Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Bochum - 11. února 2023   15:30

Bayern
41' T. Müller  • 64' Coman (Musiala) • 74' Gnabry
3:0
(1:0)
Bayern
Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Cancelo (59. Coman) – Goretzka, Musiala (67. Blind) – Gnabry, T. Müller (46. Davies), L. Sané (76. Ibrahimović) – Choupo-Moting (67. Tel).
Ulreich – Sarr, Stanišić, Wanner.
Jollenbeck – Wessel, Weickenmeier
Allianz Arena, Mnichov
Bochum
Riemann – Janko, Orděc, Mašović, Stafylidis – Losilla, Förster (46. Stöger), Kunde – Zoller (68. Asano), P. Hofmann (68. Ganvoula), Antwi-Adjei (68. Holtmann).
Johansson – Osei-Tutu, Osterhage, K. Schlotterbeck, Soares.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 12:1. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:12.
Bayern potvrdil roli favorita a nedopustil žádné překvapení. V prvním poločase sice nebyl tak efektivní a vstřelil pouze jeden gól, ovšem příchod Kingsleyho Comana zdál se být klíčový, jelikož hra se opět o něco více rozpohybovala a přišlo zvýšení náskoku na 2:0. Následně individuální akci předvedl Gnabry a zároveň díky nešikovnosti Janka získal penaltu, kterou i sám proměnil. Výsledkem 3:0 si tak Bayern prozatím ujišťuje vedení v Bundeslize.
90+2'
90+1'
Tel byl v dobré příležitosti, ale střela mu vůbec nesedla.
89'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Ivan Orděc). Podobný zákrok teď předvedl Orděc na Ibrahimoviče a rozhodčí se kartu tentokrát udělit rozhodl.
88'
Stafylidis dohrál Comana, jelikož byl v souboji pozdě, ale tentokrát se to obešlo bez karty.
87'
Ibrahimovič tentokrát zakončoval hlavou, ale Riemann opět tuto šanci lapil.
86'
Na zemi právě leží Upamecano a pravděpodobně bude potřebovat ošetření.
85'
Štiplavá rána Comana mířila kousek nad bránu.
84'
Velká šance pro debutanta Ibrahimoviče, ale Riemann předvedl skvělý zákrok a následně se k dorážce dostal Tel, ale ani on míč do brány nedopravil.
82'
Blind vyzkoušel vystřelit z pozice za vápnem, ale mířil pouze do míst, kde stál brankář Riemann.
81'
Po centru se k míči dostal Asano, ale nijak extra bránu neohrozil.
80'
Hosté získali rohový kop téměř zdarma po špatné rozehrávce domácích.
79'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Mathys Tel). Tel byl v souboji pozdě, a poté co došlápl Kundemu na nohu, za tento zákrok logicky obdržel kartu.
78'
Coman dostal pěknou přihrávku do běhu a mohl střílet z voleje, což taky udělal, ale pálil až moc vysoko.
77'
Po faulu bude rozehrávat brankář Riemann.
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Arijon Ibrahimović.
75'
Tel se snažil dostat za obranu, kam mířil míč od jednoho z jeho spoluhráčů, ale jako první tam byl brankář Riemann.
74'
Bayern právě vstřelil branku!
SERGE GNABRY si svým individuálním vnikem do pokutového území vybojoval penaltu a bezpečně ji proměnil do levého dolního rohu.
73'
A tady bude jasná penalta! Pokutový kop bude zahrávat sám faulovaný Gnabry.
72'
Bayern postupně přihrává skrz celým hřištěm a buduje si šanci.
70'
Míč na Comana byl až příliš dlouhý.
69'
Gnabryho centr z rohového kopu směřoval do vápna, ale pouze na obranu hostujícího týmu.
68'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula,
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Takuma Asano,
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Gerrit Holtmann.
67'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Daley Blind,
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.
66'
Bayern už se pravděpodobně nikam hnát nebude a bude jen čekat na chyby svého soupeře.
64'
Parádní týmová kombinace, ve které operoval i neproduktivnější hráč domácích Jamal Musiala, a ten předložil míč KINGSLEYMU COMANOVI, který propálil brankáře a zvýšil náskok svého týmu.
63'
Goretzka trochu přitvrdil a může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.
62'
Gnabryho centr z rohu mířil na zadní tyč, kde byl někdo z jeho spoluhráčů, ale bohužel míč trefil úplně špatně.
61'
Gnabry se dostal do vápna, kde už zakončoval, ale jeho střela byla na poslední chvíli tečována.
60'
To byla hodně špatně rozehraná situace od hostujícího týmu.
59'
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Kingsley Coman.
58'
Faul Gnabryho znamená standardní situaci pro Bochum.
57'
Sané byl faulován, jelikož Kunde teď přitvrdil až moc.
56'
Hráči Bochumi získali míč u postranní čáry a budou vhazovat.
54'
Cancelo směřoval svůj centr na hlavu Choupo-Motinga, který dokázal zakončit, ale mířil mimo bránu.
53'
Kunde vypálil z voleje za vápnem a mířil nad břevno.
52'
Hoffman výborně hlavou mířil do pravého horního rohu a Sommer vytáhl parádní zákrok.
51'
Po faulu jednoho z hráčů Bayernu má příležitost v podobě standardní situace hostující tým.
50'
Centr Stafylidise mířil pouze do náručí Sommera.
49'
Antwi-Adjei skvěle udržel míč v souboji s Cancelem a rozehrál míč do strany.
48'
Parádní zákrok Stögera proti Goretzkovi znamenal rychlý přechod do útoku, ale rychlý návrat hráčů Bayernu překazil útočené snažení Bochumi.
47'
Janko předvedl útočný faul proti Daviesovi.
46'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Alphonso Davies.

ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Kevin Stöger.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Bayern je v zápase aktivnější, což se dalo očekávat, bohužel se mu nedaří až tak moc prosazovat. Navíc Bochum hraje velmi dobře, organizovaně, ovšem chybu hostujícího Janka využil zkušený kapitán týmu z Bavorska Thomas Müller a po prvním poločase tak domácí drží jednobrankové vedení. Na závěr prvního poločasu mohl zvýšit vedení De Ligt či Goretzka, bohužel oba pokusy byl neúspěšné.
45+2'
45+1'
Stafylidis střílel za vápnem, ale netrefil bránu.
44'
Obrovská šance domácích! Centr z rohu, který vyslal Gnabry mířil na De Ligta, který hlavou nebezpečně zakončil a k odrazu se dostal i Leon Goretzka, který netrefil téměř prázdnou bránu.
43'
Bochum šaptně rozehrála svoji šanci a Bayern může jít do protiútoku.
42'
Cancelo podle rozhodčího fauloval, což se vůbec nelíbí trénerovi Nagelsmannovi.
41'
THOMAS MÜLLER využil chybu hostující obrany a s přehledem zakončil do prázdné brány.
40'
Míč na Cancela byl až příliš dlouhý, a proto je míč v náručí Riemanna.
39'
Sané to parádně vymyslel a našel Goretzku v pozici okolo pokutového puntíku, ale Goretzka pálil vysoko nad bránu.
38'
Musiala se snažil protáhnout okolo jednoho obránce, ale zahnal se do autu.
36'
Pavard srazil Hofmanna, který spadnul na zem, naštěstí se mu nic nestalo.
35'
Gnabry bojoval u postranní čáry, ale míč už nedokázal zastihnout.
34'
Riemann dokázal parádně dvakrát zasáhnout. Nejprve proti Sanému a následně proti Gnabryho pokusu.
33'
Gnabry rozehrál rohový kop úplně otřesně, ale Bayern zůstává na míči.
32'
Sané předvedl elegantní "Zidanovku" a parádně rozjel akci.
31'
Stafylidis vhodí míč do hřiště.
30'
Bayern si poradil s tlakem soupeře a dokázal vyvézt míč mimo vlastní polovinu.
28'
Müller zkusil lobovat brankáře, ale příliš se mu tento pokus nepovedl.
27'
Musiala vyslal krásný míč na Choupo-Motinga, který svedl sprinterský souboj, ale bohuže byl o něco pomalejší.
26'
Nákop Riemanna pouze tečoval Hofmann, ale pro Sommera to neznamenalo žádnou práci.
25'
Hofmann hledal spoluhráče na kraji hřiště, ale Pavard předvedl skvělý skluz a míč získal.
24'
Gnabry to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale mířil pouze vedle.
23'
Stafylidis výborně přečetl úmysly Müllera a skluzem zastavil jeho snahu jít dopředu.
22'
De Ligt skvěle zvládl osobní souboj s Antwim-Adjeiem a následně mohl i rozehrát dopředu.
21'
Janko výborně zvládl práci s míčem pod tlakem a vyvezl míč až k Mašovičovi.
20'
Müller pouštěl míč za sebe, ovšem nepochopil se Gnabrym, který tam měl běžet a o míč přišli.
19'
Parádní zákrok předvedl Leon Goretzka, když tělem odstavil Antwiho-Adjeie.
18'
Sané uklouznul na míči a dopředu mohl vyrazit Kunde.
17'
Bayern bude mít šanci ze standardní situace, jelikož vybojoval rohový kop.
16'
Skvělý centr na Choupo-Motinga, který se dostal k zakončení hlavou a chyběl pouze kousek, aby rozvlnil síť.
15'
Müller hledal centrem Choupo-Motinga, ale našel pouze protihráče.
14'
Dobrý míč za obranu na Thomase Müllera, ovšem tomu chyběla rychlost, aby míč zastihl.
13'
Antwi-Adjei rozjel akci hostů po levém křídle a přízemní přihrávkou hledal někoho ze svých spoluhráčů, ovšem úspěšně zasáhl Upamecano.
12'
Pavard byl faulován a Bayern může rozehrávat.
11'
Cancelo zabojoval v těžké situaci o míč a podařilo se mu ho vybojovat ještě pro Musialu.
10'
Zoller se snažil přihrát na Hofmanna mezi obránci domácích, ale přihrávka mu nesedla.
9'
Goretzkův míč za obranu mířil až moc daleko a Bayern tak o míč přichází.
8'
Pavardovi se nepodařilo zachránit míč v hřišti a vhazovat budou hosté.
7'
Janko se snažil dostat dopředu přes De Ligta, ale byl čistě odstaven.
6'
Velmi pěkná kombinace domácích, na jejímž konci byl Musiala, ale střela mu vůbec nesedla.
5'
Sané opět získal míč a přihrávkou mířil na Gnabryho, který nakonec špatně odcentroval.
4'
Sané byl ve skvělém prostoru, ze kterého mohl vystřelit, bohužel se neodhodlal zakončit svojí slabší nohou a promrhal tuto příležitost.
3'
Müller okamžitě tlačí na hostujícího brankáře a ztížil mu rozehrávku.
2'
Stafylidis předvedl úspěšný zákrok proti Sanému a získal míč.
1'
Právě se drží minuta ticha za oběti zemětřesení v Turecku a Sýrii a zápas za chvíli začne.

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Cancelo – Goretzka, Musiala – Gnabry, T. Müller, L. Sané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Coman, Davies, Ibrahimović, Sarr, Stanišić, Tel, Wanner.
Trenér: Julian Nagelsmann

VfL Bochum: Riemann – Janko, Orděc, Mašović, Stafylidis – Losilla, Förster, Kunde – Zoller, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Johansson – Asano, Ganvoula, Holtmann, Osei-Tutu, Osterhage, K. Schlotterbeck, Soares, Stöger.
Trenér: Thomas Letsch

Rozhodčí: Jollenbeck – Wessel, Weickenmeier.
Bochum dokázala porazit Bayern pouze dvakrát v historii. Druhé vítězství zaznamenali v minulé sezoně, ale další dva přechozí vzájemné zápasy skončily oba 7:0 pro Bayern. Jasným favoritem je domácí tým, avšak těžko předpokládat průběh zápasu.
VfL Bochum

Hosté zatím předvádí nevyrovnané výkony, ovšem oproti podzimní části je to velké zlepšení. V posledních čtyřech ligových zápasech Bochum zaznamenala dvě výhry a dvě prohry a dokázali se alespoň prozatím dostat ze sestupového pásma. Na čem však pořád nezapracovali, je obrana. Touto statistikou se 15. tým Bundesligy pyšnit rozhodně nemůže, jelikož s velkým rozdílem mají vůbec nejhorší obranu v lize, což je viditelně sráží ke dnu.
Bayern Mnichov

Vstup do druhé části sezony se týmu z Bavorska vůbec nepovedl a hned v prvních třech kolech ztratil 6 bodů, ovšem nejnovější akvizice v týmu zdá se býti velice přínosná. Po příchodu Joãa Cancela Bayern v obou zápasech dokázal vstřelit čtyři góly, na kterých se sám podílel. Momentálně má Bayern náskok jeden bod na druhý Union Berlín, ovšem na dostřel je i šesté místo, na které mají náskok pouze 6 bodů. S přehledem jsou v této sezoně nejproduktivnějším týmem a nejlepším střelcem je mladý klenot Jamal Musiala.
Našlapaná a pořádně vyrovnaná sezona Bundesligy hlásí 20. kolo. Prozatímní lídr Bayern Mnichov přivítá na domácím stadionu Bochum.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.