EURO U17 -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Česko - 9. května 2019   20:00

0:2
(0:0)
Česko
Česko
53' Sejk   • 65' Pech
Řecko
Tzolakis – Tsavos (85. Manisoglou), Aslanidis, Pavlidis, Aventisian – Panagiotou (C), Grosdis (85. Karakoutis) – Arsenidis, Sourlis (79. Kotopoulos), Liatsos (78. Siatounis) – Tzolis (66. Belevonis)
Lukjancukas – Ferenc, Sokolov
Carlisle Grounds, Dublin
Česko
Horníček – Koželuh, Matys, Starý, Kůrka – Hellebrand (C), Hájek (90+1. Šimek)– Šilhart (62. Pech), Wojatschke (71. Ritter), Šíp (71. Hroník) – Sejk (90. Toula)
Stejskal – Gedeon, Hroník, Nováček, Pech, Ritter, N. Šimek, S. Šimek, Toula

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Česka, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Druhý poločas nám nabídl o dost zajímavější podívanou, hned v samotném úvodu se naše reprezentace dostala k první přesné trefě, o kterou se postaral Sejk. Česko bylo i posléze výrazně nebezpečnějším celkem, navíc druhou branku obstaral střídající Pech, který svůj celek uklidnil. Koncovka utkání nám už žádnou branku nepřinesla, Česko si tak zajistilo postup do vyřazovací části ME.
90+3'
90+2'
Do konce zápasu nezbývá už moc času, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Česko je hodně blízko k postupu.
90+1'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Hájek, přichází Martin Šimek.
90+1'
Na řadu přišel ještě jeden rohový kop pro naší reprezentaci. Rozehrávka nakrátko nakonec přinesla centr, který pouze proletěl šestnáctkou.
90'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Adam Toula.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, určitě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Aslanidis dokázal vyvézt míč od svého pokutového území, avšak na druhé polovině hrací plochy si nedovoleným zákrokem pomohl Belevonis.
86'
K taktickému zákroku zasáhl domácí Panagiotou, který ve středu hrací plochy poslal k zemi protihráče, za což si vysloužil žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Vasileios Grosdis, přichází Ioannis Karakoutis.
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Angelos Tsavos, přichází Georgios Manisoglou.
84'
Tsavos si prostřednictvím autového vhazování vybral Arsenidise, který se ocitl na zemi. Hlavní sudí pískl do píšťalky, jednalo se totiž o faul.
83'
Do volného prostoru si pokoušel naběhnout Ritter, avšak kolmice od Hellebranda byla až příliš nepovedená. Tzolakis tak bude moci vykopávat.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Česko stále vede o dvě branky. Naše reprezentace má navíc v posledních minutách více ze hry.
81'
Vzdušná nabídka se snášela k hranici malého vápna, kam si pro ní seběhl Sejk. Jeho zakončení z první trefilo jednoho z protihráčů před sebou.
80'
Na pravém křídle operoval s míčem Pech, který tak dlouho váhal, až k němu zezadu přispěchal jeden z protihráčů. Na řadu přijde rohový kop.
79'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Vasilios Sourlis, přichází Nektarios Kotopoulos.
78'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Christos Liatsos, přichází Antonis Siatounis.
78'
Žlutou kartu dostává Christos Liatsos (Řecko).
77'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral obránce Kůrka. Jeho nabídka směřovala na Hájka, který zbytečně odkopával.
76'
Tsavos se po pravém křídle protáhl k dalšímu centru, který ale nebyl vůbec dobrý. Náš výběr se žene vpřed, stará se o to střídající Ritter
75'
Po delší době musel na zem brankář Horníček, avšak nejednalo se o nic vážného. Rutinní zachycení míče přineslo rychlou rozehrávku.
74'
Řecko se postupnou kombinací dostalo až na útočnou polovinu, kde Belevonis přišel o balón. Stejně tak rychle o něj přišel také český Sejk.
73'
Následně se do sympatického zakončení protáhl obránce Koželuh, který si hodil míč na levou nohu, avšak poté pálil přímo doprostřed branky.
72'
Čistým způsobem si před malým momentem pomohl střídající Hroník, který dokázal vybojovat míč, avšak jeden z jeho spoluhráčů nedokázal přihrát.
71'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vojtěch Wojatschke, přichází Adam Ritter.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Lukáš Hroník.
66'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Christos Tzolis, přichází Christos Belevonis.
65'
Česko právě vstřelilo branku!
Rázem je to o dvě branky! Průniková přihrávka v podání Kůrky směřovala přesně k naběhnuvšímu DAVIDU PECHOVI, který obešel vyběhnuvšího brankáře Tzolakise, načež úspěšně zamířil do odkryté svatyně.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, náš výběr stále vede o jednu branku. Řecko se v posledních minutách dostává do menšího náporu.
63'
Žlutou kartu dostává Václav Sejk (Česko).
62'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Filip Šilhart, přichází David Pech.
61'
Řecko si vytvořilo další rohový kop, který nakonec proskákal až k penaltovému puntíku, kam se jako první dostal k volnému míči Wojatschke.
60'
Hodně obětavě zasahoval u autové lajny již zmiňovaný Šilhart, který nekompromisně odkopával na druhou stranu, kde vyhrál v souboji Pavlidis.
59'
Na pravou stranu si dokázal seběhnout Šilhart, který se po souboji s protihráčem poroučel k zemi. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
58'
Nyní se k volnému míči dostal obránce Matys, který se rozhodl uklidnit hru. Jeho zpětná přihrávka navíc směřovala na brankáře Horníčka.
57'
U postranní čáry se podařilo proniknout Liatsosovi, který poté u pokutového území našel kolegu Tzolise, před kterým zasahoval pozorný Koželuh.
56'
Hodně nepovedenou přihrávkou se prezentoval kapitán Hellebrand, kterému se na pravé straně nepodařilo najít Koželuha. Aut pro našeho soupeře.
55'
Málem bylo vyrovnáno! Obrana Česka si totiž nepohlídala volného Arsenidise, který se protáhl až k zakončení, které ale zneškodnil brankář Horníček.
54'
Na první branku jsme čekali necelých pětapadesát minut, v tuto chvíli jsou na tahu hráči Řecka, kteří mají na vyrovnání ještě dostatek času.
53'
Přeci jenom tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Tsavos chyboval u postranní čáry, posléze se naše reprezentace dostala až do pokutového území, kde se k míči dostal VÁCLAV SEJK. Ten se nejprve otočil a poté nechytatelnou ránou propálil Tzolakise.
52'
Na opačné straně jsme sledovali rohový kop. Wojatschke se ho pokoušel rozehrát nakrátko, nakonec zakončující Šíp trefil pouze protihráče.
51'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Řecko. K rozehrávce se postavil záložník Grosdis, který svojí nabídku poslal pouze na hlavu protihráče.
50'
Následně se Šilhart ještě pokoušel zachytit balón na hrací ploše, což se nakonec nepodařilo. Řekové tak budou moci opět vhazovat zleva.
49'
Následně si obrannou povinnost splnil Koželuh, který pouze odkopával ven z hrací plochy. Aventisian se postará o autové vhazování z levé strany.
48'
Nyní se k míči dostal brankář Tzolakis, který se po chvilkovém váhání rozhodl vyhodit na vedle stojícího Pavlidise, jenž okamžitě přenášel hru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Česka, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. V úvodu utkání mělo více ze hry Česko, avšak postupem času se hra začala vyrovnávat, načež si také soupeř vytvořil značnou převahu. I tak největší příležitost uplynulého dějství spálil řecký celek, ten totiž v samotné koncovce neproměnil pokutový kop. Doufejme, že druhý poločas bude o něco atraktivnější.
45'
45'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil Tzolis, který zkoušel zakončit do levé části branky, avšak trefil pouze horní brankovou konstrukci.
45'
Je tu pokutový kop pro Řecko!
44'
Nyní na zemi zůstal ležet záložník Hellebrand, se kterým to nevypadá moc dobře. Na scénu okamžitě přispěchal lékařský personál.
41'
V roli posledního obránce svého celku dokázal zasáhnout Tsavos, který odkopem na jistotu poslal míč do zámezí. Kůrka okamžitě obstaral aut.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Poměrně dlouhou dobu čekáme na něco kloudnějšího ze strany českého výběru. Před malým momentem Kůrka hledal Šípa, před kterým zasáhl Tsavos.
38'
Koželuh čekal na přihrávku na pravé straně, avšak na prudkou rozehrávku neměl šanci dosáhnout. K autovému vhazování se tak dostane soupeř.
37'
Velice slibným průnikem to zkoušel křídelník Arsenidis, který si potáhl míč na levou nohu, avšak poté zakončil velice těsně vedle vzdálenější tyče.
36'
Česko se celkem pohodlným způsobem dostalo na druhou stranu, kde se Koželuhovi zpětnou přihrávkou nepodařilo najít kolegu Hellebranda.
35'
Posléze se do hlavičkového pokusu dostával Tzolis, který ale mířil výrazně vedle branky. Brankář Horníček tak nemusel vůbec zasahovat.
34'
Na levé straně měl celkem hodně času na centr Kůrka, který málem překvapil brankář Tzolakise. Ten nakonec zkontroloval dráhu letu míče.
33'
Na druhé straně se řecké reprezentaci podařilo vybojovat další rohový kop, o což se postaral Arsenidis. Rozehrávka nakrátko přinesla střelu do náruče.
32'
Nakonec se do ofsajdového postavení dostal forvard Sejk, což uviděl také pomezní sudí. O okamžitou rozehrávku se postaral zadák Aslanidis.
31'
Brankář Tzolakis se pomazlil s hracím předmětem, který ihned vyhazoval na levou stranu, kde se do šance dostával Tzolis, jenž ještě zbytečně nahrával.
30'
K míči se dostal brankář Horníček, který konstruktivně rozehrál do strany na volného Kůrku, jenž pro změnu oslovil vedle stojícího Starého.
25'
První šance tohoto zápasu! Do zakončení se dostal Šilhart, který to zkoušel pravou nohou, přičemž trefil pouze brankovou konstrukci.
24'
Řecko je v posledních minutách aktivnější. Před malým momentem zkoušel Aventisian odcentrovat, avšak trefil pouze pozorného Koželuha.
23'
Nyní se z obrany podařilo vystoupit Starému, který ale daleko s míčem nedošel. Následně si obrannou povinnost splnil zadák Matys.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou podívanou, která nabízí celkem nezáživnou partii.
21'
Tsavosovi se podařilo zablokovat přihrávku na levou stranu, posléze se směrem dopředu dostával Arsenidis, který z úhlu trefil pouze boční síť.
20'
Nyní jsme sledovali celkem krátkou kombinaci, přičemž to dalekonosným pasem za obranu zkoušel Kůrka, který našel pouze hruď protivníka.
19'
Česku se nyní nepodařilo prorazit na druhou stranu, další nepřesnost tentokráte skončila pouze u Aslanidise, který ihned zkoušel najít Grosdise.
18'
Posléze operoval s hracím předmětem Panagiotou, který zkoušel na útočné polovině oslovit Sourlise, jenž narazil na dobře stojícího protihráče.
17'
Dalekonosné přenesení hry mělo na levém křídle najít Liatsose, který se k němu nakonec vůbec nedostal. Koželuh tak bude moci vhazovat.
16'
Na opačné straně se do nebezpečné pozice dostával křídelník Šíp, který ještě zkoušel vrátit míč do pokutového území, avšak trefil pouze soupeře.
15'
Následně se po levém křídle podařilo pláchnout Grosdisovi, který okamžitě přihrával do malého vápna, kde se podařilo zasáhnout Matysovi.
14'
Naopak jsme sledovali autové vhazování, o které se postaral Tsavos. Ten si pro spolupráci chtěl vybrat vedle stojícího Arsenidise, jenž ale přišel o míč.
13'
Do pokutového území si sbíhal Sejk, který se pokoušel zakončit ve skluzu, což se mu nepodařilo. Následný rohový kop nabídl slabé zakončení.
12'
Posléze se na zemi ocitl Aventisian, kterému výrazně pomohl napadající protihráč, kterým byl Koželuh. Na řadu přijde standardní situace.
11'
Česká reprezentace se rozhodla rozehrát po zemi, přičemž se o rozehrávku postaral Hájek, který našel zcela osamoceného kolegu Šilharta.
10'
Žlutou kartu dostává Vasilios Pavlidis (Řecko).
9'
Sourlis se probíjel středem hrací plochy, avšak nakonec narazil pouze do protihráče. Posléze brankář Horníček roztahoval hru na pravou stranu.
8'
Ven z branky musel brankář Tzolakis, kterému se podařilo sevřít míč do své náruče. Na opačné straně čistým způsobem zasahoval Starý.
7'
Autové vhazování směřovalo na Šilharta, který ještě zkoušel prodlužovat za sebe. Posléze se do míče opřel Wojatschke, jenž pálil metr vedle branky.
6'
Posléze se do pokutového území dokázal dostat Sejk, který ještě zkoušel přihrávat pod sebe, kde se nacházel pouze řecký obránce Pavlidis.
5'
Arsenidisiovi se podařilo zablokovat další pokus o přihrávku, následně to po levém křídle zkoušel Kůrka, který nenašel nikoho ze spoluhráčů.
4'
Na pravou stranu si seběhl Koželuh, který ihned přeposlal přihrávku ke středovému kruhu, odkud Hellebrand nepřesně přenášel k postranní lajně.
3'
Vůbec poprvé se k míči dostal brankář Horníček, který okamžitě odkopával balón na levou stranu hrací plochy, kde se podařilo zasáhnout Tsavosovi.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Řecka, který budou hrát zleva doprava.
1'

Řecko: Tzolakis – Tsavos, Aslanidis, Pavlidis, Aventisian – Panagiotou, Grosdis – Arsenidis, Sourlis, Liatsos – Tzolis
Náhradníci: Balomenos – Belevonis, Grosdanis, Karakoutis, Karamperis, Kotopoulos, Lazaridis, Manisoglou, Siatounis

Česko: Horníček – Koželuh, Matys, Starý, Kůrka – Hellebrand, Hájek – Šilhart, Wojatschke, Šíp – Šek
Náhradníci: Stejskal – Gedeon, Hroník, Nováček, Pech, Ritter, N. Šimek, S. Šimek, Toula

Rozhodčí: Lukjancukas – Ferenc, Sokolov.
Česko

Na opačné straně stojí reprezentace Česka, která si vede o něco lépe. Česká reprezentace se v úvodním klání střetla s Belgií, přičemž první branka tohoto zápasu přišla po necelých padesáti minutách hry. Vlastní branku si vstřelil belgický Hautekiet, načež Belgie ještě dohrávala bez vyloučeného Engola. I tak se tato reprezentace dočkala vyrovnání, a sice až v páté minutě nastaveného času. Česko bylo blízko k prvnímu vítězství také ve druhém skupinovém klání, ve kterém se střelo s Irskem. Češi udeřili po necelé hodině hry, avšak soupeř si opět přichystal odpověď, tentokráte se vyrovnávací branka urodila dvě minuty před koncem řádné hrací doby.
Řecko

Fotbalisté Řecka mají za sebou dva zápasy, které nevyšly podle představ. Řekové totiž hned v úvodním utkání remizovali s reprezentací Irska, přičemž vyrovnávací branka Řecka přišla až v šesté minutě nastaveného času. O dost jednoznačnější záležitost nabídlo utkání mezi Belgií a Řeckem. Belgie potvrdila roli papírového favorita tohoto zápasu a svého soupeře porazila poměrem 3:0. Řecko tak bude muset pořádně zabrat, po dvou odehraných zápasech má na svém kontě pouze jeden jediný bod, určitě by se tak hodily tři body z dnešního zápasu proti české reprezentaci.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Řeckem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.