Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Leverkusen - 30. září 2022   20:30

Bayern
3' Sané (Musiala) • 17' Musiala (T. Müller) • 39' Mané (Musiala) • 84' T. Müller
4:0
(3:0)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Upamecano (81. Mazraoui), de Ligt, Davies – T. Müller, Kimmich, Sabitzer (65. Goretzka), Musiala (81. Gravenberch) – Sané (74. Choupo-Moting), Mané (65. Gnabry).
Ulreich – Stanišić, Tel.
T. Stieler(GER) – C. Gittelmann(GER), E. Beitinger(GER)
Allianz Arena, Mnichov
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba, Bakker (46. Hincapié) – Demirbay, Andrich – Frimpong (46. Aránguiz), Hudson-Odoi (61. Adli), Diaby (75. Hložek) – Schick (61. Azmún).
Lomb – Sinkgraven, Fosu-Mensah, Amiri.

To bude pro dnešek všechno, dobrou noc.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:6.
Rozhodčí už nic nenastavil a tak domácí Bayern Mnichov může slavit vysokou výhru nad Bayerem Leverkusen.

V druhém poločase to byl víceméně stejný obrázek jako v prvním, Bayern držel míč a vytvářel si nebezpečné pozice, z žádné ale neskóroval. A tak jediný gól v 2. poločase vstřelil až Thomas Müller po obrovské chybě Lukáše Hrádeckého. Největší šance hostů přišla v 64. kdy Adliho skvěle vychytal Manuel Neuer.

Bayern Mnichov se tak na začátku 8. kola posouvá na 2. místo za Union Berlín, naopak Bayer Leverkusen se propadl až na barážovou 16. příčku.
90'
90'
Leon Goretzka po chybě Andricha postupoval sám na Hrádeckého, svojí střelou v pádu ale branku neohrozil.
88'
Bayern se snaží o pátý gól, Davies pěkně odcentroval zleva a hostující obrana tento míč jenom s velikým štěstím odvrátila mimo pokutové území.
84'
Lukáš Hrádecký podklouznul při rozehrávce a THOMAS MÜLLER už jenom uklidil míč do úplně prázdné branky. Finský brankář zažívá hodně nepovedený večer.
83'
Goretzku na dvaceti metrech fauloval Adli, následovat bude nebezpečná standartní situace.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Noussair Mazraoui,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Ryan Gravenberch.
80'
Po dobré kombinaci od Hložka, Azmúna a Aranguize putoval míč k Adlimu, který si ho bohužel pro Leverkusen ideálně nezpracoval.
79'
Gnabrymu po zpracování dlouhé přihrávky ukopl míč ve skluzu Piero Hincapié.
77'
Hložek se uvolnil po přihrávce Azmúna a zleva posílal přihrávku před vápno, která byla ale příliš pomalá a domácí obrana si s ní poradila.
76'
Eric Choupo-Moting se uvedl na hřišti útočným faulem.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Adam Hložek.
74'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Eric Choupo-Moting.
74'
Nic zajímavého se momentálně na hřišti neděje, domácí si přihrávají na vlastní polovině.
71'
Davies posunul na Gnabryho, který hned po příchodu na hřiště z úhlu ohrozil Hrádekého, který vyrazil míč na roh.
69'
Piero Hincapié odcentroval, nikoho ale nenašel a Davies odkopnul míč do autu.
68'
Bayern se trochu zatáhnul a nechává Bayer kombinovat.
65'
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Leon Goretzka.
64'
Gólovou šanci měl Adli, Neuer předvedl skvělý zákrok, následně byl ve skvělé pozici i Azmún, který se ale rozhodnul pro přihrávku zpět na Adliho, ta byla nepřesná.
64'
Davies upadl ve vápně, pokutový kop z toho opět nebude, domácí rozehrají z rohu hřiště.
62'
Mané našel ve velkém obdélníku Müllera, kterému rychle odebral míč kvalitním obranným zákrokem Tah.
61'
ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Amine Adli.
60'
Musiala skvělou kličkou obehrál hostující obranu, následnou přihrávku už ale poslal do zámezí.
58'
Sadio Mané byl opět po kombinaci Bayernu úplně volný a dnes už podruhé propálil Hrádeckého, gól ale po zásahu VARu neplátí, protože de Ligt při hlavičce netrefil míč a tím tak fauloval Kossounoua, díky kterému právě Mané nebyl v ofsajdu.
55'
Mané ve velké šanci, při které byl už před Hrádeckým, trestuhodně selhal, trefil pouze Hostujícího brankáře, který musel reflexivně zasáhnout.
53'
Diaby zkoušel poslat přihrávku do běhu Schickovi, ta byla ale bohužel pro českého útočníka příliš dlouhá a míč tak převzal de Ligt.
51'
Diaby posílal balón naslepo do vápna, kde nebyl ani Patrik Schick, takže míč v pohodě sebrala domácí obrana.
49'
Benjamin Pavard odcentroval na Saného, kterého dobře ubránil Tapsoba, následný odražený míč sebral před Müllerem Hrádecký.
47'
Thomas Müller poslal míč na Maného, který upadnul ve vápně, penalta se ale pískat nebude.
46'
ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Piero Hincapié,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Charles Aránguiz.
46'
Bayern Mnichov v 1. poločase přejel Bayer Leverkusen . Výrazně k tomu přispěl mladičký Jamal Musiala, který si připsal jeden gól a dvě asistence, v 3. minutě oslovil Leroye Saného, v 17. minutě sám tvrdě prostřelil Hrádeckého a v 39. dokonal dílo přihrávkou na Sadia Maného, který i s pomocí teče nedal finskému brankáři šanci.

Bayer toto utkání nezvládá ani směrem dopředu, jedinou střelu, která nějak výrazněji mohla ohrozit branku vyslal z velké dálky Robert Andrich. V samotném konci půle byl stejný hráč už na malém vápně kousíček od míče, Neuer ale byl na svém místě a nebezpečí odvrátil.
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
45'
45'
Demirbay našel po rohu Taha, který slabou hlavičkou ještě oslovil Andricha, který na míč jen těsně nedosáhnul a to hlavně díky Neuerovi, který předvedl slušný zákrok.
44'
Dayot Upamecano fauloval na levé straně Schicka, následovat bude asi centr do vápna Bayernu.
42'
Hráči Leverkusenu jsou pochopitelně opaření a vůbec tento zápas nezvládají.
39'
Požár v hostující obraně pokračuje! SADIO MANÉ dostal na hranici vápna moře času a nakonec i s pomocí teče poslal míč nechytatelně k levé tyči Hrádeckého branky.
38'
Robert Andrich vyslal "jedovku" z dálky, ta jenom těsně minula Neuerovu branku.
36'
Pohledná kombinace domácích směřovala na Maného, kterému míč ale po prudké přihrávce odskočil.
35'
Thomas Müller hlavičkoval po centru Pavarda pouze do náruče Hrádeckého.
34'
Na druhé straně pálil Diaby, Neuer jeho ránu vyrazil na roh.
33'
Kimmich poslal svůj roh na trestuhodně volného Sabitzera, který z voleje přestřeli Hrádeckého branku.
32'
Schick udržel na polovině míč a hosté mohli znovu kombinovat, jejich útok ale opět s přehledem zastavila obrana Bayernu.
30'
Delší kombinace Bayeru opět k ničemu nevedla, na druhé straně z toho byl protiútok, který faulem zastavil Tapsoba.
28'
Davies už byl ve vápně úplně volný, zvolil ale řešení "na krásu" a zkoušel ještě další přihrávku.
25'
Daviesova střela z nějakých patnácti metrů neprošla přes obranný blok.
24'
Demirbay ztratil míč, bude tak pokračovat obléhání Hrádeckého branky.
23'
Robert Andrich vystřelil z docela zajímavé pozice mimo Neuerovu branku.
22'
Patrik Schick byl faulován a Bayer bude rozehrávat volný přímý kop.
20'
Thomas Müller je stále aktivní, znovu už se dostával do šance, kterou mu tentokrát hostující obrana překazila.
17'
Thomas Müller posunul míč na JAMALA MUSIALU, který dává na 2:0!
Jeho tvrdou střelu si ale bude Lukáš Hrádecký asi vyčítat, protože si ji srazil do branky.
17'
Joshua Kimmich zkusil vystřelit, to se mu ale moc nepovedlo, zvolil razanci a branku vůbec netrefil.
16'
Musiala byl faulován asi 30 metrů od branky Demirbayem, zajímavá pozice pro Bayern.
15'
Pavardův centr z dobré pozici uklidil do bezpečí Tah.
14'
První pořádná kombinace Leverkusenu skončila opět u aktivního Frimponga.
12'
Callum Hudson-Odoi našel volného Frimponga, který si ale špatně zpracoval míč a tak z velmi nadějné akce nebylo vůbec nic.
11'
Andrich chyboval v kombinaci a míč tak opět putuje na kopačky hráčů Bayernu.
11'
Dlouhý nákop na Saného sebral Lukáš Hrádecký.
9'
Frimpong se neúspěšně pokusil o průnik do vápna domácích.
8'
Dobrý obraný zákrok proti Manému předvedl Odilon Kossounou.
7'
Kimmichův roh odvrátil hlavou Jonathan Tah.
5'
Tlak Bayernu pokračuje, Bayer se nemůže dostat z vlastní poloviny.
3'
A máme tu rychlou změnu skóre! Ve vápně Leverkusenu zůstal úplně volný LEROY SANÉ, který tečovanou střelou propálil Hrádeckého. Velice pěknou přihrávku zprava mu poslal Jamal Musiala.
2'
Na hřišti zůstal Dayot Upamecano, nejspíš si ublížil v souboji se Schickem.
1'
Tah odvrátil první útočnou akci Bayernu.
1'
Hráči už se řadí v tunelu a brzy se objeví na hřišti.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – T. Müller, Kimmich, Sabitzer, Musiala – Sané, Mané.
Náhradníci: Ulreich – Mazraoui, Stanišić, Goretzka, Gravenberch, Gnabry, Choupo-Moting, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba, Bakker – Demirbay, Andrich – Frimpong, Hudson-Odoi, Diaby – Schick.
Náhradníci: Lomb – Hincapié, Sinkgraven, Fosu-Mensah, Amiri, Aránguiz, Azmún, Adli, Hložek.
Trenér: Gerardo Seoane

Rozhodčí: T. Stieler(GER) – C. Gittelmann(GER), E. Beitinger(GER).
Bayern Mnichov

Obhájci titulu se nachází na 5. místě a mají 12 bodů, které získali po třech výhrách, třech remízách a jedné prohře. A právě reprezentační přestávka pro ně přišla právě včas, protože nedokázali vyhrát žádný z posledních čtyř zápasů v domácí soutěži. Naposledy padli na hřišti Augsburgu, když po neuvěřitelných 87 zápasech nedokázali vstřelit gól a prohráli 0:1.

Mezi klíčové hráče v této sezóně zatím patří Joshua Kimmich a Jamal Musiala, který je zároveň nejlepším střelcem týmu se čtyřmi góly.

Domácím určitě schází Kingsley Coman, který prodělal svalové zranění a stále není jisté kdy se vrátí zpět na hřiště.
Bayer Leverkusen

Tým z Leverkusenu začal soutěž velmi špatně, po sedmi kolech je s pěti body až na 15. místě za jedinou výhru, dvě remízy a čtyři porážky. Už to vypadalo, že po povedené výhře proti Atléticu Madrid v Lize mistrů(2:0) půjdou výkony Bayeru nahoru, opak byl ale pravdou, těsně před reprezentační pauzou přišlo další zaváhání a to proti Werderu Brémy, ten totiž dokázal uhrát na hřišti Leverkusenu remízu 1:1.

Mezi hráče, kteří i přes špatné výsledky vyčnívají patří Moussa Diaby a Jeremie Frimpong.

Jako velký problém se zdá být zranění záložníka Exequiela Palaciose, navíc stále chybí vycházející hvězdička německého fotbalu Florian Wirtz.
Reprezentační přestávka je u konce a vrací se nám tak ligový fotbal.
A začneme pěkně zostra, dnes se totiž podíváme na šlágr 8. kola německé Bundesligy, utkají se domácí Bayern Mnichov a hostující Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.