Střely na bránu: 5:4
Střely mimo: 7:5
Držení míče v %: 54:46
Tolik tedy z tohoto zápasu, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Hotovo, šmitec. V Bulharsku se dnes bude slavit hodně dlouho. Takový start do soutěže jen těžko mohl Ludogorets očekávat. Utkání zvládl výborným způsobem, ve druhém poločase soupeře přehrál a využil dvě šance. Nejdřív se trefil Bezjak, když využil trestuhodné zaváhání brankáře a následně nadvakrát propálil nizozemskou síť Misidjan.
90+2
Už se hraje poslední minuta nastaveného času. U míče zelení, kteří odkopávají míč co nejdál od svého brankáře.
90
...jeho protějšek Vladislav Stojanov kryl hned šestici pokusů.
90
Domácí gólman Zoet si připsal tři zákroky...
90
Lépe řečeno kopali a dopadlo to nevalně. Nastavují se tři minuty a Ludogorets Razgrad už může slavit, je blízko senzaci.
90
Už se hraje devadesátá minuta zápasu a domácí kopou rohový kop.
89
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Virgil Misidjan, přichází Ivan Stojanov.
87
Hraje se ve středu hřiště, proti deseti bránícím hráčům se celý zápas velmi špatně bojuje.
85
U míče jsou stále borci v zelených dresech a už to skutečně nevypadá, že by se PSV mělo dostat do nějakého kontaktu. Šance totiž nepřichází.
84
Nejde to. Eindhoven je již značně nervózní a vázne kombinace. Nyní hlavičkoval Maher, ale nevybojoval ani roh, ani nějakou větší šancí na skórování.
83
Přiblížně deset minut do konce zápasu a Bulhaři jsou velice blízko senzaci. Diváci domácích pískají, vůbec se jim toto skóre nelíbí. Není se co divit.
82
Domácí se snaží o rychlé snížení, ale vůbec jim to nejde. Navíc pozorně chytá gólman Stojanov, jenž lapil Depayovu střelu.
80
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Roman Bezjak, přichází Hristo Zlatinski.
79
Žlutou kartu dostává Roman Bezjak (FK Ludogorets 1947 Razgrad).
77
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Stijn Schaars.
75
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Dani Abalo, přichází Mihajl Alexandrov.
75
Dnes bude asi v Bulharsku pořádně veselo, tento výsledek se rozhodně nečekal.
74
Ludogorets Razgrad právě vstřelil branku!
Překvapení je na světě a možná budeme sledovat pořádnou bombu dnešního programu. VIRGIL MISIDJAN se dostal k odraženému míči po střele Bezjaka. Ta byla ještě zablokovaná obranou, poté ale autor druhé branky vypálil a trefil levou tyč. Rozhodně to nebylo vše, neboť od ní se kulatý nesmysl dostal znovu na kopačky Misidjana a ten zachoval chladnokrevnost a propálil Zoeta.
73
Rychlý kontr málem dopadl pro hosty druhým vstřeleným gólem. Ale Misidjan byl v těsném ofsajdu. Proto jeho střela do nohou brankáře Zoeta nebude registrována v zápisu.
72
Centr Toivonena chytá v pohodě do rukavic gólman Stojanov.
70
A na nějakou změnu to nevypadá, zelení stále velice dobře brání. Navíc jsou houževnaní a nepříjemní v napadání rozehrávek.
70
Ještě něco přes dvacet minut chybí bulharskému mužstvu k velké senzaci. PSV má co dohánět, stále prohrává 0:1.
68
Žlutou kartu dostává Světoslav Djakov (FK Ludogorets 1947 Razgrad).
65
To jsou věci, to jsou věci. Druhý gól měl na kopačce Marcelinho, který se řítil po pravé straně hřiště. Do míče se ale až příliš opřel a je také nad.
63
Střela Toivonena byla zablokovaná a následně střílel i Matavž, kdepak. Opět někam na tribunu za bránou.
61
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Zakaria Bakkali, přichází Park Ji-Sung.
61
Neuvěřitelná branka, ale je to tak. Hosté se hodně lacině dostali do vedení.
60
V bulharském kotlíku je pořádně veselo. To, co se nepovedlo před pár minutami se děje teď. I když po obrovské hrubici brankáře Zoeta. Ten chtěl míč vykoupnout co nejdále od dotírajícího Misidjana, kterému chyběl kousek, aby míč za obranou dostihl. Jenže domácí brankář odpálil míč tak nešikovně, že našel kopačky ROMANA BEZJAKA, který snad ze čtyřiceti metrů dopravil míč do prázdné brány.
58
Depay nehraje vůbec špatně, opět trošku poškádlil nervovou soustavu bulharských fanoušků. Střelou nad, takže žádná polízanice pro Stojanova.
57
Na druhé straně poprvé dali vědět také domácí hráči. Pumelice Madera z pětadvaceti metrů pořádně protáhla gólmana Stojanova.
55
Žlutou kartu dostává Fábio Espinho (FK Ludogorets 1947 Razgrad).
54
Stejně jako v prvním poločase patří úvod toho druhého Bulharům. Zaskočené PSG vůbec neví, jak soupeři klást odpor.
53
Ludogorets pokračuje v aktivitě i nadále. Těsně nad pálil Caiçara.
52
Tutovka! Dani Abalo v největší šanci zápasu. Hostující fotbalista se dostal za obranu soupeře, byl už na puntíku, jenže místo střely do sítě, trefil pouze připraveného Zoeta, který vytáhl výtečný zákrok. Odhadl celou tu situaci a zatím zabránil překvapení.
50
Teď jsou u míče pro změnu fotbalisté z Bulharska, kteří se už dlouho nedostali k Zoetově bráně.
48
Hezká spolupráce mezi Toivonenem a Matavžem, který ihned z první vypálil, jenže tak jako v prvním poločase vyslal velice nepřesnou ránu nad branku.
47
Do druhé části neregistrujeme nějakou další změnu v sestavě, jediná úprava musela být pro zranění Willemse.
46
Druhý poločas bude pokračovat ve 20:02.
Je tu konec prvního poločasu. Gól jsme zatím neviděli, šancí na obou stranách několik. Prvních dvacet minut patři spíše hostům, ale otěže duelu postupně začali přebírat favorizovaní domácí. Leč pozorná obrana a gólman bulharského týmu nepřipustila nějaké změny ve skóre.
45
Ještě minutku se bude hrát v tomto poločase. Slovenský rozhodčí Kružliak víc nepřidá.
44
A musel být dokonce vystřídán, a to v samotném závěru prvního poločasu.
44
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Mathias Jørgensen.
43
Willems šel do ostrého souboje s Djakovem, prvně jmenovaný z toho nevyvázl vůbec dobře a je za lajnou ošetřován.
42
Pěkná akce Depaye, kterého si vychutnal gólman Stojanov perfektní zákrokem. Domácí borec se prokličoval do vápna a z jeho práve strany zamířil na bránu. Tam už byl vyrážející bulharský gólman. Tak v závěru poločasu přeci jen sledujeme ještě nějaké ty šance.
40
Pustila ke střele i Toivonena, opět to byla rána z kategorie velice nepřesných.
39
Nicméně je zde rohový kop pro Eindhoven. Zahrával ho Bakkali a našel hlavičkujícího Brumu. Jen to v hledišti zahučelo, míč však zapadl vysoko nad bránu. Přeci je obrana v zelených dresech nebyla zas až tak pevná.
38
Zatím je to pro domácí borce marný boj, není kudy se procpat k pokutovému území. Bulhaři brání v deseti mužích a nepouští soupeře k hlavičkám.
36
Přetažený centr vyslal Matavž, který hledal někoho ze spoluhráčů ve vápně. Jenže by musel lépe přihrát.
35
Pořádně se přitvrdilo, přibylo osobních soubojů, které se dohrávají. Větší problémy s tím mají domácí, kteří jsou spíše typem technických fotbalistů a dělá jim problémy tvrdší hra.
33
...a Dani Abalo.
33
Poprvé se žlutí a rovnou na obou stranách. Za vzájemné pošťuchování jsou potrestáni Depay...
32
Dlouho kombinoval s míčem Depay, nevěděl, zda přihrát nebo střílet, nakonec se rozhodl pro tu druhou variantu a vypálil balon vysoko nad bránu. Velká škoda, protože měl pozici na zakončení velice výhodnou.
30
Máme za sebou třicet minut a na gól stále čekáme. Na obou stranách byly jakés takés šance, oba gólmani si však bez problémů poradili. Utkání je to vyrovnané a nějaká převaha PSV Eindhoven vidět rozhodně není.
28
To přišlo právě teď, Misidjanova střel však skončila na blocích obránce Hendrixe, který se do jeho střely vložil.
27
Nicméně Ludogorets nehraje vůbec špatně, domácí si musí dávat velký pozor na rychlá přečíslení.
25
Opět se hra malinko uklidnila, více ze hry mají hráči PSV.
24
Rozhodčí ze Slovenska zatím pískají s přehledem. Nechávají hru volnou, často ji nepřerušují.
23
Bulharský tým si nyní vytvořil rychlé přečíslení, to však faulem utnul Hiljemark. Marcelinho se delší dobu zvedal ze zeleného pažitu, reklamoval kartu pro domácího hráče, ta se nekoná.
21
Po takových hluchých místech jsme teď viděli několik zajímavých akcí nizozemského týmu, který si vytvořil dvě gólové šance. Ale Stojanov v bráně ukázal, že chytá v dobré pohodě.
19
PSV začíná přidávat na vyšší rychlostní stupeň. Další pumelici vyslal Willems a Stojanov musel skvěle zasáhnout. Proletěl se k tyči a míč vytáhl pryč ze své branky.
18
K míči se postavil Maher, který trefil nejprve zeď, následně si brankář Stojanov došel pro míč, který vyboxoval před sebe. Opět se k němu dostal Maher, který brankáře šikovn obhodil a jako poslední instance se ukázal obránce Barthe, jenž míč vykopl z prázdné brány.
16
No, teď už by to mohlo být zase zajímavé. Djakov fauloval těsně před vápnem Mahera a uvidíme velice nebezpečnou standardku.
14
Úvod zápasu vypadal slibně, bohužel se hra poněkud uklidnila a nyní je to taková přetahovaná o míč. Nic zvláštního se neděje.
12
Hraje se ve středu hřiště, Bulhaři napadají rozehrávku soupeře už v jeho zárodku, někdy i za cenu faulu. Ale taková zřejmě bude taktika kouče Stojeva.
11
U míče jsou nyní hráči z Razgradu, kteří na začátku utkání překvapují papírově silnějšího soupeře. Lépe kombinují a snaží se dostat před brankáře Zoeta.
9
Do míče prásknul Maher, byl to spíš centr, který proletěl vápnem a tam nikdo.
8
Slovenský sudí píská faul Caiçary na Toivonena a budeme sledovat standardku z velice dobré palebné pozice.
8
Postupně se do hry dostává také PSV, ale zatím je to takové opatrné.
6
Stadion není příliš zaplněn, zřejmě to není pro fanoušky Eindhovenu atraktivní soupeř, ale i tak je zde panuje dobrá atmosféra, o kterou se starají i diváci z Bulharska.
5
Kapitán Bruma fauloval ve středu hřiště a Misidjan bude rozehrávat standardku.
4
Ludogorets nezačal vůbec špatně, PSV musí hned od samého úvodu bránit. Muži v zelených dresech si řádně vyšlapují na favorita.
3
To je začátek. Hosté poprvé v zápase pořádně zahrozili. Z levé strany centroval Bezjak, Zoet míč vyboxoval pouze před sebe. Na hranici velkého vápna se chopil míče Marcelinho, který tvrdou ránou jen těsně míjí horní tyč.
2
Jdeme na to, u míče jsou jako první hosté z Bulharska.
1

PSV Eindhoven: Zoet – Bruma (C), Arias, Willems, Hendrix – Maher, Hiljemark, Toivonen – Matavž, Depay, Bakkali.
Náhradníci: Tytoń – Jørgensen, Brenet, Schaars, Ji-Sung, Locadia, Jozefzoon.

FK Ludogorets 1947 Razgrad: V. Stojanov – Mäntylä, Barthe, Choco, Caiçara – Espinho, Abalo, Djakov (C), Marcelinho, Misidjan – Bezjak.
Náhradníci: Čvorović – Burgzorg, Moti, Alexandrov, Quixadá, Zlatinski, I. Stojanov.

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Mokoš (všichni Slovensko).
Ludogorets v minulém kole tamní soutěž dokázal vyhrát 2:0 na půdě Levski Sofia 2:0, Eindhoven remizoval u týmu Twente 2:2. Dnes jsou domácí favority a dá se říci, že jsou favoritem i této skupiny.
Oba týmy nemají vůbec špatně rozehranou soutěž. Bulhaři vedou po osmi kolech dokonce tabulku své nejvyšší soutěže. Na svém kontě mají 18 bodů. I PSV na tom není vůbec špatně. Odehráno má o dva zápasy méně, celkově to dělá druhé místo s dvanácti body. První je PEC Zwolle.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Po úterním a středečním programu Ligy mistrů, dnes pokračujeme o patro nižší soutěži. I tak je však dostatečně atraktivní. V tomto přenosu nabízí Evropská liga pohled do skupiny "B", kde spolu hrají holandský PSV Eindhoven a bulharský mistr tamní ligy Ludogorets Razgrad. Dále zde je ukrajinský Černomorec Oděsa a chorvatské mužstvo Dinamo Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.