Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Augsburg - 26. září 2021   17:30

Freiburg
6' Kübler  • 25' Höler (M. Eggestein) • 33' Grifo
3:0
(3:0)
Freiburg
Flekken – Gulde (71. Sallai), Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler, M. Eggestein (86. Haberer), Höfler (61. Keitel), Günter – Džong (71. Petersen), Höler (71. Demirović), Grifo.
Schlager – Waschitzki, Blos
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
14 400 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford – Framberger (46. Gruezo), Hahn (46. Zeqiri), Dorsch (72. Maier), D. Caligiuri, Pedersen – Niederlechner (72. Jensen), Vargas (88. Córdova).
Koubek – Córdova, Gregoritsch, Gruezo, Jensen, Maier, Strobl, Winther, Zeqiri.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 1.
S bilancí tří výher a tří remíz se Freiburg posouvá na páté místo s mankem jediného bodu na druhý Leverkusen. Augsburg je s jedinou výhrou patnáctý, pouhý bod nad baráží a přímým sestupem.
Lepší derniéru na Schwarzwald-Stadionu si Freiburg nemohl přát. Mužstvo vedené Christianem Streichem během úvodní půle nasázelo prostřednictvím Küblera, Hólera a Grifa hned tři góly, kterými malinko znehodnotilo druhou část. V té se Augsburg nesnažil o žádný odpor a párkrát měl ještě namále u své vlastní brány. Džong, Demirović ani nikdo jiný už ale čtvrtý gól nepřidal.
90'
90'
Freiburg si v tréninkovém duchu přihrává na vlastní polovině. A bude to tak až do úplného konce, Daniel Schlager nehodlá nastavovat ani minutu.
89'
Rafał Gikiewicz hodně riskoval, když po chybě vyčerpaného Oxforda hrál balón rukou na samotné hranici vápna. Chybělo málo a konal se domácí trestňák.
88'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Sergio Córdova.
88'
Jensen ve snaze o centr trefil první překážku v červenobílých barvách. Pro své barvy vybojoval jen aut, po němž hrál Gumny až na půlící čáru Oxfordovi.
87'
Italský útočník Vincenzo Grifo se zhostil rohového kopu. Gikiewicz centrovaný míč vyboxoval daleko před pokutové území.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.
85'
Nyní už to bylo pro Nilse Petersena trochu komfortnější. Ani zpoza šestnáctky se do prostoru Gikiewiczovy brány ale netrefil.
84'
Nils Petersen se nestihl připravit na převzetí až moc prudké nahrávky od Nica Schlotterbecka. Okolnosti ho donutili střílet z první, ale šlo to hodně mimo.
83'
Reece Oxford skluzem odzbrojil Sallaie. Bylo to za cenu rohového kopu i bolestivé křeče, která se dostavila do nohy velmi brzy.
82'
Kromě Niederlechnerovy rány z úhlu prožívá Mark Flekken pohodový večer. Ve druhé půli se okolo něj hraje ještě méně.
81'
Znovu je pískáno v neprospěch Freiburgu. U krajní čáry si pro faul došel anglický obránce Reece Oxford.
80'
Na opačném konci hřiště zůstal chvíli otřesený domácí zadák Philipp Lienhart. Flekken mu pomohl na nohy a ošetření zapotřebí nebude.
79'
Divákům se nelíbí odpískaný faul poblíž rohového praporku, před kterým Demirović se Sallaiem nedosáhli na centr z levého křídla.
78'
Roland Sallai konečně vytvořil něco, co stojí za řeč. Vhodně načasovanou průnikovkou oslovil Demiroviće, jenž z úhlu vystřelil do hlavy Gikiewicze. Respekt před třiatřicetiletým gólmanem, že před balonem neuhnul.
77'
Freiburg má nakročeno k posunu na páté místo. Augsburg v šestém kole naopak klesne na patnáctou příčku.
75'
Petersen dostal těžkou přihrávku k boční lajně, zpoza které nadvakrát vhazuje Robert Gumny.
74'
Už tak rozkouskovanou hru narušuje problém s dorozumívacím zařízením na ruce hlavního arbitra Schlagera. Ve hře je všemocná lepicí páska.
73'
Nizozemský stoper Jeffrey Gouweleeuw srovnal se zemí Demiroviće a schytal za to první žlutou kartu tohoto duelu.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Arne Maier.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Fredrik Jensen.
71'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Ermedin Demirović.
71'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Nils Petersen.
71'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Roland Sallai.
70'
Gruezo nejprve vyprodukoval zablokovanou střelu a potom i centr, o který se z pohledu bránících jednotek postaral Lienhart.
69'
Christian Günter si levačkou zkrotil přenesení Küblera a z docela uctivé vzdálenosti rovnou pálil. Gikiewicz si zákrok připsat nemohl, míč letěl mimo.
67'
Zápas se od začátku druhé půle doslova jen dohrává. Odevzdaný Augsburg nevyvíjí žádný odpor, naopak si koleduje o další inkasovaný gól.
65'
Na hezkou kombinaci nenalezli hráči Augsburgu žádnou odpověď. Grifo už byl na zadní čáře, odkud neprocpal balon přes Pedersena.
64'
Eggestein byl z bezprostřední blízkosti napálen balonem do těla. Paradoxně tím vytvořil velkou šanci pro Džonga, který z lukrativní lokality minul ze svého pohledu levou tyč.
63'
Džongův centr proletěl podél brankové čáry do autu. Jaksi tam chyběl někdo, kdo by ho na zadní tyči zavíral.
62'
Mark Flekken si zkontroloval nepřesnou trajektorii Dorschovy nepřesné střely.
61'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Yannik Keitel.
60'
Nic na tom nezměnil ani Ruben Vargas, který ambiciózně postupoval po ose. Balon si navedl na ránu pravačkou, kterou se do brány ani náhodou netrefil.
59'
Grifův centr nevnesl do hostující obrany žádné zmatky. Pokračuje se v docela poklidném duchu. O vítězi je asi jasno, dramatizaci nic nenasvědčuje.
58'
Mads Pedersen neměl snadnou pozici na centr. Míč ve hřišti zřejmě udržel, ale nasměrovat na spoluhráče už ho nezvládl.
57'
Lucas Höler nepropálil dvoučlenný blok. Nezískal roh ani aut, míč se naposledy odrazil od autu právě od něj.
56'
Mizerný výkop Marka Flekkena odletěl do autu. Hned po jeho vhození si však balón vybojovala jedenáctka Freiburgu nazpátek.
55'
Maximilian Eggestein po své zablokované střele reklamoval ruku. Místo druhé penalty však byl máván a pískán jenom ofsajd.
54'
Christian Günter kombinoval s Grifem, který ale neměl kudy projít kupředu, takže zvolil přihrávku až na obrannou polovinu.
53'
Dnešní utkání sleduje 14 400 diváků, což je maximum povolené kapacity.
52'
Středopolař Freiburgu zůstává sedět na hrací ploše. Neobejde se to bez ošetření.
51'
Nicolas Höfler si dobře pokryl míč před Niederlechnerem, kterého donutil k faulu. Možná to trochu odnesl kotník.
50'
Zkraje druhé půle je to hodně vlažné. Ani Günter se nijak nesnažil využít otevřeného levého křídla.
48'
Mužstvo českých fotbalistů Koubka a Morávka bude po změně stran spoléhat na nějaký zázrak. Domácí naopak mohou pomýšlet na nejvyšší výhru na tomto stadionu, která měla podobu 5 – 0.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Carlos Gruezo.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Andi Zeqiri.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Fotbalisty Freiburgu vyprovází zasloužené ovace publika. Rozlučka s Schwarzwald-Stadionem má zatím snový průběh, neboť domácí odchází do šatny s pohodlným náskokem. Bezbrankový stav platil jen do šesté minuty, kdy Kübler z dorážky Günterovy střely vsítil první bundesligový gól v kariéře. Ještě veseleji bylo v 25. minutě, kdy zvýšil Höler. Pak ještě přišla ruka Frambergera a penalta Grifa, který zvýšil už na 3:0.
45'
45'
Snad první navštívenka na bránu Flekkena. Frambergerův aut prošel za Höflera k Niederlechnerovi, který pálil téměř z nulového úhlu. Nizozemského gólmana však nenachytal.
44'
Christian Günter vystihl přenesení na Frambergera tak napůl, protože vysoký míč hlavou prodloužil za postranní čáru. Aut pro hosty.
43'
Vedle středového kruhu byl faulován Kübler. Hostům se ani v tomto případě nepovedlo vytáhnout na útočnou třetinu hřiště.
42'
V posledních vteřinách tempo malinko opadlo. Asi je to logické, na půlce hřiště kombinující Freiburg se už nemusí nikam hnát.
40'
Lukasi Küblerovi prošel dost riskantní skluz, kterým zastavil přímočarý posun Pedersena. V navazujícím souboji skončil na zemi i Niederlechner.
38'
Zlepšení bavorského týmu zůstává v nedohlednu. Hahn obdaroval Freiburg standardkou z levého křídla. Pěkný centr Güntera si našel Höfler a hlavou nechal vyniknout zákrok Gikiewicze, jenž se vyšponoval ke své levé tyči.
37'
Pedersenova hlava proměnila jednu standardku v druhou. Šlo o rohový kop. Höfler se ale netrefil do hlavičky a Džongovi utekl balon mimo vápno.
36'
Jeffrey Gouweleeuw si malinko vylil zlost na Hölerovi, který do něj zboku tvrdě narazil. Logicky je nařízena domácí standardní situace.
35'
Niklas Dorsch je hodně naštvaný na své spoluhráče kvůli laciné chybě na útočné polovině. Nejen pro něj je to zatím hodně nepovedený podvečer.
33'
Freiburg právě vstřelil branku!
V třiatřicáté minutě je to už 3:0! VINCENZO GRIFO zhruba ukázal, proč se v Budneslize při zahrávání penalty ještě nemýlil. Tvrdou ranou doleva nedal Gikiewiczovi žádnou šanci.
32'
Další pohroma pro Augsburg! Daniel Schlager nařizuje pokutový kop za trefenou ruku Raphaela Frambergera, jenž se ve skluzu pokoušel zablokovat centr.
31'
Philipp Lienhart zase neriskoval a Vargasem hraný balón zakopl mimo hřiště. Pedersenův aut dopadl podobně jako ten předchozí.
30'
Držení míče: 62 % – 38 %.
29'
Mads Pedersen se pokoušel o dlouhý aut. I ten ale přistál u hráče Freiburgu, který kolem sebe neměl žádného soka.
28'
Christian Günter se až moc opřel o faulovaného Frambergera. Resultovala z toho Caligiuriho ubráněná standardka z hloubi pole.
27'
Příjemnější vývoj první půle si trenér Christian Streich nemohl přát. Freiburg plave na úspěšné vlně a zdá se, že ani v šestém kole nebude poražen.
25'
Další propast mezi obrannou a záložní linií už domácí potrestali gólem na 2:0! Trefil se LUCAS HÖLER, kterého v pravý okamžik vysunul Eggestein. Spokojený střelec se nezalekl ani rychle se přibližujícího Gikiewicze, pravačkou dloubl míč za jeho záda.
24'
Maximilian Eggestein měl spoustu místa na ose. Ze středového kruhu se přiblížil k vápnu, ale klíčovou přihrávku mu hosté zneškodnili.
23'
Pedersen rozehrál roh nakrátko. O centr se později postaral on sám, jenže se při něm dost ukopl a odevzdal balón vhazujícímu Küblerovi.
22'
Další roh pro hosty. Zasloužil se o něj Raphael Framberger, který vytloukl Schlotterbeckovy bloky.
21'
Daniel Caligiuri cpal míč k malému vápnu. Bylo tam hodně husto, když si ve vzduchu lépe poradila domácí skvadra.
20'
Pěkná diagonála pro Caligiuriho. Po něm dával míč do ohně Pedersen, z malého vápna odkopl na rohový kop Nico Schlotterbeck.
19'
Kübler byl donucen k zadovce, kterou napadl Pedersen. Dánský krajní hráč odrazil míč do autu, i když cílem byl zrod rychlého kontru.
18'
Vincenzo Grifo v nečekaný okamžik vykouzlil jedovku z delší vzdálenosti. Gikiewicz stihl jen pohledem zkontrolovat let balonu nad břevno.
17'
Augsburg ani teď míč dlouho neudržel. Nákop z obrany letěl ke středovému kruhu na vzorně pokrytého hroťáka.
16'
Niederlechner marně bojoval o vysoký míč s Lienhartem. Hölerovi byl později odpískán faul na Reece Oxforda.
15'
Hölerovu přihrávku Grifo nezpracoval. Hostům se na chvíli ulevilo, Vargas vybojoval aut z prostoru mezi oběma lavičkami.
14'
Hezky se to rýmovalo při spolupráci mezi Höflerem a Hölerem. První z nich vymyslel hezký oblouček, z něhož vzešla Hölerova nepřesná střela.
13'
Philipp Lienhart nechtěl riskovat a raději posunul míč do zámezí. Vhazoval Framberger, ale zahnal Hahna až za zadní lajnu.
12'
I napodruhé se hosté ubránili. Vargas ustál souboj a mohl vyrazit do protiútoku. Stopka mu byla vystavena až ve vápně, kam se červení famózně vrátili.
11'
Pod kotlíkem Augsburgu kopal roh také Grifo. A bude si to moci zopakovat, protože Hahn rezolutně odpálil míč zpátky za koncovou čáru.
10'
Caligiuriho tečovaný pokus zpoza vápna zařídil Augsburgu rohový kop v podání Pedersena. Prudký centr na přední tyč domácí přežili bez následků.
9'
Až faul na zkušeného záložníka Caligiuriho hostům trochu ulevil. Mohli si i zaútočit, jenže Vargas nalevo ztratil kontrolu nad balonem.
8'
Domácím jedna trefa zjevně nestačí. Opět se tlačí kupředu, byť poslední centr z levého křídla kýžený efekt nepřinesl.
6'
Rozlučka s dosluhujícím stadionem začíná pro domácí klub vedoucí trefou! Nico Schlotterbeck skončil v kotrmelcích, protože byl zezadu povalen napadajícím Niederlechnerem. Günterovu následnou šanci vytvořenou Hölerem Gikiewicz vyrazil do nebezpečné lokality, kde čekala na LUKASE KÜBLERA jednoduchá dorážka. Je to pro něj první gól v Bundeslize.
6'
Ruben Vargas potáhl míč po levé straně. Pak ho půjčil Caligiurimu, ale ten byl předpisově vytlačen do nepalebné pozice.
5'
Pro Freiburg je dnešní duel dost speciální. Úplně naposledy jeho domácí zápas hostí Schwarzwald-Stadion. Po reprezentační pauze se už představí ve zbrusu novém stánku pro 34 700 diváků.
4'
Grifův tečovaný pokus přihrál Augsburgu premiérový roh. Christian Günter ho pěkně kopnul na Höflera a ten hlavou prověřil Gikiewiczovu připravenost.
3'
André Hahn si troufl vypálit z dálky. Flekkenovu bránu minul o mnoho metrů, a tak se za svůj čin musel spoluhráčům omluvit.
2'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v červenobílých dresech.
1'

SC Freiburg: Flekken – Gulde, Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler, M. Eggestein, Höfler, Günter – Džong, Höler, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Demirović, Haberer, Keitel, Petersen, Sallai, K. Schlotterbeck, Schade, Weisshaupt.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford – Framberger, Hahn, Dorsch, D. Caligiuri, Pedersen – Niederlechner, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Gregoritsch, Gruezo, Jensen, Maier, Strobl, Winther, Zeqiri.

FC Augsburg

Celek z Bavorska nastřílel nejméně branek ze všech týmů v Bundeslize. Konkrétně skóroval jen dvakrát, což mu ale stačilo na pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Ony dělby bodů se konaly v duelech s Frankfurtem a Unionem Berlín. Vytoužená výhra přišla až minulý týden, kdy Augsburg před svými fanoušky zdolal 1:0 Mönchengladbach. Do listiny střelců se podruhé v ročníku zapsal Florian Niederlechner. V tabulce je Augsburg čtrnáctý, dva body nad přímým sestupem.
SC Freiburg

Domácí v tomto ligovém ročníku ještě neokusili příchuť porážky, což kromě nich platí už jen v případě Bayernu Mnichov. Vzhledem k třem remízám se ale nachází mimo elitní pětku. V nedokončeném šestém kole jsou se skóre 6:4 na sedmé příčce. Jediným dvougólovým střelcem je Jihokorejec Džong. Po jedné trefě mají Holer, Sallai a Griffo. Ve dvou předchozích zápasech Freiburg shodně remizoval. S Kolínem v poměru 1:1 a s Mohučí 0:0.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola německé Bundesligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Freiburgem a Augsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.