Tottenham Hotspur v osmifinále narazí na italský Inter Milan.
Máme za sebou zajímavé utkání, které nakonec končí postupem londýnského celku. Domácí Lyon šel do vedení v sedmnácté minutě a vedl až do poslední minuty základní hrací doby. Nicméně parádní akcí se blýskl v poslední minutě Dembele a vyrovnal na 1:1. Pokud by zápas skončil výsledkem 1:0 ve prospěch Lyonu, postupoval by tak Lyon. Avšak díky remíze 1:1 a předchozí výhře 2:1 postupuje Tottenham. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+3
Autové vhazování na útočné polovině pro hosty.
90+2
V ofsajdové pasti uvízl Briand.
90
Hlavní sudí nastavil tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Tottenham právě vstřelil branku!
MOUSSA DEMBELE si zaslouží obrovskou pochvalu! Nejprve ustál faul a následně obešel dva protihráče. Poté si připravil si míč na levačku a technickou střelou k tyči překonal domácího bránkáře, a srovnal tak na 1:1. Pokud se do konce utkání již nic nestane, do dalších bojů tak postoupí Tottenham.
89
Na útočné polovině kombinují hosté a Lyon se brání.
89
Autové vhazování pro Lyon.
88
Míč na střelu si přichystal Bale, ale tato střela byla velmi nepřesná a branku domácího týmu neohrozila.
87
Přihrávku do ofsajdu obdržel Briand.
87
U balonu už jsou ale hosté a nyní se s míčem pohybují ve středu hřiště.
86
Faulovaný byl Briand a rozehrávat bude Lyon.
85
Posledního střídání využili také hosté. Hrací plochu opustil Parker, nahradil ho Livermore.
83
Na vlastní polovině kombinuje domácí tým.
82
Posledního střídání využívá domácí tým. Hrací plochu opouští Gomis, nahrazuje ho Briand.
82
Nepřesnou střelou se prezentoval Dempsey, a tak Vercoutre zasahovat nemusel.
80
Assou-Ekotto si připsal důležitý obranný zákrok a získal míč pro svůj tým. Odkop od brány provede Friedel.
79
Hosté se bez potíží ubránili a získali míč pro sebe.
78
Rohový kop bude zahrávat domácí Lyon.
78
Adebayor připravil gólovou šanci pro Dempseyho, jenž branku těsně minul.
77
Odkop od brány provede domácí Vercoutre, který si dnes prozatím drží čistý štít.
77
Ke střele hlavou se probojoval Dempsey, ale jeho střelecký pokus skončil asi metr a půl nad brankou.
76
Rohový kop vybojovali hosté, ale domácí fotbalisté se ubránili za cenu dalšího rohového kopu pro hosty.
75
Žlutou kartu vyfasoval Samuel Umtiti.
74
Střídají také hosté. Hrací plochu opouští Holtby, který se na konci prvního poločasu dostal do gólové šance, ale neproměnil ji. Nahradil ho Sigurdsson.
73
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lisandro, přichází Rachid Ghezzal.
73
72
Ti však u míče příliš dlouho nezůstali a protiútok může podniknout Tottenham.
72
Nyní přišla nepřesná přihrávka a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.
72
V blízkosti středového kruhu se s míčem pohybují hosté a pomalu se přesouvají na útočnou polovinu.
71
Fauly: Olympique Lyon 8 - 11 Tottenham Hotspur.
68
Faulem se provinil Assou-Ekotto a rozehrávat bude Lyon.
67
V ofsajdové pasti uvízl Gomis.
67
Ke střele se probojoval Bale, ale domácího brankáře nepřekonal, a tak se skóre nemění.
66
Střídají také hosté. Hrací plochu opouští Lennon, kterého nahrazuje Dempsey.
65
Domácí celek využívá prvního střídání. Ze hry odchází Lacazette, nahrazuje ho Malbranque.
65
Adebayor trefuje břevno!
64
Bale si vzal tuto standardní situaci na starost a jedovatou střelou prověřil domácího brankáře, který si připsal výtečný zákrok a střelecký pokus zlikvidoval.
63
Žlutou kartu obdržel Maxime Gonalons a Tottenham dostane výhodu volného přímého kopu.
63
Domácí fotbalisté se ocitl v obrovské šanci, protože Friedel chyboval, ale Lyon tuto chybu potrestat nedokázal.
58
Walker fauloval a rozehrávat bude Lyon.
58
Lyon se ubránil a získal míč ve svůj prospěch.
57
Gomis odhlavičkoval míč na další rohový kop.
57
Walker vybojoval rohový kop.
55
Friedel si připsal skvělý zákrok a zabránil inkasované brance. V šanci byl Grenier.
54
V ofsajdové pasti uvízl Lisandro.
53
Assou-Ekotto na útočné polovině fauloval a Lyon bude rozehrávat.
50
Adebayor adresoval do pokutového území výbornou přihrávku, Bale nastavil svoji kopačku a branku o necelý půl metr minul!
50
Walker si připsal skvělý obranný zákrok a zablokoval jedovatou střelu. Tottenham pospíchá do protiútoku.
48
Assou-Ekotto se snažil vybojovat rohový kop, ale nepodařilo se mu to, a tak bude následovat odkop od brány, kterého se zmocní Vercoutre.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří se jistě budou snažit o vyrovnávací branku a už další neinkasovat.
46
Střely na bránu: Olympique Lyon 3 - 1 Tottenham Hotspur.
Střely celkem: Olympique Lyon 6 - 2 Tottenham Hotspur.
Držení míče: Olympique Lyon 45% - 55% Tottenham Hotspur.
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme mohli vidět jednu branku, o kterou se v sedmnácté minutě postaral hlavičkující Gonalons. Domácí fotbalisté byli po celou dobu prvního poločasu aktivnějším celkem, a tak si vedení zaslouží. Doufejme, že hosté svoji hru do druhého poločasu zlepší, a budeme tak moci sledovat zajímavé utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45
Dembele našel přesnou přihrávkou Holtbyho, jenž ze své kopačky vyslal velmi štiplavou střelu, kterou Vercoutre se štěstím zlikvidoval. Brankář totiž vytěsnil míč na svoji levou tyč!
45
Tottenham je opět u balonu.
44
Lyon se ubránil a získal míč ve svůj prospěch. Tentokrát se musí bránit hosté.
44
Hráči Tottenhamu vybojovali balon pro sebe a přesouvají se na útočnou polovinu.
44
Autové vhazování pro Lyon na útočné polovině.
43
Ve velkém vápně se uvolnil Lacazette, jenž napřáhl svoji pravou nohu a jedovatou střelou prověřil brankáře Friedela, který lapil míč do rukavic.
42
Bale odcentroval míč na bližší tyč, ale Lyon se ubránil a balon odkopl do bezpečí.
41
Hosté vybojovali rohový kop.
41
Lacazette vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
39
V ofsajdové pasti uvízl Gomis a útočná akce Lyonu skončila.
38
Faulovaný byl Parker a rozehrávat budou hosté.
37
Fotbalisté Lyonu se s balonem tentokrát příliš dlouho nepomazlili. Do útoku může vyrazit Tottenham.
37
Nepřesnou a hlavně nesmyslnou přihrávkou se prezentoval Adebayor.
36
Nicméně hosté branku domácího celku neohrozili, protože v ofsajdové pasti uvízl Vertonghen.
36
Standardní situaci si bere na starost Bale.
36
Assou-Ekotto byl faulovaný a Tottenham dostane výhodu volného přímého kopu.
35
Faulovaný byl ve středu hřiště Bale a hosté okamžitě rozehráli.
33
Ve stoprocentní šanci na gól selhal Lisandro, který mohl navýšit skóre. Nicméně jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
32
Přišla nepřesná přihrávka a do protiútoku vyráží domácí Lyon.
32
Fotbalisté v bílém jsou stále na útočné polovině a Lyon se musí i nadále bránit.
31
U balonu je stále Tottenham a domácí fanoušci reagují pískotem.
31
Na útočné polovině se pohybují nyní hosté.
29
Nicméně Lyon odolává a přesouvá se na útočnou polovinu.
29
Lyon se opět zmocnil míče a nyní kombinuje ve středu hřiště. Rozehrávku aktivně napadá Tottenham.
29
Kohouti se ubránili a balon odkopli do bezpečí.
29
Následuje další roh ve prospěch Lyonu.
28
Domácí fotbalisté vybojovali další standardní situaci, tentokrát rohový kop.
28
Assou-Ekotto fauloval a rozehrávat bude Lyon.
27
Na vlastní polovině se autového vhazování zmocní Tottenham.
27
Útočného faulu se dopustil Adebayor.
26
Grenier si připravil balon na pravačku a vystřelil, nicméně Friedel si nemusel dělat žádné starosti, protože Grenierova střela byla velmi nepřesná.
25
Na vlastní polovině kombinují hráči v černém. S rozehrávkou pomáhá také brankář Vercoutre.
24
Žlutou kartu vyfasoval za faul Kyle Walker.
22
Na útočné polovině kombinují už asi minutu hosté, ale Lyon se statečně brání a svého soupeře zatím do ničeho nepouští.
20
Následuje volný přímý kop pro Lyon.
20
Parker se provinil faulem, terčem byl Lisandro.
18
17
Na gól přihrával Grenier, jenž načechral balon do pokutového území.
17
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí fanoušci šílí nadšením! V pokutovém území se výborně uvolnil hlavičkující MAXIME GONALONS, jenž přesnou trefou poslal Lyon do vedení. Friedel nestihl ani zareagovat a musel lovit míč ze své brány.
16
V ofsajdové pasti uvízl Adebayor.
14
Zajímavý centr adresoval do velkého vápna Lennon, ale připravená obrana se ubránila a balon odkopla na malou chvíli do bezpečí.
12
Faulovaný byl Assou-Ekotto, provinil se Lacazette a míč do hry uvedou hosté.
11
Lyon zahrával volný přímý kop a ke střele hlavou se následně dostal Lacazette, který mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Friedel.
8
V ofsajdové pasti uvízl Lacazette.
8
Následně byl faulován Walker a Tottenham zahrával volný přímý kop. Bale našel přihrávkou Gallase, který svůj střelecký pokus mezi tři tyče neusměrnil.
7
Fotbalisté Tottenhamu nejprve kombinovali ve středu hřiště a pak se přesunuli na útočnou polovinu. Na levém křídle spolupracovali Bale a Adebayor, ale k soupeřově svatyni se nemohli probojovat, a tak se do hry zapojil také Dembele, jenž přenesl hru na levou stranu a vybojoval autové vhazování.
4
K odraženému balonu se dostal jako první Lisandro, jenž se prezentoval jedovatou střelu, ale tato střela branku asi o dva metry minula.
3
První rohový kop vybojovali domácí hráči.
3
Útočnou akci Lyonu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Gomis. Rozehrávat bude Tottenham.
2
Před Friedelovou svatyní vznikl rozruch, ale nakonec se hosté ubránili.
2
Tottenham se musí bránit před volným přímým kopem.
2
Faulovaný byl Gomis, a tak míč do hry uvede Lyon.
1
Fotbalisté Tottenhamu budou hrát v kompletech bílých.
1
O úvodní výkop se postaral domácí Lyon, který bude hrát v černých kompletech.
1
-3
Stadionem zní hymna Evropské ligy.
-4
Hlavní sudí Stark přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Olympique Lyon: Vercoutre ─ Reveillere, Biševac, Lovren, Umtiti ─ Gonalons, Fofana ─ Grenier, Lacazette, Lisandro ─ Gomis.

Tottenham Hotspur: Friedel ─ Walker, Gallas, Vertonghen, Assou-Ekotto ─ Dembele, Parker ─ Lennon, Holtby, Bale ─ Adebayor.

Rozhodčí: Stark ─ Salver, Pickel.
Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Wolfgang Stark, na čarách mu budou asistovat Jan Hendrik Salver a Mike Pickel. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Christoph Bornhorst. Všichni pánové jsou z Německa.
Fotbalovým jevištěm dnes večer bude Stade de Gerland v Lyonu.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.1, na remízu pak kurz 3.3 a kurz na výhru hostů 3.3.
První zápas skončil vítězstvím Tottenhamu, který na White Hart Lane porazil Olympique Lyon v poměru 2:1. Obě branky zařídil Bale a byly opravdu výstavní. Za francouzský Lyon se prosadil Umtiti.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů, kterou je Evropská liga. V odvetném utkání přivítá Olympique Lyon svého soupeře Tottenham Hotspur. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.