Skončilo nám utkání mezi Leverkusenem a Mainzem, ve kterém jsme branku neviděli. Domácí byli v prvním poločase aktivnějším týmem, branku však nepřidali. V druhém poločase zůstali v aktivitě domácí hráči a vypadalo to, že je jen otázkou času kdy se domácí dostanou do vedení. Čím blíže byl konec utkání, tím hůře se domácí dostávali k brance hostů. V utkání se tedy domácí prosadit nedokázali a hosté budou určitě z tohoto zápasu rádi za bod.

Statistisky zápasu:

Držení míče : 54% – 46%
Střely celkem : 24:6
Rohové kopy : 13:0
90+2
90+1
Leverkusen je v posledních minutách v útoku hodně nepřesný a vypadá to, že z dnešního zápasu si oba celky odnesou bod.
90
Hlavni rozhodčí nastaví 2 minuty.
90
Hosté jsou daleko od své branky a bodový zisk je pro ně velmi blízko.
89
Okazaki v ofsajdu.
89
Mainz u míče a s rozehrávkou nikam nespěchá.
88
Centr Spahiće skončil v náruči Kariuse.
87
Ku teď zastavil protiútok hostů a vidí žlutou kartu.
86
Střela Drmiće nemohla nadělat hostujícímu brankáři problémy.
85
Allagui teď fauloval a u míče budou domácí.
84
Donati nahrával pod sebe na Kruseho, jehož střelu zblokoval obětavým skluzem Bungert.
83
V posledních minutách je hra vyrovnaná, domácí nemají tak velký tlak jako na začátku druhého poločasu. Uvidíme, pro koho bude konec zápasu šťastnějším.
82
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Levin Öztunali.
81
Bellarabiho střela zblokována na rohový kop.
81
Çalhanoğlu se teď dostal do dobré šance, jeho střelu ze šestnáctky vyrazil Karius na rohový kop!
80
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Philipp Wollscheid.
79
Donati teď nezpracoval míč a ten mu utekl do zámezí.
78
Geis trefil pouze zeď.
78
Kiessling fauloval unikajícího Allaguiho a hosté mají k dispoziici standartní situaci.
77
Domácí mají v posledních minutách velký problém dostat se do nějaké nebezepečné šance.
76
Do šance se nyní dostali hosté, Allagui ale hlavičkou nedokázal uklidil míč za záda Lena.
75
Wendell se provinil proti pravidlům a vidí žlutou kartu,
74
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Robbie Kruse.
73
Allagui teď nepřesně přihrál. Míč mají domácí.
72
Bellarabi si teď neporozuměl s Drmićem a domácí tak přicházejí o míč.
70
Hráči hostů teď dobře napadají a Leverkusen má velký problém usadit se na jejich polovině.
69
Bender byl faulován a u míče jsou tak opět domácí.
68
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Josip Drmić.
67
Střely celkem v druhém poločase : 10:0.
66
Bellarabi poslal do vápna míč z pravé strany, Kiessling se ale k zakončení nedostal.
65
Domácí ihned získali míč a ženou se do útoku.
64
Allagui byl teď faulován a hosté se tak po delší době dostanou na polovinu domácích.
63
Bellarabi se dostal na polovině k míči a postupoval sám na branku! Křižoval ho jeden z hostujících obránců, kterého obešel a střelou na zadní tyč chtěl překonat hostujícího brankáře, který ale předvedl dobrý zákrok a stav je tak stále nerozhodný!
62
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Samperio Bustara Jairo, přichází Sami Allagui.
62
Çalhanoğlu se teď dostal ke střele, mířil však vysoko nad.
61
Leverkusenu dnes není přáno! Další velká šance, ve kterém se po nahrávce Bellarabiho ocitl Kiessling, gólem nekončí. Hostující brankář vytěsnil míč na rohový kop.
60
Domácí z rohového kopu nic nevymysleli, u míče ale nadále zůstávají.
59
Centr Bellarabiho zblokovaný na rohový kop.
58
Çalhanoğlu se postavil k míči, jeho centr ale odklidili hostující obránci do bezpečí.
57
Další žlutá karta na straně hostů. Potrestán je Jara a domácí mají k dispozici zajímavou standartní situaci.
56
Okazakimu je pískán útočný faul.
55
Son teď neprošel přes dobře bránícího Bungerta.
54
Leno teď sebral míč ze vzduchu a okamžitě posílá své spoluhráče do útoku.
53
V druhém poločase aktivní Çalhanoğlu se dostal opět ke střele, mířil ale nad bránu Kariuse.
52
Domácí drží míč na svých kopačkách a začínají druhý poločas tak, jak první skončili.
51
Çalhanoğlu se postavil k míči, jeho rána ale skončila mimo.
50
Leverkusen bude mít k dispozici standartní situaci pár metrů za šestnáctkou.
49
Domácí šli ihned po získání míče do útoku, Son se dostal k míči, jeho střela skončila vedle pravé tyče.
49
Na druhé straně to zkoušel z velké dálky Çalhanoğlu, mířil však nepřesně.
48
Geis to zkoušel z velké dálky, jeho střela doprostřed branky nemohla nadělat domácímu brankáři problémy.
47
Hosté začali aktivně, usadili se na polovině domácích a drží míč na svých kopačkách.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Júnior Díaz, přichází Gonzalo Jara.
46
Oba týmy jsou zpátky na hrací ploše. Druhý poločas tedy za malou chvilku začne.
Skončil nám první poločas zápasu, ve kterém jsme zatím branku neviděli. Utkání se hraje ve velkém tempu a o šance není nouze. Domácí jsou aktivnějším týmem, dokázali si vypracovat pár nebezpečných šancí, gól ale zatím nepřišel. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče : 54 % – 46%
Střely celkem : 12:2
Rohové kopy : 8:0
45
45
Kiessling se snažil odcentrovat, hostující obrana ale jeho pokus zblokovala.
44
Bellarabi si moc předkopl míč a nedokázal tak zakončit.
44
Tlak Leverkusenu je znát, další rohový kop.
43
Dobře zahraný rohový kop, v šestnáctce ale nikdo z domácích nedokázal dorazit míč do branky.
42
Son teď v dobrém úniku vběhl až do vápna, kde byl o míč obrán. Rohový kop pro domácí.
40
Kiessling v obrovské šanci trefil pouze brankáře Kariuse. Domácí jsou čím dál tím víc nebezpečnější, uvidíme zda se ještě před přestávkou dočkáme branky.
39
Mainz si nyní může vydechnout, domácí teď za krátký čas udělali pár chyb a přišli tak o míč.
38
Bender centroval do vápna, k hlavičce se dostal Kiessling, který o milimetry minul pravou tyč Kariuse. Vzruch byl ale zbytečný, neboť byl Kiessling v ofsajdu.
37
První žlutá karta zápasu, kterou vidí hostující Bell.
37
Tohle se ve fotbale nevidí často. Çalhanoğlu se postavil k zahrávání rohového kopu. Místo centru do šestnáctky nacentroval na tribunu za bránou.
36
Domácí pokračují v náporu, vybojovali další rohový kop.
35
Domácí teď byli velmi blízko vedoucí brance! Nejdřív po rohovém kopu se ke střele dostal Bellarabi, jehož střela byla na brankové čáře zblokována. Následná jeho rána skončilo vedle pravé tyče.
34
Kiessling teď dostal od Bendera míč na malé vápno, přes Kariuse se ale nedostal. Následovat bude rohový kop.
32
Son se teď dostal v šestnáctce do dobré šance, sám se ale do kliček zamotal a ztratil tak míč.
31
Donati teď fauloval, hosté budou u míče.
30
Brosinski teď zahrál v šestnáctce rukou, rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře. Hodně sporná situace.
29
Ke střele v šestnáctce se dostal Bellarabi, jehož střela byla zblokována. Další rohový kop pro domácí.
28
Bender centroval, jeden z hostů ale jeho pokus zblokoval na rohový kop.
27
Domácí teď drželi míč na polovině hostů, ani jeden z centrů však nedošel k domácím útočníkům.
26
Bellarabi se teď dostal do dobré pozice, zbývalo mu už jen přehodit brankáře, nakonec ale jeden z hostujícíh hráčů odklidil míč na rohový kop.
25
Jairo se opět dostal do dobré šance, míč mu ale na poslední chvíli vzal jeden z obránců.
23
Bender teď vzal celou akci na sebe, jeho střela byla ale dost nepřesná.
22
Jairo teď postupoval směrem k bráně domácích, už se dostal do šestnáctky kde byl ale čistým zákrokem obrán o míč.
21
Hra se teď vyrovnala, míč drží na kopačkách hráči hostů a snaží se dostat k bráně domácích.
19
Teď se ale hosté vydali do rychlého protiútoku! Jairo postupoval po pravé straně, nacentroval do vápna, kde se k míči dostal osamocený Malli, jehož střela letěla těsně vedle levé tyče!
18
V posledních minutách nevidíme nic důležitého. Hraje se převážně ve středu hřiště.
16
Leverkusen drží míč, přes hostující obranu ale zatím mají problém projít.
15
Bellarabi teď dobře napadal hostující obranu, která musela odkopnout míč do zámezí. Domácí tak budou u míče.
14
Geis centroval do vápna, kde nikdo míč nezasáhl. Leno bude odkopávat od své branky.
13
Domácí jsou zatím aktivnější, drží míč častěji na kopačkách, k vážnému ohrožení branky ale zatím nedošlo.
12
Okazaki v útočném snažení v ofsajdu.
11
Bender teď dobře prošel do vápna, nahrával pod sebe, kde ale žádný z domácích hráčů nedokázal trefit míč.
10
Son teď postupoval s míčem a poté vyslal do úniku Bellarabiho, jehož střela ale nemohla nadělat hostům problémy.
9
Bender faulován, domácí rozehráli nakrátko a postupně se přibližují k bráně Kariuse.
8
Míč na Okazakiho příliš dlouhý, Leno si pro míč došel a bude rozehrávat.
7
Centr do vápna domácích byl příliš dlouhý. Leno bude odkopávat od své branky.
7
Díaz byl teď tvrdě zastaven Bungertem. U míče jsou tak hosté, kteří budou zahrávat standartní situaci.
6
Ke střele se dostal Son, jeho pokus letěl ale nad bránu hostů.
5
Okazaki si teď dobře nezpracoval v dobré pozici míč a domácí obrana odklidila míč do bezpečí.
4
Centr do vápna nenašel nikoho z domácích a k ohrožení branky tak nedošlo.
4
Donati byl faulovaný Bungertem a domácí tak mají k dispozici standartní situaci poblíž rohového praporku.
3
Karius teď dobře vyběhl a zabránil tak nebezpečí.
2
Baugmartlinger ale fauloval, míč mají domácí.
2
Jejich první útok byl neúspěšný a poprvé mají na svých kopačkách míč i hosté.
1
Úvodní výkop měli domácí hráči.
1
-2
Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí tým nastupuje v tradičních červených dresech, hosté dnes utkání odehrajou v bílých dresech.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Wendell – L. Bender (C), Çalhanoğlu – Brandt, Bellarabi, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Hilbert, Boenisch, Öztunali, R. Kruse, Jurčenko, Drmić.

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert (C), Bell, Díaz – Baumgartlinger, Geis – Jairo, Malli, Ku – Okazaki.
Náhradníci: Kapino – Jara, Wollscheid, Park, Đuričić, De Blasis, Allagui..

1. FSV MAINZ 05:

Hosté se nacházejí o pár příček níže než jejich dnešní soupeř, přesněji na 9. místě. V této sezóně už hosté nasbírali 14 bodů, které získali za tři výhry a pět remíz. Stejně jako Leverkusen odcházel Mainz v této sezóně ze zápasu poražen dvakrát. Skóre mají hosté kladné, přesněji 13:12. Minulé kolo odehrál Mainz na domácí půdě, kde přivítal celek Werder Bremen. Fotbalisté Mainzu toto utkání nezvládli a prohráli 1:2. Dnešní soupeř Leverkusenu má na hostujících hřištích jednu výhru a tři remízy. Jednou se vracel domů bez bodu.

Marodka hostů není zas tak početná jako ta domácí. Chybět bude s největší pravděpodobností Christoph Moritz, který tento týden netrénoval kvůli bolesti zad. Všichni ostatní by měli být pro sobotní zápas připraveni.
Bayer Leverkusen:

Domácí tým se na 5. místě tabulky, na kterém má 16 bodů. Za uplynulých deset kol si Leverkusen připsal na své konto čtyři výhry, čtyři remízy a dvakrát odcházel ze zápasu poražen. Jejich skóre je momentálně 17:15. Leverkusen v posledním kole zajížděl do Hamburku, kde prohrál s tamním týmem Hamburger SV nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Na domácí půdě se Leverkusenu daří. Celkem na svém hřišti odehráli pět zápasů, ze kterých vyšli třikrát vítěžně a dvakrát si se soupeřem rozdělili body.

Domácí tým má před sobotním zápasem problémy s marodkou. Do utkání určitě nezasáhne kapitán Simon Rolfes, který nadále rehabilituje. Zranění pak hlásí trojice Kyriakos Papadopoulos, Stefan Reinartz a Gonzalo Castro. Disciplinární trest si pak odpykává Tin Jedvaj.

Leverkusen odehrál v průběhu týdne zápas Ligy Mistrů. V úterý zajížděl do Petrohradu, kde se utkal s tamním týmem Zenitem. Leverkusen odjížděl z Ruska spokojen, neboť zvítězil 2:1.
Vítejte u onlajn přenosu 11. kola bundesligy, ve kterém se střetne Bayer Leverkusen a 1. FSV MAINZ 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.