Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Düsseldorf - 4. listopadu 2018   15:30

Mönchengladbach
48' T. Hazard  • 67' J. Hofmann (Neuhaus) • 82' T. Hazard (Pléa)
3:0
(0:0)
Sommer – Wendt, Elvedi (46. Jantschke), Ginter, Lang – Strobl – Pléa, J. Hofmann (85. Stindl), Neuhaus, T. Hazard – Raffael (64. Johnson).
Sippel – Cuisance, Jantschke, Johnson, Kramer, Stindl, Traoré.
F. Brych
Borussia-Park, Mönchengladbach
Düsseldorf
Rensing – Zimmer, K. Ayhan, Bormuth, Gießelmann – Lukebakio, Zimmermann, Morales, Usami (78. Davor Lovren) – Ducksch (66. Karaman), Hennings.
Theissen – Bodzek, Nielsen, Kamiński, Karaman, Davor Lovren, Stöger.

Druhý poločas se taktéž nesl v režii domácího celku, kteří začali střílet branky. První branku dávali z pokutového kopu, následně dvě branky ze hry. Dvěma brankami se do statistik zapsal Thorgan Hazard . Na svém kontě má již sedm branek a drží druhé místo pro nejlepšího střelce celé soutěže.
Hosté se dostali ve druhém poločase ke dvěma šancím, které mohly znamenat branku. V 57. minutě dobře po teči zasáhl Sommer a v 85 minutě Sommer naopak podcenil své vyhození míče, ale svou chybu napravil, když vyrazil střelecký pokus.
Obecně hosté na svého soupeře dnes zkrátka nestačili a připisují si další porážku. Je to již jejich šestá prohra v řadě za sebou. Mönchengladbach naopak odčinil vyřazení z poháru, který odehráli v týdnu a připisuje si, dá se říci, povinné vítězství.
90+2'
90+1'
Míč se nachází daleko od obou branek a domácí už si jen přihrávají a čekají na závěrečný hvizd.
90'
Rozhodčí se rozhodl nastavit ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Do konce zápasu nám zbývají poslední dvě minuty a momentálně sledujeme hru, kdy mají domácí míč, kteří pozvolna postupují od své branky do útoku.
87'
Náznaky, že by se hosté dopracovali k čestné brance, nejsou. Sami se stále musí bránit útočné hře svého soupeře.
86'
O vítězi v dnešním utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto a favorit zápasu v poklidu kontroluje hru.
85'
Na dlouhý centr si povyskočil Sommer, ale špatně následně vyhodil míč. Do zakončení se dostal Davor Lovren a Sommer jeho pokus nohou vyrazil.
85'
Střelec druhé branky odchází ze hřiště a Hofmanna nahrazuje Stindl.
82'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A je tu třetí branka domácího celku. THORGAN HAZARD si zpracoval dlouhý míč z poloviny hřiště a vydal se s ním k brance. Z hranice šestnáctky napřáhl ke střele a Rensing je překonán potřetí! Pro Hazarda je to zároveň druhá branka v dnešním utkání. Celkově pak sedmá branka.
81'
Naopak, Neuhaus nyní hrozí s míčem na levé straně v blízkosti branky. Fortuna se pro tentokrát ubránila, ale jen za cenu odkopu míče do autu.
80'
Düsseldorfu se krátí čas a na jejich hře jde vidět, že již nemají příliš mnoho sil k nějakému otočení či srovnání skóre.
79'
Thorgan Hazard rozehrál jeden z dalších rohů svého celku. Jeho centr nakonec neznamenal nebezpečí pro Rensinga. Fortuně se podařilo dostat míč k polovině hřiště, kde jej ihned ztrácí.
78'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Davor Lovren.
77'
Thorgan Hazard už byl odstaven od míče, ale obrana hostí nedokázala nakonec míč dostat do bezpečí. Hazard se k němu opět dostal a přihrával na střed pokutového území, odkud jeho spoluhráč zakončuje. Ale do střely se mu obětavě postavil obránce hostí.
75'
Rozhodčí nyní musel uklidňovat Hofmanna, kterému se něco nelíbilo. Nakonec si nechal říct a hra může pokračovat.
74'
Mönchengladbach se drží na míči a nedovoluje soupeři, aby se dostal na jejich polovinu a už vůbec ne před brankáře Sommera.
73'
Domácí si svým aktivním přístupem vybojovali standardní situaci, kterou však nezahráli nejlépe.
70'
Rohový kop jim nyní nepřinesl další zásah a stále vedou o dvě branky. Hosté se zatím nedostávají do šancí a k potenciálnímu snížení stavu ve skóre.
69'
Domácí se viditelně zklidnili a nyní se již nesnaží tolik útočit a snaží se v poklidu hájit své nabité vedení.
67'
Špatná rozehrávka hostů je stojí další inkasovanou branku. Neuhaus hezky následně přihrál na JONASE HOFMANNA a ten se před brankářem nemýlil. Asistence: Florian Neuhaus.
66'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Kenan Karaman.
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Fabian Johnson.
63'
Matthias Zimmermann se mu přišel omluvit a pomohl se mu postavit zpět na trávník. Vše bude v pořádku.
62'
Hra se nám vskutku trochu více rozhýbala a taky přibylo více osobních soubojů. Nyní to odnesl Pléa.
62'
Mönchengladbach u míče, hraje se nyní převážně uprostřed hrací plochy.
60'
Po hodině hry vedou domácí o jednu branku, kdy se prosadili z penalty. Statistiky taktéž hovoří jasně pro domácí – držení míče je 54:46, střely na branku 5:3 a na rohové kopy je to nyní 7:3!
59'
Žlutou kartu dostává Alassane Pléa (Borussia Mönchengladbach).
58'
Obrana hostí už není tak pevná jako v prvním poločase a nyní domácí prošli do pokutového území jako nůž máslem. Zpětná přihrávka a dobrá střela. Nicméně na poslední chvíli ji stačil obránce blokovat.
57'
Hosté zahrozili a Rouwen Hennings z první tečuje nabídku z levé strany. Sommer připraven a chytá jistě míč do svých rukavic.
56'
Dodi Lukebakio zahrával centr přímo na branku, ale Yann Sommer pohotově vyrazil míč do bezpečí.
55'
Alassane Pléa si nabíhal na přihrávku, ale ta k němu nakonec neprošla.
54'
I s ním si obrana poradila, ale Oscar Wendt zachytil míč a zahájil kombinaci před šestnáctkou soupeře. Vše nakonec končí útočným faulem domácích.
53'
Následný roh byl odvrácen a následuje další roh z druhé strany...
52'
Michael Rensing svým skokem ke své pravé tyčce zasahuje proti pěkné střele Wendta.
50'
Brzká branka na začátku druhého poločasu nám může slibovat otevřenější hru ze strany hostí, kteří již tak nebudou kompaktně bránit a to bude šance pro domácí celek, aby si vytvářel více nebezpečných situací.
48'
Při centru zahrál Kaan Ayhan rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil THORGAN HAZARD, který vyslal míč k levé tyči. Přesto, že si Rensing na míč sáhnul, tak nezabránil brance domácích.
48'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf).
48'
Byla nařízena penalta pro domácí celek.
47'
Thorgan Hazard byl sice odstave od míče, ale nakonec se k němu ještě dokázal dostat a centruje před branku.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Tony Jantschke.
46'
V prvním poločase byli domácí aktivnějším a lepším celkem. Dostali se celkem ke třem vážnějším situacím. V 10. minutě přišla střela nad branku. Ve 32. minutě se dostal do dobré šance Thorgan Hazard, ale střílel do brankáře. Jejich třetí dobrá příležitost přišla v 36. minutě, kdy míč putoval vedle tyčky.
Hosté se spíše bránili a jejich obranná hra je zatím hodně dobrá. Místy se dokážou dostat před branku a konkrétně ve 23. minutě si vypracovali svou dobrou příležitost, ale po centru šla hlavička nad branku Sommera.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Dodi Lukebakio (Fortuna Düsseldorf).
45'
Rouwen Hennings se na pravé straně skvěle zbavil obránce a přízemním centrem poslal míč před branku, ten Sommer vyrazil. Následně se ještě hostující hráč snažil dostat zpět do pokutového území, ale počínal si nedovoleně.
44'
Alassane Pléa se nadvakrát dostal ke střele. Ta první mířila do obránce, následně se k němu míč opět dostal, potáhl si jej a vystřelil. Bohužel jeho druhý pokus hodně minul branku.
43'
Z něj se nakonec nedostali k přímému ohrožení branky a Rensing si může v klidu postavit míč a zahrávat odkop od své branky.
42'
Vypadá to na bezbrankový první poločas. Avšak to se ještě může změnit, Mönchengladbach se žene do útoku.
41'
Z druhé strany centroval Takaši Usami a Sommer si naběhl a vyrazil centr. Dva rohové kopy hostí byly rozhodně nebezpečnější než dosavadní rohové kopy jejich soupeře.
41'
Dodi Lukebakio nacentroval míč až na zadní tyč, kde obránce odhlavičkoval míč na další roh...
40'
Přesně po čtyřiceti minutách hry se hosté dostávají ke svému první rohovému kopu...
39'
Hosté však až příliš zbrkle rozehráli standardní situaci a nakonec prakticky míč odevzdali soupeři. Yann Sommer se chystá rozehrávat od své branky.
38'
U míče jsou momentálně hostí, kteří vhazovali na své polovině aut. Směrem dopředu si vybojovali faul.
36'
Po dobré střele ze střední vzdálenosti musel Rensing jistit dráhu míče svým skokem ke své levé tyčce. Míč nakonec míjí tyč!
35'
Florian Neuhaus se rozčiluje, neboť se domnívá, že byl v souboji faulován, ale hra pokračuje.
34'
Pátý rohový kop domácím nepřinesl nic velkého. Ani následný opakovaný centr z pravé strany neoslovil nikoho z řad domácích.
33'
Na druhé straně se střelou nad branku z hranice šestnáctky prezentoval hostující hráč.
32'
Druhá velká šance domácích, kdy po přihrávce na pravou stranu zakončoval jeden z hráčů, ale trefil přesně vybíhajícího brankáře Rensinga!
30'
Po třiceti minutách hry je načase se podívat na statistické okénko, domácí vedou 2:1 na střely na bránu, Na rohové kopy se nic nezměnilo a stále je to 4:0. Držení míče je 54: 46!
30'
Raffael si nabíhal na přihrávku, která nakonec k němu nedoputovala. Následoval centr od Wendta, ale jeho spoluhráč se již nacházel v ofsajdu.
29'
Mönchengladbach kombinuje na polovině soupeře a stále jde vidět, jak těžko se dostává přes pozorně bránícího soupeře.
28'
Hostí se po autovém vhazování dostali k centru před branku, který byl odvrácen. Následné střelecké zakončení nebylo žádným větším problémem pro Sommera.
27'
Alassane Pléa posunul míč na Raffaela, ale ten si jej hodně předkopl a na hranici šestnáctky ztrácí míč.
26'
Jean Zimmer v souboji s Pléem a nechtěně dostal rukou do hlavy.
25'
Fortuna zatím nedělá žádné chyby ve své obraně a soupeř se těžko dostává do bezprostřední blízkosti brankáře Rensinga.
24'
Michael Lang vhazoval auto poblíž rohového praporku, následně dostal míč zpět a snažil se s ním projít do pokutového území. Nakonec byl od míče odzbrojen a zvedá ruce, že se jednalo o faul. Rozhodčí pouští hru dál.
23'
Dodi Lukebakio hezky vyslal míč do pokutového území a hlavičkující Niko Gießelmann zamířil kousek nad branku! Jedna z prvních pěkných útočných akcí hostů!
22'
...a nakonec přišlo zakončení. Nicméně nepříliš razantní přízemní střela se dokutálela přímo do připravených rukavic Rensinga.
21'
Neuhaus rozdává přihrávky a vypadá to na slibný útok...
20'
Hra se přesunula spíše k polovině hřiště, kde má míč více pod kontrolou domácí celek.
18'
Hosté s míčem na polovině hřiště, ale vysoký míč na pravou stranu nedokázal doputovat na správnou adresu a Mönchengladbach se snaží opět zaútočit.
17'
Dodi Lukebakio si nabíhal na dlouhý míč, ale zavadil o svého strážce a je mu odpískán faul.
16'
Útok Mönchengladbachu nyní končí před šestnáctkou soupeře, kterému se však nedaří dostat na polovinu domácího celku.
15'
Po úvodních patnácti minutách zápasu jsme viděli jednu dobrou příležitost domácích. Střely na branku jsou 1:0, na rohové kopy 4:0.
14'
Domácí jsou od úvodu zápasu aktivnějším týmem. Fortuna se zatím příliš nedostává do před brankového prostoru svého soka.
13'
Robin Bormuth se musel rychle vracet, protože jej stíhal Hazard. Nakonec hostující obránce vše řeší zpětnou přihrávkou na svého brankáře.
12'
Po ní následoval další rohový kop, centr taktéž nebyl zrovna nejlepší. Na hranici šestnáctky se chystal ke střele domácí hráč, ale míč zcela minul.
11'
Thorgan Hazard zahrával rohový kop, který byl hodně přetažený a míč končí až na druhé straně hřiště. Domácí se však ihned k němu dostávají a zahajují kombinaci.
10'
Michael Rensing si připisuje první důležitý zákrok, kdy musel likvidovat tvrdou ránu ze střední vzdálenosti a vyráží míč nad svou branku. První vážnější střela zápasu!
9'
Thorgan Hazard se snažil projít před dva hráče, nakonec musel přihrát zpět na svého spoluhráče.
8'
Po sraženém míči se snažil Dodi Lukebakio zakončovat z první a obránce domácích skvěle vyrazil tento pokus.
7'
Hosté centrují z pravé strany, první centr odhlavičkoval obránce stojící v pokutovém území. Jejich druhý pokus byl hodně přetažený.
6'
Fortuna kombinuje na vlastní polovině, před branku svého soka se zatím nemůže dostat.
5'
Kousek za polovinou hřiště přišel útočný faul, host se budou moci dostat k míči a pokusit se zaútočit.
4'
Matthias Zimmermann fauluje a následuje standardní situace domácího celku. Ta přinesla centr z pravé strany a míč ihned hosté odvrací do bezpečí.
3'
Centr mířil na Gintera, avšak míč byl trochu delší a nakonec se Ginter nedostal k hlavičce.
2'
Centr z pravé strany od Hazarda tečuje obránce na rohový kop a domácí budou zahrávat první standardní situaci v podobě rohového kopu.
1'
Domácí se ihned po rozehrávce dostali do útoku. Centrovaný míč odhlavičkoval hostující obránce.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang – Strobl – Pléa, J. Hofmann, Neuhaus, T. Hazard – Raffael.
Náhradníci: Sippel – Cuisance, Jantschke, Johnson, Kramer, Stindl, Traoré.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmer, K. Ayhan, Bormuth, Gießelmann – Lukebakio, Zimmermann, Morales, Usami – Ducksch, Hennings.
Náhradníci: Theissen – Bodzek, Nielsen, Kamiński, Karaman, Davor Lovren, Stöger.

Rozhodčí: F. Brych.
Borussia Mönchengladbach
Domácím patří pátá příčka se ziskem sedmnácti bodů. Poslední zápas prohráli na hřišti Freiburgu 1:3. Následně prohráli v poháru, kdy musel skousnout vysokou porážku od Leverkusenu, leč domácí byli po celý zápas lepším celkem, nicméně Leverkusen dal Mönchengladbachu lekci z produktivity. Proti dnešnímu soupeři by měli domácí být jasným favoritem a po dvou porážkách si opět připsat vítězství. Uvidíme, nakolik tým rozhodil či nerozhodilo vyřazení v poháru.
Fortuna Düsseldorf
Hosté jsou na tom hodně špatně a momentálně mají za sebou sérii pěti porážek. Ta poslední přišla proti Wolfsburgu, se kterým prohráli 0:3. Hosté si částečně spravili chuť v pohárovém zápase, kdy porazili celek Ulm 5:1! Avšak proti regionálnímu týmu byla výhra povinností. Ulm se sice dostal ihned v první minutě do vedení, ale do konce prvního poločasu Düsseldorf vstřelil postupně čtyři branky a druhý poločas byl již jen formální záležitostí. Hosté jsou proti domácím outsiderem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.