Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Mainz - 21. října 2018   18:00

Mönchengladbach
21' J. Hofmann (T. Hazard) • 53' J. Hofmann (T. Hazard) • 58' T. Hazard (Pléa) • 63' J. Hofmann (Neuhaus)
4:0
(1:0)
Sommer – Lang (81. Jantschke), Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann, Strobl, Neuhaus (70. Zakaria) – Stindl (C) (68. Traoré), Pléa, T. Hazard.
Sippel – Herrmann, Jantschke, Johnson, Kramer, Traoré, Zakaria.
Sören Storks – Thorben Siewer, Marco Achmüller
Borussia-Park, Mönchengladbach
Mainz
F. Müller – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong (59. Latza), Baku (75. Mwene) – Boëtius, Mateta, Burkardt (59. Öztunali).
Zentner – Latza, Maxim, Mwene, Onisiwo, Öztunali, Ujah.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:10.
Rozhodčí nenastavil ani minutu, jelikož vítěze by pár minut stejně nezměnilo a Borussia tak vyhrála vysoce 4:0.
Ve 21. minutě poslal Hazard fantastickou přihrávku do vápna, kde byl osamocený Hofmann a ten zakončil k levé tyči, o kterou se míč odrazil do brány. Posléze byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, ale v prvním poločase se už nic vážnějšího nestalo.
V 53. minutě poslal Hazard míč na vzdálenější levou tyč, kde byl připraven Hofmann a ten poslal domácí do dvoubrankového vedení. V 58. minutě se prosadil také Hazard a v 63. minutě zkompletoval hattrick Hofmann! Následně se zápas spíše dohrával a nepřinesl nic vážnějšího.
90'
89'
Následně hosté získali dva rohové kopy v krátké době, ale ani jeden nic vážnějšího nepřinesl.
88'
Mönchengladbach následně sice získal roh, ale po něm se do protiútoku dostala Mohuč.
86'
Posléze předvedl dobrý zákrok také hostující brankář a následuje rohový kop.
85'
Střela hostujícího hráče nebyla špatná, ale Sommer jí vyrazil vedle brány.
83'
Mohuč se sice dostala až do vápna, ale následná přihrávka skončila pouze v boční síti.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Tony Jantschke.
80'
U míče je skoro pořád Borussia, která ho bezpečně drží na své polovině hrací plochy.
78'
Nyní se už zápas dohrává a nepřináší nic zajímavého.
76'
Nyní domácí získali autové vhazování na polovině soupeře.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Phillipp Mwene.
73'
Bote Baku potřeboval ošetření a hra se přerušila.
71'
Opět se domácí dostali do vápna soupeře a chtěli si vymodlit penaltu, ovšem tu rozhodčí neodpískal.
70'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Denis Zakaria.
68'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Ibrahima Traoré.
67'
Mohuč se dostala dopředu a následně vystřelil Öztunali, ovšem jeho pokus skončil v moci brankáře Sommera.
65'
Aarón nyní uviděl žlutou kartu po faulu ve středu hřiště.
63'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak tohle už je pro hosty na ručník, jelikož Borussia jde do čtyřbrankového vedení a ve druhém poločase naprosto drtí soupeře! JONAS HOFMANN dostal parádní přihrávku do běhu, následně si poradil také s vyběhnutým brankář a zakončil do prázdné brány, přičemž zkompletoval hattrick! "What a day for Jonas Hofmann", jak by řekl anglický komentátor. Asistence: Florian Neuhaus.
61'
Domácí opět drží míč na své polovině hrací plochy.
59'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Danny Latza.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Levin Öztunali.
58'
Domácí jdou do tříbrankového vedení a tady je pravděpodobně rozhodnuto! Pléa dostal přihrávku za obranu, odkud následně poslal skvělý míč do vápna, kde se nacházel naprosto osamocený THORGAN HAZARD a ten zakončil pod horní tyč. Asistence: Alassane Pléa.
57'
Přihrávka hostů skončila jen v zámezí a Sommer bude mít odkop od své svatyně.
56'
Následný roh už nic nepřinesl a u míče je Mohuč.
54'
Posléze Mönchengladbach získal přímý kop, ke kterému se postavil Hazard, ale jeho pokus vyrazil Müller na rohový kop.
53'
Borussia zvyšuje svůj náskok a jde do dvoubrankového vedení! Hazard dostal skvělou přihrávku do vápna, odkud následně z pravé strany poslal přihrávku na zadní tyč, brankář Müller jí chtěl vyboxovat, ale minul a tak dorazil balón do prázdné brány JONAS HOFMANN. Asistence: Thorgan Hazard.
52'
Nakonec je vše opraveno a pokračuje se ve hře.
51'
Rozhodčí nyní má nějaký těchnický problém se spojením přes sluchátko a hra je přerušena.
50'
Hosté se dostali do zakončení, ale to letělo pouze nad bránu Borussie.
48'
Mönchengladbach drží míč na své polovině hrací plochy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas je u konce a Borussia zatím vede 1:0. K vidění není příliš atraktivní fotbal, ale gól přece jenom padl. Ve 21. minutě poslal Hazard fantastickou přihrávku do vápna, kde byl osamocený Hofmann a ten zakončil k levé tyči, o kterou se míč odrazil do brány. Posléze byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, ale nic vážnějšího.
45+2'
45+1'
Střela hostujícího hráče šla jen vedle brány Borussie.
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.
44'
Mohuč se snaží něco vymyslet, ale obrana domácích je koncentrovaná.
42'
Domácí si vypracovali další šanci, ale první střela z pravé strany byla vyražená a následná dorážka rovněž nic nepřinesla.
40'
Hosté se dostali k míči po chybě domácích, ale ke střele už nikoliv.
38'
Yann Sommer si nyní připsal další úspěšný zákrok proti střele z levé strany.
36'
Následný odkop od brány se ovšem Yannu Sommerovi nepovedl a skončil mimo hrací plochu.
35'
Nákop Mohuče nic nepřinesl a míč tak skončil pouze vedle brány Borussie.
34'
Posléze se ovšem k balónu dostala Borussia, která nyní zkouší něco vymyslet.
33'
Oscar Wendt si chtěl vymodlit faul, ale u míče bude Mohuč.
31'
Boëtius dohrál domácího hráče a uviděl tak žlutou kartu.
28'
Následně to mohlo být z ničeho nic 2:0, když se pokusil o lob Jonas Hofmann, ale Florian Müller se stihl vrátit a vyrazil míč na rohový kop!
26'
Mohuč nyní drží míč na své polovině a tempo hry je velice pomalé.
24'
Domácí nyní získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.
23'
Posléze se dostal ke střele Bote Baku, ale Yann Sommer tento pokus chytil a nenechal soupeře srovnat.
21'
Je to gól a domácí jdou do vedení! Hazard to udělal parádně a posléze vyslal do vápna JONASE HOFMANNA, který si se zakončením poradil a orazítkoval ho o levou tyč. Asistence: Thorgan Hazard.
18'
Posléze to zkusil hostující hráč, ale jeho rána letěla jen nad domácí svatyni.
17'
Ne, zatím není k vidění absolutně nic. Míč sice mění svého majitele, ale to je tak všechno.
15'
A nakonec z toho byla šance, ovšem zakončení nebylo až tak nebezpečné a míč chytil do rukou Yann Sommer.
14'
Po chvíli získala Mohuč rohový kop z pravé strany a bude moct ohrozit domácí svatyni.
13'
Nyní jen přišla nepřesná přihrávka Hazarda a míč skončil u brankáře Floriana Müllera.
12'
Zatím nevidíme příliš atraktivní utkání, ale doufejme, že po čas zápasu se to zlepší.
11'
Hostující hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče bude Borussia.
9'
Borussia ztratila míč při kombinaci směrem dopředu a nyní tak něco může vymyslet Mohuč.
8'
Nyní se už Jean-Philippe Mateta ke střele dostal, ale ta skončila jen vedle levé tyče.
6'
Mohuč se dostala dopředu po pravé straně a posléze dostala míč do vápna, ale tam se ke střele nedostal Jean-Philippe Mateta.
4'
Nyní byl zfaulován hostující hráč a Mönchengladbach tak bude u míče.
3'
Následný centr z rohu letěl na zadní tyč, kde byl osamocený Alassane Pléa, ale ten nedokázal trefit míč z voleje.
2'
Domácí se dostali dopředu a získali rohový kop.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann, Strobl, Neuhaus – Stindl (C), Pléa, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Jantschke, Johnson, Kramer, Traoré, Zakaria.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong, Baku – Boëtius, Mateta, Burkardt.
Náhradníci: Zentner – Latza, Maxim, Mwene, Onisiwo, Öztunali, Ujah.

Rozhodčí: Sören Storks – Thorben Siewer, Marco Achmüller.

1. FSV Mohuč 05:

Mohuč je momentálně na desáté příčce s devíti body a skóre 4:4. V posledním zápase přivítala před 22 405 diváky Herthu. I když měli domácí ze hry o něco více tak branka nakonec nepadla a zrodila se remíza 0:0. Nejlepším střelcem je se dvěma góly Ujah.

Borussia Mönchengladbach:

Mönchengladbach je aktuálně na pátém místě se čtrnácti body a skóre 15:9. V posledním zápase zavítal do Bayernu. Už v 10. minutě poslal hosty do vedení Plea a v 16. minutě zvýšil náskok Stindl. V 88. minutě dokonce zvýšil náskok na tři branky Herrmann a Mönchengladbach senzačně vyhrál v Mnichově 3:0. Nejlepším střelcem je s pěti góly Plea.
V 8. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a 1. FSV Mohuč 05. Naposled se spolu tato mužstva utkala v minulém ročníku na půdě Mohuče, kde se zrodila remíza 0:0. Nyní se bude hrát v Borussia-Parku v Mönchengladbachu, který nabídne kapacitu pro 54 057 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sören Storks a jeho asistenti Thorben Siewer a Marco Achmüller. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.