Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Mainz - 29. ledna 2021   20:30

Stuttgart
55' Kalajdžić (Sosa) • 72' Wamangituka (Mangala)
2:0
(0:0)
Stuttgart
Kobel – Mavropanos (84. Karazor), Anton, Kempf – Wamangituka (84. Coulibaly), Endo, Mangala, Sosa (58. Massimo) – G. Castro (C) (26. Förster), N. González – Kalajdžić.
Willenborg – Aarnink, Grudzinski
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Mainz
Zentner – St. Juste, Bell (75. Boëtius), Niakhaté – D. da Costa, E. Fernandes (62. Öztunali), Kohr, Latza (C) (62. Stöger), Mwene – Quaison (27. Burkardt), Onisiwo (75. Ádám Szalai).
Dahmen – Burkardt, Boëtius, Hack, Kilian, Öztunali, Stöger, Tauer, Ádám Szalai.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:20.
Je konec. VfB Stuttgart zvítězil nad 1. FSV Mohuč 05 poměrem 2:0.
Už ve 13. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Nicolás González přestřelil. Následně se hrálo pořádně od podlahy a padlo plných žlutých karet, ale branka v první půli nikoliv. V 55. minutě jsme se už ale dočkali gólu, o který se postaral Saša Kalajdžić a domácí celek šel do vedení. O šest minut později bylo málem srovnáno, ale hlavička Karima Onisiwa pouze otřásla břevnem. V 72. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, jelikož se skvěle prosadil Silas Wamangituka. Poté už si domácí konec zápasu pohlídali.
90+4'
90+4'
Následný centr navíc odvrátila domácí obrana bez problémů.
90+3'
Mohuč ještě získala ke konci nastaveného času rohový kop, ale na srovnáví už dostatek času nemá.
90+2'
Nakonec ale útočná akce domácích skončila pouze v zámezí.
90+1'
Opět balón opustil hrací plochu a VfB tak získalo autové vhazování.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
89'
Waldemar Anton se snažil svým centrem najít spoluhráče, ale míč nakonec opustil vápno a ani tentokrát to nevypadá na nějakou šanci Mohuče.
87'
Nákop Mohuče opět nepřinesl nic nebezpečného a domácí celek si znovu poradil.
86'
Dominik Kohr to vzal na sebe a vypálil z velké dálky, ovšem jeho rána letěla jen nad domácí bránu.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Atakan Karazor.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Tanguy Coulibaly.
82'
Balón tentokrát skončil pouze v zámezí a domácí celek má k dispozici autové vhazování.
81'
Dominik Kohr skluzem sejmul k zemi Förstera a rovněž vidí žlutou kartu. Dnešní zápas se tak hraje od samého úvodu pěkně zostra.
78'
Silas Wamangituka byl tentokrát zfaulován soupeřem, ovšem to bylo až potom co se ocitl v ofsajdu.
77'
Hostující celek se nyní sice dostal k míči, ale po pravé straně se mu nepodařilo něco vymyslet.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Jean-Paul Boëtius.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Ádám Szalai.
75'
Faul ze strany hostů znamená, že u balónu bude opět domácí celek.
73'
Mohuč sice chce odpovědět, ale následná střela zpoza vápna byla zblokována.
72'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo něco naprosto neuvěřitelně famózního a je obrovská škoda, že na stadionu nejsou diváci! SILAS WAMANGITUKA získal míč na hranici vlastního vápna! A posléze předvedl excelentní sólo přes celé hřiště a zakončil do protipohybu brankáře! Neskutečné! Stuttgart tak odskakuje do dvoubrankového vedení. Asistence: Orel Mangala.
70'
Jerry St. Juste byl tentokrát zfaulován Nicolásem Gonzálezem a dvacet minut před koncem bude u míče Mohuč.
68'
Stuttgart se snaží něco vymyslet středem hrací plochy, ale tam momentálně není místo.
67'
Jonathan Burkardt se snažil zpracovat míč ve vápně soupeře, ale nepodařilo se mu zakončit.
65'
Nepovedená přihrávka hostujícího hráče na levé straně skončila pouze v zámezí a Gregor Kobel tak má odkop od své brány.
63'
Posléze sice domácí mužstvo získalo standardní situaci na druhé straně, která byla opět zakončena hlavičkou, ale znovu mimo.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Levin Öztunali.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Kevin Stöger.
61'
Velká šance na srovnání skončila pouze na horní tyči! Po centru ze standardní situace se Karim Onisiwo dostal do zakončení hlavou, ale to pouze orazítkovalo břevno!
60'
Marc-Oliver Kempf poslal protihráče k zemi a Mohuč má k dispozici volný kop z pravé strany.
58'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Roberto Massimo.
58'
Domácí se následně sice dostali do zakončení hlavou, ale to skončilo jen v zámezí.
57'
Stuttgart se snaží o vstřelení druhé branky a nyní mu k tomu můžeš pomoct rohový kop z pravé strany.
55'
Domácí celek otevírá brankový účet tohoto utkání a jde do vedení 1:0! Borna Sosa se dostal k míči na levé straně a poslal skvělý centr do vápna, na který si naskočil SAŠA KALAJDŽIĆ a hlavou zakončil k levé tyči. Asistence: Borna Sosa.
54'
Nyní uviděl žlutou kartu také hlavní trenér hostů Svensson za nevhodné řeči.
52'
Také ve druhém poločase se hraje pořádně od podlahy a Karim Onisiwo se tentokrát dopustil faulu.
51'
Domácí gólman Gregor Kobel je opět na zemi a drží se za rameno stejně jako v první půli.
49'
Philipp Förster se tentokrát dopustil jen faulu na Phillippa Mweneho a Mohuč bude u balónu.
48'
Balón skončil tentokrát jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Mohuč.
47'
Domácí se hned v úvodu druhé půle dostali ke střele, která ale skončila vedle brány.
46'
45+1'
45+1'
Karim Onisiwo následně uviděl od sudího rovněž žlutou kartu.
45'
Karim Onisiwo si naběhl na centr z pravé strany, ale posléze jen srazil brankáře Kobela, který si šel pro míč.
44'
Posléze se faulu dopustil také Danny da Costa a spíše vidíme dravý boj, než nějaký pohledný fotbal.
43'
Stefan Bell uviděl od sudího kartu žluté barvy za nedovolený zákrok ve středu hrací plochy.
41'
Hostující celek ale pokračuje v útočném snažení a má k dispozici další autové vhazování.
40'
Mohuč získala rohový kop z levé strany, ovšem míč odvrátila obrana domácích.
39'
Stále není k vidění nějaké moc atraktivní zápas. Hostující hráč Stefan Bell se sice snažil dostat do zakončení, ale k balónu se nedostal.
37'
Jonathan Burkardt se po levé straně sice dostal dopředu, ale nepřesná přihrávka skončila pouze za bránou Kobela.
35'
Znovu Mohuč získala vhazování, ale tentokrát na druhé straně šířky hrací plochy.
34'
Hostující celek se dostal dopředu po pravé straně, kde ale míč skončil v zámezí a o vhazování se postará Danny da Costa.
32'
Také na domácí straně se poprvé žlutí, když byl potrestán Philipp Förster.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a VfB Stuttgart zatím hraje s 1. FSV Mohuč 05 bez branek.
28'
Edimilson Fernandes zkoušel vypálit z dálky, ale jeho pokus byl nepřipravený a letěl vysoce nad bránu Kobela.
27'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Jonathan Burkardt.
26'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Förster.
25'
Silas Wamangituka nabral rychlost směrem do vápna, ale Moussa Niakhaté si s ním dokázal poradit a odkopl míč do zámezí. Následuje tak rohový kop.
24'
Tohle bylo velmi nebezpečné ze strany domácích, ale gólman Robin Zentner dokázal zachytit balón.
23'
Domácí hráč nyní potřeboval ošetření a soupeř tak zakopl míč do zámezí.
22'
Domácí mužstvo se znovu snažilo něco vymyslet centrem z levé strany, ovšem nakonec se útočník Stuttgartu jen dopustil faulu.
21'
Moussa Niakhaté skočil na kličku soupeře Silase Wamangituky a následně ho poslal k zemi, za což už uviděl žlutou kartu.
19'
Tentokrát je u balónu pro změnu Stuttgart a přišel nebezpečný centr z levé strany, který ale pouze proskákal na druhou stranu vápna.
17'
Následná standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a míč skončil pouze v zámezí.
16'
Mohuč se sice prodrala k centru z pravé strany, ale ten byl opět jen zblokován a následuje rohový kop.
14'
Hra je nyní přerušená, protože Robin Quaison zůstal ležet na hrací ploše, když špatně došlápl.
13'
Po následném centru sice míč odvrátila obrana hostů, ale do míče se z voleje opřel Nicolás González, který vypálil těsně nad bránu!
12'
Dominik Kohr tentokrát velmi nešetrným způsobem podrazil Nicoláse Gonzáleze a Stuttgart má k dispozici volný kop.
11'
Hosté se prodrali ke střele, ale ta zpoza vápna skončila jen vedle svatyně Gregora Kobela.
10'
Centr Kempfa dokázal zblokovat Quasion a následuje tak autové vhazování na polovině VfB.
8'
Silas Wamangituka tentokrát dohrál soupeře ve středu hrací plochy, ale rozhodčí zatím celkem tvrdou hru na začátku utkání toleruje.
7'
Centr z levé strany domácího hráče skončil jen bezpečně v moci brankáře Robina Zentnera.
5'
Zatím se ani jedno mužstvo nedostalo do nějaké šance nebo střelecké příležitosti a Mohuč má nyní k dispozici autové vhazování.
4'
Opět tady máme jen faul ze strany hostů, tentokrát se ho dopustil Moussa Niakhaté ve středu hrací plochy.
3'
Domácí brankář Gregor Kobel byl zfaulován soupeřem, který do něj vrazil při výskoku.
2'
Domácí celek drží míč na své polovině a následně se snažil něco vymyslet na levé straně, ale Borna Sosa se ocitl v ofsajdu.
1'

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Wamangituka, Endo, Mangala, Sosa – G. Castro (C), N. González – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Didavi, Coulibaly, Karazor, Förster, Klimowicz, Massimo, Stenzel, Thommy.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté – D. da Costa, E. Fernandes, Kohr, Latza (C), Mwene – Quaison, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Burkardt, Boëtius, Hack, Kilian, Öztunali, Stöger, Tauer, Ádám Szalai.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Grudzinski.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč je aktuálně až na předposlední 17. pozici s 10 body a skóre 18:38. Po domácí prohře 0:2 s Wolfsburgem přivítal na své půdě druhé Lipsko. Hosté sice šlo dvakrát do vedení v první půli, ale o přestávce byl stav 2:2, když se za domácí trefil dvakrát Niakhate. Do druhé půle vstoupila Mohuč skvěle a šla do vedení po gólu Barreira. Posléze už branka nepadla a Mohuč překvapila celou Bundesligu, když porazila Lipsko 3:2.
VfB Stuttgart

VfB Stuttgart je momentálně na 10. místě s 22 body a skóre 33:29. Po prohře 0:3 na stadionu Bielefeldu zavítal na půdu Freiburgu. Tam právě Stuttgart šel už v 7. minutě do vedení po brance Wamangituky, ale následně soupeř otočil utkání a vedl. Ke konci první půle sice Gonzalez kopal penaltu, ale tu neproměnil. Druhá půle už branku nepřinesla a VfB prohrál 1:2.
V 19. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VfB Stuttgart a 1. FSV Mohuč 05. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Mohuče, kde ovšem Stuttgart zvítězil vysoce 4:1. Dnes se ale bude bojovat v Mercedes-Benz Aréně ve Stuttgartu. Úvodní buly je naplánováno na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.