Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Leverkusen - 26. února 2023   15:30

Freiburg
29' Grifo
1:1
(1:0)
Leverkusen
67' Azmún  (Bakker)
Freiburg
Flekken (C) – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler – Doan (25. Sallai), Eggestein, Höfler, Grifo (84. Džong Woo-jong) – Höler – Gregoritsch (84. Petersen).
Uphoff – Gulde, Keitel, Röhl, J. Schmid, Weisshaupt.
Siebert – Seidel, Foltyn
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tapsoba, Bakker – Demirbay, Andrich, Palacios – Diaby (66. Schick), Azmún (86. Amiri), Hložek (46. Wirtz).
Pentz – Bellarabi, Fosu-Mensah, Hudson-Odoi, Mbamba, Sinkgraven.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:12. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:13.
Je konec. Freiburg remizoval s Leverkusenem 1:1.
Ve 29. minutě se o úvodní branku postaral Vincenzo Grifo, který se parádně trefil z přímého kopu. Ke konci poločasu ale byl Leverkusen nebezpečný. Kerem Demirbaye vychytal Flekken. Následně Frimpong přehlavičkoval bránu a v nastavení poločasu Flekken vyrazil také zakončení Diabyho. Také ve druhé půli bylo k vidění celkem vyrovnané dějství a v 67. minutě srovnal Azmún. O pár minut později měl Freiburg velkou šanci, ale Lucas Höler trefil pouze tyč. V samotném konci zápasu mohl rozhodnout Patrik Schick, ale také on orazítkoval jen brankovou konstrukci.
90+4'
90+3'
Jeremie Frimpong byl tentokrát ve vápně soupeře příliš důrazný a dopustil se jen faulu.
90+2'
Kerem Demirbay našel před bránou Patrika Schicka, ale jeho zakončení pravou nohou orazítkovalo pouze tyč! Posléze se Demirbay dostal k dorážce, ale ta letěla těsně vedle brány! Obrovská šance Leverkusenu na vítězství v tomto utkání.
89'
Džong Woo-jong si chystal míč na střelu, ale nakonec se dopustil jen nedovoleného zákroku.
87'
Edmond Fayçal Tapsoba nyní odhodil protihráče a rozhodčí odpískal další faul.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Nadiem Amiri.
85'
Sardár Azmún využil lehké nepozornosti soupeře a vydal se dopředu po levém křídle, ovšem jeho přihrávka před bránu byla zblokována.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Džong Woo-jong.
83'
Patrik Schick šel nyní do souboje příliš agresivně a sudí Siebert mu odpískal nedovolený zákrok.
82'
Po chvíli sice přiletěl centr hostů z pravé strany, ale Mark Flekken byl připraven a stáhl si balón do rukou.
81'
Hosté to nyní rozjíždějí raději opatrně přes brankáře Hrádeckého a snaží se pomalu dostat do nějaké příležitosti.
80'
Nyní ale přišel jen nedovolený zákrok Vincenza Grifa a Leverkusen bude mít balón zpět na své straně. Začíná posledních dramatických deset minut.
79'
Stále je ke konci utkání vše otevřené a oba týmy chtějí získat tři body.
77'
Potom co se balón poodrážel z vápna se do něj opřel Exequiel Palacios, ale jeho tvrdá rána byla zblokována brankářem Markem Flekkenem.
76'
Faul Lucase Hölera znamená volný kop Bayeru z levé strany a možné otočení utkání.
75'
Jeremie Frimpong má stále hodně energie, ale jeho centr z pravé strany skončil opět jen v rukou brankáře Flekkena.
74'
Tentokrát se ale domácí opět dostali dopředu a získali autové vhazování. To bylo dlouze vhozeno do šestnáctky Bayeru.
72'
Centr ze standardní situace posléze už nepřinesl nic nebezpečného a Leverkusen získal balón na své kopačky.
71'
Obrovská šance na vrácení vedení! Matthias Ginter se dostal ke hlavičce, kterou Hrádecký vyrazil k Lucase Hölerovi, ale ten trefil pouze tyč!
70'
Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostů, ale sudí vše vyřešil jen domluvou.
69'
Nyní se Freiburg dopustil prohřešku a Leverkusen se tak znovu může pokusit o ohrožení brány soupeře.
67'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Máme srovnáno na 1:1! Florian Wirtz držel míč pár metrů od vápna a následně jej posunul doleva Bakkerovi, který skvělou šajtlí našel uvnitř šestnáctky SARDÁRA AZMÚNA a ten svou volejí k levé tyči dává první branku v letošní sezóně. Asistence: Mitchel Bakker.
67'
Robert Andrich se sice po centru do vápna dostal ke hlavičce, ale tento pokus nepřinesl žádné vážnějšího ohrožení brány.
66'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Patrik Schick.
65'
Jeremie Frimpong posléze natáhl své rychlé nohy po pravé straně, ale ve vápně neměl na výběr komu přihrát a vybojoval alespoň rohový kop.
64'
Lucas Höler posunul míč doprava Rolandu Sallaiovi, ale jeho centr do vápna byl přetažený.
63'
Freiburg nyní má zápas pod kontrolu a drží balón ve středu hrací plochy.
61'
Domácí si vytvořili další možnost ke střele, ale pokus Vincenza Grifa byl zblokován.
60'
Hodina zápasu je za námi a Freiburg stále vede díky skvělému gólu Vincenza Grifa z přímého kopu.
59'
Nyní jsou k vidění útoky na obou stranách, které ale nejsou dotaženy do zdárného konce.
57'
Roland Sallai to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus byl zblokován brankářem Hrádeckým.
56'
Bayer to na rozdíl od prvního poločasu nyní zkouší především přes levou stranu, ale stále bez výraznějšího úspěchu.
54'
Exequiel Palacios se nyní z ničeho nic ocitl ve střelecké příležitosti, ale jeho pokus letěl vedle.
53'
Roland Sallai si připravil střelu na levou nohu, ale jeho rána z dálky letěla zhruba metr nad svatyni Hrádeckého.
52'
Mitchel Bakker si tentokrát skvěle obhodil soupeře na levém křídle, ale jeho pokus o centr byl zblokován.
51'
Bayer dobře držel míč na polovině soupeře, ale následná špatné zpracování celou útočnou kombinaci zhatilo.
50'
Kerem Demirbay to zkusil z dálky, ale jeho exekuce přímého kopu letěla pouze nad svatyni Marka Flekkena.
48'
Nicolas Höfler podrazil Moussu Diabyho a Bayer tak získal standardní situaci.
47'
Florian Wirtz se snažil prodrat středem hrací plochy, ale obránce Freiburgu jej zbavil míče.
46'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Florian Wirtz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas je za námi a Freiburg vede nad Leverkusenem 1:0. Ve 29. minutě se o úvodní branku postaral Vincenzo Grifo, který se parádně trefil z přímého kopu. Ke konci poločasu ale byl Leverkusen nebezpečný. Kerem Demirbaye vychytal Flekken. Následně Frimpong přehlavičkoval bránu a v nastavení poločasu Flekken vyrazil také zakončení Diabyho.
45+2'
45+1'
Moussa Diaby se před poločasovou přestávkou ocitl v obrovské tutovce, ale tu trestuhodně neproměnil! Na hraně ofsajdu si sběhl za obranu a řítil se sám na gólmana, ovšem Mark Flekken jej vychytal!
44'
Sardár Azmún si sbíhal do vápna na centr Diabyho, ale míč nedokázal trefit podle představ.
43'
Nyní skončil balón znovu u domácího gólmana a pomalu to vypadá, že Freiburg první půli zvládne.
41'
Adam Hložek nyní skončil ležící na zemi, neboť Mark Flekken svým dalším nejistým odkopem trefil českého mladíka. V první půli je to už podruhé co domácí gólman trefil napadajícího protihráče.
40'
Jeremie Frimpong se ocitl zcela sám na zadní tyči, ale jeho hlavička skončila pouze nad bránou!
39'
Následný rohový kop ale nepřinesl nic vážnějšího a u míče je soupeř.
38'
Kerem Demirbay vypálil z dálky dělovku, ale Mark Flekken tento pokus směřující do pravé šibenice fantasticky vytáhl mimo tři tyče!
37'
Hosté to v 71 % případech zkouší po pravém křídle, ovšem tam zatím cesta moc nevede.
35'
Moussa Diaby se ocitl ve střelecké příležitosti, ale míč levou nohou vůbec netrefil.
33'
Michael Gregoritsch nyní za svoje nevhodné chování, kdy odkopl míč, uviděl žlutou kartu.
32'
Leverkusen musí rozhodně přidat, co se týče aktivity směrem dopředu, neboť zatím je to hodně málo.
30'
Po půl hodině utkání tak Freiburg vede nad Leverkusenem 1:0 a opět se snaží prodrat dopředu po pravé straně, kde přichází faul soupeře.
29'
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí celek se ujímá vedení! K exekuci přímého kopu se postavil VINCENZO GRIFO a jeho fantastický obstřel přes zeď zapadl o pravou tyč do svatyně Lukáše Hrádeckého.
27'
Kerem Demirbay poslal Nicolase Höflera k zemi a uviděl žlutou kartu.
26'
Roland Sallai je na hrací ploše teprve minutu, ale už uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
25'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Roland Sallai.
22'
Ricu Doan má nyní nějaké zdravotní problémy a u lavičky se chystá střídání.
21'
Ani tentokrát centr Bayeru ze strany nepřinesl nic vážnějšího a v ofenzívě to zatím vázne.
20'
Moussa Diaby svým centrem našel Kerema Demirbaye, jenž to zkoušel z voleje, ale jeho pokus byl zblokován domácí obranou.
18'
A další zakončení ze strany Freiburgu. Vincenzo Grifo to znovu zkoušel, ovšem tentokrát mu byl míč vypíchnut, čehož využil Nicolas Höfler, ale jeho rána letěla pouze doprostřed.
17'
První střela v tomto utkání. Vincenzo Grifo si sklepl balón se spoluhráčem, ale jeho následný pokus zpoza vápna letěl zhruba metr a půl vedle pravé tyče Hrádeckého.
16'
Nyní mohlo být rozhodnutí domácího brankáře Marka Flekkena katastrofální, jelikož po malé domů nastřelil napadajícího Diabyho, ale k jeho štěstí se mu míč odrazil zpět do rukou.
15'
Následně to Leverkusen zkoušel nákopem do vápna opět na sbíhajícího Diabyho, ale míč i tentokrát končí v rukou gólmana Flekkena.
14'
Po chvíli přišel faul na Demirbaye a zatím nám toho zápas příliš nepřinesl.
13'
Nyní sice Freiburg získal volný kop z levé strany, ale centr skončil v moci Hrádeckého.
11'
Moussa Diaby skvěle pronikl do vápna z pravého křídla, ale místo zakončení ještě volil přihrávku, která skončila sražená v moci gólmana Marka Flekkena.
10'
Hosté se už dostávají do zápasu, ale opět kombinace středem hřiště vázla a nakonec se k míči dostal domácí soupeř.
8'
Nebezpečně prodloužený míč letěl na zadní tyč, kde se tlačil do zakončení Adam Hložek, ale přes obránce nedokázal pořádně vystřelit do míče.
7'
Moussa Diaby se opět rozbíhal po pravém křídle, ale Lukas Kübler mu odkopl balón do zámezí a následuje tak rohový kop Leverkusenu.
6'
Znovu se Bayeru nepodařilo udržet balón na kopačkách delší dobu a presink Freiburgu zatím funguje skvěle.
5'
Nyní se Jeremie Frimpong dopustil faulu na pravé straně, když podrazil Lucase Hölera.
4'
Lucas Höler se po zmatcích uvnitř šestnáctky soupeře snažil zakončit, což se mu sice povedlo, ale balón trefil jen do boční sítě a navíc mu byl odmáván ofsajd.
3'
Moussa Diaby se snažil sběhnout na nákop za obranu, ale míč byl příliš rychlý a skončil jen u defenzívy soupeře.
2'
Domácí mužstvo to zkouší přes brankáře Marka Flekkena. Od začátku zápasu velmi hustě sněží.
1'

SC Freiburg: Flekken (C) – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler – Doan, Eggestein, Höfler, Grifo – Höler – Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Džong Woo-jong, Keitel, Petersen, Röhl, Sallai, J. Schmid, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tapsoba, Bakker – Demirbay, Andrich, Palacios – Diaby, Azmún, Hložek.
Náhradníci: Pentz – Amiri, Bellarabi, Fosu-Mensah, Hudson-Odoi, Mbamba, Schick, Sinkgraven, Wirtz.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.
Freiburg se v tabulce nachází na pátém místě s 40 body a skóre 34:31. Po výhře 2:1 se Stuttgartem zavítal na půdu Bochumi. Ve 39. minutě poslal hosty do vedení Gregoritsch. V 51. minutě se trefil také Holer a Freiburg vyhrál 2:0.

Leverkusen je aktuálně na 11. pozici s 27 body a skóre 35:35. Po výhře 3:1 na půdě Hoffenheimu se utkal doma s Mohučí. Nejprve Tapsoba neproměnil penaltu a ve 26. minutě poslal hosty do vedení Caci. Ve 32. minutě sice srovnal Amiri, ale před poločasem šel Mohuč znovu do vedení díky Barreirovi. V 58. minutě sice srovnal Schick, ale v 82. minutě rozhodl o výhře hostů Ingvartsen.
Ve 22. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy SC Freiburg a Bayer Leverkusen. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Bayeru. Domácí sice šli do vedení po brance Demirbaye, ale ve 48. minutě srovnal Ginter a o tři minuty později otočil zápas Gregoritsch. V 65. minutě sice srovnal Schick, ale o výhře hostů rozhodl v 72. minutě Doan. Freiburg vyhrál 3:2. Dnes se bude hrát na Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.