Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Union Berlin - 26. února 2023   17:30

Bayern
31' Choupo-Moting (Coman) • 40' Coman (T. Müller) • 45+1' Musiala (T. Müller)
3:0
(3:0)
Bayern
Sommer – Stanišić (78. Cancelo), Pavard, de Ligt, Davies – Kimmich (78. L. Sané), Goretzka – Coman (65. Mané), T. Müller (C) (87. Tel), Musiala – Choupo-Moting (65. Gnabry).
Ulreich – Blind, Gravenberch, Sarr.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Union Berlin
Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Lajdúní, Khedira (78. Haberer), Thorsby (63. Seguin), Roussillon (66. Gießelmann) – S. Becker (63. Leweling), Siebatcheu (63. Behrens).
Grill – Jaeckel, Juranović, Michel.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:9.
Je konec. Bayern zvítězil nad Unionem 3:0.
Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a už v šesté minutě se Müller ocitl v šanci, kterou ale neproměnil. Ve 29. minutě vytáhl Frederik Rønnow dobrý zákrok proti další střele Müllera. O dvě minuty později se už ale prosadil Eric Choupo-Moting. Ve 40. minutě využil chybu obrany Kingsley Coman a v nastavení se trefil také Jamal Musiala. Druhá část se nesla v podobném tempu. Nejprve Rønnow vyrazil pokus Daviese. Následně se v ojedinělé šanci ocitl Becker, ale nedal. V 72. minutě si Rønnow připsal zákrok také proti Müllerovi. Konec zápasu si Bayern pohlídal bez problémů.
90+2'
90+1'
Jamal Musiala se dostal s míčem do vápna, ale jeho přihrávka našla pouze brankáře Frederika Rønnowa.
88'
Union se za celé utkání ani jednou nedostal do nějakého většího nátlaku. Bayern tak vítězí zcela zaslouženě.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.
87'
Alphonso Davies se dnes ocitl už ve druhé vyložené šanci, ale Frederik Rønnow předvedl další skvělý zákrok.
85'
Union měl k dispozici další rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
84'
Benjamin Pavard uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
82'
Poté je hra znovu přerušená, neboť další zdravotné problémy hlásí hráč Berlína.
81'
Následně hosté získali standardní situaci, ovšem obrana Bayernu je dnes celkem nepropustná.
80'
Problémy ve vápně Bayernu, ale toho útočníci Unionu opět nevyužili, neboť Benjamin Pavard zblokoval pohotovou střelu.
78'
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Leroy Sané,
ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází João Cancelo.

Střídání v týmu 1. FC Union Berlin:
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Janik Haberer.
77'
Také Josip Stanišić má problémy a bude muset střídat.
75'
Josip Stanišić má nyní zdravotní problémy, neboť v souboji s Kevinem Behrensem dostal úder do obličeje a spustila se mu krev z nosu.
73'
Krátce po rohovém kopu pálil z dálky Serge Gnabry, ale jeho pokus letěl těsně vedle levé tyče!
72'
Müllerovi dnes není přáno! Sadio Mané posunul balón ve velké šanci k nohám Thomase Müllera, ale jeho zakončení kuriózní hlavičkou vyrazil Frederik Rønnow!
71'
Niko Gießelmann šel do souboje se Sergem Gnabrym, který jej zfauloval, což sudí viděl a odpískal.
70'
Zbývá posledních dvacet minut utkání a vypadá to na pohodlnou výhru Bayernu s týmem, který má stejný počet bodů.
69'
Rohový kop Mnichova žádné větší nebezpečí nepřinesl a navíc se odmával ofsajd Sadia Maného.
67'
Christopher Trimmel namazal soupeři, ale ani tentokrát se Bayernu brejk nepovedl podle představ.
66'
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Niko Gießelmann.
65'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Sadio Mané.
65'
Jérôme Roussillon má nyní zdravotní problémy a hra je přerušená.
63'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling,
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens,
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Paul Seguin.
63'
Po rohovém kopu byly v obraně Unionu opět velké problémy, ale nakonec to hosté zvládli a dostali míč pryč ze své šestnáctky.
62'
Kingsley Coman skvělou přihrávkou našel Thomasa Müllera, ale jeho pokus trefil Frederika Rønnowa do obličeje!
61'
Nadále se pokračuje podle not domácího celku, jenž stále drží míč na polovině soupeře a bez problémů kombinuje.
60'
Hodina utkání je za námi a Bayern vede nad Unionem o tři góly, zatímco na hrací plochu dopadá vrstva sněhu.
59'
Nyní se Bayern vrhnul do brejku a přečíslení, ale získal pouze rohový kop.
58'
Sheraldo Becker měl na kopačce branku, ale jeho pokus byl zblokován de Ligtem do zámezí!
56'
Kingsley Coman znovu centroval z pravé strany, ale Eric Choupo-Moting se nedostal ke hlavičce.
55'
Následně měla defenzíva domácích problémy, ale Yann Sommer byl připraven a chytil balón.
54'
Volný kop byl rozehrán signálem po zemi, se kterým si sice obrana Bayernu poradila, ale následovat bude rohový kop Berlína.
53'
Union se ani na začátku druhé půle zatím nedostal do zápasu, ale nyní získal standardní situaci z pravé strany.
51'
Opět začalo v Mnichově velmi hustě sněžit, zatímco se Bayern znovu tlačí dopředu.
50'
Opět byl uprostřed dění Jamal Musiala, ale tentokrát letěl jeho pokus vedle hostující svatyně.
48'
Jamal Musiala skvělým pasem našel Alphonsa Daviese, ale ten v obrovské šanci neprostřelil Frederika Rønnowa, jenž předvedl skvělý zákrok!
47'
Domácí celek opět drží balón na své polovině a nikam se moc nežene.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
První půle je za námi a Bayern vede nad Unionem vysoce 3:0.
Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a už v šesté minutě se Müller ocitl v šanci, kterou ale neproměnil. Ve 29. minutě vytáhl Frederik Rønnow dobrý zákrok proti další střele Müllera. O dvě minuty později se už ale prosadil Eric Choupo-Moting. Ve 40. minutě využil chybu obrany Kingsley Coman a v nastavené se trefil také Jamal Musiala.
45+1'
45+1'
Bayern právě vstřelil branku!
Před poločasovou přestávkou jdou domácí do tříbrankového vedení! Kingsley Coman vybojoval míč na pravé straně, kde jej posunul Müllerovi, jenž našel ve vápně JAMALA MUSIALU a ten zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Thomas Müller.
44'
Leon Goretzka se nyní dvakrát snažil dostat míč na svého spoluhráče před bránou Unionu, ale ani jednou nebyl úspěšný.
43'
Bayern pokračuje ve svém tempu a znovu se balón nachází nebezpečně blízko vápna soupeře.
42'
Nyní se hosté snažili o dlouhý nákop, ale ten skončil jen v moci brankáře Sommera.
40'
Domácí celek se ujímá dvoubrankového vedení! Po velké chybě hostů se k míči dostal Müller a famózní přihrávkou uvolnil KINGSLEYHO COMANA, který obešel brankáře a zakončil do prázdné. Asistence: Thomas Müller.
39'
Morten Thorsby si sice sbíhal na přihrávku za obranu, ale tam se dopustil jen nedovoleného zákroku.
38'
Tentokrát útočnou akci domácích přerušil pomezní rozhodčí, jenž zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
37'
Ajsa Lajdúní se ocitl zčista jasna ve velké šanci, ale jeho pokus neletěl na bránu, nýbrž několik metrů vedle.
36'
Domácí celek nyní drží balón na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
34'
Berlínské mužstvo bude muset zvýšit své tempo směrem dopředu, neboť tohle je zatím velmi málo.
33'
Morten Thorsby je prvním potrestaným hráčem za žlutou kartu.
32'
Union se sice snažil něco vymyslet po levém křídle, ale tam nebyl dostatek místa.
31'
Nyní už domácí překonali defenzívu soupeře a ujímají se vedení! Kingsley Coman z pravé strany poslal přesný centr na hlavu ERICA CHOUPO-MOTINGA, jenž zakončil do protipohybu brankáře k pravé tyči. Asistence: Kingsley Coman.
29'
Thomas Müller se dostal z voleje do zakončení, ale Frederik Rønnow byl opět ve střehu a předvedl další úspěšný zákrok!
27'
Znovu se k balónu dostal Jamal Musiala, který si navedl míč do vápna, ale v souboji s Danilhem Doekhim o něj přišel.
26'
Jamal Musiala dostal na levé straně šestnáctky trochu více místa, ale Robin Knoche skvělým skluzem jeho pokus zblokoval.
25'
Joshua Kimmich se snažil najít za obranu rozeběhnutého Leona Goretzku, ale defenzíva soupeře si poradila.
24'
Počet očekávaných gólů Bayernu je již na hodnotě 0.95. Union ale úvodní nátlak soupeře přečkal.
23'
Hosté nyní vybojovali rohový kop z pravé strany, ale přízemní centr Christophera Trimmela nebyl úspěšný.
22'
Znovu musel být brankář Frederik Rønnow ve střehu, protože přiletěl centr do jeho vápna, který vyboxoval.
21'
Sheraldo Becker chtěl nůžkami ohrozit domácí svatyni, ale balón při ojedinělém útoku Unionu nedokázal trefit.
20'
Kingsley Coman se z pravé strany snažil najít vysokým centrem Erica Choupo-Motinga, ale balón letěl hlavou spoluhráče a Union tak nadále pokračuje s čistým kontem vzadu.
19'
Tentokrát domácí celek rozehrál rohový kop nakrátko a vydal se okamžitě k bližší tyči, ale Frederik Rønnow si se střílenou přihrávkou poradil.
18'
Následně byl k vidění závar ve vápně, ale i toto obrana Unionu dokázala ustát. Bayern ale bude zahrávat další roh.
17'
Kingsley Coman posílal nebezpečný balón do ohně před bránu Unionu, ale defenzíva Berlína odkopla míč do zámezí. Následuje další roh Bayernu a tlak narůstá.
16'
Po chvíli musel být v pozoru také Frederik Rønnow, ale ten si se střelou soupeře poradil bez problémů.
15'
Poprvé v utkání se Union dostal na polovinu soupeře a Jérôme Roussillon zakončoval z levé strany vápna, ale Yann Sommer byl připraven.
14'
Eric Choupo-Moting sváděl těžký boj s Jérôme Roussillonem, ale nakonec se domácí útočník provinil faulem.
13'
Další nátlak do šestnáctky hostů, ale míč nakonec skončil od hráče Bayernu v zámezí a Frederik Rønnow tak bude mít další odkop.
12'
Rani Khedira byl posléze ošetřován, jelikož zůstal ležet na studeném trávníku po souboji se soupeřem, ale nyní už je v pořádku a zpět ve hře.
11'
Tentokrát si Jamal Musiala navedl míč na levou nohu, ale jeho rána zpoza vápna letěla několik metrů vedle brány.
10'
Tlak mnichovského celku narůstá, ale Jamal Musiala se nedostal k odraženému míči uvnitř vápna soupeře. Bayern ale pokračuje autovým vhazováním.
9'
Nyní sledujeme klasický obrázek, kdy je Bayern hluboce na polovině soupeře a snaží se najít otevřené dveře do šestnáctky.
8'
Alphonso Davies se tentokrát už dostal s balónem do zámezí a Frederik Rønnow si bude moct užít míč se svými spoluhráči.
7'
Bayern zatím soupeři nepůjčil míč a znovu kombinuje na pravé straně, ale následný centr skončil v rukou brankáře.
6'
První velká šance gólem neskončila! Eric Choupo-Moting se dostal za brankáře a následně posunul míč Thomasu Müllerovi, ovšem ten nedokázal zakončit ve velké příležitosti!
5'
Mnichov nadále drží balón na polovině Unionu, ale ten posléze končí jen v zámezí.
4'
Centr letěl na přední tyč z kopačky Kimmicha, ale tam byl připraven domácí obránce, jenž před Choupo-Motingem odhlavičkoval balón.
3'
Kingsley Coman centroval z pravého křídla, ale jeho pokus byl zblokován a následuje tak rohový kop Bayernu.
2'
Domácí mužstvo mělo menší problémy při rozehrávce, ale nakonec si poradilo.
1'
V Mnichově začalo pár minut před začátkem zápasu velmi hustě sněžit a to kvalitnímu fotbalu moc nepomůže.
1'

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić, Pavard, de Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, T. Müller (C), Musiala – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Cancelo, Gnabry, Gravenberch, Mané, L. Sané, Tel, Sarr.
Trenér: Julian Nagelsmann

1. FC Union Berlin: Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Lajdúní, Khedira, Thorsby, Roussillon – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Gießelmann, Behrens, Jaeckel, Haberer, Leweling, Juranović, Seguin, Michel.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Bayern Mnichov se aktuálně nachází na 2. místě se 43 body a skóre 61:21. Forma nejúspěšnějšího německého klubů je jako na váhách. Po výhře 3:0 nad Bochumí zavítal Bayern na půdu Mönchengladbachu. Už v osmé minutě uviděl červenou kartu Upamecano. Ve 13. minutě poslal domácí do vedení Stindl. Ve 35. minutě ovšem srovnal Choupo-Moting. V 55. minutě se ale domácí dostali znovu do vedení díky Hofmannovi. V 84. minutě zvýšil na náskok dvou gólů Thuram. V nastavení snížil Tel. Bayern prohrál 2:3.

Union Berlin je momentálně na 3. pozici také s počtem 43 bodů a skóre 35:24. Po důležité výhře 2:1 na půdě Lipska se Union utkal doma s posledním Schalke. Tento zápas ovšem gól nenabídl a Berlín nečekaně remizoval 0:0.
Ve 22. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a 1. FC Union Berlin. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Unionu. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení Becker, ale o tři minuty později srovnal Kimmich. Druhá půle gól nepřinesla a zápas tak skončil remízou 1:1. Dnes se bude hrát v Allianz Aréně v Mnichově. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.