Braunschweig - Werder | ONLINE | 10.8.2013 18:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek z programu německé Bundesligy vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera a nezapomeňte, že i zítra jsou pro vás připraveny přenosy ze zbývajících zápasů první kola.
Werder přerušil černou sérii třinácti zápasů bez vítězství a konečně vyhrál. Pokazil tak Braunschweigu návrat do Bundesligy. Domácí rozhodně nebyli horším týmem a hlavně ve druhé půli Werderu pořádně zatápěli. Reichel dokonce nastřelil břevno a v 88. minutě spálil velkou šanci na vyrovnání Hochscheidt. Hosté nakonec slaví tři body díky jediné trefě Junuzoviće.
Konec zápasu.
90+2
...Odpovědnost na sebe vzal Theuerkauf. Podařilo se mu dostat míč přes zeď, s ní ale překopl i bránu.
90+1
Domácí budou zahrávat přímý kop po faulu jediného střelce utkání Junuzoviće...
90
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89
Nevím, čím dnes domácí urazili štěstěnu, ale říct, že mají nějaké štěstí rozhodně nemohu, právě naopak.
88
Neuvěřitelná věc! Domácí poslali centr do vápna, kde přišlo prodloužení na zadní tyč. Mielitz tam byl pozdě a přišla přihrávka před bránu, kde byl úplně volný Hochscheidt, který měl před sebou prázdnou bránu. Už se zdálo, že míč skončí v síti. Na brankové čáře ale míč zastavil Caldirola a stává se hrdinou Werderu.
86
Domácí to budou mít nyní hodně těžké. Snaží se míč co nejrychleji dopravit míč do útoku, ale zatím se mu v ofenzivě příliš nedaří.
85
Werder naposled střídá. Ze hry odchází Cedrick Makiadi a pouští do hry Assani Lukimyu.
84
Domácí reagují střídáním. Do hry jde Torsten Oehrl, který na hřišti nahrazuje Kevina Kratze.
82
Werder právě vstřelil branku!
Velké zklamání v Braunschweigu a pro domácí tým hodně krutá rána. Prödl nakopl míč bez myšlenky dopředu, tam ale našel zapomenutého ZLATKO JUNUZOVIĆE (1). Vypadalo to, že ten už prováhal moment pro zakončení, ale nakonec se mu podařilo brankáře Petkoviće na bližší tyč překonat.
81
Werder střídá. Ze hry odchází Felix Kroos, který byl v utkání poměrně neviditelný a na poslední minuty přichází na hřiště Özkan Yildirim.
80
Zápas se nám pomalu blíží ke svému konci, ale věřme, že závěrečné minuty ještě budou pořádně zajímavé.
79
Elia poslal hodně rizikovou přihrávku na Mielitze a dostal ho do pořádných problémů, které nakonec brankář Werderu vyřešil. Elia po svém příchodu na hřiště hru Werderu zrovna neoživil a zápas mu příliš nevychází.
78
Domácí se pokoušeli o střelu, ta byla ale ihned ve svém zárodku zblokována.
77
Norman Theuerkauf (EBR) je prvním oceněným hráčem za žlutou kartu a byla to rozhodně hodně zbytečná karta. Theuerkauf ji totiž dostává za řeči.
76
Domácí po faulu rychle rozehráli a Jackson se mohl dostat do šance. Rozhodčí Aytekin ale celou akci přerušil, protože míč nebyl při rozehrávce v klidu a nechal ji opakovat.
75
Nyní sledujeme takovou poměrně hurá pasáž, oba týmy často ztrácí míče a na obou stranách se rýsují rychlé protiútoku.
73
Nyní vidíme krásné představení. Do šance se pro změnu dostal Werder. Petersen dostal dobrý pas do vápna a pálil na bližší tyč, kde však předvedl dobrý zákrok brankář Petković.
72
Další dobrá možnost domácích. Po rohovém kopu na zadní tyč vracel hlavičkou míč před bránu Correia a do zakončení se dostal Bičakčić. Ten zakončoval v těžké pozici takovými dalo by se říct polonůžkami. Jeho pokus skončil nad bránou.
72
Elabdellaoui vybídl přihrávkou za obranu jednoho ze svých spoluhráčů a ten posílal ostrý pas před bránu, kde však nikdo z domácím nezakončil.
71
Míč propadl na penaltu k Huntovi, ten ale jakoby byl nastalou situací překvapený a ve skluzu nedokázal zakončit.
70
Jackson se rozhodl prosadit individuálně ve vápně, ale narazil do Prödla hodně naivně. Tohle penalta nemohla být ani náhodou.
69
Jedno je jisté, Werder ztratil dominantní postavení v zápase a bude se do něj jen velmi složitě vracet.
68
Zápas se nám v posledních minutách pěkně rozpumpoval, a to je jedině dobře. Uvidíme, zda to bylo jen pomíjivé, nebo bude zajímavý fotbal pokračovat.
67
Další z protiútoků domácích. Jackson ale dostal míč do ofsajdové pozice.
66
Werder má problémy. Teď přišel pas do vápna a Prödl nevypadal velmi jistě a odkopával míč až na druhý pokus. Možná už se na mysl hráčů hostí vkrádá nervozita a pochybnosti.
65
Hráči domácích si teď jasně dokazují, že mohou hrát s Werderem vyrovnanou partii. Teď možná přichází jejich čas.
64
Reichel potvrzuje skvělý výkon. Teď napřáhl z velké dálky a orazítkoval břevno brány Werderu. Míči pomohl na brankovou konstrukci ještě dobrým zásahem brankář Mielitz.
64
Gebre Selassie úplně ideálně nepřihrál a domácí podnikli zajímavou akci. Míč se dostal do vápna ke Kruppkemu, který patičkou vybídl ke střele Bolanda, jenž však trefil hráče před sebou.
63
Ještě před tímto střídáním měl práci Mielitz, střela na něj šla však z ofsajdové pozice a tak bylo vzrušení zbytečné.
62
Možná trochu překvapivě odchází ze hřiště Mehmet Ekici a na hřišti se představí Eljero Elia.
61
Ken Reichel hraje na kraji obrany velmi dobrý zápas, teď musel být nedovoleně zastaven Ekicim. Je také nutno podotknout, že se jinak hraje velmi slušně, zatím nebyla udělena ani jedna žlutá karta.
60
Petersen se dostal k míči na levé straně kousek od vápna, kam se posléze snažil protlačit, ale proti duu protihráčů se individuálně neprosadil.
59
Kruppke dostal pod tlak brankáře Mielitze a ten musel míč odkopnout pouze do autu.
58
Hochscheidt vybídl ke střele Reichela, kterému však míč ještě před samotnou střelou skočil a podle toho to také vypadalo.
57
Domácí fanoušci jsou s bezgólovým stavem zatím zřejmě spokojeni podle intenzity fandění, byl by to pro jejich tým poměrně slušný vstup do nováčkovské sezóny.
56
Druhé střídání na straně Braunschweigu. Ze hry odchází poměrně nevýrazný Marco Caligiuri a na hřiště přijde Mirko Boland.
56
Přihrávka na Petersena, který však míč na hrací ploše už nestihne. Přesto za pas spoluhráči děkuje.
55
Reichel sice předvedl dobrou individuální akci, ale na zkušeného Fritze si nepřišel.
54
Werder se nyní přetrhl tlak, ke kterému se před pár okamžiky schylovalo, což je určitě pro hosty škoda.
53
Hochscheidt se dostal do souboje s Gebre Selassiem a zůstal ležet s bolestivou grimasou na trávníku, od českého reprezentanta to ovšem faul nebyl.
52
Domácím se podařilo trochu uklidnit hru, ale Werder se ihned poté, co dostal míč, tlačil dopředu.
51
Další zakončení Werderu, hlavička Petersena šla ale mimo bránu. Braunschweig se pomalu začíná dostávat pod nepříjemný tlak.
50
Po Fritzově pokusu zahrával Werder ještě rohový kop, ale domácí se ubránili.
49
...K přímému kopu se postavil Ekici a dobře míč zakroutil k tyči. Petković jeho střelu neudržel a dorážet tak mohl ještě Petersen, těsně před ním však stačil Petković míč odkopnout nohou do bezpečí.
48
Gebre Selassie se chtěl prosadit po levém křídle, ale nepovedlo se mu to po střetu s protihráčem. Po chvíli se však pískal faul na Petersena a bude to standardní situace...
47
Úvod poločasu opět opatrný a poměrně ve stejných šlépějích jako ten první, tedy Werder s míčem na kopačkách.
46
O přestávce jsme zaregistrovali jednu změnu. Ze hry odchází Deniz Dogan a nahrazuje jej Marcel Correia. Je možné, že za střídáním stojí nějaké zdravotní problémy.
46
Začal druhý poločas.
V první půli toho příliš k vidění nebylo. Není tedy divu, že skončila bez branek. Aktivnější směrem dopředu byl bez pochyby Werder, ale chyběl mu nějaký nápad, či myšlenka. Největší a jedinou šanci celé první části měl ve 41. minutě po rohovém kopu Petersen, jeho hlavičku doprostřed brány ale dokázal Petković zlikvidovat. Domácí zatím pozorně brání a vypadá to, že by byli s bodem spokojeni.
První poločas skončil.
44
Máme tu pasáž, kdy se zahrává hodně rohových kopů. Teď jej opět zahrával Werder. Hunt posílal míč na přední tyč, kde byl balón ještě prodloužen, ovšem k zakončení se nikdo z Werderu nedostal.
44
...Domácí se sice dostali k hlavičce, ale bylo to zakončení v záklonu a podle toho to také vypadalo. Následná střela z otočky se také nechytla.
43
První rohový kop si zahrají i domácí potom, co byl zblokovaný centr Reichela...
42
...Další rohohový kop, po kterém se na zemi ocitl Prödl, který byl nejspíše trochu zatažen za dres. Rozhodčí ale zůstal ledově klidný.
41
...A zaznamenali jsem první šanci utkání. Na míč si výborně naskočil Petersen, k jeho škodě ovšem zamířil doprostřed brány, kde byl připravený brankář Petković, jenž míč vyrazil...
40
Junuzović našel ve vápně Petersena, jehož ovšem dobře pohlídal Elabdellaoui a bude z toho rohový kop...
39
Zápas se nám chýlí pomalu ke konci první půle. Inkasovaný gól na jedné, či druhé straně by v tomto času znamenal velké komplikace. Pro každého je to velká psychická facka dostat branku do šatny.
38
Vzápětí další standardka domácích, tentokrát centr doskákal až k brankáři Mielitzovi, který míč schoval do svých rukavic.
37
Po předchozím faulu měl Braunschweig k dispozici standardní situaci, tu odvrátil Prödl.
36
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště. Fritz sáhl k faulu a u míče tak budou domácí hráči.
35
Petersen si na hranici ofsajdu zpracoval míč a pálil z otočky. Jeho pokus minul o hodně zadní tyč.
34
Stále stejný příběh. Werder u míče, ale bez jakéhokoliv zajímavého nápadu, či invence. Hosté zkrátka domácí nemají čím překvapit.
33
Gebre Selassie se rozhodl ke střele, jeho pokus však mířil nad bránu. Nerozhodný stav tak stále trvá.
32
...Přímý kop Braunschweigu skončil na hostující zdi.
32
Kruppke byl málem vysvlečen z dresu a domácí mohou zahrávat standardní situaci...
31
...Ekiciho centr směřoval do brány a ještě si na něj nabíhal Petersen, který si však počínal proti brankáři Petkovićovi počínal nedovoleně.
30
Dlouhý nákop na Ekiciho, který se k míč sice pořádně nedostal, Werder ale bude zahrávat rohový kop...
29
Zatím to věru není nějaká lahůdková podívaná, oběma týmům jde ale na začátku sezóny o hodně.
28
Gebre Selassie dobře zastavil protiútok domácích a Werder tak mohl kontrovat, což se však hráčům v zeleném příliš nepovedlo.
27
Ekici opět s míčem na levém křídle a rýsoval zpětnou přihrávku před bránu. Provedení ovšem bylo mizerné.
27
Domácí hrají občas trochu lehkovážně a váhají s rozehrávkou, což je mnohdy stojí míč. Teď jsme viděli podobnou situaci, ale Werder jí nedokázal využít.
26
Ekici se protáhl po levém křídle a chtěl najít před bránou Petersena, ten však směřoval svůj pohyb úplně do jiného prostoru.
25
Gebre Selassie se dostal do souboje s Hochscheidtem a počínal se nedovoleně.
24
U míče teď ale opět Werder a Hunt už to nevydržel s trpělivostí a ze třiceti metrů natáhl na bránu. Střela mu však vůbec nevyšla.
23
Domácí se dostávají do útoku jen sporadicky. Teď však Reichel dobře nacentroval před bránu a našel hlavu Hochscheidta, který ale v tísní poslal míč mimo bránu.
23
Fritz se pokoušel dávat kolmici za obranu, ale vůbec se mu to nepovedlo a posléze přišel faul hostujícího Prödla.
22
Útočná aktivita jednoznačně na straně Werderu, o tom nemůže být pochyb. Svěřenci Robina Dutta však zrovna nehýří nápady a tak se domácí zatím v pohodě brání.
21
Fritz neprocpal míč přes bránícího hráče a balón skončil v autu. Werderu se poté přece jen povedlo odcentrovat, ale žádný efekt to nemělo.
20
...Ekici poslal míč do vápna, kde však nejvýše vystoupal Bičakčić a odvrátil balón do bezpečí.
20
Gebre Selassie stažený k zemi a bude z toho standardní situace pro Werder....
19
Nepřesná rozehrávka Braunschweigu a zbytečně ztracená míč a nabídka pro soupeře.
18
Hosté se sice nakonec dostali do vápna. Ale Petersen neuspěl se svoji kličkovanou v zahuštěném prostoru.
17
Werder pozvolna kombinuje na své polovině a marně si hledá cestu kudy se prosadit. Ekici to zkoušel po levé straně, ale nakonec musel kapitulovat a vrátit míč opět na půlící čáru.
16
Stále čekáme na nějakou dobrou příležitost. Teď se Werder zkoušel přenést hru na pravé křídlo, ale míč skončil v autu.
15
...Míč mířil na přední tyč, tohle místo si ale domácí dobře pohlídali a mohli dokonce založit rychlý protiútok.
15
Mehmet Ekici to zkoušel z velké dálky a ze své nepříliš povedené střely nakonec vytěžil rohový kop...
14
Buď se teď Hunt pokoušel překvapit brankáře Petkoviće, nebo mu nevyšel centr. Každopádně ohrožením branky Braunschweigu to neskončilo.
13
Dosavadní zápasy prvního kola Bundesligy byly bohaté na góly. V tomto utkání to zatím na nějakou přestřelku nevypadá, ale máme za sebou ani ne čtvrt hodinu hry, vše může ještě přijít.
12
Jackson se kousek od vápna na pravé straně dostal k míči a pokoušel se protlačit centr do vápna, jeho pas byl ale zblokovaný. Nicméně Braunschweig zůstává u míče.
11
Werder to zkoušel po levé straně, kde se do kombinace zapojil i Gebre Selassie. Ale nic z toho pro Bremen nerezultovalo.
10
U míče už ale opět zelení, kteří se snaží prolomit přehuštěný prostor, ovšem marně. Pro domácí by nebylo vůbec dobré, kdyby inkasovali takhle brzo, proto se snaží velmi pozorně bránit.
9
Bičakčić posílal trochu míč na náhodu na hrot útoku, kde byl Jackson, a ten se málem dostal do dobré příležitosti.
8
Hochscheidt měl trochu volné prostoru a jako první z hráčů domácích se osmělil ke střele, jeho přízemní střela ale Mielitze nemohla ohrozit.
7
Fritz centroval z pravé strany a na jeho pas si naskakoval u bližší tyče Petersen, jeho zakončení šlo však vedle tyče.
6
Braunschweig si zatím v útoku nevede nikterak úspěšně a málokdy se dostane na půlce Werderu k nějaké solidní kombinaci. Ale dalo se to očekávat, nezkušený tým domácích si prvně musí osahat atmosféru.
5
Centr Gebre Selassieho, který hraje netradičně na levém kraji obrany. Jeho pas do vápna ale nebyl zužitkován.
5
Werder se prokombinoval až před vápno, kde se pokoušel o narážečku Hunt, ale obrana domácích byla pozorná a nedovolila dostat se hostům do šance.
4
Zatím je očekávaný začátek, tedy takové to úvodní oťukávání, i když je pravda, že Werder má více míč na kopačkách.
3
Domácí měli problémy v obraně s rozehrávkou a toho využil Hunt, který agresivně napadal a málem se mu to vyplatilo. Odražený míč, ale zlikvidoval brankář Petković.
2
Cedrick Makiadi byl napálen nechtěně z blízkosti míčem, a to si vyžaduje menší ošetření. Makiadi by to ale měl rozdýchat a pokračovat dál ve hře.
1
Utkání rozehráli hosté a jako první se tak mohli řítit do útočné akce, Přišel dlouhý nákop na pravou stranu, kde svedli hlavičkový souboj Reichel s Petersenem.
1
Utkání právě začalo.
Fanoušci domácích si na obnovenou premiéru v Bundeslize samozřejmě připravili poutavé choreo. Na stadionu jsou přítomní i fanoušci Werderu, bude tak jistě panovat skvělá atmosféra.
V Braunschweigu už je vše připraveno a hráči i fanoušci jsou samozřejmě velmi natěšeni na vstup do Bundesligy po osmadvaceti letech. Panuje tu velké očekávání. Jak to dopadne?
ROZHODČÍ: Aytekin – Brand, Achmüller – Dingert.
SESTAVA WERDER: (4 – 3 – 3) Mielitz – Frizt, Prödl, Caldirola, Gebre Selassie – Ekici, Makiadi, Junuzović – Petersen, Hunt, F. Kroos.
Trenér: Robin Dutt.
SESTAVA BRAUNSCHWEIG: (4 – 2 – 3 – 1) Petković – Elabdellaoui, Bičakčić, Dogan, Reichel – Kratz, Theuerkauf – Hochscheidt, Kruppke, Caligiuri – Jackson.
BTrenér: Torsten Liberknecht.
THEODOR GEBRE SELASSIE (WERDER BREMEN) – Český reprezentační obránce se v premiérové sezóně ve Werderu usadil v základní sestavě a odehrál za něj sedmadvacet utkání, v nichž vstřelil jeden gól a obdržel jednu žlutou kartu. I nový trenér Robin Dutt s ním počítá do základní sestavy, což je jistě potěšitelné pro samotného hráče i pro českou reprezentaci.
TRENÉŘI PŘED ZÁPASEM:

TORSTEN LIEBERKNECHT (BRAUNSCHWEIG) – Potřebujeme trochu času poznat ligu. K dispozici bude spousta zápasů, kde si budeme uvědomovat, že existují nové dimenze. Ale my jsme dobře připraveni, chceme být nepříjemným soupeřem a překvapit. (zdroj: eintracht.com)

ROBIN DUTT (WERDER BREMEN) – Tento zápas nemá žádného favorita. Bude to těsné. Bylo by pěkné, kdybychom se brzy mohli označovat opět za favorita. (zdroj: bundesliga.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – I když se to nemusí zdát, zápasová bilance obou týmů je poměrně bohatá. Ve dvaceti případech zvítězil Werder, dvanáctkrát Braunschweig a v osmi zápasech se urodila remíza.
Thomas Schaaf a WERDER BREMEN, donedávna ještě skálopevné spojení. Od nové sezóny už to ovšem po dlouhých čtrnácti letech neplatí. Novým koučem se stal Robin Dutt a ten bude mít jasný úkol, vyhnout se problémům se záchranou, které Werder v minulé sezóně trápily.

Severoněmecký klub se však musel před začátkem nového ročníku vyrovnat s odchodem pilíře obrany Sokratisem do Dodrmundu. Náhradou za něj by měl být Caldirola. Další ztrátou byl De Bruyne, který se vrátil z hostování do Chelsea, jeho místo by měl pro změnu zacelit Makiadi a společně s Eliou, Huntem a Petersenem táhnout ofenzivu. Už začátek sezóny ale ukázal, že Werder nečeká nic jednoduchého. S domácím pohárem se totiž potřetí v řadě musel rozloučit už v prvním kole, tentokrát byl nad jeho síly Saarbrücken. První kolo ligy by tak mělo být pro Werder takovou pomyslnou opravnou zkouškou.
Osmadvacet let trvalo, než se EINTRACHT BRAUNSCHWEIG opět podíval mezi německou elitu. Týmu, který obsadil ve druhé lize stříbrnou pozici se však velké naděje na záchranu nedávají. Těmto prognózám se ale budou chtít svěřenci trenéra Torstena Lieberknechta vzepřít a nejít v podobných šlépějích jako minulou sezónu Fürth.

Pomoci by Eintrachtu měly i nové posily, například Torsten Oehrl a Marco Caligiuri. Společně s Kruppkem jsou to jediní hráči s většími zkušenostmi z Bundesligy. Velké naděje se také vkládají do nejlepšího střelce druhé ligy Domiho Kumbely, jenž se v průběhu podzimu vrátí po delším zranění.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 1. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Braunschweig a Werder Bremen. Utkání začíná v 18:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud