To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Máme za sebou zápas, který končí vítězstvím Wolfsburgu 5:4. Po prvním poločase, kdy favorit zápasu vedl 3:0 se zdálo, že hosté si jdou pro pohodlné vítězství. Pak ale přišly velké chvíle Jihokorejce Son Heung-mina, který "čistým" hattrikem dokázal nabudit domácí tým tak, že nechybělo mnoho, aby Leverkusen nenasázel soupeři další góly. O konečném výsledku nerozhodlo ani tak vyloučení domácího Spahiće v 82.minutě, jako spíše individuální chyba brankáře Bayeru, který v posledních vteřinách zápasu podcenil centr soupeře. Bohužel pro domácí, nebyla to dnes jediná chyba gólmana.
Dnešní utkání sledovalo 29 227 diváků.
90+5
90+4
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Přesně takové vyvrcholení si tento zápas zaslouží! Sledovali jsme jeden z nejbláznivějších zápasů bundesligové historie, k němuž patří vzrušení, emoce i zklamání! A nepochybně i chyby, ovšem to, co nyní předvedl gólman Leno, to byla opravdu školácká chyba! Totálně podceněný centr Vierinhy, BAS DOST si v klidu naběhl do malého vápna a špičkou kopačky, před zkoprnělým gólmanem, dává rozhodující gól zápasu!
90+3
K míči se postavil Son Heung-min, který si dělal zálusk na čtvrtý gól, ovšem to by musel míč usměrnit trochu níže, takhle končí vysoko nad brankou Wolfsburgu.
90+2
Celkem se nastavují tři minuty, šance pro Leverkusen, Naldo fauluje, volný kop z nějakých pětatřiceti metrů!
90+1
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Sebastian Jung.
90
Poslední minuta základní hrací doby.
89
Naldo hlavičkuje přímo do náruče Lena, trochu štěstí na straně Bayeru.
89
Volný kop pro VfL, z pravé strany rozehrává Dost.
88
Žlutou kartu dostává Gonzalo Castro (Bayer Leverkusen) za stažení Caligiuriho.
87
Leno má míč ve své moci a rozehrává, míč směřuje na polovinu soupeře.
86
Žlutou kartu dostává Kyriakos Papadopoulos (Bayer Leverkusen).
84
Akce Leverkusenu končí faulem, Bellarabi se provinil na polovině Wolfsburgu.
84
Faulů přibývá, není divu, závěr zápasu je hodně nervózní!
83
Z volného kopu se hosté neprosazují, Leno si "došel" pro míč.
82
Tak naopak, fauloval domácí Emir Spahić (Bayer Leverkusen), který v hlavičkovém souboji udeřil pěstí do tváře Dosta, správné rozhodnutí, druhá žlutá karta = vyloučení!
81
Tentokrát faulují hosté, na polovině Leverkusenu v souboji o míč.
80
Další faul domácích, tentokrát se provinil Drmić, který ve středovém kruhu fauluje Nalda.
79
Žlutou kartu dostává Simon Rolfes (Bayer Leverkusen).
78
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Josuha Guilavogui.
78
Po rohovém kopu de Bruyneho se ke střele dostává Masimilian Arnold, jehož střela zpoza vápna končí v náruči Lena.
78
Rohový kop rozehrají také hosté, a to z pravé strany.
77
Son Heung-min rozehrál z levé strany, ale celou akci přerušuje hvizd rozhodčího.
76
Robin Knoche v poslední chvíli odvrací alespoň na roh.
76
A co dál, Bayer nyní dokonce může strhnout vedení na svou stranu, Son Heung-min rozehrává volný kop!
75
Žlutou kartu dostává Naldo (VfL Wolfsburg) za faul na Gonzala Castra.
73
Neuvěřitelné věci jsou k vidění v BayAreně, kdo by čekal, že po prvním poločase bude zhruba dvaceti minut před koncem zápasu na světelné tabuli výsledek 4:4!
72
Leverkusen právě vstřelil branku!
Fanoušci Leverkusenu jsou u vytržení! Nákop Hilberta zpracoval na polovině VfL KARIM BELLARABI, který jako by hrál v nějakém tranzu v posledních minutách, neskutečnou rychlostí pláchl obráncům a mezi nohama prostřeluje Benaglia, je vyrovnáno!
71
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Aaron Hunt.
71
Hosté připravují střídání, na hrací plochu se chystá Hunt.
70
Bellarabi nyní jako tank prošel středem hřiště, nahrál na levou stranu Drmićovi, který se ve vápně dostal ke střele, ale míč hodně podkopl, ten končí vysoko nad brankou.
67
A "bláznivý zápas" pokračuje! Hattrick kompletuje také SON HEUNG-MIN! Domácí rozehrávali rohový kop z pravé strany, míč si převzal na pravé straně právě Son, který se parádně zbavil bránícího hráče soupeře a přesnou střelou překonává vše, co mu stojí v cestě.
66
Razantní odkop obránce Wolfsburgu, míč sice končí v autu, ale hlavně, že je daleko od pokutového území VfL.
65
Domácím svitla naděje, je otázka, zda je čtvrtý inkasovaný gól definitivně "nezlomil".
64
Hosté bleskově "odpovídají", hattrick kompletuje BAS DOST, který si naběhl za obranu soupeře na pas Rodrigueze z levé strany a ve skluzu doklepl míč do branky.
62
To se dějí věci! SON HEUNG-MIN opět v souboji s Benagliem, který nyní vyběhl z branky, míč ale nezachytil, naopak, Jihokorejec ho parádně přizvedl, přehodil gólmana a míč končí v brance.
61
Žlutou kartu dostává Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen), který nezastavil pronikajícího Caligiuriho a pomohl si tak faulem.
60
Je za námi hodina hry, "probudili" se i diváci, kteří nyní ženou svůj tým dopředu, Bayer ztrácí dva góly, což není tak nepřekonatelná ztráta, zvlášť, když do konce zápasu zbývá ještě půl hodina!
59
Záblesk naděje pro domácí tým! Hosté nyní kombinují na vlastní polovině a nikam se nehrnou.
57
Hosté se nyní rozčilují, ale SON HEUNG-MIN doklepl míč do branky poté, co Benagliovi prošel míč mezi nohama, po střele Bellarabiho, zcela v souladu s pravidly a domácí snižují na 1:3!
57
Drmić v ofsajdu, souboj s bránícím Naldem zbytečný.
56
Zvlášť, když Bellarabi posléze pálí z levé strany vysoko nad branku.
56
Jenže když Julian Brandt ani nadvakrát není schopen odcentrovat z levé strany, to se pak těžko útočí.
55
Bayer zůstává u šestnáctky soupeře, autové vhazování z levé strany.
54
Ve vápně si hledal pozici obránce Papadopoulos, ale před odhlavičkoval jeden z bránících hráčů do bezpečí.
53
Sebastian Boenisch vybojoval rohový kop pro Bayer, z levé strany.
52
Nakonec Boenisch fauluje a tím celé snažení Bayeru končí.
52
Josip Drmić byl nyní trochu zahnán více na pravou stranu, tím se celá akce Bayeru zbrzdí.
50
Žlutou kartu dostává Emir Spahić (Bayer Leverkusen) za faul na Caligiuriho.
50
Nakonec rozehrál Son Heung-min, ale míč přizvedl některý z jeho spoluhráčů vysoko nad branku.
49
V podstatě ze stejného místa, z jakého v první půli skóroval Naldo.
49
Luiz Gustavo zahrál rukou na vlastní polovině, volný kop pro Bayer.
48
Trojí střídání Leverkusenu o poločasové přestávce, jak se to promítne do herního projevu Bayeru?
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Simon Rolfes.
46
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Josip Drmić.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
Hlasitý pískot diváků po hvizdu rozhodčího Dankerta, který ukončil první poločas. Z pohledu domácího Bayeru poločas hrůzy, po kterém domácí prohrávají s Wolfsburgem 0:3!! Takový střelecký koncert hostů čekal asi málokdo, jestli vůbec. Akce Bayeru jsou hodně kostrbaté, často i nepřesné, s tím se těžko bude "přetlačovat" v pohodě hrající Wolfsburg.
45
45
Ricardo Rodríguez centruje z levé strany, ale obrana Bayeru odvrací.
44
Naldo fauluje Kießlinga, tak nikoliv, nakonec pouze autové vhazování pro Bayer.
42
Žádné nebezpečí pro branku Wolfsburgu, Benaglio rozehrává.
42
Rohový kop Leverkusenu, domácí rozehrají z levé strany.
41
Papadopoulos fauluje na vlastní polovině de Bruyneho, volný kop pro Wolfsburg.
40
Poslední pětiminutovka traumatizujícího prvního poločasu, z pohledu domácího týmu.
38
Zaváhání Lena mohl nyní potrestat Schürrle, který po přihrávce Caligiuriho byl ve vápně před odkrytou brankou, ale tu přestřelil!
36
Benaglio bude rozehrávat od své branky, další útočná akce Bayeru končí neúspěchem.
34
Kouč Bayeru Roger Schmidt nyní doslova vyděšeně sleduje šanci Schürrleho, který přeloboval vyběhnuvšího Lena, ale míč se jen otřel o tyč!
33
Souboj o míč ve středu hřiště, Bayer získává míč a může zaútočit.
32
Pohled do tváře legendárního Rudi Völlera je výmluvný...
30
Je za námi první půl hodina hry a všichni přítomní diváci v BayAreně asi nevěří svým očím. Druhý nejlepší tým Bundesligy dnes doslova vyučuje domácí Bayer, vede již 3:0 a pokud domácí něco nezmění, může dnešní zápas skončit debaklem!
29
A jaj, to už vypadá hodně vážně z pohledu Bayeru! De Bruyne ustál souboj na levé straně s obráncem Bayeru, dokonce přes něho nacentroval před branku, kde si naběhl BAS DOST a takovou lehkou tečí nasměroval míč do branky!
28
Leno rozehrává od své branky, Leverkusen má ale problémy s přechodem přes půlící čáru.
27
To byla dělová rána, Çalhanoğlu stáčel míč do branky, ale nakonec to bylo zhruba metr vedle.
26
Luiz Gustavo fauluje a Bayeru se nabízí volný kop, napodobí Hakan Çalhanoğlu Nalda?
25
Útočí hosté, Bellarabi centruje z pravé strany před branku Wolfsburgu, kde ale dobře zasáhl obránce s gólmanem VfL.
23
Hosté opět kombinují na polovině Leverkusenu.
21
Bude se měnit míč, ten stávající zřejmě "ušel".
19
Bellarabi mohl skórovat, naběhl si na pas na pravé straně, dostal se do vápna, kde ale branku pouze přestřeluje.
18
Tak VfL možná až příliš jednoznačně naplňuje předzápasové prognózy, které ho pasovaly do role favorita.
17
Neskutečně dobře zahraný volný kop v podání NALDA, který z hranice více, než třiceti metrů, napálil míč k tyči a možná má na gólu svůj podíl i gólman Leno, který nedokázal zabránit gólu.
16
Vzápětí ale fauluje Castro, hosté tak zůstávají u míče, u pokutového území domácího týmu.
16
Výtečně zasáhl Leno, který dokázal nebezpečný centr vyboxovat.
15
Volný kop pro VfL, z pravé strany rozehrává Ricardo Rodríguez.
14
André Schürrle dostal míč do branky, ale gól neplatí, je pískán ofsajd. Každopádně další výstraha pro nedůslednou defenzivu Bayeru!
13
Hosté jsou nyní aktivnější, první gól jim prospěl.
11
Çalhanoğlu se sice dostal po levém křídle k pokutovému území soupeře, ale tam ztroskotal na obránci VfL.
9
Son Heung-min nedokázal odcentrovat a domácí se musí bleskově vracet na svou polovinu.
8
Hostům se podařil vstup do zápasu, jak zareaguje Bayer?
6
Hosté jdou do vedení, na centr z pravé strany si ve vápně naběhl BAS DOST, který usměrnil hlavou míč do branky, parádní akce Wolfsburgu!
5
Z rohového kopu se Bayer neprosazují, postupně se míč dostává až k brance domácího týmu.
4
Kießling zatáhl míč, přihrál Bellarabimu, ten zkouší technickou střelu a Benaglio musel předvést hodně dobrý zákrok, aby míč vytěsnil na roh!
3
Daniel Cagliuri se na pravém křídle nedostal přes bránícího Spahiće.
2
Bellarabi vybojoval autové vhazování z levé strany, na polovině VfL.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Papadopoulos, Spahić, Boenisch – L. Bender, Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Reinartz, Rolfes, Drmić, Brandt, Donati, Boeder.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodríguez – Arnold, Gustavo – Caligiuri, de Bruyne, Schürrle – Dost.
Náhradníci: Grün – Bendtner, Schäfer, Hunt, Träsch, Guilavogui, Jung.

Rozhodčí: Dankert – Borsch, Lupp.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se oba týmy střetly celkem dvakrát, na podzim vyhrál Leverkusen na svém stadionu 3:1, aby mu pak v jarní odvetě Wolfsburg porážku stejným způsobem vrátil.
VfL Wolfsburg
Zatímco domácí se v posledních ligových zápasech spíše trápí a postupně vyklízejí pozice na čele tabulky, hosté si v klidu "hoví" na druhém místě za suverénním Bayernem a se sedmibodovým náskokem před třetím Schalke. Právě v Gelsenkirchenu naposledy VfL prohrál, to ovšem bylo v kalendáři datum 22. listopadu loňského roku! Od té doby Wolfsburg pětkrát zvítězil a třikrát uhrál alespoň bod! Do dnešního souboje tak hosté vstupují v roli papírových favoritů.
Bayer Leverkusen
Bayer si asi představoval lepší start do jarní sezóny, než co předvedl v prvních třech jarních kolech. Po domácí remíze s Dortmundem přišla spíše šťastná výhra 1:0 na hřišti Herthy Berlín, v posledním kole ale Bayer prohrál, a to na hřišti Werderu Brémy, kde byli, zejména v první půli, domácí jasně lepší a byť se Bayeru podařilo před přestávkou snížit, ve druhém poločase již alespoň vyrovnávací gól nepadl. Bayer tak vyválčil "pouze" čtyři body z devíti možných a v tabulce se propadl na šesté místo, což je poslední místo, zajišťující evropské poháry!
V dnešním utkání, v rámci jedenadvacátého bundesligového kola, přivítá v BayAreně v Leverkusenu domácí BAYER LEVERKUSEN hostující VFL WOLFSBURG. Utkání bude rozhodovat hlavní sudí Bastian Dankert, kterému na čarách budou pomáhat Borsch a Lupp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.