Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Ekvádor - 17. června 2019   00:00

Uruguay
Uruguay
6' Lodeiro  • 33' Cavani (Godín) • 44' L. Suárez (M. Cáceres) • 80' A. Mina(vl.)
4:0
(3:0)
Ekvádor
Ekvádor
Uruguay
Muslera – M. Cáceres, J. Giménez, Godín, Laxalt – Nández (64. Pereiro), Bentancur, Vecino (83. Valverde), Lodeiro (74. Torreira) – L. Suárez, Cavani.
Daronco – Van Gasse, Gil (všichni Brazílie)
Mineirão (Belo Horizonte)
Ekvádor
Alexander Domínguez – Quinteros, A. Mina, Achilier (C), B Caicedo – Intriago, Orejuela – E. Valencia, Mena (29. Velasco), Preciado (46. Romario Ibarra) – A. Valencia.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Uruguaye, která svého soupeře porazila poměrem 4:0. O osudu utkání rozhodl už první poločas, Uruguay si totiž odnesla tříbrankové vedení, soupeř navíc dohrával bez vyloučeného Quinterose. Druhý poločas nám přinesl celkem nezáživnou podívanou, ani Uruguay se nikam moc nehnala. I přesto se radovala ještě z jedné branky, tu si hostující zadák Mina poslal do vlastní sítě.
90+4'
90+3'
Do konce zápasu nezbývá moc času, žádnou další branku zřejmě už neuvidíme. Ekvádor se v závěru pokouší o čestnou branku.
90+2'
Pereiro si seběhl k pokutovému území, kde narazil na blok protihráčů. Na druhou stranu se vydal také Ekvádor, který daleko nedorazil.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě se dočkáme nastaveného času, odhadovat můžeme tři minuty.
88'
Už se opět pokračuje ve hře, Domínguez tak nebude muset střídat. Naopak se postaral o provedení odkopu, který směřoval do zámezí.
87'
Do šance se dostal Suárez, jenž z dobré pozice zakončil vysoko nad branku. Na zemi skončil brankář Domínguez, který si vyžádal ošetření.
83'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Federico Valverde.
83'
Na opačné straně si náramně čistým zákrokem pomohl kapitán Godín, který poté vyvezl balón na druhou stranu. Jeho celek opět kombinuje.
82'
Navíc se do pokutového území dostal Pereiro, který ještě zkoušel přihrávat vedle sebe na Cavaniho, což se ale nesetkalo s kýženým úspěchem.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi je rozhodnuto. Ekvádor je i nadále směrem dopředu naprosto bezradný.
80'
Uruguay právě vstřelila branku!
Tak branka přeci jenom platí! Cavani si seběhl k pokutovému území, kde nádherným pasem hledal na malém vápně Pereira, jehož přihrávka pod sebe trefila protihráče, kterým byl ARTURO MINA MEZA, jenž si vstřelil nešťastnou vlastní branku.
79'
Uruguay se sice dočkala další branky, avšak ta opět neplatí. Jednalo se totiž o ofsajdové postavení, ve kterém se měl nacházel Pereiro.
79'
Cáceres se vydal na útočnou polovinu, kde našel vedle stojícího Toreiru. Prvně jmenovaný poté hledal Vecina, který kolem sebe neměl podporu kolegů.
78'
Vracející se Laxalt přeci jenom sáhl na záda Ibarry, který se okamžitě skácel na zelený pažit. Hlavní sudí odpískal ve prospěch Ekvádoru.
77'
Velice dobrý obranný zákrok předvedl Caicedo, který se po míči vrhl skluzem. Pereiro se daleko nedostal, následně skončil na zemi Giménez.
76'
Bentancur nevěděl, co s míčem. Nakonec vyprodukoval zpětnou přihrávku až na Giméneze, který okamžitě vracel míč na útočnou polovinu.
75'
Avšak ta trvala opravdu hodně krátce. Po chvíli se k míči dostal brankář Domínguez, jehož dalekonosný odkop dokázal za sebe prodloužit Ibarra.
74'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nicolás Lodeiro, přichází Lucas Torreira.
73'
U postranní čáry si nedovoleným způsobem počínal napadající Valencia, který rukama stáhl k zemi Laxalta. Následovala rozehrávka nakrátko.
72'
Pereiro se na pravém křídle dostal k centru, avšak v pokutovém území nedokázal najít Cavaniho. Před malým momentem musel zasahovat Domínguez.
71'
Zadák Mina se sice dostal k míči, avšak poté ho nekompromisním způsobem posílal na druhou stranu. Podobně si počínali také zadáci Uruguaye.
66'
Domínguez předvedl dalekonosný odkop na pravou stranu, kde ve vzduchu exceloval Laxalt. Mezitím se zpět na hrací plochu vydal Orejuela.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Uruguay stále vede o tři branky. Druhý poločas je ze hlediska atraktivity zatím nezáživný.
64'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Gastón Pereiro.
63'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Uruguay).
63'
Do obrany se vrátil také Cavani, který naprosto zaskočil smečku protihráčů. Následná protiakci Uruguaye nepřinesla vůbec nic nebezpečného.
62'
O přihrávku si řekl Vecino, který ještě jednal ve spolupráci s Bentancurem. Jeho nepochopitelně prudká přihrávka byla pro Nándeze příliš složitým soustem.
61'
Za padajícím míčem se hnal opět Suárez, který ho nedokázal zastihnout na hrací ploše. Po srážce s Domínguezem, si oba hráči podali ruce.
60'
Suárez si seběhl na pravou stranu, kde se po kontaktu s protihráčem ocitl na zemi. Hlavní sudí ani tentokráte nesignalizoval nedovolený zákrok.
59'
Mina si ve svém pokutovém území počínal hodně podezřele, avšak mu to nakonec u sudího prošlo. Uruguay počkala, až se jeden z hráčů zvedne ze země.
58'
Rozehrávky se ujal sám brankář Domínguez, který se na druhé straně pokoušel najít Valenciu, jenž ale neuspěl. Posléze byl faulován Lodeiro.
57'
Cáceres opět mohl vhazovat, přičemž tentokráte spolupracoval se Suárezem, po jehož přihrávce nakonec přeci jenom fauloval Nández.
56'
Suárez sváděl rychlostní souboj s Minou, přičemž se prvně jmenovaný dožadoval rohového kopu. Hlavní sudí byl opačného názoru – odkop.
55'
Nández měl kolem sebe hodně prostoru, což využil k nadýchanému centru, který přeletěl celou šestnáctkou. Posléze Valencia vybojoval aut.
54'
Na jistotu se rozhodl zahrát obránce Caicedo, který nekompromisním způsobem poslal míč do zámezí. Cáceres tak obstaral autové vhazování.
53'
Valencia si pokoušel hodit míč kolem protihráče, avšak Nández si počínal hodně zkušeně, neboť tento záměr přečetl a poté se nechal faulovat.
52'
Před malým momentem se do debaty pustil Cavani a Mina. Hlavní sudí musel oba hráče uklidňovat, avšak nic výraznějšího jsme nesledovali.
51'
Valencia přenechal autové vhazování svému spoluhráči. Ekvádor to zkoušel nabídkou na Orejuela, jenž zbytečně odkopával mimo dosah kolegů.
50'
V tomto případě se o rohový kop postaral Suárez. Jeho centr nakonec nabídl prodloužení míče na Cavaniho, který sice vsítil branku, avšak zakončoval z ofsajdu.
49'
O přihrávku si řekl Giménez, který rozjel akci po pravém křídle. Nández si předkopl míč daleko od nohy, avšak včas se k němu dostal střídající Ibarra.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostala obrana Uruguaye. Giménez nedokázal přesnou přihrávkou oslovit vedle stojícího Bentancura.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Ekvádoru, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Ayrton Preciado, přichází Romario Ibarra.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně zajímavou podívanou. Na úvodní branku jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se totiž dostala Uruguay. Aby toho nebylo málo, tak krátce poté byl vyloučen ekvádorský zadák Quinteros, který si pomohl surovou hrou loktem. Převaha na hřišti byla patrná, Uruguay si vytvořila několik dalších šancí, přičemž se dokázala ještě dvakrát prosadit.
45+4'
45+3'
Krátce poté byl pozdě v souboji Nández, který hodně ostře poslal k zemi Caiceda. Opět se nehraje, druhý jmenovaný nešťastně dopadl na zem.
45+2'
Ekvádor chvíli kombinoval na vlastní polovině, načež si nedovoleným zákrokem pomohl zadák Mina. Tentokráte se žádná karta tasit nebude.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44'
Další využitá standardní situace z pohledu Uruguaye! Lodeiro obstaral další rohový kop, přičemž na hranici malého vápna se dokázal prosadit Cáceres, který se štěstím prodloužil na LUÍSE SUÁREZE, jenž se projevil jako rozený střelec a s přehledem překonal brankáře.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Nández si dokázal vynikajícím způsobem zpracovat míč, načež si počkal na podporu Cácerese, nicméně tento záměr přečetl pozorný Achilier.
41'
Další rohový kop si pro změnu vyzkoušel Lodeiro, který ho posílal na hlavu Cavaniho, jenž se nedokázal výrazněji prosadit. Nevyšel ani další centr.
40'
Suárez si vyzkoušel rozehrávku dalšího rohového kopu. Ten tentokráte cpal k přední konstrukci, kde před Cavanim dokázal zasáhnout Caicedo.
39'
Ekvádor nyní tvrdě atakoval Nándeze, což kupodivu nepřineslo nedovolený zákrok. I tak se jako první k míči dostal Godín, jenž přihrával Giménezovi.
36'
Na útočnou polovinu se vydal také stoper Godín, který okamžitou přihrávkou oslovil Laxalta, jenž si neporozuměl s vedle stojícím Cavanim.
35'
Uruguay je při chuti! Nández měl na pravém křídle hodně času, míč si hodil na levou nohu, avšak slaboučký projektil poslal do rukavic Domíngueze.
34'
Ekvádor se nachází v naprosto kritické situaci. Prohrává o dvě branky, navíc dohrává bez vyloučeného Quinterose, to bude hodně zajímavé.
33'
Až nyní se EDINSON CAVANI přeci jenom dočkal, navíc se jeho celek dostává do dvoubrankového vedení! Uruguay totiž zahrávala rohový kop, přičemž Lodeiro dokázal najít Godína, který ještě prodlužoval na Cavaniho, který hezkým akrobatickým zakončením překonal Domíngueze.
32'
Cavani byl opět nesmírně blízko! Nández poslal míč do malého vápna, kde Cavani hekou patičkou tečoval míč, avšak ten orazítkoval pouze tyč.
31'
Hlavní sudí nakonec přisoudil autové vhazování Uruguayi. O provedení se tak postaral Laxalt, který zkoušel oslovit Lodeira, před kterým vystoupil Mina.
30'
Intriago raději zvolil zpětnou přihrávku až na kopačku Miny, který ihned chtěl roztáhnout hru na Velasca, jenž na hrací předmět nakonec nedosáhl.
29'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Ángel Mena, přichází Pedro Pablo Velasco.
28'
Logicky přišel na řadu rohový kop, ke kterému se postavil Suárez. Jeho nabídka proskákala až k Lodeirovi, jehož zakončení o kousek minulo branku.
27'
K velice nebezpečnému zakončení se dostal nevýrazný Cavani, který to zkoušel halfvolejem. Jeho ránu dokázal Domínguez reflexivně vyrazit.
24'
K rozehrávce standardní situace se postavil Suárez, který trefil pouze dobře postavenou zeď. Následná dorážka pro změnu směřovala vysoko nad.
23'
To jsou věci! Žlutá karta to skutečně není, naopak Quintero vyfasoval přímou červenou kartu. Ekvádor tak bude dohrávat v deseti!
21'
Chvíli se nehrálo, hlavní sudí se ještě běžel podívat na předchozí zákrok v podání Quintera. Dost možná přijde na řadu přímá červená karta.
20'
Kousek od pokutového území si nedovoleným zákrokem pomohl Quintero, který si pomohl hodně ostrým způsobem. Naopak na zemi skončil Lodeiro.
19'
Nakonec jsme sledovali pokus o centr, který s přehledem odvracel zkušený Godín. Dalekonosné autové vhazování Caiceda skončilo u Giméneze.
18'
Na opačnou stranu se dostal Caicedo, který včas dokázal přihrát na vedle stojícího Valenciu. Mezitím se obrana Uruguaye dokázala včas vrátit.
17'
Muslera mohl odkopávat od své branky, přičemž na druhé straně hrací plochy hledal Suáreze, jenž hlavou sklepával pouze k protihráčům.
16'
Po levém křídle si to namířil Preciado, který ještě spolupracoval s Delgadem. Druhý jmenovaný narazil na Giméneze, jenž vybojoval autové vhazování.
15'
Do kombinace se zapojil také brankář Domínguez, který levačkou odkopával ke středovému kruhu, kde byl v souboji faulován forvard Valencia.
14'
Žlutou kartu dostává Nicolás Lodeiro (Uruguay).
13'
Po krátkém časovém sledu byl faulován Preciado, což uviděl také hlavní sudí. Ekvádor rozehrával na druhý pokus, sledovali jsme zpětnou přihrávku.
12'
Opakovaný záběr přeci jenom prokázal ofsajd, ten proběhl hned při první přihrávce na Cavaniho. Ekvádor přečkal další velice složitý moment.
11'
Uruguay se radovala ze druhé branky, avšak v tomto případě se činil pomezní, jenž odmával ofsajd. I tak nádherná fotbalová akce!
10'
K rozehrávce se postavil Delgado, který kroutil míč směrem od branky. Nejvýše do vzduchu se dostal Nández, jenž poslal balón do bezpečí.
9'
Ven z branky musel brankář Muslera, který včas vyboxoval míč před dotírajícím Valenciou. To vše znamená, že Ekvádor bude zahrávat rohový kop.
8'
Včas se dokázal vrátit Delgado, který vyprodukoval zpětnou přihrávku na Achiliera. Krátce poté si napadající Bentancur pomohl nedovoleným zákrokem.
7'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, v tuto chvíli je na tahu Ekvádor, který má na vyrovnání ještě dostatek času.
6'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Suárez si dokázal zpracovat míč, načež ho posílal k hranici pokutového území, kde se nacházel NICHOLÁS LODEIRO. Šťastný průnik do pokutového území přinesl střelu levou nohou, se kterou si Domínguez nevěděl rady.
6'
Godínovi nevyšel první kontakt s míčem, což nemuselo zas tak vadit. Na zemi se totiž zjevil kolega Vecino, kterého důrazně dohrál Intriago.
5'
Na opačné straně se dobře zorientoval Vecino, který ihned roztáhl hru na pravou stranu, kde si Nández nevěřil na průnik podél autové lajny.
4'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, po kterém Uruguay reklamovala hraní rukou. U sudího to neprošlo, Domínguez tak bude odkopávat od branky.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali autové vhazování v podání Cácerese. Krátce poté se míč dostal do pokutového území, kde zasahoval Achilier. Na opačné straně udělal chybu Godín, avšak Musleru toto zaváhání napravil.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Uruguay, která bude hrát zprava doleva.
1'

Uruguay: Muslera – S. Cáceres, J. Giménez, Godín, Laxalt – Nández, Bentancur, Vecino, Lodeiro – Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña, Silva – Coates, De Arrascaeta, Gómez, G. González, Pereiro, Jonathan Rodríguez, Saracchi, Torreira, Valverde, Stuani.

Ekvádor: Alexander Domínguez – Quintero, A. Mina, Achilier, B Caicedo – Intriago, Orejuela – E. Valencia, Mena, Preciado – A. Valencia.
Náhradníci: Banguera, P. Ortíz – Arreaga, Carcés, Gruezo, Chicaiza, Renato Ibarra, Romario Ibarra, Méndez, Ramírez, Velasco, Arboleda.

Rozhodčí: Daronco – Van Gasse, Gil (všichni Brazílie).
Ekvádor

Ekvádor se nakonec na šampionát nepodíval, rozhodla o tom kvalifikace, ve které se tento celek nacházel až na osmé pozici, přičemž na postupové příčky ztrácel propastných sedm bodů. Ekvádor z osmnácti odehraných zápasů vyhrál pouze v šesti případech, navíc hned deset zápasů prohrál, což se zejména projevilo ke konci skupinové fáze. Ekvádor se navíc neprezentoval vůbec dobrou obrannou hrou, ta totiž inkasovala devětadvacet branek. Vzájemné zápasy těchto dvou celků nabízejí celkem vyrovnané partii, tu poslední zvládli lépe hráči Uruguaye, kteří zvítězili poměrem 2:1.
Uruguay

Fotbalisté Uruguaye se zúčastnili loňského šampionátu, ve kterém si počínali celkem dobrým způsobem. Uruguay se dostala do nepříjemné skupiny společně s Ruskem, Saúdskou Arábií a Egyptem, avšak dokázala zvládnout všechny tři zápasy. Ba dokonce neinkasovala ani jednu branku, což jí přineslo o něco hratelnějšího soupeře do osmifinále. Tam se Uruguay utkala s Portugalskem, přičemž tento zápas nakonec nabídl vítězství 2:1. Mnohem těžký oříšek číhal ve čtvrtfinále, Uruguay se totiž utkala s pozdějším mistrem světa Francií, která toto utkání zvládla výsledkem 2:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Copa América nám vstupuje do začátku turnaje, my budeme společně sledovat souboj mezi Uruguayí a Ekvádorem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.