EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Španělsko - 24. března 2021   18:00

0:3
(0:0)
Španělsko
Španělsko
53' Puado  (B. Díaz) • 54' Villar  (Cucurella) • 89' Miranda  (García)
Slovinsko
Vekič – Žinič, Zaletel, Brekalo, Kolmanič – Petrovič, Gnezda Čerin – Rogelj (88. Svetlin), Elšnik (C) (72. Prelec), Matko – Celar (59. Medved).0
Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Rahmouni (FRA)
Ljudski vrt (Maribor)
Španělsko
Fernández – Pipa, Guillamón, Cuenca, Miranda – B. Díaz (83. Beltrán), Puado (69. Pino), Zubimendi (58. Moncayola), Villar, Cucurella (C) (58. García) – Ruiz (83. Goméz).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 0:11. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:8.
Duel je u konce. Po bezbrankovém prvním poločase se v tom druhém Španělé prosadili dvěma slepenými brankami v rozmezí jedné minuty. Nejprve je do vedení poslal Javi Puado, hned po něm pak mířil do černého Gonzalo Villar. V samotném závěru pak španělskou výhru pečetil Juan Miranda a bylo jasné, že favorit zápasu nedopustí žádné drama. Španělsko si tak na úvod mistrovství Evropy do jednadvaceti let zapíše tři body do tabulky ve skupině B, Slovinci pak ani jeden bod.
90+5'
90+4'
Ještě měli míč na kopačkách Španělé, ale dopředu se už nedostali, a to díky píšťalce hlavního rozhodčího, který zápas právě ukončil.
90+3'
Žan Medved zahrál míč na malou domů pro Igora Vekiče a ten ho hned odkopne daleko od své branky.
90+2'
Zápas se už jen dohrává, nyní se pokoušeli projít na polovinu Španělska Slovinci, ale obrana je zastavila v rozletu a sama pak šla do další akce před Vekiče.
90'
Hlavní sudí ještě nad rámec řádné hrací doby nastaví ještě čtyři minuty navíc.
89'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé v závěru zápasu pečetí svou výhru, když se po výměně míče prosadil v pokutovém území střelou k protější tyči JUAN MIRANDA – 0:3. Slovinci tak už mohou zareagovat maximálně čestnou brankou. Asistence: Manu García.
88'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Rogelj, přichází Tamar Svetlin.
88'
Dani Goméz z pravé strany vyslal nebezpečnou střelu, která ale jen prolétla brankovištěm a skončila pak za zadní čárou.
87'
Nepřesnost v rozehrávce Slovinců znamenala ztrátu míče a s ním už na druhou stranu uhánějí zase hráči Španělska.
85'
Manu García se pokusil prodrat skrze obranu soupeře, ale nepovedlo se. Byl o míč obrán a Slovinskou se tak pokouší projít opět na stranu Španělska.
83'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Abel Ruiz, přichází Dani Goméz.
83'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Fran Beltrán.
83'
Španělé se už nikam neženou, zápas kontrolují a sem tam se vydají do akce. Slovinci už zřejmě tuší, že s výsledkem jen těžko něco udělají.
81'
Prelec prošlápl nohu Gonzalu Villarovi, jenž se poroučel k zemi a za to vyfasoval slovinský hráč po právu žlutou kartu.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, Španělé mají stále dvoubrankový náskok, který se snaží ještě pojistit.
79'
Vekič zapsal další pohotový zákrok a znovu svůj tým podržel. I díky jemu není skóre na ukazateli ze strany španělského týmu vyšší.
77'
Nyní zakročil Igor Vekič znovu po střele Abela Ruize z pravé strany. Španělé tak znovu byli hodně nebezpeční před slovinskou brankou.
76'
Jon Moncayola nyní střílel na branku soupeře, ale dobrý zákrok opět vytasil Igor Vekič, jenž vypíchl míč znovu vedle své branky.
75'
Pipa vyslal nepřesný centr na nabíhajícího spoluhráče a dle jeho gest ho to velmi mrzí.
73'
Nákop před branku Španělů zastavila kopačka obránce Huga Gillamóna a jeho celek se tak znovu pokouší o rychlou akci na druhé straně.
72'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Timi Max Elšnik, přichází Nik Prelec.
71'
Asi největší šance zápasu pro Slovince. Timi Max Elšnik se dostal průnikem do pokutového území a poslal balon ke vzdálenější tyči, kterou jen o kus minul!
69'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Yeremi Pino.
69'
A další zákrok Vekiče, jenž tentokráte vyboxoval pokus soupeře na levou stranu.
68'
Tu zakončil pravačkou Javi Puado, ale proti němu zakročil Igor Vekič, který v pádu chytil balon do svých rukavic.
68'
Následoval pouze odkop od Fernándezovy branky a Španělé jdou do další útočné akce.
67'
Nyní se déle zdrželi Slovinci na polovině Španělů, ale ti je nepustili do žádné nebezpečné střely. Ještě ale tým Slovinska zůstane na půdě Španělska, zahraje další autové vhazování.
66'
Slovinci zahráli nebezpečný volný kop, míč se snesl až do blízkosti Álvareze Fernándeze, ale nakonec ho obrana nadvakrát poslala do bezpečí.
65'
Abel Ruiz byl v další dobré střelecké pozici, ale nakonec tato akce byla ofsajdová. Míč mají Slovinci a otáčejí hru na opačnou stranu.
64'
Dvě autová vhazování po sobě měli hráči Slovinska, jejich pokus pak Miranda nohou srazil mimo ohrožení branky Álvara Fernándeze.
62'
Timi Max Elšnik přistrčil zezadu Jorgeho Cuencu a je pískáno. U balonu tak budou znovu Španělé, kteří už míří na polovinu slovinského týmu.
60'
Hodina hry je za námi a po dvou rychlých gólech Španělů jsou Slovinci blízko úvodní prohře na domácím šampionátu. Uvidíme, zda ještě se zápasem něco udělají.
59'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Celar, přichází Žan Medved.
58'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Manu García.
58'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Jon Moncayola.
56'
Slovinci tak po dvou rychlých brankách soupeře odpadli a nyní se dostali znovu do menšího tlaku, který ovšem ustáli.
54'
A hned z další akce Španělů je to 0:2. Po krásném pasu od Cucurelly zakončil přesně GONZALO VILLAR, po jehož střele se Igor Vekič jen marně natahoval. Asistence: Marc Cucurella.
53'
Nyní se už poprvé mění skóre a do vedení jdou favorizovaní Španělé. Po zisku míče ho Brahim Díaz přiťukl JAVIMU PUADOVI, který poté nechytatelnou střelou nedal Vekičovi šanci – 0:1. Asistence: Brahim Díaz.
51'
Abel Ruiz v dalším rozehrání míče byl zastaven soupeřem, je to tedy faul a Španělé zůstávají u míče a míří s ním znovu před branku Igora Vekiče.
50'
Žan Kolmanič zastavil centr Pipy a nepovolil tak další střelu na španělské straně. Slovinci nadále sympaticky drží se svým soupeřem krok.
48'
Miranda byl zastaven soupeřem a následoval rychlý volný kop, ovšem Španělé se před slovinskou brankou opět neprosadili.
47'
Nakonec je Zubimendi v pořádku a je už zpět na hrací ploše.
46'
Na zemi po nějakém střetu zůstal ležet Martín Zubimendi, u kterého jsou nyní lékaři. Přímo na hřišti je tak španělský hráč ošetřován.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Střely na branku: 0 – 3
První poločas úvodního zápasu skupiny B na ME hráčů do jednadvaceti let mezi Slovinskem a Španělskem je u konce. V něm měli více ze hry Španělé, kteří několikrát nebezpečně vystřelili na svého soupeře, ale nakonec se neprosadili. Slovinci tak zatím velmi dobře drží krok proti silnému Španělsku.
45+1'
45'
Juan Miranda vyslal na branku soupeře dalekonosný pokus, který Vekič opět vypíchl a pomohl svému týmu.
44'
Blíží se konec prvního poločasu a stále se skóre nezměnilo, to rozhodně lépe do karet hraje Slovincům, kteří jako outsider drží s favoritem krok.
43'
Nyní už se s míčem směrem dopředu dostali opět Španělé, ale dále před Vekiče díky precizní obraně soupeře neprošli.
42'
Až nyní šel na Álvara Fernándeze další balon, jenž brankář Španělska kryje do svých rukavic a následně ho posílá daleko od své brány.
41'
Zatím asi nejdelší pobyt Slovinců na polovině Španělska v utkání, ale opět z toho nebylo vůbec nic.
40'
Pipovi opět utekl balon za postranní čáru, míč tak vhazovali Slovinci. Chvíli se zdrželi na španělském území, ale nevyslali žádnou nebezpečnou střelu.
39'
Volný kop odehráli Slovinci, poté se natlačili před španělskou branku, ale tam po závaru zakročila obrana Španělska.
37'
Gonzalo Villar se uvolnil a prošel do pokutového území, kde po kontaktu se soupeřem upadl. Poté se Španělé dožadovali penalty, sudí však měl jasno. Nic takového se konat nebude, jen odkop od Vekiče.
36'
Žan Kolmanič vyslal od rohového praporku pěkný centr do pokutového území, kde hlavičkoval Dejan Petrovič, ale jen vedle Fernándezovy svatyně.
35'
Další rohový kop Španělů, ten následně pak znovu obrana Slovinska dostala do bezpečí.
33'
Brahim Díaz rozehrával další akci Španělska, jenže mu v tom zabránila obrana Slovinců. Po chvilce to znovu zkusil, ale Španělé neprošli před Vekiče.
32'
Gonzalo Villar vyslal směrem na branku Vekiče nebezpečnou střelu, kterou ale odhlavičkovala obrana Slovinska mimo ohrožení Vekičovy brány.
30'
Po třiceti minutách hry sice více hrozili Španělé, ale zatím svou aktivitu nepotvrdili vedoucí brankou. Na ukazateli skóre tak stále svítí bezbrankový stav.
29'
Slovinci po další akci Španělů získali míč, ten Vekič odkopl na půlku a jeho spoluhráči pokračovali dále, ovšem hned na to ho zase ztratili.
27'
Žlutou kartu dostává Dejan Petrovič (Slovinsko).
26'
Španělé začínají čím dál více tlačit Slovince a ti zastavují další akci faulem. A opět sudí tasí žlutou kartu pro soupeře Španělska. Dostane ji Petrovič za podražení.
25'
A další zákrok domácího hráče, ve skluzu podrazil Villara Adam Gnezda Čerin a také on vidí od hlavního sudího žluté napomenutí.
23'
Další pobyt na polovině Slovinska Španělé zakončili další střelou a po ní musel do dalšího zákroku Igor Vekič. Ten hned míč rozehrál spoluhráčům a ti míří na opačnou stranu.
22'
První žlutá karta zápasu, dostává ji slovinský Rogelj, když podrazil soupeře.
21'
Rohový kop zahrávali Slovinci, míč přiletěl z kopačky Žana Kolmaniče do vápna, ale tam se o něj postarala obrana Španělska.
20'
Zubimendi to zkusil pravačkou, ale znovu proti brankáři Vekičovi Španělé neuspěli. Hra se trochu více oživila a už jsou k vidění pěkné akce.
19'
A další pokus Španělů, ale střela Pipy skončila jen nad břevnem Vekičovy branky.
18'
Abel Ruiz byl v první velké šanci Španělska, kdy po převzetí míče prošel do pokutového území a z pravé strany poslal přízemní střelu mířící ke vzdálenější tyči, kterou pohotově rukou vykryl Vekič!
17'
Agilní Pipa pronikl před velké vápno, poté poslal míč dozadu pro Martína Zubimendiho a hned na to střílel další hráč, ale gólman Vekič si poradil.
16'
Hezký centr poslal Pipa do pokutového území, ale dal do něho hodně razance a ten jen branku soupeře přeletěl.
15'
Pipa v dalším úniku na polovinu Slovinska, jenže míč mu utekl za čáru a autové vhazování tentokráte zahrají Slovinci.
14'
Javi Puado si nabíhal po pravé straně do blízkosti velkého vápna, nakonec ho o balon obral soupeř a Igor Vekič bude mít další odkop.
13'
Andraž Žinič se dostával do slibné akce před brankou Španělska, ale zdvihnutý praporek postranního sudího byl nekompromisní. Ofsajd.
12'
Nakonec Žan Kolmanič poslal míč jen vedle tyče soupeřovy branky a Fernández bude mít k dispozici odkop od svého zařízení.
11'
Volný přímý kop pro Slovinsko, hráči Španělska si už rovnají zeď, aby zabránili centru před branku Álvara Fernándeze.
10'
Opět budou hráči Španělska zahrávat další autové vhazování.
9'
Do velkého vápna přilétl nadýchaný centr na nabíhajícího Brahima Díaze, ale u balonu byl dříve brankář Vekič, jenž ho vyboxoval do bezpečí.
8'
Nyní Španělé rozhýbali soupeře na jeho polovině, míč pak centroval od levé postranní čáry Marc Cucurella, ale jeden ze Slovinců ho zachytil rukou. Stále tak mají balon Španělé.
7'
Brahim Díaz si nabíhal na centr svého spoluhráče, leč neúspěšně. Následně byl faulován Marc Cucurella a Španělsko zůstává u míče i nadále.
5'
Podle předpokladů mají od úvodních minut více ze hry Španělé, kteří jsou často na míči. Zatím si ale nevypracovali žádnou velkou šanci, po které by ohrozili brankáře Slovinska Vekiče.
4'
Centr Guillamóna z levé strany si doběhl bez větších problémů brankář Slovinska Igor Vekič a hned balon rozehrál svým spoluhráčům.
3'
Z této standardní situace však Španělé neudeřili, u míče ale zůstali a nadále kombinují na polovině svého soupeře.
3'
Nákop před slovinskou branku srazila obrana do bezpečí za cenu prvního rohového kopu pro španělský celek.
2'
Před Fernándezem ale Slovinci nic nevymysleli a k míči se tak znovu po chvilce dostali reprezentanti Španělska.
2'
Pipa rozehrál balon nákopem před velké vápno, ovšem toho si všiml jeden ze Slovinců, na míč dosáhl a rychle otočil hru na opačnou stranu.
1'
Zahajovací výkop měli Slovinci, ale záhy o balon přišli a do akce šli Španělé, kteří hned na úvod vybojovali autové vhazování a půjdou směrem dopředu.
1'
Oba kapitáni si ještě vyměnili vlaječky a jdeme na to.
Dozněly hymny obou zemí a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Slovinsko: Vekič – Žinič, Zaletel, Brekalo, Kolmanič – Petrovič, Gnezda Čerin – Rogelj, Elšnik (C), Matko – Celar.
Náhradníci: Türk, Leban – Stojinović, Gorenc, Horvat, Medved, Svetlin, Ogrinec, Kolobarić, Prelec, Karić, Ploj.

Španělsko: Fernández – Pipa, Guillamón, Cuenca, Miranda – B. Díaz, Puado, Zubimendi, Villar, Cucurella (C) – Ruiz.
Náhradníci: Martínez, Domínguez – Pedrosa, Pozo, Beltrán, Mingueza, Moncayola, García, Goméz, Puig, Barrenetxea, Pino.

Rozhodčí: Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Rahmouni (FRA).
Týmy ve skupině B

Česko
Itálie
Španělsko
Slovinsko
Španělsko

To Španělé kvalifikaci hráli a byli v ní velmi úspěšní. Ve skupině 6, kde se postupně pokaždé dvakrát utkali se Severní Makedonií, Izraelem, Kazachstánem, Faerskými Ostrovy a Černou Horou umístili na prvním místě a zajistili si tak přímý postup na evropskou misi. Z deseti odehraných duelů vyhráli devětkrát, jednou pak remizovali. Nezapsali tak ani jednu prohru a byli suverénní. Na ME tak postoupili s náskokem deseti bodů na druhou Severní Makedonii, která se nakonec na Euro U21 neprobojovala. Španělé budou chtít začít vítězně a roli favorita se pokusí naplnit.
Slovinsko

Slovinská reprezentace nehrála kvalifikaci o letošní evropský šampionát, protože je společně s Maďarskem pořadatelskou zemí. Před startem ale Slovinci sehráli do konce loňského roku čtyři přátelské duely, aby se mohli důkladně na tento fotbalový svátek připravit. Prohráli jen s Itálií, těsně 1:2. Následovaly tři zápasy, které vždy skončily remízou. Nejprve 3:3 s Maďarskem, 1:1 s Německem a 2:2 s Ruskem. Nyní už je na programu ostrý start ve skupině a hra o důležité body. A Slovinci hned narazí na velmi silného soupeře, a sice na Španělsko. Byť nebude proti svému soupeři favoritem, pokusí se stejně staré fotbalisty Španělska potrápit a urvat nějaký ten bod. Slovinská jedenadvacítka se ve své historii zatím nepředstavila na Mistrovství Evropy. Pro ni to tedy bude jedna velká premiéra.
Euro U21 2021

Evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let se bude hrát na dvě etapy. Nejprve proběhne základní část, která potrvá od 24. března do 31. března. Vyřazovací část, čili play-off pak bude odehráno od 31. května do 6. června. Bude se hrát, jak už bylo zmíněno, ve Slovinsku a v Maďarsku na osmi stadionech (v osmi městech). Účastníků je šestnáct.

O titul evropského šampiona hráčů do jednadvaceti let si to rozdají reprezentace Slovinska, Maďarska, Ruska, Švýcarska, Nizozemska, Dánska, Španělska, Anglie, Francie, Itálie, Portugalska, Česka, Německa, Chorvatska, Rumunska a Islandu. Máme se tak na co těšit.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes startuje Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do jednadvaceti let. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Slovinska a Španělska v rámci skupiny B.