Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Bayern - 8. října 2022   18:30

Dortmund
74' Moukoko (Modeste) • 90+5' Modeste (N. Schlotterbeck)
2:2
(0:1)
Bayern
33' Goretzka  (Musiala) • 53' Sané
Dortmund
Meyer – Süle, Hummels (C) (46. M. Wolf), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Can, Özcan (54. Adeyemi) – Brandt, Moukoko (89. Hazard), Malen (70. Modeste).
Kobel – Rothe, S. Coulibaly, Passlack, Papadopoulos.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Signal Iduna Park, Dortmund
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Upamecano, de Ligt (62. Mazraoui), Davies (46. Stanišić) – Goretzka, Sabitzer (46. Kimmich) – Sané, Musiala, Mané (82. Choupo-Moting) – Gnabry (46. Coman).
Ulreich, Schenk – Gravenberch, Tel.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:11.
Je konec! Neskutečně dramatické utkání nakonec končí remízou. Nutno dodat, že naprosto zaslouženou. Bayern sice vládl na začátku druhého poločasu, ovšem Borussia zase v jeho druhé půlce. Mnichov ukázal skvělý vstup do druhé půle, když Leroy Sané navýšil náskok svého celku. O dvacet minut později dostal míč na penaltu Youssoufa Moukoko, který zblízka nedal brankáři šanci. V devadesáté minutě se nechal po druhé žluté vyloučit Kingsley Coman a domácí přesilovku využili. V samotném závěru se totiž prosadil Anthony Modeste, který odšpuntoval radost na domácím stadionu.
90+6'
90+5'
Dortmund právě vstřelil branku! Borussia měla obrovský tlak v šestnáctce a přesně s vypršením nastavených čtyř minut vyrovnává! Nico Schlotterbeck udržel skvěle míč na hrací ploše. Poté vymyslel ještě lepší centr na zadní tyč, kde byl připravený ANTHONY MODESTE, který zařizuje domácímu celku alespoň bod!
90+4'
V samotném závěru jsme viděli ještě jeden rohový kop, na který si do vápna znovu doběhl i brankář. Ovšem i tentokrát se hosté v pohodě ubránili.
90+3'
Dortmund nemá na co čekat, na rohový kop se dokonce vydal i gólman Alexander Meyer. Míč se sice ve vápně všemožně odrážel, ale Bayern ho odpálil.
90+2'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Karim Adeyemi).

Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Leroy Sané).
90'
Kingsley Coman sice nejprve podklouzl, jenže následně evidentně sáhl po soupeři a rozhodčí mu uděluje žlutou kartu. Ta je pro něj ale dnes už druhá, Bayern bude dohrávat v deseti!
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Moukoko, přichází Thorgan Hazard.
88'
Nico Schlotterbeck zvládl úlohu posledního hráče, i když jeho hlavička nebyla ani trochu jednoduchá. Dortmund o chvilku později bude vhazovat.
87'
Přetažený centr sebral na levé straně vápna Marius Wolf, jenž míč posílal hodně prudce zpátky. Prudké to však bylo až moc, navíc všem hráčům za paty.
86'
Střely na bránu: 5 – 3!
85'
Hosté kombinují na útočné polovině, zatímco je domácí ani nijak nenapadají. Proto se Jamal Musiala dostal ke střele, jenže ta šla vysoko nad bránu.
84'
Mnichovští hráči se nyní pokoušel trochu uklidnit hru, jenže o míč velmi rychle přišli. Dortmund se následně hnal do otevřené obrany, ale hráči si nerozuměli.
83'
Domácí hráč se krásně uvolnil u lajny a poslal míč před bránu, kde jej špičkou kopačky tečoval Anthony Modeste, Neuer ale míč vyráží!
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Mané, přichází Eric Choupo-Moting.
81'
Manuel Neuer sice byl napadaný soupeřem, ale dalekým odkopem celou situaci v pohodě ustál.
80'
Do konce základní hrací doby už nám chybí jen deset minut! Dortmund dokázal před několika minutami snížit stav na rozdíl jedné branky. Dokáže srovnat?
79'
Hráči v červeném ale následně vybojovali další rohový kop, což jim naprosto vyhovuje. Na centr si však nejlépe naskočil hráč domácích, který míč odhlavičkoval.
78'
Nico Schlotterbeck zastavil rychle se rodící útok domácího celku jen za cenu faulu na polovině hřiště. Bayern s rozehrávkou volného kopu nijak nespěchá.
77'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Kingsley Coman).
74'
Dortmund právě vstřelil branku! Jenže na domácím stadionu to ještě vypadá na drama! Anthony Modeste se šikovnou zasekávačkou zbavil soupeře, posunul míč na nabíhajícího YOUSSOUFU MOUKOKOA, který tvrdou ranou nedal Neuerovi šanci na zákrok.
74'
Leon Goretzka zacílil na svou druhou branku v zápasu! Dostal přihráno proti noze na nějakých dvaadvacet metrů, ale jeho parádní rána končí těsně vedle.
73'
Julian Brandt si vzal na starosti další rohový kop a mířil do míst, kde bylo suverénně nejvíce hráčů. Sice našel hlavu spoluhráče, ale ten nemířil přesně.
72'
Držení míče: 44% – 56%!
71'
Sadio Mané byl v naprosto evidentním ofsajdu, čehož si pomezní sudí prostě a jednoduše všimnout musel. Praporek tedy letěl nahoru a je pískáno.
70'
ze hřiště odchází Malen, přichází Anthony Modeste.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí už jen dvacet minut a vypadá to, že hostující celek si odveze tři body. Borussia je nyní jasně horším celkem.
69'
Jenže pokud chce Dortmund myslet na nějaké zdramatizování, musí předvést něco směrem dopředu! Julian Brandt totiž běžel do útoku úplně osamocený.
68'
Hráči v červeném vybojovali rohový kop z pravé strany. S centrem na přední tyč si sice defenziva domácího celku poradila, avšak míč se odrazil k Bayernu.
66'
Tentokrát se domácí ukázali dobrým napadáním. Jeden z hráčů se snažil prosadit individuálně, ovšem obrovská přesila soupeřů mu vystavila stopku.
65'
Střely na bránu: 3 – 3!
64'
Neskutečné, nyní chybělo opravdu jen málo, aby to bylo o tři branky! Obrovský závar před bránou Dortmundu! Meyer ale předvedl jeden skvělý zákrok, se zbytkem mu pomohli spoluhráči!
63'
Hráči ve žlutých dresech se absolutně nemohou udržet na balónu... Vlastně ho pokaždé jen odevzdají.
62'
ze hřiště odchází de Ligt, přichází Noussair Mazraoui.
62'
Hosté tlačí svého soupeře a hned měli další dobrou příležitost! Matthijs de Ligt posílal míč před bránu, kde ho ale Jamal Musiala nechal dojít za svá záda. Tam nikdo z jeho spoluhráčů ale vůbec nebyl.
61'
Domácí gólman se o několik sekund později navíc znovu zapojuje do hry. Tentokrát si hosté nerozuměli, takže dlouhá přihrávka byla kořistí pro brankáře.
60'
A navíc to klidně mohlo být o tři branky! Leroy Sané vyslal parádní ránu z nějakých osmnácti metrů, ale Alexander Meyer skvěle zakročil a vyrazil míč na rohový kop.
59'
Dortmund se sice snaží, jenže v posledních momentech působí opravdu hodně bezradně.
57'
Hned dva hráči domácího celku se ocitli po zákrocích soupeřů na zemi. Rozhodčí nakonec odpískal faul na Bellinghama. Za ten navíc Goretzka vidí žlutou.
55'
Bayern hraje opravdu mnohem lépe než v prvním poločase a druhé branky se dočkal naprosto zaslouženě. Naopak domácí jsou nyní v ofenzivě úplně bezzubí.
54'
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Karim Adeyemi.
53'
Bayern právě vstřelil branku! A už je to dokonce o dvě branky, s Borusií to nyní nevypadá ani trochu dobře! Jamal Musiala přihrával na střed hřiště, ovšem jeho přihrávka byla sražena přesně k noze LEROYE SANÉHO, na jehož parádní ránu k levé tyči nemohl gólman dosáhnout.
52'
Střely na bránu: 3 – 1!
51'
Mnichovští fotbalisté přepnuli oproti prvnímu poločas na vyšší rychlostní stupeň. Najednou jsou všude dříve a Dortmund s tím má obrovské problémy.
50'
Tohle byla obrovská možnost Bayernu! Alexander Meyer si špatně vyběhl, těsně před ním odehrál míč soupeř, který jej poslal přímo na Sadia Maného, jeho hlavička šla vedle tyče!
49'
Marius Wolf se za každou cenu snažil zastavit míč u pravé lajny, jenže přihrávka na něj byla hodně vysoká. Míč se tak ocitl jenom v zámezí.
48'
Julian Brandt si vzal na starosti rozehrávku rohového kopu. Mířil na hranici malého vápna. Míč se následně odrazil proti noze Guerreira, jenže ten pálí hodně mimo.
47'
Tak trojité střídání v sestavě Bayernu asi mnoho lidí nečekalo, jenže stalo se! Trenér evidentně nebyl spokojený s výkonem týmu, Davies skončil pro zranění.
46'
ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Joshua Kimmich,
ze hřiště odchází Gnabry, přichází Kingsley Coman,
ze hřiště odchází Davies, přichází Josip Stanišić.
46'
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Marius Wolf.
46'
Je za námi první poločas, po kterém bude spokojenější hostující celek, který vede o jednu branku. O tu se postaral Leon Goretzka povedenou střelou po zemi k zadní tyči. Jinak jsme ale sledovali velmi vyrovnané utkání. Tak uvidíme, jestli Dortmund ještě zabojuje a podaří se mu překonat defenzivu a gólmana Bayernu.

Další poločas začne přibližně v 19:32.
45+2'
45+1'
Alphonso Davies se mezitím za pomoci lékařů dostal mimo hřiště a na jeho pokračování to moc nevypadá. Je evidentně hodně otřesený, nepříjemný moment.
45'
Hodně nepříjemný zákrok pro Alphonsa Daviese! Ten totiž schytal ránu špičkou kopačky od Bellinghama... Na hřiště okamžitě míří zdravotníci Bayernu.
44'
Skoro to vypadalo, že by se jim i něco mohlo povést! V rozhodující fázi na hranici šestnáctky ovšem jeden z nich podklouzl, a tak bylo rychle po šanci.
43'
Hráči Bayernu si nyní úplně nerozuměli, a tak přihrávka k pravé lajně byla snadnou kořistí pro domácí. Ti se pokusí s nepříznivým stavem ještě něco udělat.
42'
Držení míče: 49% – 51%!
41'
Emre Can se absolutně nemůže divit za žlutou kartu, i když se tomu evidentně hodně divil. Vzal soupeře zezadu přes nohy, vůbec neměl šanci hrát míč.
40'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can).
40'
Do konce poločas už nám chybí posledních pět minut! Mnichov nadále vede o jednu branku, povede se ještě Borussi do poločasu srovnat?
39'
Sadio Mané vyhrál osobní souboj na levé straně, jenže jeho následný přízemí pas obrana domácích sebrala.
38'
Dortmundu se nepovedla přihrávka, a tak vlastně jen odevzdala jen míč svému soupeři. Mnichov je rozhodně zkušeným týmem, což dnes ukazuje.
37'
Jenže to se nyní změnilo a mohlo být vyrovnáno! Donyell Malen se ocitl za obranou, jenže jeho pokus vyběhnuvší Manuel Neuer vyráží!
36'
Bayern tak využil první střely na bránu, vlastně i jedné z prvních útočných akcí. Dortmund sice působil o něco aktivněji, ale k bráně se ani nepřiblížil.
33'
Bayern právě vstřelil branku! A navíc po rychlé akci střílí první branku duelu! LEON GORETZKA dostal přihrávku na hranici šestnáctky, odkud křižnou střelou k levé tyči nedal gólmanovi šanci. Jeho rána prošla ještě mezi nohama obránce.
33'
Borussia ztratila míč na polovině hřiště, ovšem okamžitě se pustila do aktivního napadání. Mnichovští hráči se ale nezalekli a v pohodě to vykombinovali.
32'
Následný rohový kop už defenziva Bayernu v pohodě ubránila. Ani nyní ale neudržela míč na kopačkách.
31'
Konečně aspoň rána mezi tři tyče! Slušná rána z levé strany vápna mířila pod horní tyč na přední tyči, avšak Manuel Neuer tam byl připravený.
30'
Už je za námi třicet minut hry, ve kterých se nestalo nic, ale vůbec nic, zajímavého. Sledujeme hodně vyrovnanou hru bez jakékoliv střely na bránu.
29'
Ani tentokrát nemusel gólman zasahovat! Hráč hostí sice napřáhl k prudké ráně na nějakých dvaceti metrech, ale tento pokus zablokoval někdo z obránců.
28'
Fotbalisté v červeném se chtěli prosadit po dlouhé přihrávce na pravou stranu, jenže ta byla dlouhá až příliš. Alexander Meyer bude odkopávat od brány.
27'
Důležitý odhad na míč jednoho z domácích obránců, který tím zamezil rychlé protiakci hostů. Následoval útočný faul Dortmundu, který byl odpískán.
26'
Dayot Upamecano chvilku podržel míč a posunul jej na Pavarda. Bayern nikam nespěchá a rozjíždí postupnou kombinaci. Zatím je na polovině hřiště.
24'
Dosud jsme vlastně viděli jen jeden střelecký pokus, i když nešel ani mezi tři tyče... Snad se nám toto zlepší a jeden z týmů se postará o přesný zásah.
23'
Střely na branku: 0 – 0!
22'
Přetažený rohový kop sice byl vrácen do toho největšího ohně, ale defenziva Mnichova znovu zafungovala bez chybičky. Přesto mají míč zase domácí.
21'
Ani tento centr žádné nebezpečí nepřinesl a obrana Bayernu zafungovala na jedničku. Hraje se sice svižný fotbal, ovšem žádné střely, natož šance, nejsou.
20'
Jude Bellingham byl naprosto jasně faulován soupeřem a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
19'
Bayern se sice dostal dopředu po pravé straně, jenže centr odtud nebyl ani trochu přesný. Mířil doslova do území nikoho, v těchto místech prostě nikdo nebyl.
18'
Obhájci titulu vybojovali první rohový kop zápasu. Centr mířil nejspíše někam na zadní tyč, ovšem Alexander Meyer se ve vzduchu vyšplhal nejvýše.
17'
Držení míče: 46% – 54%!
16'
Youssoufa Moukoko byl nejspíše tím, kdo se patičkou snažil najít někoho ze spoluhráčů, jelikož mu míč šel na paty. Okolo něj ovšem nikdo ve žlutém nebyl.
15'
Hráč Borussie sice dobře odhadl přihrávku na hráče Bayernu, jenže míč se od něj odrazil do zámezí. Mnichov ovšem autové vhazování nijak nevyužil.
14'
Jude Bellingham je už třetím hráčem, který vidí žlutou kartu! Sudí evidentně nechce, aby se mu zápas vymkl z rukou... Tak kolik jich uvidíme na konci zápasu?
13'
Leon Goretzka z první posílal takový jemný lob na pravou stranu vápna, kde viděl spoluhráče. Ten ovšem jeho úmysl nejspíše nepochopil a zůstal stát.
12'
Hráči Bayernu už v úvodních pár minutách obdrželi dvě žluté karty! Obě byly za zákroky na polovině hřiště, avšak obě oprávněné. Šlo o hodně ostré skluzy.
11'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Matthijs de Ligt).
10'
Už je za námi úvodních deset minut hry, ve kterých jsme neviděli ani jednu střelu mezi tři tyče. Aktivněji ale působí domácí hráči, kteří více drží balón.
9'
Jinak si tedy řekněme, kdo hraje v jakých dresech. I když to rozhodně nebude žádné překvapení. Dortmund nastupuje ve žlutém, zatímco Bayern v červeném.
8'
Nepřesná přihrávka do vápna ukončila akci domácích po pravé straně. Hráčům ve žlutých dresech to ale tolik vadit nemusí, jelikož míč hned vybojovali.
7'
Tentokrát už to byla zase hodně dlouhá přihrávka za obranu, kde nikdo z Dortmundu znovu nebyl. Míč tak sebral Manuel Neuer, který okamžitě rozehrál.
6'
Hráči Borussie si nyní úplně nerozuměli. Nico Schlotterbeck vyslal dlouhou přihrávku po pravé straně, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů si tam nenabíhal.
5'
Leon Goretzka podklouzl na nějakých dvaceti metrech a do protiakce se tak mohl hnát Dortmund. Hosté se však stihli vrátit a odehráli míč alespoň do zámezí.
4'
Ofenzivní pokusy jednoho či druhého týmu zatím končí velmi brzy. Je ale teprve start zápasu... Hra je nyní přerušena, jelikož Bayern se provinil ofsajdem.
3'
Dortmund po faulu na polovině hřiště měl možnost volného kopu, jenže jeho ofenzivní akce měla rychlého konce. Dopředu se tak může hnát soupeř.
2'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Marcel Sabitzer).
2'
Oba týmy se navíc po loňské sezóny museli rozloučit s největšími kanonýry. Dortmund opustil Erling Haaland, zatímco Bayern Robert Lewandowski.
1'
A jasný šlágr tohoto kola, vlastně i celé sezóny nám právě odstartoval! Favority jsou opět mnichovští fotbalisté, ale Dortmund už by rád prolomil sérii proher.
1'

Borussia Dortmund: Meyer – Süle, Hummels, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Can, Özcan – Brandt, Moukoko, Malen.
Náhradníci: Kobel – Rothe, S. Coulibaly, Hazard, M. Wolf, Passlack, Papadopoulos, Modeste, Adeyemi.
Trenér: Edin Terzić.

Bayern Mnichov: Neuer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Goretzka, Sabitzer – Sané, Musiala, Mané – Gnabry.
Náhradníci: Ulreich, Schenk – Mazraoui, Stanišić, Kimmich, Gravenberch, Coman, Choupo-Moting, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Oba celky během osmi kol přešly s kolísavou formou, vždyť Bayern v posledních pěti duelech třikrát remizoval, jednou dokonce prohrál a jednou zvítězil. Hráči německého giganta tak posbírali patnáct bodů a jsou pouze dva body o vedoucí dvojíce Union Berlín – Freiburg. Jestli něco Mnichovu jde, je to střílení branek. Vždyť už jich nasázel třiadvacet. Nejlepším střelcem týmu pak je Jamal Musiala, který se trefil pětkrát. Stejný počet bodů jako dnes hostující celek má také Dortmund, jenž má mnohem horší skóre, a tak je až na páté pozici Bundesligy. Borussia potřebuje zlepšit hru do obrany, protože v osmi případech inkasovalo už deset gólů. Navíc v posledních třech případech dvakrát prohrála a potřebovala by nastartovat šňůru vítězství. Nejlepšími střelci týmu pak je trojice Julian Brandt – Marco Reus – Youssoufa Moukoko. Všichni zaznamenali dvě branky. Žlutočeným bude chybět obvyklý kapitán Marco Reus, jenž se v utkání se Schalke na dlouhou dobu zranil.
Krásný sobotní večer! V německé Bundeslize se schyluje k fotbalovému svátku, jelikož v devátém kole na sebe narazí dva největší kluby. Borussia Dortmund totiž hostí Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.