Z přenosu velice dobrého zápasu německé ligy to je všechno. Děkujeme za pozornost, přejeme hezký zbytek nejen dneška, ale celého víkendu a u dalších přenosů se budeme těšit! Krásný večer!
Theodor Gebre Selassie zvedá ruce nad hlavu, a to znamená, že Werder Brémy je vítězem tohoto mače. Bayer Leverkusen byl dnes lepší v prvním poločase, ale nenavázal na svoji dobrou hru ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Rozhodně se nedá říci, že by Brémy měly převahu, ale zkrátka Manneh se dokázal prosadit, posléze předvedli zelenobílí výbornou obranu a žádné větší nebezpečí před Wiedwaldem neumožnili. Brémy jsou v tabulce Bundesligy třinácté se sedmi body, Leverkusen devátý se deseti body.
90+4
90+4
Na začátku poslední minuty zápasu přišel centr do vápna domácích, kde hlavičkoval Mehmedi, ale nebyla to žádná tutovka. Wiedwald může pošetřit další sekundy.
90+3
Sane to provedl výborně. V těžké pozici odkopl míč do bezpečí a ještě k tomu otřel balon o soupeře. Werder bude vhazovat a než se začne zase hrát, tak to bude asi hodně dlouho trvat.
90+2
Mehmedi ještě k tomu fauloval na útočné polovině hostů, k tomu si Brandt diskutuje se sudím. Brémy jsou blízko třem bodům proti Leverkusenu.
90+1
Ne, ne! V útoku je v podání fotbalistů Leverkusenu velice špatné ve druhé půli, míč pouze propadl až k brankáři Wiedwaldovi.
90+1
Ještě čtyři minuty mají hosté na srovnání. Brankář Leno vykopává od vlastní branky. Předtím dostal žlutou kartu domácí Manneh.
90
Bayer se snažil zjednodušit hru za pomocí nákopu, jenže přišel útočný faul, a to je přesně to, co domácím fotbalistům naprosto vyhovuje.
89
Střídající Bauer se pokusil přihrát spoluhráči na pravé straně hřiště, ale ten jeho pas nezpracoval. Leverkusen se dostává k míči, ale musí pospíchat.
88
Gebre Selassie se vložil do rychlé kombinace hostujících fotbalistů. Brémy výborně brání ve druhém poločase. Wiedwald těch urgentních případů před vlastní brankou moc řešit nemusel.
88
Na začátku osmaosmdesáté minuty zápasu začíná jedna z posledních akcí Leverkusenu v tomto zápase od brankáře Lena!
87
Hernandéz byl teď hodně rozčílený, pustil se do křížku s dvěma fotbalisty Brém, přičemž jej tam trošku uklidnil domácí obránce, Argentinec Garcia.
85
Tak pakliže v prvním poločase byl herní projev Leverkusenu velice dobrý, tak v tom druhém se hra vyrovnala. Domácí kouč měl asi ke svým svěřencům v poločasové přestávce důrazný proslov. Určitě nemohl být spokojeni s tím, co Brémy předvádějí.
84
Čas utíká pro Bayer rychle. Je tady autové vhazování pro hosty, které zřejmě dolétne až do pokutového území domácích.
83
Také domácí kouč dnes naposledy střídá. Hajrovič odchází na lavičku, Bauer přichází na hřiště.
83
Tři a dost! Na řadu přichází poslední střídání Leverkusenu. Aránguiz dnes dohrál, Havrtz se přece jen podívá na trávník v Brémách.
82
Ve druhém poločase zatím neměl Leverkusen žádnou větší šanci. Werder velice dobře brání a nepouští soupeře ke vstřelení srovnávací branky.
81
Brazilec Wendell fauloval Rakušana Junuzoviče, domácí trenér jasně signalizuje, že hostující hráč už jednu žlutou kartu má, ale hlavní sudí jej nevyloučí.
80
Leverkusen se k ničemu závažnějšímu nedostal, Sané vše vyřešil přihrávkou na brankáře Wiedwalda!
79
Velice dobrý centr přistál na hlavně finského stopera Brém, a sice Moisandera, ale hráč Werderu hlavičkoval na branku gólmana Lena.
78
Tak pakliže mezi fanoušky Leverkusenu propukla obrovská radost, tak je musím zklamat, protože Mehmedi byl podle soudu sudího v ofsajdu. Opakované záběry potvrzují to, co odmával pomezní rozhodčí.
77
Český reprezentační obránce je trošku otřesený, vypadá asi jako většina z nás po ránu, ale myslím si, že Gebre Selassie bude pokračovat v zápase.
76
Tak tohle není vůbec dobrý pohled pro fanoušky Brém a pro české příznivce. Theodor Gebre Selassie leží na trávníku a uvidíme, jestli jej nebude muset domácí trenér stáhnout ze hry.
75
Němci Bartelsovi překážel ve hře jeden z jeho spoluhráčů. Domácí fotbalista posléze ukončil akci Werderu Brémy hodně nepovedeným centrem.
74
Sane radši nic neuspěchá a volí přihrávku dozadu na brankáře Wiedwalda, který si zahraje nohama.
73
Hostující trenér už nemá tolik času na vybranou, a tak je tady střídání Bayeru. Brandt dnes dohrál, nějakých dvacet minut si zahraje Kiebling.
73
Stoper Werderu kulhá, ale zdá se, že obránce Brém bude pokračovat v dnešním zápase.
72
Sané zůstává ležet na zemi a na trávník musí přispěchat lékaři Werderu Brémy!
72
Argentinec Garcia se snažil o akci po levé straně, ale v tom si hrací předmět předkopl až moc před sebe, což byl začátek konce pro akci fotbalisty Werderu Brémy!
70
Před brankou Bayeru se schylovalo k velkému dramatu, ale střela hráče Werderu byla sražená do bezpečí. Brankář Leno tentokráte nemusel na zem.
69
Brazilec Wendell byl až moc agresivní v souboji s protihráčem a hlavní sudí mu ukázal žlutou kartu.
68
V dnešním zápase na trávníku již neobjeví německý hráč Fritz, do hry místo něj zasáhne náhradník Garcia.
67
Junuzovič s Henrichsem předvedli velice pohledný rychlostní souboj, jehož vítězem byl fotbalista hostujícího mužstva, jeden z brémských hráčů si posléze pomohl v rozporu s fotbalovými pravidly, a sice útočným faulem.
66
Theodor Gebre Selassie, tedy fotbalista, který byl v poslední nominaci české fotbalové reprezentace, vhazuje. Brémy můžou začít svojí akci.
65
Hráč Leverkusenu zrychlil hru přihrávkou na Němce Brandta, ale proti hráči Bayeru vystoupil bránící fotbalista Werderu, posléze si pro míč došel Wiedwald.
64
Domácí odvrátili rohový kop, posléze obrali také rychlého Brandta o míč.
64
Ale domácí obranu dnes hodně zlobí Turek Calhanoglu, a právě tento muž nyní svojí aktivitou vybojoval rohový kop pro Bayer Leverkusen.
63
Leverkusen kombinuje ve středu hřiště, ale chybí tomu nápad, není tam náhlé zrychlení hry.
62
Brémy se snaží o aktivní napadání rozehrávky Bayeru Leverkusen. Ten gól musí domácím fotbalistům pomoct, protože zatím nebyli rozhodně lepším mužstvem!
62
Hra Bayeru se nyní motala okolo německého fotbalisty Brandta, který pro jistotu přihrál muži, který nahrál na branku Leverkusenu, a sice Kampla.
60
Werder právě vstřelil branku!
2:1 pro Brémy. Standardní situaci rozehrávali domácí hráči nakrátko, ve vápně byli hosté trošku dezorientovaní, nevěděli, kam dřív skočit, čehož si všiml Gambijec OUSMAN MANNEH. Brankář Leno na míč nedosáhl a Leverkusen tak podruhé v zápase prohrává!
59
Calhanoglu tentokráte fauloval Gebre Selassiho v souboji, ve kterém si český fotbalista velice dobře kryl míč svým tělem. Sudí nemá důvod sahat ke žluté kartě.
57
Pro Mehmediho končí čas, který dnes strávil fotbalista Leverkusenu na střídačce, ze hry je stažen Němec Volland.
57
Gebre Selassie šel hodně důrazně do souboje s Brazilcem Wendellem, hlavní rozhodčí to posoudil jasně – jeho oči viděly nedovolený zákrok českého obránce.
56
Aranguiz odstrčil v souboji svého soupeře Hajroviče. Hlavní sudí zápasu si toho všiml a navrch přidal žlutou kartu pro fotbalistu hostujícího mužstva.
55
Tohle nebyla špatná myšlenka, Brandt doběhl míč a poslal centr na Calhonglua, který se ale nedostal k míči.
54
Wendell vrátil míč na Calhonglua, to byl začátek akce Bayeru Leverkusen, která pokračuje obléháním šestnáctky Werderu Brémy!
53
Stoper Sané se s tím nepáral a výsledkem byla střela hráče Brém, která přistála ve středu branky, kde byl připravený brankář Leverkusenu Leno!
52
Následně Hajrovič podrazil pronikajícího Wendella a to už hlavní sudí nevydržel. Žlutá karta. Oba týmy jsou v poslední době velice důrazné.
51
Wendell podrazil Fritze. Byl z toho přímý kop z dobré pozice, ale brankář Leverkusenu Leno nemusel zasahovat.
50
To byl rozhodně zákrok, který postrádal logiku a zasloužil si žlutou kartu. Hlavní sudí dnes ale nechává hře volný průběh a nic takového neukázal Wendellovi.
49
Ojojoj, Brazilec Wendel poslal k zemi Čecha Gebre Selassieho, teď hráč Leverkusenu naskočil do souboje s českým obráncem jako blázen.
48
Brandt si vyměnil míč se spoluhráčem velice rychle, ale posléze nedosáhl na zpětnou přihrávku. Následovat tak bude autové vhazování domácího celku!
47
Hodně nepřesný nákop míří za Wiedwaldem, nicméně hráč Leverkusenu chtěl zřejmě najít spoluhráče na pravé straně hřiště.
46
Brandt si navedl míč na svojí pravou nohu a vypadalo to, že bude střílet, načež se rozhodl pro přihrávku na Vollanda, který si ale pomohl faulem v pokutovém území Brém!
46
Druhý poločas odstartoval výkopem celku, který měl v prvním poločase převahu.
46
Je to tak! 1:1! Nejprve se prosadil Junuzovič, posléze Calhanoglu, ale nebyl to vůbec špatný fotbal, to rozhodně ne, rozhodně to je zajímavý duel, ve kterém je aktivnější hostující mužstvo a dle mého názoru by si zasloužilo druhý míč v síti Wiedewalda ještě před poločasovou přestávkou. Tak se ale nestalo. Určitě se mi líbí herní projev Slovince Kampla, který také nahrál na branku Bayeru.
45+1
45+1
Nastavuje se jedna minuta. Brankář Leno kombinuje se svými obránci, ale vypadá to, že první poločas skončí plichtou!
45
Je tady první střídání Brém v zápase a bohužel je z kategorie střídání vynucených, odchází Gnabry a nahradí jej Bartels. S tímhle asi domácí trenér zrovna dvakrát nepočítal.
45
Leverkusen kombinuje bez většího usílí, trpělivě vyčkává na svoji šanci a na to, až se objeví mezera v obraně Brém.
44
Zdá se, že Brémy budou muset ještě před přestávkou nuceně střídat. Trenér dal svému svěřenci povel, aby se rozcvičil. Mezitím tedy bude domácí celek hrát o deseti.
43
Teď pouze větší klid ve finální fázi útoku stál Leverkusen třeba i druhý gól v zápase. Zase hru hostů dirigoval Kampl, který patří k těm nejlepším hráčům v dnešním zápase!
41
Brandt to měl proti dvojici hráčů Brémy složité v souboji u rohového praporku. Své protivníky si hráč Leverkusenu neobhodil, přišel o něj, protože mu jej sebral stoper Sané!
41
Po centru na penaltu nemusel zasahovat Wiedwald, ale rozhodně je Leverkusen lepším celkem v prvním poločase zápasu proti Werderu Brémy!
40
Teď to vypadalo velice dobře z pohledu Leverkusenu, ale hostující fotbalisté si dávali přednost a akci výrazně překombinovali, načež Brandt míč ztratil.
39
Hra se stěhuje ke stoperovi Brém Sanému, který nikam nespěchá a volí radši přihrávku na Moisandera. V dosavadním průběhu zápasu neudělala stoperská dvojice Werderu žádné větší chyby.
38
Souboj, po kterém zůstal Němec Fritz ležet na trávníku, vyústil v zisk míče pro domácí fotbalisty.
37
Turek Calhanoglu měl pozici výrazně usnadněnou, protože domácí obrana ho nechala volného na hranici vápna, načež hráč Bayeru poslal míč nad branku Brém!
36
Leverkusen je týmem, kterému výrazně pomohla srovnávací branka, po brance Turka Calhanoglua jsou hostující hráči aktivnější, de facto diktují tempo hry. Většinou se hraje před brankou Wiedwalda.
35
Nejprve Kampl ztratil míč, ale spoluhráči jej opět vybojovali aktivním napadáním, načež Němec Volland nasměroval míč nad branku Werderu!
35
Leno bude rozehrávat od vlastní svatyně, z útoku Werderu nic zásadnějšího, co by nějak výrazně obohatilo historii dnešního zápasu, nebude.
34
Jestli jsem dobře viděl, tak míč se snesl na hlavu Kampla, ale ten hlavičkoval pouze do náruče Wiedwalda, tedy brankáře Werderu Brém!
33
Turek Calhanoglu si narazil míč se spoluhráčem, posléze byl faulovaný a pořádně se projel po trávníku Brém. Je z toho zajímavý přímý kop pro Bayer.
32
Oba týmy chtějí hrát fotbal, nikdo nechce bránit, nikdo není zalezlý, nikdo nečeká na to, co předvede druhé mužstvo. Nikdo také nemá převahu, takže remíza je asi spravedlivá vzhledem k vývoji zápasu.
31
Tenhle zápas má tempo, není nouze o zábavu, Kampl přišel o míč, Gnabry si míč navedl do středu, chtěl střílet, ale nakonec k žádnému ohrožení branky Leverkusenu nedošlo.
30
Kampl, hráč, který přihrál na první branku Bayeru v zápase, nyní ukázal dobrou práci s míčem, ale pro jistotu zvolil přihrávku na vlastní obránce.
30
Mexičan Hernandéz byl autorem střely z hranice pokutového území, ale Wiedwald další míč ve své síti nepřipustil.
29
A hra se stěhuje až k Lenovi, který si zahraje nohama. Nevidíme moc brankových příležitostí, ale jak říkám, dvě branky za půl hodiny, to je to, co tenhle zápas potřebuje.
28
Dva góly za necelou půlhodinu zápasu, to je zatím výborné! Němec Wiedwald, který před malou chvilkou inkasoval, rozehraje akci Werderu Brémy!
27
Leverkusen právě vstřelil branku!
Ale to už neplatí. Tahle akce měla oči. Byla vedená po právě straně. Slovinec Kampl odcentroval na hlavu Turka HAKANA CALHANOGLUA a ten pokusem, který měl výborné umístění srovnává stav zápasu!
26
Němec Hendrichs ukázal dobrý přehled o situaci a rychle vystartoval proti presujícímu fotbalistovi, následně si hráč Leverkusenu pokryl míč. Hosté zatím více drží balon, ale na hřišti Brém prohrávají brankou Junuzoviče.
25
Theodor Gebre Selassie vhazoval z pravé strany, ale svým autem nenašel hlavu své spoluhráče. Nepřesnost českého reprezentanta znamená, že domácí celek přichází o míč.
24
Akce hostů končí v špatnou přihrávkou. Přišlo mi, že Leverkusen to chtěl zkusit rychlým ťukecem a vykombinováním obrany Werderu Brémy!
23
Nákop domácích hráčů mířil na Argentince Garciu, ale ten si míč nezpracoval vůbec dobře a o hrací předmět tak fotbalista v zelenobílém přišel. To vše v okolí středového kruhu.
23
Němec Gnabry je na nohou a určitě jej uvidíme v dalším pokračování dnešního zápasu německé Bundesligy.
22
Jeden z domácích fotbalistů zůstal ležet na trávníku, přišel k němu lékařský štáb Brém. Hra je nyní přerušena.
21
Brémy hrají zatím velice dobře v obraně, dobře pokrývají střed hřiště, dobře dodržují taktické záměry svého kouče. Akce zelenobílých začíná od stoperů domácích, tedy Saného a Moisandera.
20
Gebre Selassie nyní zastavil nedovoleně Hernandeze ve středu hřiště. Hostující fotbalista zůstal ležet na zemi. Domácí hráč může být rád, že nedostal žlutou kartu. Určitě by se dalo uvažovat o žluté napomenutí pro fotbalistu Brém.
19
Němec Henrichs vhazoval z pravé strany. Zatím to není vůbec dobré v útoku v podání hostujících fobalistů-
18
Leverkusen kombinuje po zemi, ale zatím bez výsledku, zatím to nikdo nevzal na sebe, zatím nikdo neohrozil branku Němce Wiedwalda!
16
Argentinec Garcia zůstal ležet na zemi, ale po krátkém ošetření bude určitě pokračovat v dnešním zápase.
15
Atmosféra tohoto zápasu není vůbec špatná. Je vidět, že ačkoliv Brémy nehrají nejlepší fotbal, tak ve městě je o tento sport zájem.
13
Je tady první branka zápasu. Domácí využili zaváhání v obraně hostů, následovala přihrávka před odkrytou branku Leverkusenu. ZLATKO JUNUZOVIČ už měl celkem snadnou práci. Leno nemohl reagovat a Werder vede 1:0!
12
A zase Brandt pozlobil domácí obranu, ale zase to nevedlo k úvodní brance zápasu. Tento útočník nám toho ale jistě v dnešním mači hodně ukáže.
12
Nyní se Brémy musí bránit, Leverkusen to opět zkouší přes levou stranu, tedy přes Santiaga Garciu.
11
Přímý kop z dobré pozice, jehož autorem je turecký fotbalista Calhanoglu, mířil nad branku, ve které v prvním poločase stojí Wiedwald.
10
Slovinec Kampl se snaží v úvodních minutách hry tvořit hru Bayeru Leverkusen, ale zatím bez úspěchu. Nicméně jedná se o velice aktivního fotbalistu s dobrou prácí s míčem.
8
Hostující Brandt se pustil do hlavičkového souboje ve vápně Brém, ale brankář Wiedwald nemusel předvést žádný těžší zákrok.
7
Od levého obránce Santiaga Garcíi začíná akce hostujícího celku.
6
Brandt si vyměnil míč s Vollandem, posléze se míč dostal až na levou stranu hřiště, ale k ohrožení branky Wiedewalda nedošlo.
5
Hostující obránce Tah podle domácích fanoušků fauloval pronikajícího hráče domácích, ale hlavní sudí zápasu měl opačný názor a hru nechal plynout!
5
Zahraje si také brankář Werderu, a sice Němec Wiedwald. Gólman domácích rozdává míč svým obráncům!
4
Brémy jsou v úvodu o něco aktivnější a tlačí se před branku Leverkusenu. Zatím se hosté spíše brání.
3
Němec Ghanbry procházel obranou Leverkusenu, ale centroval po zemi pouze vedle tyče branky, ve které v prvním poločase stojí Leno.
2
Míč drží obranná čtyřka Werderu Brémy. Co vymyslí stopeři Sané a Moisander?
1
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály v březnu, tehdy zvítězily Brémy hladce 4:1. Skórovali za ně Bartels a třikrát Pizzaro. Jediný gól Bayeru si vstřelil werderský Djilobodji do vlastní branky.
Brémy zažívají špatný start sezóny, momentálně jsou patnácté a na svém kontě mají pouhé čtyři body. K těm navíc patří tragické skóre 7:17. Šesté kolo přineslo Brémám bod za remízu v Darmstadtu, o góly se postarali Sané a Gnabry.
Leverkusen je momentálně na šesté pozici se ziskem deseti bodů a kladným skóre 10:7. V minulém kole Leverkusen hostil Dortmund a dokázal favorita zaskočit, po brankách Mehmediho a Chicharita vyhrál 2:0.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je zápas sedmého kola, ve kterém změří síly Werder Brémy a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.