Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Werder - 20. října 2018   18:30

0:2
(0:1)
Werder
43' M. Eggestein  (M. Kruse) • 65' M. Eggestein  (Gebre Selassie)
Schalke
Fährmann (C) – Mendyl (46. Uth), Naldo, Sané, D. Caligiuri – Mascarell (63. Di Santo) – Harít (69. Serdar), Bentaleb, McKennie, Schöpf – Burgstaller.
Nübel – Di Santo, Konopljanka, Nastasić, Rudy, Serdar, Uth.
Ch. Dingert
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin (78. Möhwald), Klaassen – Osako (56. Langkamp), M. Kruse, Kainz (55. C. Pizarro).
Plogmann – J. Eggestein, Friedl, Langkamp, Möhwald, C. Pizarro, Rašica.

Schalke nakonec nezvítězí ani v tomto utkání. Druhý poločas nám přece jen přinesl více útočnou hru a již se bylo na co dívat. Brémy dokázaly navýšit své vedení a následně poctivě bránilo a samo se dostávalo do nebezpečných protiútoků. Domácí si vytvářeli šance ve druhém poločase, dokonce před koncem zápasu trefili břevno, ale dnes jim zkrátka nebylo přáno se prosadit. Zvláště Guido Burgstaller by si zasloužil branku, který se nejvíce dostával do zakončení. Brémy tedy potvrdily, že se jim v posledních zápasech daří a přidaly své další vítězství.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 13:9.
90+4'
90+4'
...Schalke se ještě dostalo k zahrávání rohového kopu, ale ani z něj se neprosadí a rozhodčí ukončuje zápas.
90+4'
Běží nám poslední minuta nastavení a Schalke podniká jeden ze svých posledních útoků...
90+2'
A to platí i v další minutě nastavení a Schalke se bude muset spokojit s tím, že dnes na body nedosáhnou.
90+1'
V první minutě nastavení drží Brémy míč v bezpečí na polovině hrací plochy.
90'
Žlutou kartu dostává Davy Klaassen (Werder Brémy).
90'
Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Ten nepřinesl nic závažného, ale na druhé straně zazvonilo za Pavlenkou břevno!
87'
Max Kruse se chystá k zahrávání rohového kopu...
86'
Na druhé straně unikl neúnavný Guido Burgstaller, který přehodil vybíhajícího Pavlenku, ale míč míjí tyč! Nicméně nakonec šlo ofsajd.
85'
A na konci střílel Maximilian Eggestein, ale jeho pokus byl sražený.
85'
Brémy bezpečně drží míč daleko od své branky a Schalke nyní zradila nepřesná přihrávka a to je možnost pro protiútok hostů.
83'
Mark Uth to zkusil ihned po přihrávce na branku, ale o dost ji minul.
82'
Max Kruse centruje z levé strany, obránce odhlavičkoval a Kruse měl druhou možnost, ke které se nakonec nedostal.
80'
Posledních deset minut zápasu a Schalke, i když se snaží, těžko se jim prosazuje přes dobrou obrannou hru svého soupeře, který navíc hrozí nebezpečnými protiútoky.
79'
Max Kruse dostal dobrý pas na pravou stranu, nakonec nedokázal vystřelit, protože byl u něj obránce, který mu to znemožnil. Nicméně se dostal k centru, ktery byl ale tečován a nakonec chytá míč Ralf Fährmann.
78'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Kevin Möhwald.
77'
Hra uprostřed hřiště a hosté připravují své další střídání.
75'
Schalke se snaží tvořit hru a útočit, nicméně Brémy hrají ve velké pohodě. Nyní se jim podařilo vystavit ofsajdové pasti Bentaleba.
74'
Max Kruse se prezentoval dobrou střelou a míč jen proletěl těsně kolem levé tyčky!
71'
Žlutou kartu dostává Maximilian Eggestein (Werder Brémy).
71'
Míč se však vrátil do pokutového území, ale střela byla vyslána z ofsajdu.
70'
Domácí se dostali k zahrávání rohového kopu, ze kterého přišel nebezpečný centr, ale obrana Werder ihned dokázala odvrátit míč.
69'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Suat Serdar.
67'
No a pro Schalke to začíná být hodně složitá a komplikovaná situace. Vzhledem k tomu, jak Brémy doposud brání, bude hodně těžké smazat dvou brankové manko.
65'
Werder právě vstřelil branku!
Gebre Selassie šikovně zpracoval centr na pravé straně a následně jej posunul na MAXIMILIANA EGGESTEINA, který si jej navedl na střelu a trefuje se přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Theodor Gebre Selassie.
65'
Franco Di Santo už jen mohl doklepnout míč po šikovném centru z levé strany. Ale nakonec jej trošku předběhl a míč se mu zamotal pod nohy a následně se dorazil do zázemí! Další velká šance domácích na vyrovnání stavu zápasu.
63'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Franco Di Santo.
62'
Domácí se snažili vést rychlý útok středem hřiště, ale tudy cesta k brance Pavlenky nevedla.
61'
Žlutou kartu dostává Nuri Şahin (Werder Brémy).
60'
Nepřesná přihrávka na pravé křídlo a Weston McKennie ač se snažil zastavit míč, tak nakonec míří do autu.
59'
Schalke má opět míč pod svou kontrolou a z levé strany se snaží o další ohrožení branky soupeře.
58'
Ale nyní obrana Werder notně propadla a Guido Burgstaller odstavil při souboji Miloše Veljkoviće a sprintoval na Pavlenku. Ten včasným vyběhnutím dokázal míč vyrazit mimo tři tyče!
57'
Oproti prvnímu poločasu se toho příliš nezměnilo a stále pokračujeme ve stejném duchu jako v prvním poločase. Tedy hra bez výraznějších šancí, kdy obrany obou celků hrají prim.
56'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Sebastian Langkamp.
55'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Claudio Pizarro.
54'
...a míč se následně dostal k levé tyčce branky Pavlenky a Pavlenka nadvakrát vyboxovával míč od své branky!
53'
Schalke se připravuje na zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti...
52'
Přetažený centr domácích, ale nakonec je signalizován ofsajd, tudíž nyní žádné nebezpečí pro Pavlenku v brance.
51'
A aktivní Maximilian Eggestein se snažil něco vymyslet, nakonec však ztrácí míč.
51'
Brémy si po souboji vybojovali vhazování v blízkosti branky soupeře.
50'
Theodor Gebre Selassie dvakrát fauloval a ten druhý faul už mu neprošel a je pískáno.
47'
Schalke začalo aktivně a ihned se snažilo o zteč branky soupeře, avšak opět narazilo na pevnou obranu Brém.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Hamza Mendyl, přichází Mark Uth.
46'
První poločas nám rozhodě nepřinesl příliš zajímavou podívanou! Obě mužstva hrají se zabezpečené obrany a spíše sledujeme dlouhé kombinace uprostřed hřiště. Brémy však byly na míči více aktivnější a zaslouženě se dostaly krátce před koncem prvního poločasu do vedení.
45'
45'
No a centr nebyl vůbec špatný a na zadní tyči se k hlavičce dostal Guido Burgstaller, který však hlavičkuje přímo na Pavlenku a tne neměl problémy s chycením míče.
45'
Schalke má ještě možnost standardní situace a příležitost dát vyrovnávací branku?
43'
A z nudné hry je tu nakonec první branka zápasu. Werder vhazoval aut, následně Kruse přihrál na střed hranice šestnáctky, odkud přesně k levé tyči vystřelil MAXIMILIAN EGGESTEIN. Asistence: Max Kruse.
42'
No, průběh prvního poločasu musí být pro nezaujatého diváka poměrně nudnou podívanou. Hře rozhodně chybí nějaký pořádný náboj.
40'
Schalke proto mohlo podniknout útok a Florian Kainz zastavuje hráče nedovoleně a vidí žlutou kartu.
40'
Nepochopitelně nyní přihrával hráč Brém směrem dozadu a přihrál spíše hráči Schalke.
38'
I když nyní se Schalke dostalo k nebezpečnému centru a míč skončil před brankou, kde se o dorážku snažil jeden z hráčů domácích. Nakonec vše dobře pro Werder dopadlo.
38'
Avšak o dobré obranné hře se dá mluvit i z pohledu hostí, kteří také nedovolují svému soupeři výrazně ohrozit jejich branku.
36'
Hráč Brém rozpohyboval své nohy, ale nakonec se k němu míč nedostal a obrana Schalke opět předvedla, že se od začátku zápasu velmi dobře a kompaktně brání.
34'
Držení míče hovoří výrazně pro hostující mužstvo a to 39:61%.
33'
A když už se dostane k centru před branku, tak je tu pozorná obrana domácích, která ihned vyráží míč.
32'
Schalke hodně na těsno přistupuje ke svému soupeři, který se tak horko těžko dostává před branku soupeře.
31'
Brémy i nadále drží míč a spíše než by směřovali dopředu, tak přihrávají až ke svému brankáři. Hře chybí nějaký povedený průnik do pokutového území, zkrátka rychlá útočná akce, která by mohla rozpohybovat hru.
30'
Werder se snaží o kombinaci, kterou prozatím vede na své polovině hřiště.
28'
Blíží se nám půl hodina hry zápasu a sledujeme vyrovnanou hru od obou stran. Schalke mělo pár nadějných útočných akcí, Brémy zase hrozily ze standardních situací. Ale ani jedna šance nevolala vyloženě po úvodní brance.
27'
Schalke se dostávalo do zajímavého útoku, ale přihrávka z pravé strany postrádala větší přesnost. Míč ještě zachytil na druhé straně Hamza Mendyl, který však nevyslal dobrý centr před branku.
26'
Centr před branku se přes tři bránící hlavičky postupně dostal mimo šestnáctku. Následná střela ze střední vzdálenosti již neměla šanci na úspěch.
25'
První žlutá karta zápasu a dostává ji Hamza Mendyl, který nepříjemným skluzem dohrál Gebre Selassiho.
23'
Vysoký míč směrem na branku Schalke bezpečně a jistě chytá Ralf Fährmann.
22'
Brémy operují na pravé straně, nakonec ztrácí míč. Nicméně i jejich soupeř se daleko nedostal a za polovinou i oni ztrácí míč.
20'
Pavlenka výborně zasáhl proti vysokému míči a proti dobíhajícímu hráči Schalke ve snaze hlavičkovat.
19'
Centr nakonec nepřinesl ohrožení pro Pavlenku a hlavička obránce všechno bezpečně vyřešila.
18'
Nabil Bentaleb se staví k míči, aby mohl zahrát standardní situaci svého týmu.
16'
Nyní nesledujeme žádnou útočnou akci a hraje se nám převážně na půlící čáře.
15'
Snaha hostů se kombinací dostat do útoku, ale Schalke je zastavuje ihned za půlící čarou. Již delší dobu se nám hraje bez přerušení píšťalky rozhodčího.
13'
Pavlenka má opět míč v rukavicích po nepříliš nebezpečné střele domácího celku.
12'
Brémy v posledních třech, čtyřech minutách začínají mít mírnější převahu na míči. Ale ani jedno mužstvo se nedostává do vyložené šance.
11'
Jiří Pavlenka zasahuje proti jednoduché přízemní střele ze střední vzdálenosti.
10'
Florian Kainz ale svůj centr ze standardní situace hrubo přestřelil.
9'
Daniel Caligiuri fauluje na pravé straně, kdy se k centru snažil dostat Florian Kainz.
8'
Kombinace na levé straně hřiště nebyla pro Brémy úspěšná a po faulu Eggesteina musí odevzdat míč soupeři.
7'
Schalke je v úvodu zápasu aktivnějším celkem, Brémy se k ohrožení branky soupeře prozatím nedostali.
6'
O centr z levé strany se snažil Hamza Mendyl a taky jej provedl. Avšak míč odráží obránce do bezpečí.
5'
Dlouhý aut na pravou stranu, kde byl rozběhnutý Guido Burgstaller, který v pokutovém území zasekl míč a následně poslal dobrou střelu nad branku.
5'
Niklas Moisander vyslal hodně nepřesný centr, který končí v autu.
3'
Přihrávka na pravou stranu a snaha Schalke o podniknutí rychlého útoku. Nakonec byl míč o něco rychlejší a domácí se nedostávají k zakončení.
2'
Následovala snaha Schalke o útok, ale ani oni nepochodili.
1'
První útok Bremenu končí v autu.
1'

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Mendyl, Naldo, Sané, D. Caligiuri – Mascarell – Harít, Bentaleb, McKennie, Schöpf – Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Di Santo, Konopljanka, Nastasić, Rudy, Serdar, Uth.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – Osako, M. Kruse, Kainz.
Náhradníci: Plogmann – J. Eggestein, Friedl, Langkamp, Möhwald, C. Pizarro, Rašica.

Rozhodčí: Ch. Dingert.
FC Schalke 04
Schalke se v úvodu sezóny trápilo, ale jejich poslední výsledky značí herní vzestup. Dokázalo porazit 1:0 Mohuč a následně zvítězit 2:0 nad Düsseldorfem. Nicméně dnes je čeká o něco těžší soupeř, který se vyhřívá v horních patrech tabulky, kdežto domácí drží až patnáctou příčku! O to víc, že domácím se na vlastním hřišti příliš nedaří. Ze tří zápasů vyhráli jen jeden a dali pouze jednu branku.
Werder Brémy
Brémy drží čtvrtou příčku se ziskem 14 bodů a relativně se jim daří. Po předchozí porážce (1:2 se Stuttgartem) si spravili chuť vítězstvím nad Wolfsburgem, kterého porazili 2:0. Brémy mají pozitivní bilanci na venkovních hřištích a po třech zápasech prohráli jen jednou a to s již zmíněným Stuttgartem. Brémy mají vyvážené střelce – D. Klassen, M. Eggestein a M. Kruse, všichni tito hráči dali shodně po dvou brankách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.