Vekič – Žinič, Brekalo, Karić, Kolmanič – Matko (79. Rogelj), Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec (90+2. Ogrinec) – Elšnik (C) (70. Petrovič), Medved (79. Kolobarić).
Glenn Nyberg – Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist (všichni Švédsko)
Stadion Celje, Slovinsko
Česko
Jedlička – Libor Holík (46. Fukala), Chaluš (C), Ladislav Krejčí ml., Granečný (46. P. Šulc) – Janošek, M. Sadílek – Kohút (46. Ostrák), O. Šašinka (68. Karabec), Bucha – Lingr (80. Drchal).

S konstatování, že remízový stav nás udržel ve hře o postup, se loučím a zároveň vás zvu k dalšímu přenosu, v němž budeme sledovat reprezentační "áčko" v boji s favorizovanou Belgií!

Fauly: 16:17.
Po promarněném prvním poločase se výkon českého výběru zvedl, avšak stačilo to pouze na remízu, která drží svěřence Karla Krejčího ve hře o postup. Ovšem český výběr čeká velmi silné Španělsko, ale zatím přebíháme, protože právě Španělsko teprve večer bude hrát s Itálií!

Po poločasové přestávce se výkon lvíčat zlepšil, naši hráči utahovali šrouby. Avšak před brankou soupeře to chtělo více klidu a přesnosti! Národní tým vyslal několik pokusů, ale naprostá většina byla soupeřem zastavena. Znovu nám soupeř daroval branku, když svého brankáře prostřelil Nik Prelec. Uvidíme, jak se situace ve skupině vyvine dále!
90+4'
90+4'
Pavel Bucha vyslal skvělý balon na pravou stranu šestnáctky, kde se pohyboval Pavel Šulc, avšak obránci si poradili. Po rohovém kopu se na zadní tyči nacházel Matěj Chaluš, jenž musel do skluzu a branku ve vyložené příležitosti netrefil!
90+2'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Nik Prelec, přichází Sandi Ogrinec.
90+1'
K postranní lajně přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Michal Fukala dostal parádní přihrávku na pravé straně, ale soupeř si pokryl balon tělem a byl faulován. Václavu Drchalovi dlouho trvalo, než se vydal spoluhráči na pomoc.
88'
Český výběr je polit živou vodou a snaží se hrát znovu na útočné polovině. Naopak domácí mužstvo vypadá, že už tahá nohy a bude se soustředit na bránění remízy.
86'
Česko právě vstřelilo branku!
Uf, tak tohle by mohlo český výběr nakopnout a ještě by svěřenci Karla Krejčího mohli rozhodnout! Dominik Janošek cpal centr na první tyčku, kde se nacházel NIK PRELEC, který odčaroval kouzlo slovinského výběru – 1:1.
85'
Adam Karabec roztáhl hru na Michala Sadílka, jehož centr byl znovu zablokován. Dalšího rohového kopu Česko nevyužilo, ale následně byl liberecký Sadílek znovu faulován.
83'
Dalším potrestaným hráčem je Dario Kolobarić (Slovinsko), který si v hlavičkovém souboji s Matějem Chalušem dělal prostor rukou a trefil libereckého stoper do obličeje!
82'
O další centr se pokusil Dominik Janošek, který chtěl hledat Pavla Šulce. Ovšem balon letěl úplně nikam jinam, a tak musíme spěchat zpátky do bloku!
80'
Deset minut hry plus nastavení chybí do konce zápasu! To je také čas, který zbývá svěřencům Karla Krejčího alespoň k vyrovnání, nebo ještě lépe k vítězství.
80'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Václav Drchal.
79'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Aljoša Matko, přichází Žan Rogelj.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Medved, přichází Dario Kolobarić.
79'
Centr od rohového praporku na soupeře neprošel, následný reparát si zase pohlídal Ladislav Krejčí. Národní tým potřebuje hrát na opačné straně hrací plochy. Nejprve bude střídat Slovinsko a v dalším přerušení přijde do hry také Václav Drchal.
77'
Na levé straně se uvolnil Žan Medved, jenž se dostal přes Chaluše. Pokus slovinského útočníka šel na zadní tyč a Martin Jedlička musel zasahovat. Uvidíme další rohový kop domácích!
76'
Rychlé vhazování mohl využít Pavel Šulc, který nepřesně přihrával před branku, kde číhal Tomáš Ostrák. Českému výběru se v pokutovým území nedaří, chybí více přesnosti a klidu!
75'
Tomáš Ostrák roztáhl hru více do strany, odkud se pokusil odcentrovat Michal Sadílek. Liborecký hráč vybojoval alespoň rohový kop. Jenže po centru se k hlavičce dostal obsazený Matěj Chaluš a míč vyletěl jen do vzduchu. Celou situaci pak vyřešil Igor Vekič.
74'
Adam Karabec a Pavel Šulc si narazili balon na hranici šestnáctky. Před záložníkem Sparty se na malou chvíli otevřel prostor, ale pokus opět zastavil obětavý obránce Slovinska!
72'
Po centru z levé strany si na penaltovém puntíku zpracoval balon Pavel Šulc, který následně vystřelil nad branku. Tohle je obrovská škoda pro český výběr, který ve druhém poločase utahuje šrouby!
71'
Tomáš Ostrák a Ondřej Lingr kombinovali v pokutovým území a první jmenovaný se pokusil vystřelit! Jenomže pod nohy se mu zase vydal obránce, jehož český střídající hráč trefil!
70'
U postranní lajny byl faulován Pavel Bucha, jenž vybojoval standardní situaci pro národní tým. Dominik Janošek to sehrál dobře a dvakrát mohl centrovat Michal Sadílek, ani jednou ale zakončení nepřišlo!
70'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Timi Max Elšnik, přichází Dejan Petrovič.
68'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Adam Karabec.
68'
Z pravé strany poslal balon do nebezpečného prostoru Michal Fukala, jehož pas vyboxoval Igor Vekič. Následně přišlo ještě jedno zakončení, které mířilo nad branku. Český výběr už pošle do hry Karabce!
67'
U české střídačky už je připravený Adam Karabec, který přijde oživit hru našeho výběru. Kreativní sparťanský záložník by mohl hru rozhýbat a dát tomu trochu myšlenku.
66'
Pavel Bucha posunul míč na hranici šestnáctky, odkud chtěl soupeře prostřelit Michal Sadílek. Bohužel trefil právě obránce před sebou, tohle chtělo znovu trochu více klidu, škoda!
65'
Michal Fukala a Pavel Šulc kombinovali na pravé straně, odkud druhý jmenovaný neodcentroval. Lvíčata se dál drží velmi blízko pokutového území slovinské branky. Avšak došlo k souboji u rohového praporku a míč mimo hrací plochu poslal Michal Sadílek.
64'
Dlouhý pas vyslal na levou stranu Matěj Chaluš, jenže Michal Sadílek musel jít do hlavičkového, který sice vyhrál, ale dle názoru rozhodčího to bylo s faulem.
63'
Na levé straně se rozeběhl Michal Sadílek, na kterého také mířil pas. Jenže situaci přečetl David Brekalo, národní tým zůstává u míče a znovu kombinuje mezi obránci.
62'
Na levé straně se rozeběhl Nik Prelec, jehož znovu dostoupil Matěj Chaluš. Slovinsko se ale dál drží na balonu a po vhazování bude moci kombinovat na útočné polovině.
60'
Na levé straně kombinovali Michal Sadílek a Tomáš Ostrák. Druhý jmenovaný chtěl rychle odcentrovat na zadní tyč, kde se ale nikdo v zeleném nenacházel. Tady to chtělo trochu více klidu, protože Ostrák měl kolem sebe dost prostoru.
59'
Dalším centrem od rohového praporku se předvedl Žan Kolmanič, jehož pas přeletěl všechny hráče před českou brankou a míč zamířil mimo hrací plochu. Martin Jedlička bude moci odkopávat od brány!
58'
Slovinsko nechce jen bránit a před naší brankou musel dvakrát zapracovat Matěj Chaluš, který odvrátil obě snažení soupeřů. Ovšem domácí celek rozehrál rohový kop na první tyč, kam se vydal Martin Jedlička, jemuž míč vypadl, a tak jej na další roh odvrátil Pavel Šulc.
56'
Ladislav Krejčí se vzteká, protože nebyl pískán faul na jeho osobu. Po chvíli se naše reprezentace musela vracet a Matěj Chaluš (Česko) sáhl k faulu na unikajícího Žana Medveda.
55'
Sledujeme poněkud hluchou část zápasu, což vyhovuje především Slovinsku. Zatím se hraje kolem středové čáry, ale teď už jsou na tahu naši hráči. Ondřej Šašinka udržel míč v šestnáctce a předal jej na Šulce, jehož snažení bylo zablokováno.
53'
Kolem středového kruhu jsme viděli sérii hlaviček, kterou zastavil až praporek pomezního rozhodčího. Při napadání se totiž v ofsajdové pasti nacházel Žan Medved.
51'
Z levé strany odcentroval Michal Sadílek, jenž v šestnáctce našel Matěje Chaluše, jehož snažení mířilo někam k pravé tyči. Jenomže výborně hlavou zakončení zastavil Sven Karić! Národní tým je po přestávce velmi aktivní, teď už to potvrdit gólově!
50'
Po pravé straně se směrem dopředu vydal střídající Pavel Šulc, jehož za dres zatáhl Žan Kolmanič (Slovinsko), jenž je dalším potrestaným hráčem.
50'
Ondřej Šašinka bojoval ve středu pole o balon, ale souboj tentokrát nezvládl. Slovinsko poslal míč na svého brankáře, kterého se vydal napadat neúnavný Ondřej Lingr.
49'
Na druhé straně Slovinsko také vyslalo centr před branku, navíc ten byl ještě tečován, a tak našemu brankáři vypadl. Naštěstí pro reprezentaci byl velmi blízko Ladislav Krejčí, jenž nebezpečí zažehnal.
48'
Na středu hrací plochy si míč na pravou nohu hodil Tomáš Ostrák, jehož pokus zastavil Žan Zaletel. Následně zleva odcentroval Michal Sadílek, ale míč ke spoluhráčům nedopravil přesně.
47'
Lvíčata rozehrávala rohový kop, centr zamířil na zadní tyč, kde na balon nedoskočil Matěj Chaluš. Liberecký obránce následně předvedl útočný faul.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Pavel Šulc.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Tomáš Ostrák.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Michal Fukala.
46'
Všichni aktéři už se vracejí na zelený pažit což značí, že se budeme věnovat druhému poločasu. Do hry přijdou Michal Fukala, Tomáš Ostrák a Pavel Šulc
V úvodu poločasu bylo vidět, že se oba celky oťukávají. Ovšem následně už český výběr přebral aktivitu a vypracoval si dvě velmi nadějné příležitosti! Jenomže následně se z ojedinělého útoku trefil Aljoša Matko a Slovinsko zalezlo do hlubokého bloku, což se lvíčatům nepovedlo pokořit. Naopak našim hráčům chybí lepší pohyb, a proto po pětačtyřiceti minutách prohrávají. Doufejme, že po přestávce otočíme stav zápasu na svou stranu! Ale jinak naše hráče čeká pořádná šichta!
45+1'
45+1'
Po vypršení normální hrací doby rozehrával standardní situaci Michal Sadílek, jehož pas mířil do ohně před slovinskou brankou. Z té se vydal Igor Vekič, jenž balon vyboxoval do bezpečí.
45'
O pěknou patičku se pokusil Žan Medved, avšak jeho úmysl přečetl Ladislav Krejčí. Následně si zahrál také Martin Jedlička, jenž dal přihrávku podél soupeře na obránce. Český tým se pak rychle přesunul na útočnou polovinu.
43'
Ladislav Krejčí němel komu přihrát, a tak se snažil poslal pas na pravou stranu, kde sice Libor Holík vyhrál hlavičkový souboj, ale balon zamířil za postranní lajnu. Českou reprezentaci nečeká nic jednoduchého.
42'
Hlavní trenér Karel Krejčí nabádá své hráče k většímu pohybu, což zatím nevychází. Navíc Denis Granečný znovu neudržel balon na hrací ploše, Slovinsko bude znovu vhazovat.
41'
Centr od rohového praporku mířil na první tyč, odkud byl odklizen. Balon se rychle vracel před branku Martina Jedličky, ovšem Žan Medved se nacházel v ofsajdovém postavení.
40'
Z pravé strany se pokusil o centr Aljoša Matko, jehož snažení zastavil Denis Granečný, od něhož zamířil míč mimo hrací plochu a Slovinsko bude rozehrávat rohový kop.
39'
Po nepřesné kombinaci na útočné polovině přišel pas na levou stranu, kde se v náběhu nacházel Žan Medved, avšak výborně zapracoval Matěj Chaluš. Jenže domácí mužstvo je stále v kombinaci.
38'
Další žlutou kartu uviděl Žan Medved (Slovinsko), který si ve vzdušném souboji pomohl loktem. Matěj Chaluš byl tím, kdo inkasoval ránu do obličeje, ale bude v pořádku.
37'
V pokutovém území se nacházel Michal Sadílek, který by mohl pálit, kdyby nebyl překvapený, že míč k němu propadl. Lvíčata přebírají otěže zápasu a velmi často se nachází na útočné polovině.
36'
Denis Granečný znovu bojoval se zpracováním, ale opět se mu povedlo odcentrovat do šestnáctky. Jenomže obrana Slovinska byla znovu dobře rozestavěná, Česko tak neuspělo, ale znovu kombinuje.
35'
Liberecký záložník poslal centr před branku, odkud byl balon odklizen. Čeští hráči signalizovali ruku soupeře, ovšem rozhodčí pokutový kop neodpískal.
34'
Lvíčata nečeká nic jednoduchého, protože se dá očekávat, že Slovinsko bude urputně bránit a čekat na rychlé protiútoky. Michal Sadílek bude rozehrávat standardní situaci!
32'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je šok pro českou reprezentaci, která z ojedinělého útoku soupeře prohrává! Po centru z levé strany míč podskočil Matěj Chaluš a hlavičkový souboj prohrál Ladislav Krejčí. Po sérii odrazů se k míči dostal ALJOŠA MATKO, jenž nekompromisně poslal pod břevno české branky.
31'
Zatím snad ani jeden hlavičkový souboj neprohrál Ladislav Krejčí, který je ve vzduchu výtečný. V akci se ale nachází Slovinsko, když nalevo kombinuje Žan Kolmanič.
30'
Třicet minut hry je minulostí a stále platí, že čekáme na úvodní branku zápasu! Čeští hráči se znovu nacházejí na útočné polovině, kde trpělivě kombinují. Musíme přiznat, že Slovinsko zatím brání velmi dobře.
28'
Denis Granečný (Česko) může být rád, že se nešel předčasně sprchovat! Český obránce šel do velmi nebezpečného skluzu v němž trefil stojnou nohu soupeře. Švédský rozhodčí kartu dlouho vytahoval, naštěstí byla pouze žlutá!
27'
Opět velmi dobře zrychlil hru Michal Sadílek, jenž na straně viděl Denise Granečného, kterému úplně nevyšel první dotek. Avšak balon na hrací ploše ještě stihl, jenže následný centr už za moc nestál.
26'
Už se nacházíme ve druhé části prvního poločasu a stále čekáme na první branku zápasu. Hraje se celkem vyrovnané střetnutí, i když naši hráči si vybojovali dvě velmi zajímavé příležitosti!
25'
Žan Zaletel vystoupil proti Ondřeji Lingrovi, kterého trefil kolenem do zad. Po chvíli lvíčata útočila po pravé straně, kde Ondřej Šašinka vybojoval autové vhazování. Následně odcentroval Libor Holík, jenž na zadní tyči nenašel žádného spoluhráče, škoda!
24'
Domácí mužstvo se chvíli snažilo podržet míč na vlastní polovině, kterou opustilo odkopem. Jenže český výběr dobře napadal a donutil soupeře se znovu stáhnout za půlící čáru.
23'
Na pravé straně se uvolnil Aljoša Matko, kterému se povedlo odcentrovat. Před brankou se nacházel znovu aktivní Žan Medved, jenže to už byl dávno praporek pomezního rozhodčího ve vzduchu.
21'
Pavel Bucha si narazil balon s Michalem Sadílkem, který mu ho vrátil do prostoru. Přihrávka dostala velkou razanci, a tak ji záložník Plzně už nemohl dostihnout, znovu se bude kopat od slovinské brány!
20'
Znovu výborně zapracoval Ladislav Krejčí, který tělem odstavil domácího kapitána. Timi Max Elšnik je největší hvězdou slovinského výběru, ale my se vraťme zpátky na zelený pažit.
19'
Dominik Janošek se podíval a viděl náběh spoluhráče, ale také si všiml, že Igor Vekič není zrovna v optimálním postavení. Jeho propagační pokus ale brankář Slovinska v pohodě zkrotil.
18'
Ze střední vzdálenosti vypálil Ondřej Lingr, jehož štiplavý pokus vyrazil Igor Vekič před sebe. za balon se vydal ještě Ondřej Šašinka, avšak před ním byl balon odkopnut za postranní lajnu!
17'
Na levé straně měl hodně prostoru Denis Granečný, který před brankou neměl dostatečnou podporu. Jeho pas tak letěl jen do rukavic domácího brankáře.
16'
Michal Sadílek zastavil akci soupeře a okamžitě poslal balon do prostoru! Český hráč to měl sice k míči blíže, ale výborně zapracoval David Brekalo. Následně byl odpískán ofsajd Lingrovi, který se ale do hry aktivně nezapojil.
15'
Česká republika rozehrávala standardní situaci a byla z toho první velká příležitost! Volným kopem se prezentoval Dominik Janošek, jenž v šestnáctce našel Ladislava Krejčího, jenž byl sice ve složité pozici, avšak jeho pokus zamířil těsně vedle pravé tyče!
14'
Liberecký stoper Matěj Chaluš musel být obezřetný, jelikož za ním byl Žan Medved. A tak přišla přihrávka na Martina Jedličku, který si vzal velké sousto a balon mu utekl, naštěstí mu vypomohl Michal Sadílek.
12'
Na levé straně se nacházel obsazený Pavel Bucha, jenž vyslal přihrávku před branku Slovinska. Jenomže Ondřeje Lingra předskočil soupeř, ovšem lvíčata dál kombinují na útočné polovině. Po chvíli odcentroval Libor Holík, jenž na zadní tyči situaci uzavíral Ondřej Lingr. Ten však byl překvapený a nestihl zakončit.
11'
Martin Jedlička si počínal na nepřesnou přihrávku soupeře a následně předal iniciativu pro Chaluše s Krejčím. Jenže nákop národního celku byl zastaven domácímu obránci.
10'
Souboj u středové čáry zvládl ostravský Ondřej Šašinka, avšak vhazovat bude soupeř. Po chvíli se míče chopil Libor Holík, jenž nepřesně přihrál, a tak bylo na tahu Slovinsko. Jenže Žan Medved se nacházel v těsném ofsajdu.
9'
Na středu hrací plochy se pohyboval Žan Medved, na něhož mířil další pas. Avšak výborně zapracoval Libor Holík, jenž míč přizvedl a poslal jej až mimo hrací plochu, Slovinsko bude vhazovat.
7'
Ladislav Krejčí výborně zapracoval u postranní čáry, kde byl velmi blízko soupeři. Žan Medved se snažil přes defenzivního hráče Sparty projít, avšak míč ztratil a Česká republika bude ještě vhazovat.
6'
Sven Karić nezvládl situaci u půlící čáry a mohl hrát Michal Kohút. Záložník Slováčka ale balon nezkrotil, a tak mu jej soupeř zase sebral. Na druhou stranu se vydal Aljoša Matko, jehož zastavil Denis Granečný.
5'
Na levé straně se rozeběhl Žan Kolmanič, avšak pas jeho spoluhráče byl příliš dlouhý, a tak doputoval mimo hrací plochu. Martin Jedlička bude znovu odkopávat od české brány.
4'
Za dlouhým balonem vystartoval Ondřej Lingr, avšak z branky se velmi rychle vydal také Igor Vekič, jenž byl na hranici šestnáctky jako první a situaci zdárně vyřešil.
3'
Centr z pravé strany proletěl naší šestnáctkou, avšak míče se nikdo nechopil. A tak bude od své branky odkopávat Martin Jedlička.
2'
Slovinskou nastoupilo do dnešního střetnutí v bílých dresech, naopak lvíčata se oblékla do zelené sady. Ovšem aktuálně se náš výběr bude muset bránit při standardní situaci soupeře.
1'
Jdeme na to, je tu druhé utkání skupinové fáze na mistrovství Evropy! Slovinsko rozehrálo a hned vyslalo nákop na levou stranu, kde sice vyhrálo hlavičkový souboj, avšak situaci následně vyřešil Matěj Chaluš. Čeští hráči se hnali do akce, ale Ondřej Šašinka fauloval.
1'
Pod karetní hrozbou dnes hrají Pavel Bucha a Dominik Janošek. Oba hráči by tak mohli chybět proti Španělsku, snad žlutou kartu neuvidí.
Na zelený pažit nejprve přišli švédští rozhodčí, následovali je slovinští hráči. Jako poslední přišla česká lvíčata, které na trávník přivedl kapitán Matěj Chaluš. Následují hymny zúčastněných zemí a následně vše bude směřovat k zahájení zápasu. Pojďme se bavit fotbalem na mistrovství Evropy a doufejme, že národní tým zvítězí!

Slovinsko: Vekič – Žinič, Brekalo, Karić, Kolmanič – Matko, Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec – Elšnik (C), Medved.
Náhradníci: Türk, Leban – Rogelj, Stojinović, Gorenc, Horvat, Petrovič, Celar, Svetlin, Ogrinec, Kolobarić, Ploj.

Česko: Jedlička – Libor Holík, Chaluš (C), Ladislav Krejčí ml., Granečný – Janošek, M. Sadílek – Kohút, O. Šašinka, Bucha – Lingr.
Náhradníci: Trmal – Vitík, Plechatý, Havelka, Žitný, Fukala, Ostrák, Karabec, Drchal, P. Šulc, Vaníček.

Rozhodčí: Glenn Nyberg – Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist (všichni Švédsko).
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí lvíčat, kteří vyzvou domácí Slovinsko. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme. Doufejme, že se čeští hráči udrží v boji o postup do další fáze mistrovství Evropy!
Oba celky se utkaly v historii pouze jednou, v roce 2013 šlo o přátelské utkání. Česká reprezentace zdolala Slovinsko, když se o jedinou trefu duelu postaral Jakub Plšek.
Slovinsko v prvním zápase

Slovinsko – Španělsko 0:3 (0:0)

Branky: 53. Puado (B. Díaz), 54. Villar (Cucurella), 89. Miranda (García)

Žluté karty: 22. Rogelj (SLV), 25. Gnezda Čerin (SLV), 27. Petrovič (SLV), 81. Prelec (SLV)

Držení míče: 33 % : 67 %. Střely na branku: 0:11. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:8.

Sestava Slovinska: Vekič – Žinič, Zaletel, Brekalo, Kolmanič – Petrovič, Gnezda Čerin – Rogelj (88. Svetlin), Elšnik (C) (72. Prelec), Matko – Celar (59. Medved).
Z tábora českého týmu

„Itálie je se Španělskem favoritem naší skupiny a v první půli dokazovala, že má vysokou kvalitu. O přestávce jsme si něco upřesnili, zlepšili jsme se a hlavně jsme dostali do hry středové hráče Karabce s Buchou. Odměnilo nás to vyrovnávacím gólem a pak jsme se zalekli,“ hodnotil Karel Krejčí.

„Překvapilo mě, že nás na začátku druhé půle nechali víc hrát. Asi si byli moc jistí, že mají zápas v kapse. Vrátili jsme se zpátky do hry: nejdřív jsme dali gól, který kvůli ofsajdu neplatil, a pak jsme vyrovnali. Jsem rád, že nám pomohli i mladí hráči Vitík, Šulc nebo Karabec. Všichni jsou perspektivní pro kvalifikaci na příští šampionát a tenhle turnaj je pro ně obrovská zkušenost,“ uvedl ještě hlavní kouč.

Zdroj: isport.cz
Česká republika v prvním zápase

Česká republika – Itálie 1:1 (0:1)

Branky: 75. Maggiore (vla.) – 31. Scamacca (Cutrone)

Žluté karty: 54. Vitík (CZE), 80. Bucha (CZE), 90+2. Janošek (CZE) – 64. Zappa (ITA), 74. Marchizza (ITA), 90+1. Del Prato (ITA)
Červené karty: 84. Tonali (ITA), 90+4. Marchizza (ITA)

Sestava České republiky: Jedlička – Vitík, Chaluš (C), Ladislav Krejčí ml. – Libor Holík (49. Granečný), Bucha, M. Sadílek, P. Šulc – Karabec (78. Drchal) – Lingr, O. Šašinka (89. Janošek).
Vítám všechny fotbalové fanoušky u skupinového zápasu na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let! Po vydařeném vstupu odehraje Česká republika utkání s nejslabším účastníkem skupiny B, soupeřem nám bude domácí Slovinsko! Doufejme, že svěřenci Karla Krejčího dokráčí za vítězstvím.