Opravdu strhující závěr, lepší finále si snad fotbalový nadšenec ani nemohl přát. Po vlažném začátku druhého poločasu se domácí díky gólu Lopéze dostali do vedení, avšak hosté dokázali odpovědět brankou Goméze. Šance pak střídala šanci až se ke slovu dostal Briand a rozhodl o dnešním vítězi. Nutno říci, že dnes nezvítězil lepší, ale šťastnější, utkání by určitě více slušela remíza, neboť Athletic si bod zasloužil.
90+4
Rozehrávka k šanci nevedla, u míče domácí.
90+4
Začíná poslední minuta nastavení, od poloviny bude rozehrávat brankář Iraizoz. Všichni jeho spoluhráči jsou namáčknutí u branky.
90+3
Domácím se podařilo míč odpálit na polovinu, zde si ale pomohli faulem a musí se tak znovu bát.
90+3
Hosté se dostali až k brance a budou vhazovat aut.
90+2
U míče jsou domácí a s rozehrávkou nikterak nespěchají.
90+1
Čtyři minuty se budou nastavovat.
90+1
Ještě předtím než se to dozvíme vidí Iturraspe žlutou kartu za ztažení protihráče k zemi.
90
Hosté se nevzdávají, ale De Marcos přes hradbu těl až před branku neprošel. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí nastaví minut.
88
Druhou žlutou v zápase vidí domácí hráč, tentokrát je to Fofana.
86
Lyon právě vstřelil branku!
Opravdu málo vídaný závěr zápasu, ale takový, jaký se na Evropskou ligu sluší. Fofana se dostal na hranici pokutového území ke střele k pravé tyči, ale Iraizoz se prezentoval vynikajícím zákrokem. Jenže míč odrazil ke své smůle na druhou stranu branky, kam jej doběhl JIMMY BRIAND a poslal jej do odkryté části branky. Pro Athletic zde platí známé nedáš - dostaneš.
84
Tak tohle je opravdu nádherný závěr utkání. Hráči nejspíš divákům nahrazují to, o co přišli v prvním poločase. Tentokrát se ve velké šanci zjevil Susaeta, ke kterému se nějakým záhadným způsobem odrazil míč a hostující hráč se rázem ocitl sám před brankářem, vypálil z voleje, avšak Vercoutre pravou nohou míč vyrazil a podržel teď Lyon od katastrofy.
82
Opět Gomis, tohle byla snad jeho třetí gólovka. Tentokrát si znovu pohrál s obranou soupeře a sám před brankářem pálil jen do připraveného Iraizoze, který svému soupeři hodně zmenšil střelecký úhel. Tohle však byla další obrovská možnost Lyonu.
81
Gomis nádhernou ránou pořádně protáhl Iraizoze, který pro změnu předvedl výborný zákrok.
80
Lacazette mohl hned v další akci vrátit vedení na stranu svého mužstva, ale ve velké šanci trefil jen protihráče stojícího před ním.
79
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání. Llorente si zpracoval po centru míč na prsa a poté přihrál na levou stranu, kde nabíhal osamocený IBAI GOMÉZ, který z voleje poslal mí ke vzdálnější pravé tyči, kam Vercoutre neměl šanci dosáhnout.
76
Gomis chtěl znovu vyzkoušet sólo, ale tentokrát neprošel hned přes prvního protihráče.
74
Monzón zahrával přímý kop, kde využil toho, že zeď povyskočila a poslal míč po zemi. Iraizoz s trochou štěstěny míč vyrazil.
72
Gomis mohl zvýšit vedení svého týmu. Sám dokázal obehrát tři protihráče, poté se dostat ke střele, když míč poslal ke vzdálenější tyči, kam se brankář soupeře natahoval marně, avšak balón pravou tyč o centimetry minul.
71
Následně však zahrávali hosté rohový kop, ale vše vyřešil Vercoutre, který míč vyboxoval do velké dálky od své branky.
70
Špatná souhra hráčů Athletica znamená, že míče se zmocnil soupeř.
Podruhé střídají i hosté. Goméz střídá Muniaina.
67
Susaeta se dostal ke střele, ale míč trefil hodně špatně. Vercoutre nemusel zasahovat.
65
Střídají také domácí a to hned dvakrát. Lacazette nahrazuje Malbranqueho a Gomis Lopeze.
65
63
Hosté zahrávali standardní situaci, ale míč jen proletěl kolem branky a nakonec jej Vercoutre v klidu schoval do rukavic. Poté ještě filmoval faul.
60
Je tady první střídání. Odchází Aduriz a místo něj si zahraje Llorente.
59
Stejný hráč zkoušel štěstí znovu, ale tentokrát branku vůbec netrefil.
58
Obrovská šance hostí na vyrovnání, Susaeta pálil krásně z voleje, ale míč zastavilo v cestě do branky břevno.
57
Monzon zkusil štěstí a tvrdě pálil z levé strany, míč poslal hezky k pravé tyči, ale Iraizoz jeho úmysl vystihl a balón zkrotil ve svých rukavicích.
55
Odpovědět na gól mohl Aduriz, ale jak už to bývá v podstatě zvykem v tomto zápase, znovu si nepohlídal své postavení.
53
První žlutou kartu v zápase vidí Herrera.
54
Hosté znovu špatně odpálili míč a tentokrát už domácí trestali. Po pravé straně si míč potáhl Reveillere, následně odcentroval před malé vápno, kde stál osamocený LOPEZ, jenž hlavou poslal míč k pravé tyči, kam se Iraizoz natahoval zbytečně.
52
Nádherný pas dostal De Marcos, po pravé straně se dostal až k bráně, míč si pokopl o trochu víc, než chtěl, přesto stihl aspoň vystřelit a následně i vybojovat roh, nebo Vercoutre míč vyrazil do zámezí. Kdyby si hostující hráč míč neukopl a přihrál, na středu šestnáctky už čekal zcela osamocený Aduriz, který by téměř určitě do poloprázdné brány skóroval.
51
Dál pokračuje jak hra, tak hráč.
51
Susaeta zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena.
50
Domácí se pomalu ale jistě prokousávali obranou soupeře až do malého vápna, ovšem tam už míč ve své moci neudrželi a musí se rychle vrátit zpátky.
47
Druhý poločas začíná známou písničkou, hosté zbytečně přichází o šanci vinou ofsajdu. Tentokrát špatně stál De Marcos.
46
Ani minutu nenastavil navíc hlavní rozhodčí. V první půli jsme gól neviděli a je pravda, že ani moc šancí. O trochu málo aktivnější jsou zatím hosté, domácí v úvodních minutách zaostávali za svým soupeřem. Přesto je remízový stav zatím spravedlivý a plně odpovídá dění na hrací ploše.
45
Po rohovém kopu hostů míč jen tak proplachtil pokutovým územím a skončil v zámezí. Stejně byl hostům pískán útočný faul.
43
Malbranque se vydal na výlet k brance soupeře, z asi dvaceti metrů střílel a ačkoliv mířil doprostřed branky, kde stál Iraizoz, nebyl jeho pokus pro brankáře hostí vůbec snadný. Míč totiž znovu zajímavě skočil a Iraizoz měl štěstí, že jej aspoň vyrazil.
42
Po standardní situaci se míč snesl do pokutového území Bilbaa, ale tam úřadovala jeho obrana, která míč odpálila do bezpečí.
41
Zaútočit naopak mohli domácí, ale přihrávka na Lopeze, který by šel následně sám na brankáře, byla včas zblokována.
40
Hosté si přihrávají mezi sebou na své polovině a přemýšlí, kudy vést útok.
39
A přichází další ofsajd Athletica, tentokrát to už není Aduriz, nýbrž jeho spoluhráč Susaeta, který si nedokázal pohlídat, kde stojí.
38
Umtiti si míč příliš ukopl od kopačky a Iraizoz tak bude jen odkopávat od branky.
36
Znovu v ofsajdu uvízl Aduriz, avšak tentokrát bylo postavení mimo hru více než zřetelné.
35
Znovu špatná rozehrávka Lyonu, Aduriz se už dostával s míčem sám před brankáře a v poslední chvíli, snad za vteřinu dvanáct, se stačil vrátit Lovren, který skluzem protihráče o míč obral.
33
Hosté mohli jít do přečíslení dva na jednoho, ale míč hodně zajímavě skočil a skončil u posledního obránce Lyonu, který se stihl vrátit zpátky. Teď měli domácí štěstí.
32
Děj zápasu se nyní odehrává na polovině Athletica, ovšem Iraizoz zatím nemusel zasahovat.
30
Který si také následně pohlídali a žádné nebezpečí pro svoji branku nepřipustili.
29
Po chybě v rozehrávce hostů se k míči kousek od pokutového území dostal Fofana, míč si však dlouho zpracovával a obránci stihli své zaváhání napravit, když jeho ránu tečovali na roh.
27
Domácí obránci odvrátili míč do bezpečí.
26
Rychlý útok hostů, k prudké střele se na pravé straně dostal Aduriz, ale Vercoutre míč s vypětím sil vyrazil na roh. Tak tohle byla zatím asi největší šance zápasu. Bude z toho roh.
25
Publikum spustilo ohlušující pískot, když byl Umtiti připraven o obrovskou možnost. Dle hlavního rozhodčího si ale předtím pomohl faulem.
24
De Marcos šel sám na gólmana a mohl dát gól, avšak ještě před zakončením byl pískán ofsajd. Nutno říct, že hodně, ale opravdu hodně těsný.
22
Stejný hráč o chvíli později zkusil střelu z dobré vzdálenosti. Mohla být nebezpečná, kdyby byla lépe mířená, takto neměl Iraizoz žádnou práci.
21
Malbranque si pomohl zákrokem, který hraničil s faulem, poté postupoval na branku a zbývalo mu obehrát posledního protihráče, ale to se mu nepovedlo.
20
Podobná situace na druhé straně, kdy se v ofsajdu ocitl Aduriz.
18
Další útok domácích končí chycen v ofsajdové pasti.
17
Standardní situace Lyonu zahrával Malbranque, točený míč si to zamířil do branky, avšak tam stál připravený Iraizoz, který jej vyboxoval.
15
Teď mohli zaútočit i domácí, ale Briand si pomohl v souboji o míč nedovoleně a musí se tak stáhnout na svou polovinu.
13
A teď to domácí gólman svým spoluhráčům moc neulehčil, když po malé domů poslal lehký míč do autu. Hosté tak rázem mohou znovu zahrozit.
12
Iraola odcentroval před branku, avšak tam našel pouze připravené rukavice Vercoutra.
10
Bilbao je v úvodních minutách lepším mužstvem, míč má na svých kopačkách častěji, ale k ohrožení branky to přesto nevede.
7
Znovu v akci Vercoutre, tentokrát musel brankář Lyonu rychle ven z branky, aby byl u míče dřív než dobíhající protihráč.
5
Špatná rozehrávka domácích na polovině hřiště znamená, že míč získává znovu soupeř.
3
Jako první se pokusili zaútočit hosté, ale vše nakonec končí odkopem Vercoutra od své branky.
1

Olympique Lyon: Vercoutre - Lovren, Koné, Réveillére, Umtiti - Gonalons, Fofana, Malbranque - Briand, Monzón - Lopez.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Gurpegi, Amorebieta, Aurtenetxe - De Marcos, Iturraspe - Susaeta, Ander Herrera, Muniain - Aduriz.

Rozhodčí: Andre Marriner.
To Bilbao se zatím trápí. Krčí se na poslední pozici s pouze jediným bodem, který vybojovalo doma proti už zmiňovanému izraelskému týmu. Následně podlehlo v Praze Spartě 1:3 a španělský tisk následně nešetřil kritikou. Uvidíme, jak se mu bude dařit v tomto střetnutí.
Lyon zatím skupinu I vede. Na svém kontě má ze dvou zápasů plný počet bodů a skóre 6:4. V obou duelech to však bylo vítězství velice těsné. Proti Spartě francouzský celek zvítězil na svém stadioně 2:1, když všechny góly padly až ve druhém poločase, na druhý mač vyjížděl do Izraele, kde narazil na tým Hapoel Kyriat Shmona a utkání bylo dramatické až do úplného konce. Hosté se dostali do vedení 3:1, domácí srovnali na 3:3, avšak záložník Lyonu Gueida Fofana rozhodl gólem v nastaveném čase druhé půle o třech bodech pro svoje barvy.
Přeji krásný den, Evropská liga má dnes na pořadu další kolo velkého počtu utkání, na programu je i skupina I, kde válčí také český zástupce Sparta Praha. V tomto onlajnu budeme sledovat souboj jejich dvou soupeřů, se kterými už své síly změřila - Lyonu a Athletica Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.