EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Polsko - 22. června 2019   21:00

Španělsko
Španělsko
17' Fornals (Aaron Martín) • 36' Oyarzabal (D. Ceballos) • 39' Ruiz (Roca) • 71' D. Ceballos  • 90' B. Mayoral (Olmo)
5:0
(3:0)
Polsko
Polsko
Španělsko
Sivera – Martín, Núñez, Meré (C), Aaron Martín – Ruiz (75. Merino), Roca – Olmo, D. Ceballos (87. M. Vallejo), Fornals – Oyarzabal (59. B. Mayoral).
Madden – Connor, Roome
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Polsko
Grabara – Gumny, Fila (46. Piotrowski), Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak, Dziczek, Żurkowski (C) (71. Płacheta), Szymański – Buksa (55. Świderski).

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 10:0. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:15.
Po svém zatím nejlepším představení na tomto šampionátu mohou Španělé zaslouženě slavit přímý postup z prvního místa skupiny A. Po celých devadesát minut nad bezmocným Polskem dominovali a výsledný herní přednes zcela souhlasí s výsledkem 5:0. Naši východní sousedé naopak po umístění na třetím placu cestují zpět domů.
90+5'
90+4'
Pestka po odrazu poblíž rohového praporku dohrál protihráče a sudí neváhal se žlutým napomenutím.
90+3'
Vallejova střela zastavena jedním z obětavých obránců.
90+3'
Dani Olmo nachytán v postavení mimo hru.
90'
Sudí na konci druhého dějství přidává pět minut.
90'
Španělsko právě vstřelilo branku!

Dani Olmo před Grabarovu klec vyslal další vynikající pozemní balón, na jehož konci se nacházel BORJA MAYORAL, kterému stačily dva doteky k umístění míče přesně do levého spodní rohu.
89'
Obě mužstva už se očividně těší na závěrečný hvizd, Španělé ale ve výrazně lepším rozpoložení.
87'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Manu Vallejo.
85'
Utkání už se v nepříliš vyhecované atmosféře vpravdě spíše dohrává.
83'
Piotrowski skluzem trefil Martína a ani on se nevyhnul karetnímu trestu.
82'
Mladí čutalisté z jihozápadu Evropy už se za završením pověstného "bůra" příliš neženou a jen vyhlížejí případné mezírky v soupeřově obraně.
81'
Martín odvrátil nepříliš nebezpečný polský centr.
79'
Poláci se nastěhovali do protější šestnáctky při příležitosti rohového kopu a po Bielikově dobré hlavičce je ani nedělilo moc od čestné branky, proti se ale postavil mrštný Antonio Sivera!
78'
Roca taktickým zákrokem poslal k zemi Sebastiana Szymańského a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
77'
Španělé nyní poklidně kombinují a čekají na nové příležitosti.
75'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Mikel Merino.
74'
Olmo se pokoušel lobem za obranu najít nabíhajícího kolegu, míč ale skončil až u brankáře.
71'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Przemysław Płacheta.
71'

Kapitán trestá z přímého volného kopu! DANI CEBALLOS překvapil střelou na gólmanovu tyč a přidal za Grabarova záda čtvrtý gól!
70'
Bielik přišlápl Mayorala a vidí žlutý kartónek.
69'
Ruizovi to dnes vskutku pálí! Po dvou tyčkách a jednom gólu nyní již čtvrtou bombou z dálky značně prozkoušel Grabarovy dovednosti!
68'
Španělé nepřestávají tlačit na obranu polského protivníka.
67'
Z pravé strany se do střely prokousal Dani Olmo, jehož střela ale byla sražena do boční sítě.
66'
Wieteska obdržel první žlutou kartu utkání.
65'
Záložník West Hamu pohrdl i další gólovkou! Pablo Fornals obdržel na penaltový puntík takřka ideální přihrávku, balón mu ovšem sjel po kopačce a minul bránu!
64'
Ruiz poblíž pravé postranní čáry zašlápl nohu Szymona Żurkowského.
63'
Michalak se nyní v útočné třetině pole myšlenkově neshodl se Świderským a aktuálně třetí tým skupiny přišel o kopačák.
61'
Po pohledné kombinaci Španělů se na levé straně otevřel velký prostor Fornalsovi, jehož chabé zakončení přímo na Grabaru ale nemělo gólové ambice.
60'
S menším zraněním se nyní vypořádává právě střídající Mayoral, který schytal v souboji s Bielikem úder do obličeje.
59'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Borja Mayoral.
57'
Oyarzabal se jen několik málo chvil po návratu na trávnik znovu skácel na zem a se zraněním kotníku, či kolene bude muset opustit hřiště.
56'
Poláci se stále marně snaží o vytvoření jakékoliv šance ke vstřelení branky a zároveň alespoň malé postupové naděje.
55'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Adam Buksa, přichází Karol Świderski.
54'
Oyarzabal zvládl příliš prudký pas za obranu jen udržet na hrací ploše, ne však zkrotit pro svou osobu. Ve skluzu si navíc privodil nějaké zdravotní potíže a dostává se mu ošetření.
52'
Pablu Fornalsovi úplně nesedla technická rána z čáry ohraničující pokutové území. Balón bránu o pár decimetrů minul.
51'
Další dalekonosný projektil Grabara zkrotil až na podruhé, nikdo z útočníků ale dostatečně nepresoval gólmana patřícího Liverpoolu.
49'
Následný roh Poláci zneškodnili.
48'
Dva obtížné zákroky nyní musel vytasit Grabara! Nejdříve vyrážel Ceballosovu střelu z hranice šestnáctky, načež jej snad ještě více protáhl Rocův pokus z nepatrně větší vzdálenosti!
48'
Marc Roca faulován na půlící čáře.
47'
Oyarzabal sklépaval balón za sebe na připraveného Ceballose, tomu ale střelecký pokus odepřel jeden z vracejících se Poláků.
46'
Martín se sám vyhnal za postranní čáru, Poláci budou vhazovat.
46'
Do druhého dějství nás rozehrávkou ze středového kruhu uvedli Španělé.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Jakub Piotrowski.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Španělé zatím v Bologni jasně panují závěrečnému klání skupiny A šampionátu do jednadvaceti let. Po prvním poločase, kdy protivníky k ničemu nepustili, si do kabin odnáší tříbrankové vedení po gólech Fornalse, Oyarzabala a Ruize.
45+2'
45+2'
Z následné standardky však nic význačného nebylo.
45+1'
Gumny na sebe navázal Aarona Marína i Fornalse a na poblíž pravé postranní čáry na sebe vybojoval nedovolený zákrok.
45+1'
Právě začalo dvouminutové nastavení prvního poločasu.
45'
Ceballos také zalaškoval se štěstím, nepovedenou střelou ale zamířil nad.
43'
Núñez schytal šlapák na vlastní polovině. Faul opět umožní Španelům převzít míč na své kopačky.
41'
Španělé jsou svým dosavadním výkonem značně potěšeni, což značí jejich bujaré oslavy a neustále hecování. Pro Poláky už bude více než těžké vrátit se do zápasu.
39'

Tak s tímto pokusem už to středopolaři Neapole vyšlo! Po dvou trefených brankových konstrukcích si FABIÁN RUIZ znovu vybojoval trochu volného prostoru a přesným zásahem na bližší tyč rozvlnil síť! Asistenci si připsal Marc Roca.
38'
Ceballos si na svou osobu vynutil faul.
36'

Dani Ceballos znovu excelentně vyslal MIKELA OYARZABALA, jenž si rovněž brilantně poradil s těžkou pozicí a z úhlu překonal vyběhnuvšího Grabara!
35'
Ruiz si znovu navedl merunu do střelecké pozice, již podruhé v dnešním utkání se ale jeho dělovka střetla s břevnem!
34'
Żurkowski příliš zbrzdil kontr svého mančaftu a ztratil míč.
33'
Olmo se v době náběhu za defenzivní linii nacházel v postavení mimo hru.
32'
Z levého křídla přišel do pokutového území Poláků nepříjemný střílený pas, od Ceballose se ovšem balón jen odrazil.
31'
Balón končí po dalším nepřesném servisu Španělů v Grabarově náručí.
29'
Aaron Martín se nepříjemně střetl s jedním z protihráčů a potřeboval několik desítek sekund k rozdýchání srážky.
28'
Polsko se nyní poprvé pořádně přesunulo na polovinu soupeře, samo se ale vyhnalo nepřesným pasem do zámezí. Martín bude na pravé straně vhazovat.
27'
Fornalsovi nevyšel první dotyk a byl připraven o hrací předmět.
26'
Ruiz to trochu přehnal s represinkem po ztrátě míče a fauloval Szymańského.
25'
Ceballosova technická rána ze šestnáctky se setkala s pevně sevřenou pěstí nataženého brankáře Grabary!
24'
Ze sevření několika Španělů se dokázal vyprostit Buksa, načež propagační střelou zapsal Polákům další pokus mířící mezi tři tyče.
23'
Střela Aarona Martína bohužel pro tým ve vedení nepřekonala zeď.
22'
Fila jen několik málo decimetrů před vlastním vápnem poslal k zemi Ceballose a daroval soupeři pěknou standardku.
21'
Olmo dostal trochu prostoru na pravé straně a rozhodl se pro střelu, která ale Grabarovu duchapřítomnost neprověřila.
19'
Španělé se ovšem ani po vstřeleném gólu nehodlají vzdát otěží, které nad zápasem jasně drží.
17'

Ceballos předal balón na levé křídlo, odkud ofenzivní krají bek Aaron Martín přesně našel nohu PABLA FORNALSE, který se zakončením z malého vápna neměl větší problém!
15'
Fabián Ruiz si po ztlumení míče hrudí troufnul na dalekonosný volej, který roztřásl brankovou konstrukci a vrátil se do hry!
14'
Španělé neustávají v drtivém tlaku, nyní však Núñez nedostihl přetažený Ceballosův centr ve vymezeném území.
13'
Další rána, tentokráte z kopaček Jorge Mereho, zblokována jedním z Poláků.
11'
Ceballosově ztečované ráně následoval roh, po němž se k nadějnému vojeli probojoval Dani Olmo! K jeho smůle ale Grabara zůstal pozorný a pumelici vyrazil! S vyklizením prostor pak ještě pomohl obránce Bielik.
10'
Dziczek poslal balón z nějakých pětadvaceti metrů přesně do Siverova náručí.
8'
Ani Ruiz svou střelou z dálky nedonutil gólmana k zákroku.
7'
Španělsko pokračuje v tlaku, Grabara však snadno zkrotil centr do svého území.
6'
Ani Fornals se z hranice vápna neostýchal vypálit, Španělův pokus ale zcela minul bránu.
5'
Dani Olmo se z úhlu ocitl po několika odrazech ve střelecké příležitosti, rozvlnil však leda tak boční síť.
5'
Ceballos za obranu rozběhnul Oyarzabala, který ovšem vybojoval "jen" roh.
4'
Tentokráte už Mere odebral Michalakovi v souboji jeden na jednoho balón.
3'
Nejdříve se sice Michalak dokázal rychlostí odpoutat od svých strážců na pravé straně, jeho následný pas však byl zblokován.
3'
Olmův centr odvrácen stopery Poláků.
2'
Żurkowského patička nevyšla a na míči jsou zpět plajeři z Pyrenejského poloostrova.
1'
Trochu rozháraný začátek mače zklidnil tým Španělska, který již spřádá plány k útoku.
1'
Poláci provedli úvodní výkop zápasu.
1'
Poté, co zazněly hymny obou výběrů, nás od úvodního hvizdu dělí jen posledních pár formalit.

Španělsko: Sivera – Martín, Núñez, Meré (C), Aaron Martín – Ruiz, Roca – Olmo, D. Ceballos, Fornals – Oyarzabal.
Náhradníci: D. Martín, Simón – Firpo, Lirola, J. Vallejo, Merino, Pedraza, Soler, M. Vallejo, Zubeldia, B. Mayoral, Mir.

Polsko: Grabara – Gumny, Fila, Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak, Dziczek, Żurkowski (C), Szymański – Buksa.
Náhradníci: Loska, Lis – Bochniewicz, Jończy, Jóźwiak, Jagiełło, Piotrowski, Płacheta, Wdowiak, Kownacki, Świderski, Tomczyk.

Rozhodčí: Madden – Connor, Roome.
Polsko:

To Poláci si se svou soupiskou zase tak vyskakovat nemohou. Nejzkušenějším hráčem nejspíše můžeme jmenovat Krystiana Bielika, jenž stále zkouší prorazit Arsenalu, z něhož loni úspěšně hostoval v třetiligovém Charltonu Athletic.

I přes absenci hvězd ale našim východním sousedům zatím vychází mistrovství takřka ideálně. Z prvního mače s Belgií vyšli Poláci se třemi body po těsném vítězství 3:2, velkou naději na postup ze základní skupiny jim pak dala výhra 1:0 nad pořádající Itálií.
Španělsko:

Kouč Luis de la Fuente se může na šampionátu v Itálii pyšnit jedním z nejnabitějších kádrů. Do výběru španělské jednadvacítky se mimo jiných vešla jména jako Jesus Vallejo (Real Madrid), Dani Ceballos (Real Madrid), Fabián Ruiz (Neapol SSC), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian) či Pablo Fornals (West Ham FC), kteří mají oproti mnohým souputníkům značně větší zkušenosti s vrcholovým fotbalem.

Španělé však v úvodním duelu podlehli Itálii 3:1 a renomé si museli napravovat vítězstvím 2:1 nad Belgií. O třech bodech do kasičky mančaftu z Pyrenejského poloostrova přitom rozhodla až branka Pabla Fornalse ze závěrečných minut.
Dobrý den a vítejte u přenosu utkání mistrovství Evropy do jednadvaceti let mezi Španělskem a Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.