Je za námi utkání osmnáctého kola mezi domácím Hoffenheimem a Borusií Mönchengladbach. V utkání jsme neviděli jedinou branku a tak se diváci příliš fotbalové parády nedočkali. Blíže ke třem bodům měli asi nakonec hráči domácího celku, kteří hlavně ve druhém poločase nedokázali proměnit jasnou tutovku. Jinak se utkání hrálo ve vyrovnaném gardu a remíza je tak zaslouženým výsledkem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a zase někdy u německého fotbalu napočtenou.
90+2
Domácí se ještě snažili ohrozit hostující branku. Borussia ale spolehlivě brání a odkopává do bezpečí.
90+1
Hosté ještě takticky střídají. Na hřiště se podívá Rupp, který nahradí Herrmanna.
90
Hlavní rozhodčí Sippel nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Utkání se nám blíží do svého konce. Zhruba minutu před koncem je stav stále bezbrankový.
87
Domácí si nevěděli rady s kličkujícím Vollandem a tak ho poslali k zemi. Jmenovitě to byl Herrmann, který za to dostává žluté napomenutí.
85
Zřejmě rozhodující branku utkání měl na kopačce domácí Joselu. K tomu se dostal odražený balon, který vyplaval někde okolo penaltového puntíku. Španělský mladíček však branku trestuhodně minul.
84
Dnešní utkání sleduje 26 750 diváků.
83
Domácí lodivod Marco Kurz se rozhodl, že využije poslední možnost střídání. Ze hry odchází Derdiyok, který přepustí své místo Joselu.
82
Derdiyok se jen těžko pral s několika násobnou přesilou. Podle toho také celá akce domácího útočníka dopadla.
80
Je před námi posledních deset minut druhého poločasu. Zatím mají oba týmy ke třem bodům stejně daleko.
79
Mönchengladbach zahrával rohový kop. O jeho exekuci se postaral Arango, ale nikoho ze svých spoluhráčů najít nedokázal.
77
Borussia poprvé v dnešním zápase střídá. Útočníka de Janga nahradí střídající Mlapa.
76
Hoffenheim předvedl snad nejpovedenější akci zápasu a málem z toho byla úvodní branka utkání. Střílející Weis však trefil z takřka malého vápna pouze nohu ter Stegena.
75
Hosté dál drží balon na svých kopačkách a pomalu se blíží k brance Wieseho. Ten může být ale zatím v klidu.
73
Máme tady druhé domácí střídání. Z hrací plochy se odporoučel Firmino a na jeho místo naskočil Grifo.
71
Usami se pokoušel udělat kličku ter Stegenovi. Přitom ale naivně upadl a rozhodčí ho za to odměnil žlutým trestem.
70
Hráči v modrých dresech se po dlouhé době dostali do šestnáctky soupeře. Tam ale příliš času nestrávili a byli z ní vytlačeni.
68
Konečně jsme se dočkali nějaké nebezpečné situace. Na rohový kop si ve vápně nejvýše vyskočil hostující Brouwers a ke štěstí mu chybělo opravdu málo.
67
De Jong byl přistižen v milimetrovém ofsajdu a tak Borussia nemohla ve své kombinace pokračovat. Rozehrávat bude domácí fotbalisté Hoffenheimu.
65
Další střelecký pokus, který byl hodně nepřesný. Jeho autorem byl pálící Cigerci.
64
Pokud se dalo říct o prvním poločase, že byl nudný tak už nevím jaká slova bych hledal na uplynulých dvacet minut toho druhého.
63
Držení balonu: 33% - 67% pro hosty z Mönchengladbachu.
62
Je vidět, že se oba týmy trápí v kombinaci a tak to zkoušejí střelami ze střední vzdálenosti. O jednu takovou se postaral hostující Arango. Ani ten však domácí svatyni neohrozil.
60
Další hodně zajímavá příležitost pro hostující celek. Centr doplachtil až na nohu de Jonga, který ale svoji střelu mezi tři tyče nedostal.
59
Odražený balon doputoval až k volnému Cigercimu. Ten neváhal a z první se do něj opřel. Branku však minul o notný kus.
58
Borussia má v posledních minutách herně navrch a měla k dispozici i rohový kop. S tím však naložila hodně prach bídně.
57
Hráči v bílých dresech mají stále převahu v držení míče. To jim ale není nic platné, když je brzdní špatná finální přihrávka.
55
Zajímavá přihrávka směřovala na úplně volného Derdiyoka. Ten se ale nakonec k balonu vůbec nedostal, když ještě předním včas zakročil gólman ter Stegen.
54
Mönchengladbach spěchal dopředu, jenže to by nesměl Marx pokazit přihrávku a o míč přijít.
52
Žlutou kartu vidí domácí Weis. Ten potáhl soupeře zezadu za dres a byl za to také náležitě oceněn.
51
Oba týmy nikam nespěchají. Pokud jeden z nich získá balon tak s ním trpělivě kombinuje na vlastní polovině.
50
Úvodních tři sta sekund nudné hry je za námi a doufejme, že se teď začne hrát pořádný fotbal.
49
Druhý poločas začal, stejně jako skončil ten první. Hra se odehrává především ve středu hrací plochy, kde si oba protivníci nedají ani metr.
48
Avšak ještě před domácí šestnáctkou Mönchengladbach o balon přišel. Včasné vypíchnutí předvedl Williams a získal kulatou herní pomůcku na svoji stranu.
47
Borussia zatím nepůjčila soupeři balon a pomalu se přibližuje na dostřel domácí branky.
46
Hosté se chopili rozehrávky v druhém poločase a pustili se do rozvážné kombinace na vlastní polovině.
46
V prvním poločas jsme tak sledovali nepříliš pohledný fotbal. Oba týmy se sice snažily dopravit kulatý nesmysl do soupeřovi sítě, ale ani jeden z nich nebyl dost blízko. Výsledek první půle je tak více než zasloužený.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45
Borussia už si žádné problémy nepřipustila a balon raději odkopla daleko od svého pokutového území.
44
Ještě před koncem prvního poločasu zahrávali domácí rohový kop. Ten ale nic zajímavého v Rhein - Neckar Aréně nepřinesl.
43
Následné standardní situace se ujal centrující Weis. Balon však netrefil ideálně a ten tak doputoval pouze do zámezí.
42
Hráči v modrých dresech se řítili do velmi slibné příležitost. Brouwers tak musel na poslední chvíli zatáhnout za záchranou brzdu a za to si vysloužil žlutou kartu.
40
Je před námi posledních pět minut první pětačtyřicetiminutovky. Balon je aktuálně na kopačkách Hoffenheimu.
39
Hráči Borussie převedli pohlednou akci ve středu hřiště, kdy hrou na jeden dotek vyšachovali hned trojici protihráčů. Naštěstí pro domácí včas zakročil Johnson.
38
První poločas se dostává do svého závěru a pohyb na hřišti nám trochu upadá. Vypadá to, jakoby oba soupeři čekali na poločasový hvizd.
36
Máme tu první dnešní střídání. Zřejmě vynuceně opouští hrací plochu domácí Salihović, které ho nahradí Williams.
35
Nic na tom nezměnila ani akce Aranga. Ten si sice šikovně zbavil protihráče a následně pokazil triviální přihrávku na spoluhráče.
33
Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště, kde oba týmy bojují o balon.
32
Oba celky nám teď předvádí hodně kostrbatou pasáž hry. Nepřesnou kombinaci střídá přerušení hry po odpískaných faulech.
30
Je za námi první půlhodina hry, ze které dokázali vytěžit více domácí fotbalisté. Ti svého soupeře převyšují především ve střele na branku.
29
Máme tu prvního karetního hříšníka. Tím je domácí obránce Vestergaard, který zajel do soupeře hodně nevybíravým způsobem.
28
Držení míče: 35% - 65% pro hosty z Mönchengladbachu.
27
Borussia se pokoušel probít před branku domácího celku. Stoper Delpierre byl však proti a balon odkopl do bezpečí.
26
Centr domácího Becka se už ocitl mimo hrací plochu a tak se o další pokračování hry postará hostující gólman ter Stegen, který bude odkopávat od branky.
25
Souboj ve středu hřišti volal po karetním ocenění. Sudí Sippel ale celou akci vyhodnotil jinak a karty zatím nechal v kapse.
24
Domácí borci si vyzkoušeli dovednost jménem rohový kop. Ten nezahráli vůbec marně. Firmino hlavičkoval jen těsně vedle levé tyče.
23
Hoffenheim se dostával do zajímavého přečíslení. Na poslední chvíli však zakročil Arango a celou akci zhatil.
21
Po delší době registrujeme také střeleckou příležitost. Do balonu se hezky opřel domácí Firmino. Ter Stegen byl však na svém místě.
20
Ani hráči v bílých dresech nezůstali bez poskvrny a také se provinili faulem. Wiese tak bude rozehrávat z vlastní šestnáctky.
18
Domácí se dostali k balonu, ale v jejich držení nebyl dlouho. Usami se provinil proti pravidlům a musel jej tak odevzdat soupeři.
17
Borussia hledá cestičky k domácí brance. Ty se ale hostujícím fotbalistům zatím najít nepodařili.
16
Hráči v bílých dresech se pokusili o výpad po levé straně hřiště. Tam ale dobře zakročil Weis a balon odkopl do zámezí.
15
Hoffenheim se ho pokusil rozehrát na krátko, což se mu také povedlo. Posléze ale putoval míč do ofsajdové pozice na Derdiyoka.
14
Domácí fotbalisté se dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí Sippel ale celou akci dobře viděl a tak ukázal pouze na rohový praporek.
12
Unikajícího Vollanda srazil na půlící čáře Wendt a může být rád, že neuviděl žluté napomenutí. Hlavní rozhodčí mu tak alespoň hodně zle vyčinil.
10
Na druhé straně se dral do šance levý záložník Arango. Jeho kombinace však nebyla přesně a o balon přišel.
9
Domácí rychle přečíslili svého soupeře a řítili se k brance ter Stegena. Ten ale nakonec nemusel zasahovat, protože byl Derdiyokovi odmáván ofsajd.
8
Borussia teď převzala iniciativu a stará se o tempo hry. To není v prvních minutách zápasu nijak vysoké. Hra se odehrává převážně ve středu hřiště.
6
Bílé dresy se snad poprvé v utkání dostali až do šestnáctky soupeře. Tam se ale nekonalo žádné velké drama.
5
S tím si ale borci v modrých dresech neporadili nejlépe. Mönchengladbach se v poklidu ubránil i díky skvělé práci Domingueze.
4
Fotbalisté TSG mají v úvodních minutách navrch. Centr Usami byl zblokován a tak se dočkáme prvního rohového kopu.
3
Hosté se zatím v kombinaci trochu hledají. Arango se pokoušel vysunout de Jonga. Ten však stál v ofsajdu, který byl posléze i odpískán.
2
Hráči v modrých dresech si ale vzali herní pomůcku rychle zpět a spěchali k brance Borussie. Do střelecké pozice se na hranici vápna dostával Derdiyok, který byl však včas zblokován.
1
Domácí výběr vyhrál los a zvolil rozehrávku. Ta ihned po jejím rozehrání směřovala dopředu. Tam ale Hoffenheim o balon přišel.
1
Obě mužstva již vcházejí na hrací plochu. Domácí fotbalisté TSG oblékli dresy modré a hostující Borussia dresy bílé.

TSG 1899 Hoffenheim: Wiese - Beck, Delpierre, Vestergaard, Johnson - Weis, Salihović - Firmino, Volland, Usami - Derdiyok.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Jantschke, Brouwers, Dominguez, Wendt - Cigerci, Nordtveit, Marx, Arango - Herrmann, de Jong.

Rozhodčí: Sippel - Cortus, Emmer.
V posledním vzájemném měření sil byla úspěšnější Borussia, která dokázala na vlastním pažitu zvítězit poměrem 2:1. Tendy se za Mönchengladbach trefila dvojice Hanke - Arango, za TSG pak zaznamenal jediný zásah Firmino.
Oba týmy mají za sebou zajímavé série. Ta domácí je ovšem hodně nelichotivá. Poslední tříbodový zisk si hráči Hoffenheimu odnesli naposledy 3.11. 2012, když na domácí půdě porazili Schalke 04. Za to Borussia se může pyšnit úplně opačnou sérií. Hosté totiž z posledních osmi duelů prohráli jediný a obrali o body takové soupeře jako je třeba Bayern Mnichov nebo Schalke 04.
Pohled na tabulku naznačuje, že dnes půjde o hodně zajímavý duel. Domácí Hoffenheim se totiž utápí ve výsledkové mizérii a po podzimní části mu patří až šestnácté tedy sestupové místo. Ze sedmnácti odehraných kol dokázali svěřenci Marco Kurze získat pouhých 12 bodů.

To hostující Borussia Mönchengladbach je na tom o poznání lépe, když doposud získala 25 bodů, které ji stačí na pěkné osmé místo v tabulce Bundesligy. Ani pohárové příčky nejsou hostům na hony vzdáleny. Vždyť na šesté místo zaručující Evropskou ligu ztrácí družina vedená trenérem Lucien Favrem pouze jediný bod.
Hezké odpoledne všem fanouškům kvalitního fotbalu. Vítáme vás u on-line přenosu z německé Bundesligy. V osmnáctém kole se proti sobě TSG 1899 Hoffenheim, který bude hostit v Rhein - Neckar Aréně Borussii Mönchengladbach. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.