Je tu konec zápasu prvního utkání playoff Evropské ligy mezi Dynamem Kyjev a Valencií CF. Hosté ze Španělska se ukázali jako kvalitnější celek a po zásluze vyhráli na hřišti v Nikósii nad soupeřem 2:0 a před domácí odvetou jsou tak ve velice výhodné pozici.
90+5
Z velké dálky zkusil vystřelit Gusev, jeho ránu gólman Diego Alves dobře vyrazil na rohový kop.
90+3
Tento výsledek samozřejmě velice vyhovuje hostům z Valencie, kteří budou teď hlídat své vedení.
90+1
Valencia právě vstřelila branku!
João Pereira poslal míč zpětným pasem na SOFIANEHO FEGHOULIHO, který svou tvrdou ranou trefil obránce Vidu, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného brankáře – 0:2!
90+1
Druhý poločas bude kvůli dlouhému ošetřování gólmana Šovkovskije nastaven o šest minut.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Míč se ale pohybuje v okolí půlící čáry, což vyhovuje hostům.
89
Domácí jsou znovu u míče, jenže velmi dalek od brány soupeře a tam nejsou nebezpeční.
88
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jonas, přichází Antonio Barragán.
88
Z velké dálky zkusil štěstí Garmash, míč ale poslal asi o metr vedle pravé tyče.
87
Fotbalisté Dynama sice teď získali na delší dobu balon, jenže zatím kombinují na vlastní polovině.
86
Další střelecký pokus si připsal útočník Jonas, jeho pokus byl ale tentokrát zblokovaný a domácí tak mohou založit další útočnou akci.
84
Zápas pomalu spěje ke svému konci. Stav je nadále lepší pro hosty, kteří vedou 1:0.
82
Druhý gól v zápase mohl po rychlém protiútoku přidat Vargas, hlavičkou po centru z levé strany poslal míč do tyče!
81
Hosté šikovně drží balon na svých kopačkách a soupeři toho moc nedovolují.
80
Nyní tedy budou na tahu domácí fotbalisté, kteří budou muset hodně přidat.
79
Na následný rohový kop Pareja si naběhl EDUARDO VARGAS, který přesnou hlavičkou překonal bezmocného brankáře Rybku – 0:1!
78
Po rychlém protiútoku hostujícího celku se po centru z levé strany dostal k zakončení Feghouli, dobře mu pod nohy ale skočil gólman Rybka.
78
Jonas nyní poslal k zemi skluzem Vukojeviće a dostává žlutou kartu.
77
K dalšímu zakončení se dostal Jonas, míč ale poslal mimo.
75
Hosté mají nyní velký tlak a hraje se na polovině ukrajinského celku.
75
Po dalším rohovém kopu Pareja přišel další povedený centr do vápna a zakončujícího Keitu opět skvěle vychytal brankář Rybka!
74
Centr do vápna posílal Parejo a po hlavičce Vargasa se skvělým zákrokem zaskvěl gólman Rybka!
73
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Younés Belhanda, přichází Denis Garmaš.
73
Nyní hostující fotbalisté vybojovali rohový kop.
72
Pokus Jonase o útočný výpad skončil ofsajdem.
70
Na pravém rohu velkého vápna se k balonu dostal Feghouli, míč z jeho kopačky ale mířil vysoko nad bránu.
69
Stále platí, že je hra hodně kouskovaná a že se oba celky na dostřel soupeřovy brány dostávají jen velmi obtížně.
67
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Míchel, přichází Sofiane Feghouli.
65
Vystřelit zkoušel nyní domácí Ideye, míč ale poslal mimo.
64
Domácí jsou ve druhém poločase o trošičku aktivnější, zatím to ale nevypadá, že bychom v dalších minutách viděli nějakou útočnou smršť.
62
Domácí se pokoušeli založit rychlý protiútok, jenže Gusev se ocitl v ofsajdu.
60
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Eduardo Vargas.
58
Stále sledujeme boj o každý metr hřiště. Ani jedno z mužstev nechce očividně udělat chybu a snaží se hrát velmi opatrně v defenzivě.
56
Následný přímý kop zahrával Parejo, domácí se ale ubránili.
55
Domácí Danilo Silva fauloval Pareja a dostává žlutou kartu.
54
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Olexandr Šovkovskij, přichází Olexandr Rybka.
52
Gólman Šovkovskij je nadále velice dlouze ošetřovaný a je jisté, že bude muset střídat.
50
Domácí brankář Šovkovskij se při nevinném zákroku zranil na hranici vápna a nevypadá to s ním dobře. Bude muset střídat.
48
Ricardo Costa fauloval a hra je přerušena, u míče budou domácí.
46
Do střelecké pozice se dostal Lens, mířil ale mimo.
46
První poločas zápasu mezi Dynamem Kyjev a Valencií branku nepřinesl. Sledovali jsme průměrný fotbal s minimem gólových příležitostí.
45
44
Až do zakončení se nyní dostal domácí Lens a gólman Diego Alves si připsal další zákrok.
43
Konec poločasu se rychle blíží a zatím to vypadá, že se žádného dalšího dramatu nedočkáme.
40
Parejo to nyní přehnal s důrazem a po jeho faulu na Lense budou u míče domácí fotbalisté.
38
Konec prvního poločasu se rychle blíží a domácí fotbalisté přeci jen trochu ožili a opticky sledujeme velice vyrovnané utkání.
37
Za obranu si zkoušel zaběhnout Jonas, míč ale přebíral v ofsajdovém postavení a je pískáno.
36
Po delší době mají balon ve své moci domácí fotbalisté, zatím se ale bojuje jen ve středu pole.
34
Rohový kop zahrával Parejo, po jeho pasu do vápna se ale obrana kyjevského celku ubránila.
33
Bernat nakrátko rozehrál na Míchela, jehož přízemní tvrdá rána byla obranou lehce tečovaná na rohový kop.
32
Na pravé straně se snažil do vápna vniknout João Pereira, byl ale na hranici velkého vápna faulovaný a je z toho standardka pro Valencii.
31
Hra je nyní hodně kouskovaná a na nějakou zajímavější akci zatím čekáme.
30
Máme za sebou prakticky první půlhodinu zápasu, stav je stále nerozhodný 0:0.
29
Rohový kop Valencie zahrával Parejo, domácí sice míč odvrátili mimo vápno, jenže balon se rychle vrátil zpět do ohně a Šovkovskij měl co dělat, aby míč odvrátil mimo.
27
Hosté začínají pomalu přebírat iniciativu. Stále častěji se hraje na polovině domácího týmu.
25
K dalšímu zakončení v dnešním zápase se dostal Míchel, opět ale poslal míč mimo.
24
Ve vápně Kyjeva padl k zemi Jonas, po lehkém kontaktu s protihráčem se ale penalta nepíská.
23
Hraje se velice pozvolně, ani jedno z mužstev není přehnaně aktivní.
21
Vukojević nyní fauloval Keitu a míč budou mít fotbalisté Valencie.
20
Další rychlá kombinace domácích fotbalistů k ničemu nevedla, hosté se dokázali opět na hranici vápna zformovat a míč zastavili.
19
Přízemní centr do pokutového území mířil nyní na Jonase, ten byl ale dobře pokrytý.
17
Až do zakončení se nyní na druhé straně dostal Míchel, jeho střelecký pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
15
Do vápna Valencie se pokoušel vniknout Ideye, obrana španělského týmu ale zafungoval dobře.
14
Čas rychle plyne. U míče jsou nadále domácí fotbalisté, hosté se ale dobře brání.
12
Po přímém kopu se domácí dostali k zahrávání i rohového kopu. Do vápna centroval Gusev, hosté se ale ubránili.
11
Ricardo Costa nyní na vlastní polovině fauloval Guseva, bude z toho standardka pro domácí.
10
Míč se nejčastěji pohybuje v okolí půlící čáry. Aktivnější jsou sice domácí, jenže k zakončení se nemohou probojovat.
9
U míče jsou fotbalisté Valencie, také jejich útočné akce jsou v úvodu zápasu ale jen velmi pozvolné.
7
Do prvního střeleckého zakončení se dostal Miguel Veloso, gólman Diego Alves ale v pohodě zasáhl.
6
Po rychlém útoku po pravé straně zkoušel centrovat Danilo Silva, jeho pas do vápna byl ale hodně přetažený.
4
U míče jsou fotbalisté Dynama, kteří ale jen pozvolna kombinují v okolí půlící čáry.
3
Oba celky se zatím přetahují v držení balonu, na zajímavější akci čekáme.
2
Domácí Brown se ocitl za ofsajdovou lajnou a byl mu odmávaný ofsajd.
1
Po přízemní přihrávce podél brankové čáry musel poprvé zasahovat gólman Diego Alves.
1
Hráči jsou již na trávníku. Stadion je samozřejmě prakticky prázdný a bude se hrát v komorní atmosféře.
Fotbalisté ukrajinského celku nebudou mít dnes výhodu domácího prostředí. Vzhledem k velkým politickým nepokojům v hlavním městě Ukrajiny se dnešní utkání odehraje na Kypru na stadionu Neo GSP v Nikósii.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Silva, Vida, Dragović, Makarenko – Gusev, Veloso, Vukojević, Lens – Belhanda, Brown.
Náhradníci: Rybka – Chačeridi, Bezus, Sydorčuk, Garmaš, Haruna, Kravets.

Valencia CF: Diego Alves – João Pereira, R. Costa (C), Mathieu, Bernat – Míchel, S. Keita, Fuego, Parejo – Alcácer, Jonas.
Náhradníci: Guaita – Ruiz, Barragán, Feghouli, Cartabia, Vargas, Portugués.

Rozhodčí: Liany – Nahmias, Biton (Israel).
Španělský klub Valencia CF hrála skupinu A ve společnosti anglického celku Swansea City, ruského Kubaň Krasnodar a švýcarského St. Gallenu. Španělé byli nejúspěšnějším týmem a skupinu s třinácti získanými body vyhráli.
Fotbalisté Dynama Kyjev hráli v základní skupině G a po šesti odehraných zápasech skončili na druhém místě ze belgickým Genkem se ziskem deseti bodů za tři výhry, jedenu remízu a dvě porážky.
Dobrý večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže z playoff Evropské ligy mezi Dynamem Kyjev a Valencií. Právě dnes začínají jarní souboje v Evropské lize, do boje o trofej v druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěži se vedle českých týmů zapojí dohromady celkem dvaatřicet týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.