Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Mainz - 15. prosince 2020   20:30

0:0
(0:0)
Hertha Berlin
Schwolow – Zeefuik (72. Pekarík), Boyata (C), Torunarigha, Plattenhardt (61. Mittelstädt) – Tousart (72. Leckie), Stark, Guendouzi – Dilrosun (61. Lukebakio), K. Piątek (80. Ngankam), Cunha.
Jarstein – Alderete, Darida, Redan, Pekarík, Mittelstädt, Ngankam, Leckie, Lukebakio.
Jöllenbeck – Foltyn, Dietz
Olympiastadion, Berlín
Mainz
Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C) – E. Fernandes, Barreiro, Kunde Malong, Caricol (80. Burkardt) – Stöger (77. Latza) – Onisiwo (80. Mateta), Quaison.
Dahmen – Boëtius, Abass, Burkardt, Brosinski, Či Tong-won, Mateta, Latza, Kilian.

Je konec! Dnešní utkání nakonec branku nepřineslo a oba celky si tak rozdělily po bodu. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, která nabídla celou řadu nepřesností. Druhé dějství dokonce nepřineslo ani jednu vyloženou šanci, což pochopitelně nemohlo přinést ani vstřelenou branku. V závěru zápasu jsme sledovali opatrnou hru z obou stran, ani jeden z týmů totiž nechtěl udělat žádnou fatální chybu, která by ho případně stála všechny body.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 0:0. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:11.
90+5'
90+5'
Po srážce v domácím pokutovém území probíhá ošetření.
90+3'
Hertha se nyní dostala k rychlému protiútoku, který byl však rychle zachycen. Leckiemu pro změnu nevyšla nahrávka do tandemu na Lukebakia.
90+2'
Mohuč se ve druhé minutě nastaveného času dokázala usadit na polovině soupeře, kde vybojovala autové vhazování. St. Juste si dává maximálně záležet.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná hrozí bezbrankový konec. Lukebakio ale nyní vybojoval další rohový kop.
88'
Zentner to znovu vyzkoušel dalekonosným pasem na opačnou stranu hrací plochy. Tam se v souboji dokázal prosadit Stark, který přeci jenom našel Lukebakia.
87'
Jednalo se o střílenou nabídku, kterou z hranice malého vápna dokázal ve skluzu odkopnout domácí Leckie. Hertha si poté dokráčelo pro zisk autu z levé strany.
86'
Po celkem nenápadném kontaktu ulehl na zem hostující Mateta, který svému celku zajistil standardní situaci. Očekávat se dá nadýchaná nabídka do vápna.
84'
O vyvezení hracího předmětu se poté pokoušel Hack, kterého ovšem dokázal ukázkově vyrušit napadající Lukebakio, jenž si dle sudího pomohl faulem.
83'
Hertha si po delší době vyzkoušela rozehrávku rohového kopu, po kterém se natahovala pořádná smečka hráčů. Nakonec Torunarigha zakončoval vedle.
81'
Onisiwo dle opakovaného záběru zahrál v pokutovém území rukou, jenomže sudí ani prostřednictvím konzultace s videorozhodčím penaltu nenařídil.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Jean-Philippe Mateta.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Caricol, přichází Jonathan Burkardt.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Jessic Ngankam.
80'
Hertha se po centru do pokutového území dožadovala penalty, ve hře totiž bylo případné hraní rukou v podání hostujícího hráče. Sudí celou situaci ještě projedná!
79'
Už to vypadalo, že se do vyložené šance dostane hostující Onisiwo, jenomže v souboji u pokutového území si pomohl nedovoleně, což uviděl také hlavní sudí.
78'
V posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností, případná branka je tak v nedohlednu. Další z řady nepřesností totiž vyprodukoval hostující Niakhaté.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Danny Latza.
76'
Před domácím celkem se znovu otevřel prostor, jenomže naprosto katastrofálně to na levém křídle vyřešil střídající Lukebakio, který našel pouze soupeře.
75'
Několik soubojů ve středu hrací plochy, sudí ovšem nechal pokračovat ve hře. Průnikem to poté zkoušel vzít na sebe Leckie, který si neporadil s Fernandesem.
74'
Poměrně složité řešení vymyslel hostující Kunde Malong, který se pokoušel na levém křídle nastartovat Caricola. Druhý jmenovaný měl k míči hodně daleko.
73'
Mohuč si vyzkoušela další rohový kop, znovu z pravé strany. Paradoxně jsme znovu sledovali protiútok, při kterém Lukebakio centrem nenašel kolegu Cunhu.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Deyovaisio Zeefuik, přichází Peter Pekarík.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Mathew Leckie.
71'
Zentner s rozehrávkou od své branky nikam zbytečně nespěchal. V tomto případě se však rozhodl pro vysoký odkop, který dokázal pod sebe zpracovat Quaison.
70'
Domácí celek, tedy papírový favorit zápasu, opět obsadil útočnou polovinu. Tam se po pohodlné kombinaci vyhoupl na centr Tousart, který hlavou mířil vedle.
69'
Ten ale přinesl nesmírně rychlý protiútok domácích. Při něm se do pokutového území dostal také defenzivně laděný Boyata, který nenahrál vůbec přesně.
68'
Na hranici malého vápna se povedlo zakročit domácímu Boyatovi, který s vypětím všech sil dokázal odehrát míč do bezpečí. FSV Mohuč ale zahrává rohový kop.
66'
Žlutou kartu dostává Jordan Torunarigha (Hertha BSC).
64'
Hertha má přesto v posledních minutách o něco více ze hry, jenomže se jí to nedaří ukázat před pokutovým územím soupeře, kde číhá připravená defenzíva.
63'
Poprvé se s míčem setkal střídající Lukebakio, který se v pokutovém území pomalu a jistě tlačil do zakončení. V tom mu na poslední chvíli zabránil Niakhaté.
62'
Hra se ovšem hodně rychle přesunula na opačnou stranu, kde si na levém křídle vytvořil prostor pro centrovanou nabídku Mittelstädt, který nenašel Piatka.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Maximilian Mittelstädt.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Dodi Lukebakio.
60'
Směrem dozadu to naprosto ukázkově zvládl domácí Torunarigha, který před protihráčem na jistotu odvracel do zámezí. Mohuč tak bude znovu vhazovat.
59'
Avšak ani ta nepřinesla nic nebezpečného. Poté ovšem hodně riskoval hostující brankář Zentner, který nepovedenou rozehrávkou div nenašel domácího Cunhu.
58'
Tam si celkem zbytečným faulem vypomohl Barreiro, který zatáhl za dres nenápadně hrajícího Cunhu. Sám faulovaný se chopí rozehrávky standardní situace.
57'
Schwolow si ani tentokráte nepřipsal zákrok, naopak mohl pohodlně rozehrávat od své branky. Hertha to nyní zkouší atakem přes levou stranu hrací plochy.
56'
Torunarigha to neudělal nejlépe, při rozehrávce totiž našel pouze napadajícího protihráče. Soupeř se tak dostal zpět ke šestnáctce, kde slabě pálil Stöger.
55'
Následná standardní situace ovšem přinesla pouze ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel naběhnuvší Barreiro Martins. I tak zakončení putovalo doprostřed.
54'
Navíc si v souboji jeden na jednoho počínal nedovoleně domácí záložník Guendouzi, který si lehce přidržel Kunde Malonga. Hlavní sudí nařídil standardku.
53'
Hosté si v krátkém časovém sledu vybojovali rohový kop, který ovšem nepřinesl žádné nebezpečí pro brankáře Schwolowa. Mohuč je ale nyní o něco aktivnější.
52'
Pohledná útočná akce Mohuče nakonec nabídla centr z pravé strany, o který se postaral obránce St. Juste. Jeho nabídka doputovala na hlavu Boyaty, jenž odvracel.
51'
Jako první se k volnému míči dokázal dostat domácí Torunarigha, který ho nekompromisně odpálil na druhou stranu hrací plochy, kde se ho zmocnil Fernandes.
50'
Od vlastní branky poté mohl rozehrávat domácí brankář Schwolow, který na jistotu rozehrával po zemi na vedle stojícího Boyatu, jenž ihned zkoušel najít Zeefuika.
49'
Žlutou kartu dostává Matheus Cunha (Hertha BSC).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali pas směřující za domácí obranu, kam si zkoušel seběhnout forvard Quaison, který měl k míči hodně daleko.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas dnešního zápasu, který nám branku nepřinesl. Nutno ale dodat, že nesledujeme zrovna nádhernou podívanou, ba naopak jsme se za celou dobu dočkali jediné šance. Oba celky hrají poměrně vyrovnaně, častokrát sledujeme osobní souboje, které přinesly už dvě žluté karty. Přesto je o něco aktivnější na míči berlínský celek, který to častokrát zkouší centry do pokutového území, kde ovšem číhá připravená obrana soupeře.
45'
44'
Domácí se v přechodové fázi hodně trápí. Tentokráte se s míčem nedokázal otočit Piatek, kterého na samotné hranici šestnáctky eliminoval Kunde Malong.
42'
Hertha tak před malým momentem přečkala kritický moment, avšak na první branku stále čekáme. Mohuč si nyní vybojovala autové vhazování z levé strany.
40'
Co scházelo! Na polovysoký centr do pokutového území si seběhl hostující Barreiro Martins, který zakončením o zem zamířil do břevna.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Tousart se s míčem dostal k pokutovému území, kde to zkoušel centrem do pokutového území. Včas se povedlo zakročit Hackovi, který odvracel za cenu rohu.
37'
Krátce po něm se těžiště hry přesunulo k pokutovému území domácích. Schwolow se sice zapojil do rozehrávky, avšak míč rychlostí blesku přesunul do strany.
36'
Obrannou povinnost si poté dokázal splnit Niakhaté, který za sebe nepustil aktivně hrajícího Dilrosuna. Míč znovu skončil za lajnou, což znamená další aut.
35'
Hostující brankář Zentner mohl znovu odkopávat od své branky. Také v tomto případě to zkoušel přízemní rozehrávkou, po které dostal dost naloženo Fernandes.
34'
Poté se do vzduchu dostával také Torunarigha, který se pokoušel o zakončení hlavou. To mu ovšem vůbec nesedlo a hrací předmět doskákal ven ze hřiště.
33'
Žlutou kartu dostává Krzysztof Piątek (Hertha BSC).
32'
Rozehrávka nakonec nabídla poměrně nebezpečný centr směřující do malého vápna, kde se ovšem nejvýše do vzduchu dostal St. Juste, který odvracel.
31'
Do následného protiútoku se na opačné straně dostával Cunha, který neustál souboj s Kunde Malongem. Pro Herthu to znamená zisk další standardní situace.
30'
Hráči v červeném kompletu ovšem pokračují v aktivitě na polovině soupeře. Barreiro Martins zkoušel u šestnáctky najít Onisiwa, který ve vzduchu neuspěl.
29'
Poté jsme sledovali centrovanou nabídku z kopačky hostujícího Caricola, který ovšem svým pasem našel prvního protihráče, jenž odvracel pod sebe k lajně.
28'
Žlutou kartu dostává Kevin Stöger (1. FSV Mohuč 05).
27'
Zeefuik měl poměrně hodně prostoru, což ovšem nedokázal využít. Jeho nahrávka podél autové lajny našla pouze Niakhatého, který založil rychlý protiútok.
26'
Hertha znovu zvolila poměrně zdlouhavý přechod na druhou stranu hrací plochy, kde navíc skvěl dokázal zapracovat Kunde Malong, jenž se dostal k balónu.
25'
První rohový kop tohoto zápasu se kroutil směrem od branky, nakonec ale nic nebezpečného nepřinesl. Poté byl při průniku čistým způsobem zastaven Piatek.
24'
Nejvýše do vzduchu se sice dostal hostující Onisiwo, avšak k němu se bleskovým způsobem dokázal natáhnout Torunarigha, který vypíchl míč za cenu rohu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku zápasu. Hertha BSC i nadále působí o něco aktivnějším dojmem, domácí si nyní vybojovali slibnou standardku.
20'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Zentnera, který volný předmět ihned schoval do svých rukavic. Poté jsme sledovali rutinní vyhození na volného kolegu.
19'
V posledních minutách se nám hra o poznání uklidnila. Mohuč se nesnaží aktivně napadat rozehrávku soupeře, spíše čeká na případnou chybu domácích.
18'
Hráči ve světlých dresech nyní rozjeli kombinaci na vlastní obranné polovině. Do ní se zapojil také Plattenhardt, jehož nabídku dokázal zablokovat Fernandes.
17'
Zpětná nahrávka od Onisiwa nakonec nebyla vůbec přesná, míč se tak dostal mimo vymezený prostor. Obránce Zeefuik tak rychlým autem oslovil Tousarta.
16'
Centr k hranici pokutového území si dokázal najít hostující Onisiwo. Jeho předávka směřovala na naběhnuvšího Caricola, který centrem našel pouze protihráče.
15'
A z nich se osvobodil bezmyšlenkovitým odkopem za postranní lajnu. Domácí se tak poměrně jednoduše dostali zpět k míči, Plattenhardt mohl vhazovat.
14'
Mohuč tak znovu rozehrávala po zemi od své branky. Zentner po poměrně dlouhém váhání zvolil nahrávku na St. Justeho, který se dostal do menších nesnází.
13'
Cunhovi se povedlo přeposlat míč do tandemu na Starka, který to zkoušel levačkou. Rána ovšem vyletěla hodně vysoko nad branku, Zentner tak nezasahoval.
12'
Příliš čitelnou nahrávku poté vyprodukoval Guendouzi, který nedokázal nahrát přes napadajícího Barreira Martinse. Domácí celek si přesto vybojoval aut.
11'
Poté jsme sledovali nahrávku směrem za domácí obranu, jenomže k míči měl hodně daleko Onisiwo. Hertha tak uklidnila hru, k rozehrávce se postavil Schwolow.
10'
Mohuč se poprvé v tomto duelu dostala k souvislejší práci s míčem na polovině soupeře. Kunde Malong si nastolil pořádné sousto a o balón rychle přišel.
9'
Míč se málem znovu snesl ven z hrací plochy, tentokráte ho obránce Boyata udržel před postranní lajnu. Hertha tak pokračovala v kombinaci na své polovině.
8'
U středového kruhu se povedlo kvalitně zapracovat domácímu Guendouzimu, který se v souboji dostal před Kunde Malonga, načež propustil míč za sebe.
7'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost Cunha, který to zkoušel poměrně nebezpečným centrem. Po skrumáži musel na malém vápně zasahovat St. Juste.
6'
Tentokráte se podél pravé autové lajny chtěl vydat vpřed domácí Zeefuik, kterého taktickým zákrokem zastavil Caricol. Hertha bude zahrávat další standardku.
5'
Mohuč ovšem s následnou rychlou rozehrávkou moc nepochodila, Hack totiž u postranní lajny nedokázal najít Caricola, který navíc souboji fauloval Zeefuika.
4'
Hertha se následný volný kop nakonec rozhodla rozehrát nakrátko po zemi. Po nahrávce to dalekonosným pasem zkoušel Zeefuik, Piatek se ale ocitl v ofsajdu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si poměrně důrazným zákrokem pomohl napadající Fernandes, který kousek od středového kruhu poslal na zem Guendouziho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
1. FSV Mohuč 05

Na opačné straně stojí trápící se Mohuč, které před tímto zápasem patří až sedmnáctá pozice, což znamená předposlední místo. Mohuč dohromady získala pět bodů, hůře na tom je už jen poslední Schalke, které má o jeden bod méně. Hostující tým tohoto zápasu z jedenácti zápasů vyhrál pouze jedinkrát, naopak má na svém kontě hned osm porážek. Poslední bodový zisk přišel koncem listopadu, kdy se Mohuči na domácím stadionu povedlo uhrát remízu 1:1 proti Hoffenheimu. Od té doby ovšem přišly na řadu dvě porážky, konkrétněji se jednalo o prohry proti Bielefeldu a v jedenáctém kole také proti Kolínu nad Rýnem.
Hertha BSC

Fotbalisté Herthy mají za sebou jedenáct zápasů, během kterých se jim povedlo nasbírat dvanáct bodů, což stačí na průběžnou jedenáctou pozici. Hertha z posledních pěti zápasů dokázala vyhrát dvakrát, na vítězství proti Unionu Berlín nedokázala navázat. V rámci jedenáctého kola totiž změřila síly s Mönchengladbachem, na jehož půdě remizovala poměrem 1:1. Hertha se navíc až na šestnáctou pozici všech domácích týmů, na svém stadionu totiž dohromady odehrála pět zápasů, ve kterých se jí povedlo vyhrát jedinkrát. Bylo tomu tak právě v souboji proti berlínskému Unionu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Hertha BSC a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.