Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Werder - 7. dubna 2019   18:00

Mönchengladbach
49' Neuhaus (Elvedi)
1:1
(0:0)
Werder
79' Klaassen  (Osako)
Sommer – Ginter, Strobl, Elvedi – Herrmann (65. Johnson), Neuhaus (84. Stindl), Kramer, Zakaria, T. Hazard – Raffael (78. J. Hofmann), Pléa.
Sippel – Cuisance, Jantschke, Johnson, Stindl, Wendt, J. Hofmann.
Schlager – Reichel, Thielert
Borussia-Park, Mönchengladbach
54022 diváků
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin (76. C. Pizarro), Klaassen – J. Eggestein (52. Osako), M. Kruse, Rašica (87. Möhwald).
Kapino – C. Pizarro, Harnik, Möhwald, Veljković, Osako, Friedl.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 12:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:6.
Je dobojováno. Krátce po změně stran se svěřenci Dietera Heckinga dostali do vedení, svůj náskok ale nedokázali udržet až do konce, když v 79. minutě zápasu vyrovnal Davy Klaassen. Mönchengladbach tak pomalu začíná ztrácet kontakt s příčkami zajišťující postup do Ligy mistrů, na čtvrtý Frankfurt už Borussia po 28. kole ztrácí čtyři body.
90+4'
90+3'
V samotném závěru mohl rozhodnout Thorgan Hazard, jeho přízemní střelu ale Pavlenka konečky prstů vyškrábl!
90+2'
Ofsajd a v něm střídající veterán Claudio Pizarro, polovina nastaveného času už je téměř za námi.
90+1'
Z nařízeného rohového kopu už domácí nezahrozili, míč navíc nakonec skončil bezpečně skryt v Pavlenkově náruči. To už se rozběhlo tříminutové nastavení.
90'
Matthias Ginter vypálil z nějakých dvaceti metrů, Jiří Pavlenka ale jeho dělovku reflexivně vyrazil!
89'
Další Kruseho centr z pravé strany si Yann Sommer pohlídal a okamžitě rozehrál, svěřenci Dietera Heckinga zavážejí míč zpět na útočnou polovinu.
88'
Moisander se Stindlem se pustili do výměny názorů a především hostující zadák by si měl dávat na podobné výpady pozor, už má dnes totiž na kontě žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Kevin Möhwald.
85'
Obrana Werderu úplně zapomněla na Matthiase Gintera, jehož hlavička ale zamířila těsně vedle pravé tyče!
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Lars Stindl.
83'
Po obranném zákroku Langkampa skončil balon v zámezí, Borussia tak bude mít k dispozici další rohový kop.
82'
Zhruba deset minut před koncem zápasu domácí zakládají další akci od brankáře Yanna Sommera, jemuž se na levém křídle nabízí Zakaria.
80'
Brémští jsou na koni. Z pravé strany to teď zkoušel Milot Rašica, který ale netrefil balon podle svých představ a Sommer snadno zakročil.
79'
Werder právě vstřelil branku!
Domácí za stavu 1:0 neproměnili spoustu šancí a teď toho mohou litovat, protože Werder vyrovnává! Juja Osako našel přesným centrem v pokutovém území hlavu nikým nehlídaného DAVYHO KLAASENA a ten usměrnil míč nechytatelně k tyči.
78'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Jonas Hofmann.
77'
Na konci bleskové protiakce Gladbachu stál Florian Neuhaus, jehož střela z hranice pokutového území zamířila těsně nad břevno!
76'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Claudio Pizarro.
75'
Max Kruse to vzal na sebe z velké dálky, hostující kapitán ale míč příliš podkopl a Yann Sommer tak zasahovat nemusel.
74'
Florian Neuhaus se odhodlal ke střele z voleje a míč trefil opravdu parádně, jeho rána ale proletěla těsně nad břevnem!
73'
Klaasenova kolmice na Rašicu byla zblokována a na opačnou stranu už spurtuje střídající Fabian Johnson.
72'
Kruseho centr z pravé strany odhlavičkoval jeden z bránících hráčů Borussie do bezpečí, domácí následně odkopli balon až na útočnou polovinu.
71'
Niklas Moisander ve středu hřiště strčil do Raffaela, za což mu sudí Schlager ukázal žlutou kartu.
69'
Šance i na druhé straně. Yann Sommer nejprve reflexivně vyrazil střelu z dálky a poté si poradil i s dorážkou Kruseho z nějakých deseti metrů!
68'
Nuri Şahin dostal nepovedenou kolmicí Pavlenku pod tlak a český brankář poté odkopl míč jen k Johnsonovi, křídelník Borussie ale nedokázal trefit zařízení!
67'
Kapitán Brém Max Kruse to vzal na sebe zpoza hranice pokutového území, jeho rána ale mířila do středu brány a Yann Sommer snadno zasáhl.
66'
Florian Neuhaus ve středovém kruhu zkušeně obral o míč Osaka a poté vyslal na zteč Elvediho, ten se ale po pravém křídle daleko nedostal.
65'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Fabian Johnson.
63'
Po trmě-vrmě ve středu hřiště se míče ujal Ludwig Augustinsson a uklidnil hru zadovkou na brankáře Pavlenku.
62'
Milot Rašica to vzal na sebe z dobrých pětadvaceti metrů, jeho dalekonosný projektil ale nebyl dostatečně přesný a Yann Sommer ani tentokrát zasahovat nemusel.
61'
Také brémští fotbalisté se po inkasovaném gólu snaží hrát ofenzivněji, v závěrečné půlhodině utkání se ještě rozhodně máme na co těšit.
59'
Juja Osako našel na levém křídle volného Klaasena, jehož následný centr ale v pokutovém území nedoletěl k žádnému z jeho spoluhráčů.
58'
Denis Zakaria zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl k zemi unikajícího Osaka, za což vyfasoval žlutou kartu.
57'
Patrick Herrmann si narazil míč s Raffaelem a zbavil se dvou protihráčů, nakonec ale o balon přišel po souboji se střídajícím Osakem.
56'
Aktivní hra Borussie dělá hostům velké problémy, brémští fotbalisté teď nedokázali odkopnout míč do bezpečí a Kramer může pokračovat v útočení.
54'
Theodor Gebre Selassie zabojoval a udržel balon směřující do autu na hrací ploše, z čehož nyní může těžit Milot Rašica.
53'
Vstřelený gól povzbudil hráče Borussie k ještě vyšší aktivitě, Alassane Pléa si ale nyní nepohlídal ofsajdovou linii a uvízl v postavení mimo hru.
52'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Juja Osako.
51'
Do další šance se přihrnul Alassane Pléa, francouzský legionář ale z hranice pokutového území těsně minul!
49'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Krátce po změně stran domácí dokázali prolomit bezbrankový stav! Elvedi obral hráče Werderu o míč na útočné polovině a poté ideálně načasovanou kolmicí našel rozběhnutého FLORIANA NEUHAUSE, který si položil Pavlenku a poté z ostrého úhlu poslal míč do odkryté brémské svatyně!
48'
Alassane Pléa to nemyslel špatně, jeho kolmice na Floriana Neuhause ale nebyla přesná a Pavlenka ukryl míč ve své náruči.
47'
Centr Patricka Herrmanna na zadní tyč byl příliš prudký, nikdo v bílém dresu tak na míč nedosáhl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
V úvodní pětačtyřicetiminutovce branka nepadla a do kabin se jde za stavu 0:0. Fotbalisté Borussie měli více ze hry a vytvořili si pár nadějných příležitostí (většinu z nich obstaral aktivní Patrick Herrmann), střely gladbachských fotbalistů ale povětšinou postrádaly přesnost.
45'
45'
Obránce Sebastian Langkamp se po centru z pravé strany dostal k míči, netrefil ho ale podle svých představ.
44'
Dalekonosný nákop Gebre Selassieho do pokutového území nikoho v černém dresu nenašel, český reprezentant však o chvilku později vybojoval autové vhazování pro Brémy.
43'
Yann Sommer včas vyběhl a ukryl ve své náruči prudkou kolmici adresovanou rozběhnutému Rašicovi.
42'
Johannes Eggestein se poblíž hranice pokutového území dostal k odraženému míči a pokusil se o střelu, ta ale byla zblokována.
41'
Z nařízené standardní situace ale domácí nezahrozili, míč skončil bezpečně ukryt v rukavicích Jiřího Pavlenky.
40'
Obránce Werderu Ludwig Augustinsson za protesty vyfasoval žlutou kartu.
38'
Christoph Kramer stál v ofsajdovém postavení, a tak nemohl hrát po kolmici Hazarda. Domácí ale o chvilku později získali míč zpět, Pavlenkův nepovedený odkop totiž skončil v autu.
37'
Ginterův pas na Pléu zblokoval bránící Moisander. O chvilku později se k míči dostal Thorgan Hazard, jeho rána zpoza hranice pokutového území ale postrádala přesnost.
36'
Zhruba deset minut před koncem první půle se hra zcela vyrovnala a míč se neustále stěhuje ze strany na stranu. Hosté teď zakládají další akci od Nuriho Şahina.
34'
Alassane Pléa se po Hazardově centru z levé strany k míči nedostal a ještě se snažil reklamovat faul na svou osobu, sudí Schlager ale jeho volání nevyslyšel.
33'
Nico Elvedi vystihl přihrávku na Eggesteina a uzmul míč pro sebe, svěřenci Dietera Heckinga opět míří střemhlav do útoku.
32'
Brémští se šikovně prokombinovali až k pokutovému území Borussie, vracející se Florian Neuhaus jim ale nedovolil vystřelit, a Sommer tak stále čeká na svůj první zákrok.
30'
Theodor Gebre Selassie čistým zákrokem obral o míč Pléu, brémští fotbalisté se nyní snaží uklidnit hru sérií krátkých přihrávek na vlastní polovině.
29'
Sebastian Langkamp přistoupil příliš pozdě k Pléovi, který se tak dostal ke střele z hranice pokutového území a těsně minul!
28'
Dnes nejnebezpečnější hráč Borussie Patrick Herrmann to zkusil z okraje pokutového území, jeho halfvolej ale zamířil o pár metrů nad břevno.
27'
Christoph Kramer zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl k zemi unikajícího Rašicu, za což si vykoledoval žlutou kartu.
26'
Raffaelův centr z levé strany se snášel do předbrankového prostoru, tam ale zaúřadoval Jiří Pavlenka a vyboxoval míč do bezpečí.
25'
Svěřenci Dietera Heckinga jsou i nadále aktivnějším týmem, nyní budou mít domácí k dispozici svůj druhý rohový kop.
24'
Zakaria prchl po levém křídle a poté poslal zajímavý pas do pokutového území. Balon nakonec propadl až na pravou stranu šestnáctky k Patrickovi Herrmannovi, který z ostrého úhlu poslal balon do bližší tyče!
23'
Jiří Pavlenka odkopl míč až na útočnou polovinu, tam se ho ale ujal domácí středopolař Denis Zakaria.
21'
Nico Elvedi se skácel k zemi po souboji s Klaasenem, sudí Schlager ale k velké nelibosti tribun nechává ve hře pokračovat.
20'
Z této standardní situace ale domácí nezahrozili, Patrick Herrmann se totiž dopustil útočného faulu.
19'
Davy Klaassen zastavil další akci Mönchengladbachu za cenu rohového kopu, balon už si k centru chystá Raffael.
18'
Alassane Pléa si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Thorgana Hazarda, načež hráči Werderu zakopli balon do bezpečí.
16'
Vracející se Ludwig Augustinsson čistým skluzem zastavil Herrmannův průnik po pravém křídle, míč skončil v autu a domácí budou vhazovat.
15'
Nyní jsou ale u balonu opět Die Fohlen, konkrétně štít Christoph Kramer.
14'
Brémští fotbalisté se poprvé dostávají k souvislé kombinaci na útočné polovině, na držení míče je to zatím 62% ku 38% ve prospěch Gladbachu.
13'
Denis Zakaria se za hranicí pokutového území dostal k odraženému míči a bez váhání vypálil, jeho rána z první ale postrádala přesnost.
11'
Max Kruse byl sám proti trojici bránících hráčů Borussie a zákonitě o míč přišel, domácí si nyní v poklidu vyměňují balon poblíž středového kruhu.
10'
Kramer ve středu hřiště přišel o míč v souboji s Ludwigem Augustinssonem, ani tato protiakce Brém neměla dlouhého trvání.
9'
Hazardovu kolmici na Raffaela obrana Werderu vystihla, na opačnou stranu už se může vydat Johannes Eggestein.
7'
Vracející se Christoph Kramer čistě odzbrojil Milota Rašicu, hráči v bílých dresech už k velké radosti publika míří zpět do útoku.
6'
Ginterův centr z pravé strany odhlavičkoval Theodor Gebre Selassie do bezpečí, svěřenci Dietera Heckinga ještě budou mít k dispozici vhazování.
5'
Domácí zatím prakticky neustále drží balon na svých kopačkách, další akci Borussie už zakládá obránce Matthias Ginter.
4'
Raffael se po parádní Zakariově kolmici ocitl s míčem na kopačce v pokutovém území, Jiří Pavlenka k němu ale bleskurychle přestoupil a nepustil jej do zakončení.
3'
Thorgan Hazard to zkusil zpoza hranice pokutového území, jeho přízemní střela ale o pár metrů minula levou tyč brémské svatyně.
2'
Aktivně napadající Rašica vytlačil rozehrávající hráče Gladbachu až k Yannu Sommerovi, v úvodu se ani jeden tým nikam nežene.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Strobl, Elvedi – Herrmann, Neuhaus, Kramer, Zakaria, T. Hazard – Raffael, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Cuisance, Jantschke, Johnson, Stindl, Wendt, J. Hofmann.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – J. Eggestein, M. Kruse, Rašica.
Náhradníci: Kapino – C. Pizarro, Harnik, Möhwald, Veljković, Osako, Friedl.

Rozhodčí: Schlager – Reichel, Thielert.
WERDER BRÉMY

Zatímco fotbalisté Gladbachu procházejí strastiplným obdobím, Brémští jsou na tom přesně opačně a mohou se pochlubit skvělou formou. V lize Werder zvítězil třikrát v řadě a ve všech třech případech nastřílel alespoň tři góly, ve středu navíc zeleno-bílí porazili Schalke ve čtvrtfinále DFB Pokalu. Werderu momentálně patří sedmé místo tabulky, v případě vítězství by se ale svěřenci Floriana Kohfeldta bodově dotáhli na šestý Wolfsburg.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Z posledních sedmi zápasů Die Fohlen zvítězili jen jednou, kvůli čemuž se ve vyrovnané bundesligové tabulce propadli na páté místo za Eintracht Frankfurt, který tak nyní místo Borussie drží poslední postupovou příčku do Ligy mistrů. Dnes musí Mönchengladbach nutně zabrat, aby se udržel ve hře o milionářskou soutěž, rozjetý Werder navíc ztrácí na Borussii už jen pět bodů.
Vítám všechny příznivce dobré kopané u sledování textového přenosu z duelu 28. kola německé Bundesligy, v němž Borussia Mönchengladbach od 18 hodin změří síly s Werderem Brémy. Tak si to nenechte ujít!