Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Leverkusen - 8. února 2019   20:30

Mainz
9' Quaison (Hack)
1:5
(1:4)
Leverkusen
5' Wendell  (Bellarabi) • 20' Havertz  (Brandt) • 30' Brandt  (Volland) • 43' Bellarabi  (Brandt) • 64' Brandt  (Volland)
Mainz
F. Müller – Brosinski, Bell (C), Hack, Aarón (62. Onisiwo) – Malong (55. Gbamin), Niakhaté, Boëtius (71. Holtmann), Barreiro – Mateta, Quaison.
Zentner – Gbamin, Holtmann, Maxim, Onisiwo, Öztunali, Ujah.
Schröder – Neitzel-Petersen, Gorniak
OPEL ARENA, Mohuč
21 905 diváků
Leverkusen
Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender, Wendell (78. Jedvaj) – Havertz (62. Baumgartlinger), Aránguiz, Brandt (81. Alario) – Bellarabi, Volland (C), Bailey.
R. Özcan – Alario, Baumgartlinger, Dragović, Jedvaj, Kohr, Paulinho.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:5.
Hlavní rozhodčí Schröder citlivě nenastavoval a ukončil dávno rozhodnutý zápas ihned po uplynutí devadesáté minuty. Vzpomínat se bude zejména na první poločas, ve kterém oba celky předvedly útočné galapředstavení. Hlavně Leverkusen těžil ze své dobré produktivity a vybudoval si náskok 4:1, jenž si po změně stran "nudně" pohlídal. Přesto se skóre měnilo ještě jednou, když svůj grandiózní zápas okořeněný dvěma góly a dvěma asistencemi završil Julian Brandt. Bayer tedy vítězí potřetí za sebou a minimálně do zítřka se posouvá na páté místo. Mohuč naopak podruhé padla a jistojistě zůstane na jedenáctém místě.
90'
90'
Tak tohle byla hodně smutná tečka za tímto zápasem ze strany Mohuče! Holtmann se dostal do úniku, v němž si chtěl oběhnout Hradeckého a přitom si ukopl míč do autu.
89'
Julian Baumgartlinger kontroloval vysoký balón, přičemž do něj vletěl Leonardo Barreiro a řekl si zřejmě o poslední žlutou kartu.
88'
Robin Quaison si došle pro faul kousek od středového kruhu. Následoval dlouhý pas dopředu, kde nejvýše vyrostl Tin Jedvaj.
87'
Mateta pomohl defenzivě a odhlavičkoval centr na jednoho z hostů, který vypálil z delší vzdálenosti hodně nad.
86'
Aránguiz dal míč doprava na Bellarabiho, který na Niakhatém udělal další rohový kop. V souboji si ale ublížil a jen ztěžka se vrací zpět na nohy.
85'
Bailey posílal míč kousek za přední tyč, kde se s naprosto minimální námahou dostal k hlavičce Alario. Šestý gól Bayeru ale nedal, protože střelu nasměroval přímo k Florianu Müllerovi.
84'
Neustále aktivní Karim Bellarabi nevytvořil svým centrem žádnou šanci. Leverkusen však bude pokračovat rohovým kopem.
83'
Už nějakou dobu je to jen nutné čekání na konec zápasu. I tak na tribunách zůstává většina z dvaadvaceti tisíc fanoušků, kteří neúnavně fandí.
81'
Ze hry odstupuje jednoznačně nejlepší hráč tohoto zápasu, majitel dvou gólů a dvou asistencí Julian Brandt. Na posledních deset minut přichází Argentinec Lucas Alario.
80'
Přenesení hry doprava na Karima Bellarabiho se minulo účinkem. Hra je před domácím autem zastavena, neboť se bude střídat.
79'
Bailey neměl dobrou pozici na zkrocení Bellarabiho centru. Domácí raději zakopli míč do autu a budou čelit pokračující kombinační akci.
78'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Tin Jedvaj.
77'
Robin Quaison protečoval Brosinského krátký centr do ještě větší výšky, kde už mohly jednoduše zasáhnout Hradeckého rukavice.
76'
Karim Onisiwo si několikrát zasekl míč v pokutovém území. Bayer z něj balón dostal i díky evidentnímu faulu na Daniela Brosinského.
75'
Stoperská dvojce Mohuče si vůbec nevšímala Vollanda a měla jediné štěstí v tom, že mu Brandt dával pozdní kolmici do ofsajdu.
74'
Jamajský rychlík Leon Bailey si dal míč daleko od nohy. Náznak možného protiútoku kvůli tomu skončil ještě na jeho vlastní polovině.
73'
Sven Bender odehrál před Matetou nakopávaný míč na rohový kop. Brosinského centr letěl na zadní tyč a rozehrávat bude znovu, tentokrát aut z druhé strany.
72'
Výrazné polevení od obou týmů bylo nevyhnutelné. Po pátém gólu Leverkusenu to vypadá na hodně poklidnou koncovku zápasu. Pro Mohuč to však bude hodně dlouhých dvacet minut.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Gerrit Holtmann.
70'
Moussa Niakhaté vložil hodně energie do aktivního napadání. Rozehrávku Leverkusenu trochu zkomplikoval, ale nakonec mu byl odpískán faul.
69'
Jedna z mnoha přihrávek za domácí obranu skončila u Floriana Müllera. Ihned po jeho rozehrávce se balónu zmocnili hosté.
68'
Leverkusen jistě kráčí za svou desátou výhrou v sezóně, která mu minimálně do zítřka zaručí posun na páté místo. Mohuč naopak zůstane jedenáctá.
66'
Bayer si krátce po rozehrávce opět vybojoval míč a deptá domácí fotbalisty dlouhou sérii přihrávek na vlastní polovině.
64'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Jestli některý z domácích fandů věřil v zázrak, tak po této akci už to určitě neplatí! JULIAN BRANDT na sebe navázal několik hráčů, přitom vymyslel narážečku s Vollandem a ke dvěma asistencím přidal i svůj druhý gól! Obrana Mohuče byla opět naprosto vymazaná.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Julian Baumgartlinger.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aarón, přichází Karim Onisiwo.
61'
Robin Quaison ve středu hřiště doslova nakopal do lýtek Aránguize a zcela zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
60'
Držení míče: 32% – 68%.
59'
Jde vidět, že Bayer se nemá důvod bezhlavě tlačit do útoku. Svůj třígólový náskok by si v závěrečné půlhodině už měl jednoduše pohlídat.
58'
Směrem dopředu už je to horší. Muži v černém sáhli po zpátečce a pozvali do kolotoče přihrávek i finského brankáře Hradeckého.
57'
Oba týmy jsou nyní obrovsky roztažené po velké ploše. Leverkusen tak má docela klid na postupnou kombinaci poblíž půlící čáry.
55'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Jean-Philippe Gbamin.
54'
Brosinski si nerozuměl s Malongem. Aarón pak skončil na zemi a Leverkusen měl volnou cestu k usazení se na útočné polovině.
53'
Wendellův krásný centr minul Vollanda jen o pár centimetrů. Stoperská dvojce Mohuče jakoby v tomto utkání neexistovala.
52'
Leonardo Barreiro měl v hlavě vynikající myšlenku, nicméně provedení kolmé přihrávky na Matetu bylo hodně mizerné.
51'
Barreiro ustál důrazný souboj ve středu hřiště a shodil míč na levou stranu, odkud neúspěšně centroval španělský krajní bek Aarón.
50'
Florian Müller zavařil Mohuči svým špatným výhozem. Bailey se ihned po zisku míče přihlásil o pas za obranu, který i dostal, jenže levačkou zakončil těsně vedle!
49'
Baileyho přízemní centr levou nohou nezachytil nikdo jiný v černém dresu, a tak se míč dostal až k Müllerovi.
48'
Mohuč se minimálně na začátku poločasu ještě pokusí zabojovat. První střela z nohy Matety však byla rychle zablokovaná.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původně daných základních jedenáctkách.
46'
Pohled na skóre je všeříkající – první poločas nabídl parádní ofenzivní fotbal! Rozhodně nemuselo zůstat jen u pěti branek, neboť oba týmy měly i několik dalších šancí. Pojďme ale postupně. Hosté v úvodu přečkali pár možností před Hradeckého brankou a z první šance se dostali do vedení zásluhou Wendella. Na rychlé vyrovnání Quaisona zase odpověděl Havertz a pak už to bylo hlavně o skvěle fungujícím útoku Leverkusenu. Ten předváděl jednu rychlou akci za druhou a ještě do přestávky díky Brandtovi a Bellarabimu upravil skóre na 4:1.
45+1'
45+1'
Pierre Malong s trochou štěstí prošel přes střed hřiště. Ambiciózní střelu z dálky mu zablokoval vlastní spoluhráč Mateta, nicméně míč odrazil doleva na Quiasona. Tomu se balón svezl po levé noze a pohotová střela tak byla hodně nepřesná.
45'
Nad rámec nesmírně atraktivní první půle je přidána ještě jedna minuta.
43'
Krátce po velké šanci Mohuče padl už čtvrtý gól na druhém konci hřiště! Brosinski neustál souboj s Brandtem a Bayer se najednou dostal k přečíslení čtyři na dva. Hostující záložník roztáhl hru doprava na KARIMA BELLARABIHO a ten chirurgicky přesnou střelou k zadní tyči zvýšil už na 4:1.
42'
Málem tu byl další parádní gól! Aarón zůstal nestrážený ve velké mezeře mezi hostující obranou a zálohou. Proto napřáhl z dálky a Hradeckého zachránilo až břevno!
41'
Menší zmatky v hostující obraně Hradeckého branku neohrozily. Mateta si naběhl do dvou hráčů a trošku kostrbatou akci Mohuče definitivně ukončil.
40'
Jean-Paul Boëtius měl spoustu času na přípravu centru z levého křídla. Ve vápně měl k dispozici jen Matetu, který se přes svého strážce k hlavičce nedostal.
39'
Žluté kartě doslova unikl Stefan Bell, který šel hodně ostře do souboje ve středovém kruhu. Hlavní rozhodčí byl k domácímu kapitánovi shovívavý.
38'
Nakonec z toho byly žluté karty pro Bellarabiho a Malonga, kteří celou strkanici rozjeli vzájemnou potyčkou.
37'
Po spoustě soubojů před domácí střídačkou vznikla menší strkanice. Rozhodčí měli co dělat, aby nespřátelené tábory od sebe odtrhli.
35'
Defenziva Mohuče neskutečně hoří. Baileyho přihrávka dostala do šance Vollanda, který stál sám před bránou, ovšem minul ze svého pohledu pravou tyč.
34'
Bellarabiho centr byl ještě před pokutovým územím tečovaný a balón skončil jen v náruči domácího brankáře Floriana Müllera.
33'
Aarónův centr odvrátil do bezpečí Tah. Domácí útok ale bude pokračovat, protože Mitchell Weiser v klidnější části hřiště fauloval Malonga.
32'
Jen těžko předpovídat, kolik gólů ještě padne. Matetův sražený centr z levého křídla přinesl Mohuči výhodu rohového kopu.
30'
Nádherná akce Bayeru! Kevin Volland dokonale pochopil úmysl JULIANA BRANDTA, kterému narazil balón za obranu. Hostující záložník pak vystřelil z první podél gólmana a zaznamenal svůj třetí gól v sezóně.
29'
Bailey jednoduše přesprintoval protihráče na levé autové čáře a přihrál Karimu Bellarabimu, který byl ve vápně úplně sám, jenomže ze stoje vypálil do břevna!
28'
Robin Quaison vůbec nezpracovával skvělý nákop z obrany a bez přípravy posouval míč doprava na Matetu, jehož přízemní střele pár decimetrů scházelo.
27'
Z domácí akce po pravém křídle resultoval jenom ofsajd. Rozehrávku Bayeru obtěžuje dosti vysoké napadání.
26'
Bellarabi vrátil přetažený centr jen do rukavic Floriana Müllera. Jeho spoluhráči se rychle přesunuli vpřed, jenže Aarónův centr zlikvidoval Tah.
25'
Hostující brejk čtyři na čtyři nevyšel podle představ. Brandt neprostrčil míč za obranu pro jamajského rychlíka Leona Baileho. S následným vhazováním si už Mohuč poradila.
24'
Jean-Paul Boëtius dostal pod tlak jednoho z obránců, jenž zahrál do autu. Mohuč pak přenesla hru doprava a tam bude znovu vhazovat Brosinski.
23'
Urostlý forvard Jean-Philippe Mateta si nepohlídal své postavení a byl asistentem rozhodčího přistižen v odmávaném ofsajdu.
22'
Ze zahuštěného středu vyletěl míč až k Hradeckému, který přeci jen uklidňuje hru ve spolupráci s kolegy z obrany.
20'
Další rychlá akce už končí gólem a Bayer se vrací do vedení! Vše začalo nenápadnými vyhranými souboji ve středu hřiště od Wendella a Brandta. Ten potáhl míč po otevřené levé straně a přihrávkou pod sebe oslovil KAIE HAVERTZE, který chytře zakončil do Müllerova protipohybu.
18'
Nařízený roh obstaral Brandt. Na první tyči zakročil Malong a dostal balón na Aránguize, jenž z delší vzdálenosti taktéž minul.
17'
Znovu byla domácí obrana velmi snadno prostupná. Naštěstí pro ni byla Baileyho křižná střela z levé strany nepřesná.
16'
Leon Bailey přihrál z rohu pokutového území lehce doprava na Brandta. Ten vypálil z nějakých dvaceti metrů a trefil jen kameru na jeřábu za brankou.
15'
Mitchell Weiser zahnal Bellarabiho až k rohovému praporku. Centr přesný nebyl, ale balón ještě zůstává v držení Leverkusenu.
14'
Svižnou kombinací na jeden dotek se Bayer dostal až do šance Kevina Vollanda. Střela z otočky však šla přesně k Florianu Müllerovi.
13'
Standardku z osy hřiště rozehrál Bailey nákopem, za kterým šel Müller. Balón sice podskočil, ale jeho branka v bezprostředním ohrožení přesto nebyla.
12'
Aarón kroutil balón směrem od branky, jenomže ho nasměroval jenom na hlavu hostujícího kapitána Kevina Vollanda.
11'
Aarónův centr z levé strany nepustil před branku Jonathan Tah. Opět je z toho rohový kop v domácí prospěch a velké nebezpečí u Hradeckého.
10'
Pár vteřin po rozehrávce i Leverkusem vybojoval rohový kop. Nebezpečný ale nebyl a Brosinski vyrazil do protiútoku, z něhož taktéž nic nebylo.
9'
Mainz právě vstřelil branku!
Tento duel slibuje opravdu zajímavou podívanou. Už v deváté minutě je srovnáno na 1:1! Brosinského centr z rohového kopu Hack nohou prodloužil k zadní tyči a dobře postavený ROBIN QUAISON už měl snadnou práci při zakončení.
7'
Teď zase domácí, kteří se zleva dostali až do vápna, ovšem zakončení jednoho z hráčů dobře zablokoval stoper Sven Bender.
5'
Bayer udeřil ze své první šance a od páté minuty vede 1:0! Karim Bellarabi sklepl dlouhý centr směrem k brance a WENDELL velmi snadno doklepl míč do sítě. Všemu předcházela hodně zbytečná ztráta na půlící čáře, o kterou se zapříčinil právě střelec prvního gólu.
4'
Podařený začátek vydatně pomohl atmosféře na stadionu, na kterém přesto zbylo poměrně hodně neobsazených míst.
3'
Tentokrát ofsajdová past Bayeru sklapla, takže Jean-Philippe Mateta musel svůj nadějný postup zastavit.
2'
Velmi brzy se Mohuč dostala do první šance! Quaison z první přihrával za trojici obránců na Matetu, který měl před sebou pouze Hradeckého a toho svou střelou také trefil.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v kostkovaných dresech s převážně bílomodrou barvou.
1'

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski, Bell (C), Hack, Aarón – Malong, Niakhaté, Boëtius, Barreiro – Mateta, Quaison.
Náhradníci: Zentner – Gbamin, Holtmann, Maxim, Onisiwo, Öztunali, Ujah.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender, Wendell – Havertz, Aránguiz, Brandt – Bellarabi, Volland (C), Bailey.
Náhradníci: R. Özcan – Alario, Baumgartlinger, Dragović, Jedvaj, Kohr, Paulinho.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Gorniak.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v září loňského roku a tehdy domácí Leverkusen porazil Mohuč těsně 1:0. Bude i dnes úspěšný nebo domácí fotbalisté překvapí?
Bayer Leverkusen

Hosté z Leverkusenu jsou totiž v tabulce na sedmém místě a atakují tak pozice, které by znamenaly fotbalovou Evropu. Neztrácejí tolik bodů, takže mají ve hře jak kvalifikaci o Evropskou ligu, tak o její skupinovou fázi a sedm bodů ztrácejí i na postupové místo do základní skupiny Ligy mistrů. Pokud si chtějí tyto šance uchovat, měli by dnes rozhodně bodovat. Na svém kontě mají třicet bodů za devět výher, tři remízy a osmkrát odešli ze hřiště jako poražený tým. Hráči Leverkusenu naposledy v lize doma porazili silný Bayern 3:1.
1. FSV Mohuč 05

Domácí Mohuč je v tabulce na jedenáctém místě se ziskem sedmadvaceti bodů a fotbalisté tohoto celku tak hrají klidný střed tabulky. Na své konto zapsali sedm výher, šest remíz a sedm proher. Mohuči se ale v posledním odehraném kole nedařilo, když prohrála v Augsburgu 0:3 z jejího pohledu. Dnes by rádi tuto prohru fotbalisté Mohuče odčinili před svými diváky, nečeká je však nic lehkého.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu německá liga a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání jednadvacátého kola mezi týmy 1. FSV Mohuč 05 a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.