.
53'
Druhý rohový kop už tak nebezpečný nebyl, hosté vyráží od gólmana kupředu.
53'
Roh pro Liverpool. Na centr si naskočil Mané, s lehkou tečí však míč skončil na horní síti Caballerovy branky.
52'
Přes Maného a Morena se míč dostal do šestnáctky, naskakující Sturridge se ale k hlavičce proti modré obraně nedostal.
50'
Za skluz na Shaqiriho byl žlutou kartou potrestán hostující Mateo Kovačić.
49'
Willian se sice dostal do pokutového území v levém koutě ale přišel o míč.
47'
Na druhé straně zakončoval Morata, nemá však dnes seřízená mířidla. Jeho rána šla nad.
46'
Hned v úvodu zahodil Sturridge obrovskou šanci na otevření skóre. Po špatné malé domů hostů se dostal do sóla, udělal i kličku brankáři, jenže byl poté trochu rozhozený a zakončil mimo prázdnou branku!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, který sice branku nepřinesl, avšak fotbal to byl pohledný. Nejprve měli mírnou územní převahu hosté, tu ale nedokázali Moratou přetavit v případné góly. A tak se pak ke slovu dostali i hráči Liverpoolu. Ti byli v útoku nebezpečnější, jak Keïta, tak ani Mané ale Caballera nepřekonali. Na góly si tak musíme počkat po přestávce.
45+2'
45+1'
Rozehrávka Mignoletovu branku neohrozila, domácí se v poklidu ubránili.
45+1'
Tak ještě jeden rohový kop pro Chelsea.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Po chybě hostů v rozehrávce se k míči dostával Sturridge, jenže to měl na dlouhou nohu.
44'
Z dálky pálil Shaqiri, jeho rána skončila mezi diváky za Caballerovou brankou.
42'
Po centru se chvíli bojovalo v šestnáctce, míč se nakonec odrazil přímo ke Caballerovi.
42'
Shaqiri se sice přes Kovačiće nedostal, vybojoval však pro Liverpool alespoň rohový kop.
40'
Chelsea se nyní snaží hlavně uklidnit hru, dvě šance soupeře byly dostatečným varováním.
39'
Liverpool přidává na tempu. Byla tu další šance, po vysunutí centroval Shaqiri na nabíhajícího Maného, jeho následnou hlavičku ke vzdálenější tyči zneškodnil pohotový Caballero!
37'
Přihrávku do běhu dostal Keïta a pravačkou tlačil střelu k tyči. Caballero se ale vymrštil a dosti prudkou střelu vyrazil na roh!
35'
Mané pronikl zleva do šestnáctky, šajtlí přihrával pod sebe, našel ale pouze hráče v modrém a ti odkopli. Fàbregas ale při odraženém míči hrál rukou, což domácí docela rozezlilo, neboť se nepískalo.
33'
Pěknou kličkovanou do šestnáctky předvedl Moses, přešel přes několik soupeřů, ten poslední už ale byl nad jeho síly.
32'
Azpilicueta s Caballerem vyřešili situaci u vlastní šestnáctky, Chelsea může jít dopředu s postupnou akcí.
31'
V pokutovém území Chelsea upadl Keïta, rozhodčí byl ale blízko a viděl, že domácí hráč tomu opravdu hodně přidal.
30'
Nyní leží na hrací ploše domácí Alberto Moreno, ten si ublížil při pokusu o Mosesovo zastavení.
29'
Hosté přenesli hru na levou stranu, Liverpool pro tuto chvíli odvrátil na autové vhazování.
28'
Menší pauza, neboť po souboji s Azpilicuetou zůstal na trávníku ležet domácí Mané. Bude ale moci bez potíží pokračovat, nebude ani potřeba ošetření.
26'
Druhá žlutá karta pro Liverpool, za Kovačićovo stažení ji dostal Joel Matip.
24'
Willian se snažil z levé strany posunout na střed a zakončit pravou nohou, byl ale zastaven Shaqirim. Ten už rozjíždí akci domácích.
22'
Na druhé straně se do útoku cpali Mané a Sturridge, obrana Chelsea se ale zvládla vrátit a nakonec je z toho všeho aut pro hosty.
21'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Emersona ji dostal James Milner.
20'
Ten už pro branku Liverpoolu nebezpečný nebyl, domácí mohou jít kupředu.
19'
Morata opět vystihl ofsajdovou linii, dostal se za obranu, nyní jeho střelu ale Mignolet srazil na roh.
17'
Fàbregas skvěle našel nabíhajícího Moratu, který se zblízka pokusil přehodit Mignoleta. Moc tomu nescházelo, nicméně gólman Liverpoolu celou svízelnou situaci zvládl a dorážka z úhlu už šla mimo.
15'
Liverpool v akci, Alberto Moreno však přijímal přihrávku v ofsajdovém postavení.
14'
Na dlouhý Maného nákop pospíchal Shaqiri, byl ale zakřižován a k míči se vůbec nedostal.
13'
První opravdu kloudná střela na branku. Na svědomí ji měl Willian. Mignolet jeho pokus doprostřed branky v klidu kryl.
11'
Odvážně to zkusil hostující Barkley. Docela kus za pokutovým územím napřáhl ke střele, jeho rána se však stočila od Mignoletovy branky.
10'
Liverpool ale pokračovat v tlaku a došlo i na další střelu. Tu srazil Fàbregas a podle některých domácích rukou. Pokračovalo se však ve hře.
9'
V pokutovém území se kolem obránce parádně obtočil Shaqiri a hned i vystřelil. Jeho pokus byl sražen.
8'
Chelsea kopala přímý kop, vzdálenost i úhel, to vše volalo po přímé střele. Chopil se toho Willian, míč ovšem poslal vysoko nad břevno.
7'
I ta je už minulostí, pokus o přihrávku z pravé strany odvrátil Lovren.
6'
Malá domů na Caballera končí akci domácích po levé straně, dopředu už jde Chelsea.
5'
Hostující Barkley to vzal středem, narazil však na přesilu hráčů v červeném a bylo po akci.
4'
Střely se dočkali i domácí, jmenovitě to byl Keïta. I jeho pokus pod břevno skončil u připraveného gólmana.
4'
Na táhlý centr si naskočil Christensen, hlavička mířila pod břevno, Mignolet tam ale byl právě včas.
3'
Další Mosesův sprint pravou stranou skončil rohovým kopem.
2'
Moses se pokoušel o průnik pravou stranou, následný centr se však ani nedostal do malého vápna. Nyní už jde dopředu Liverpool.
1'

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Moreno – Milner, Fabinho, Keïta – Shaqiri, Sturridge, Mané. Trenér: Jürgen Klopp.
Náhradníci: Grabara – Firmino, Salah, Gomez, Henderson, Solanke, Jones.

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta, Christensen, Cahill, Emerson – Fàbregas, Kovačić, Barkley – Moses, Morata, Willian. Trenér: Maurizio Sarri.
Náhradníci: Bulka – Jorginho, Kanté, Hazard, Hudson-Odoi, Zappacosta, Luiz.

Rozhodčí: Kevin Friend – Adrian Holmes, Mark Scholes.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Chelsea FC

To Blues chtějí po loňské zpackané sezóně udělat opět progres. V lize se jim až do neděle dařilo naprosto stejně jako Liverpoolu, po pěti kolech měli maximální počet získaných bodů, jenže proti West Hamu v londýnském derby přišla po remíze 0:0 první ztráta, a tak na Reds nyní Sarrih svěřenci ztrácejí dva body. Chelsea letos hraje po delší odmlce jen v Evropské lize, kam ale vkročila minulý čtvrtek pravou nohou, když na hřišti PAOKu Soluň vyhrála díky brance Williana 1:0. Zajímavostí duelu je, že se oba celky utkají znovu v sobotu, a to od 18:30 ve šlágru kole tentokrát v rámci Premier League.
Liverpool FC

Reds hrají ve velké formě i pohodě, a v lize jsou možná největšími favority na titul! Tým kolem hvězdného tria Sané – Firmino – Salah zatím v lize neztratil ani bod, přičemž pohodlně vládne tabulce a pravidelně soupeře zásobuje góly. Naposledy formu Kloppových svěřenců odnesl Southampton, který odjížděl z Liverpoolu s porážkou 0:3. Domácím se navíc podařil i vstup do Champions League, když na úvod v megašlágru porazili hvězdné PSG 3:2 díky brance Roberta Firmina z nastaveného času. Nyní čeká celek z města Beatles další náročný duel, avšak v rámci ligového poháru.
Vítám všechny fanynky a fanoušky anglického fotbalu! Dnes se v rámci třetího kola Carabao Cupu – anglického poháru představí v největším šlágru programu doma Liverpool FC, jehož soupeřem bude Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.