Rozhodčí nám závěrečným hvizdem stanovil konečný výsledek duelu na 3:0. O své výhře rozhodl Razgrad již v prvním poločase a zaslouženě se tak s plným počtem bodů vyšvihl do čela své skupiny. Příjemný zbytek čtvrteční noci přeje Petr Dejnožka.
90+3
Rozběhla se poslední minuta dnešního duelu, domácí příznivci již hlasitě oslavují.
90+2
Hostující Fernandés je ještě v samotném závěru nachytán v ofsajdu.
90
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu nastaví ještě tři minuty.
89
Zákroky brankáře Olivera Zeleniky – 2.
89
Zákroky brankáře Vladislava Stojanova – 3.
89
Na domácí straně nahradí Dani Abalo Misidjana.
88
V samotném závěru opouští trávník Brozovič, šanci nasát atmosféru Evropské ligy dostane Pamič.
87
Čop se snažil nepříjemně atakovat rozehrávku Ludogorce, obránci si s touto situací dokázali poradit.
85
Míče se ujal sám Halilovič, zkoušel obstřelit zeď. Bohužel pro Záhřeb přestřelil.
84
Halilovič byl faulován kousek od pokutového území, čeká nás zajímavá standardní situace.
83
Bezjak se prodíral do zajímavé šance, při svém průniku si ale pomohl faulem. Akce Razgradu je u konce.
82
Je vidět, že není již o co hrát. Obě mužstva jsou s výsledkem smířeni, hosté se snaží alespoň o vstřelení čestného gólu.
80
Na druhé straně skončil útok Záhřebu ofsajdem.
78
Misidjan si zaběhl k rohovému praporku a pokusil se něco vymyslet, obrana Dinama ho ale dokázala zpacifikovat.
77
Okořenit je mohl roh Ludogorce, Espinhovi se ale centr od praporku nevyvedl podle představ.
76
Na nějaké dostihy to v závěru zápasu ani náhodou nevypadá. Dinamo je smířenou s porážkou, domácí fandové si užívají závěrečné minuty zápasu.
74
Mladík Halilovič se již otrkal, po tvrdém zákroku uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
72
Autor zatím rozdílového gólu Juninho Quixadá je dvacet minut před koncem nahrazen Bezjakem.
71
Caicara z dobré pozice minul branku Záhřeb, hostující lavička si znovu hluboce oddychla.
69
Domácí drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchají. Popravdě, ani se jim nemůžeme divit.
67
Na hřiště se v tuto chvíli dostane obrovský talent budoucnosti, který je přirovnávám k Modričovi. Alen Halilovič v sedmnácti letech vstupuje na evropskou scénu, nahrazuje Sammira. Podaří se mu alespoň trochu rozpohybovat útočné akce Dinama Záhřeb?
66
Hosté jsou evidentně otřeseni vývojem zápasu, v současné době si nedokážou v podstatě ani kloudně přihrát.
64
Vzápětí to mohlo být již 4:0! Naprostý chaos v chorvatské obraně mohl potrestat Fábio Espinho, tvrdou ranou z penaltového puntíku ale nepochopitelně přestřelil! V tuto chvíli to však domácím fanoušků příliš nevadí.
63
Domácí kouč se spokojeným výrazem na tváři stahuje ze hry Marcelinha, jeho post zaujme Zlatinski.
61
Ludogorets Razgrad právě vstřelil branku!
Destrukce Záhřebu pokračuje také ve druhém poločase! V pokutovém území na hranici malého vápna se k míči dostal kapitán domácího mužstva SVĚTOSLAV DJAKOV, který technickou ranou na zadní tyč navýšil vedení Ludogorce – 3:0!
58
Rozhodčí nám v posledních dvou minutách rozehrál mariáš. Dalším okartovaným hráčem je Ademi.
57
Djakov dostává od rozhodčího žlutou kartu.
56
Na volný přímý kop si naskočil Ademi, jeho hlavička ale neměla gólové parametry. Brankář Stojanov se za míčem pouze ohlédl a chystá se vykopávat.
54
Na druhé straně vyzkoušel štěstí Brozovič, ani jemu se ale nepoštěstilo nasměrovat balon mezi tři tyče.
52
Po rohu se odražený míč dostal k Djakovovi, domácí hráč z voleje úplně minul branku Dinama.
51
Misidjan dobrým forčekinkem vybojoval rohový kop pro Ludogorec.
50
Krásná kombinace hostí mohla přinést snížení! Z ničeho nic se za obranou objevil Hilal. Tentokrát vyzkoušel přízemní střelu, kterou znovu zlikvidoval bezchybný domácí gólman!
48
Marcelinho unikal po pravé straně, obrana Dinama ho ale zdvojila a balon mu bez větších problémů odebrala.
47
Druhá půlka začala přesným obrazem poločasu prvního. Ludogorec ihned dobývá branku svého chorvatského soka.
46
Roh skončil v rukavicích domácího brankáře a je tedy jasné, že po první půli mohou být fotbalisté Ludogorce velmi spokojeni. Razgrad předvedl zodpovědný výkon, svého soka po celou dobu výrazně přehrával a naprosto zaslouženě vede o dva góly. Záhřeb musí něco změnit, jinak se jeho situace v Evropské lize znovu o něco zkomplikuje.
45+1
Dinamo se pokusí o gól do šatny z rohového kopu.
45
Rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby jednu minutu.
45
Hned, jak jsem dopsal poslední příspěvek, přišla zajímavá příležitost Záhřebu! Hilal dostal přihrávku na penaltový puntík a tvrdou ranou z první prověřil pozornost brankáře Stojanova!
44
První půle se dohrává na polovině Razgradu. Celek z Chorvatska se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, obrana domácího mužstva ale pracuje bezchybně.
42
Domácí měli k dispozici rohový kop, ohrožení branky Dinama nyní ale nedorazilo.
40
Ludogorec si se svým soupeřem doslova hraje, patičkou nyní přiklepl míč na Misidjana Marcelinho, domácí hráč ale tentokrát zakončit nedokázal.
39
Ze hřišti odchází žlutou kartou potrestaný Saré, místo něho se na hřiště vrhne Čop.
37
Hosté jsou evidentně zaskočeni vývojem dnešního zápasu, na střídačce se již začíná svlékat jeden z náhradníků.
36
Vzápětí vidí střelec druhé branky Ludogorce Virgil Misidjan žlutou kartu.
34
Tak to je další rána pod pás chorvatských fotbalistů! Obrovská chyba v obraně Dinama nabídla domácím druhý gól! Brankář Zelenika byl atakován Quixadou, jeho odkop dopadl přímo na nohu VIRGILA MISIDJANA, který dělovkou o tyč poslal balon do sítě – 2:0!
32
Centr Pivariče obrana domácího týmu odhlavičkovala.
31
Nyní si hosté vyzkouší kop od rohového praporku. Podaří se jim znovu ohrozit branku Ragradu?
30
Záhřeb brání v jedenácti lidech na své polovině, fotbalisté Razgradu kombinují a snaží se dostat na dostřel soupeřově brance.
29
Za námi je téměř půl hodina hry, Ludogorec má stále o hodně navrch a snaží se navýšit svůj náskok.
27
Fábio Espinho centroval do šestnáctky, pro míč si došel gólman Zelenika.
26
Fernandés fauloval právě Misidjana, hlavičkáři Ludogorce se stěhují do pokutového území.
25
Po delší době se znovu blýskalo před brankou Záhřebu, střela Misidjana kousek za šestnáctkou však asi o metr přeletěla branku.
23
Fernándes dostal pořádně naloženo od jednoho z obránců Ludogorce, po chvilce odpočinku na trávníku je však připraven znovu atakovat branku soupeře.
22
Brozovičův centr obrana Razgradu bez větších problémů odvrátila. Hosté ale po dvaceti minutách konečně ochutnávají příchuť pokutového území.
21
A pozor! Soudani dostal přesnou přihrávku na hranici pokutového území a tvrdou ranou protáhl brankáře Stojanova! Následovat bude rohový kop Dinama.
19
Fábio Espinho se prodíral znovu do pokutového území, nyní mu však byl odpískán útočný faul.
18
Marcelinho se opřel do střely daleko za pokutovým územím, rána však mířila do horních řad na stadionu. Gólman Zelenika pošle míč do hry výkopem.
17
Zatím na trávníku sledujeme pouze jeden tým, Chorvaté jsou v útoku naprosto bezzubí.
15
Fábio Espinho rozehrál volný přímý kop prudkým centrem do pokutového území, tentokrát to obrana Dinama přežila.
14
Na hřišti se přiostřilo, rychlý protiútok Razgradu zastavil ostrým faulem Saré, za což hostující hráč vidí žlutou kartu.
12
Domácí se po právu dostávají do vedení! Centrovaný balon z pravé strany prodloužil na zadní tyč Marcelinho, kde nabíhal úplně volný JUNINHO QUIXADÁ, jenž přesnou hlavičkou rozvlnil síť za chorvatským brankářem – 1:0!
10
Hosté se usilovně brání, do šance se dostal domácí Marcelinho. Hlavička ale nepatřila mezi nejpřesnější.
9
Domácí se pokouší centrovat do pokutového území, obrana Záhřebu zatím odolává.
7
Úvodní převaha Ludogorce vyšla do ztracena, držení míče se nyní pokouší převrátit na svoji stranu fotbalisté z Chorvatska.
6
První hostující akce směrem dopředu končí ofsajdovým postavením Sammira.
5
Fábio Espinho zkusil štěstíí z velké dálky, rána sice mířila doprostřed, avšak brankáři Zelenikovi ještě zakrývali výhled dva domácí hráči. I přesto to gólman Dinama zvládl.
4
Nepříjemný centr na přední tyč se z ničeho nic dostal až téměř do malého vápna, včasným odkopem zabránil nejhoršímu Šimunič.
3
Na konci třetí minuty nás čeká první rohový kop. Zahrávat ho bude aktivní Razgrad.
2
Ludogorec od úvodní minuty drží balon na svých kopačkách, o kolmici se nyní pokusil Marcelinho, se spoluhráčem si však neporozuměl. Míč nakonec skončil až v rukavicích Zeleniky.
1
Domácí se hned po rozehrávce vrhli dopředu, vše zastavil taktickým faulem Šimunovič.
1

FK Ludogorec 1947 Razgrad: V. Stojanov – Barthe, Choco, Moti, Caiçara – Alexandrov, Espinho, Quixadá, Djakov (C) – Marcelinho, Misidjan.
Náhradníci: Čvorović – Burgzorg, Abalo, Zlatinski, I. Stojanov, Bezjak, Michel.

DNK Dinamo Záhřeb: Zelenika – Šimunovič, Šimunić (C), Pinto, Ademi – Sammir, Pivarić, Saré, Brozović – Fernándes, Hilal.
Náhradníci: Addy, Husejinović, Pamić, Bećiraj, Čop, Halilovič Halilovič..
Dinamo Záhřeb naopak pohořelo v předkole prestižnější Ligy mistrů s Austrií Vídeň a v úvodním kole Evropské ligy to také nebyla žádná sláva. Doma proti Oděse je sice poslal do vedení Fernandes, soupeř ale dvěma góly ve druhé části skóre otočil ve svůj prospěch a zvítězil 2:1.
Nyní si nastiňme cestu obou celků až do dnešního zápasu. Ludogorec statečně bojoval v předkolech Ligy mistrů, když mimo jiné vyřadil slovenskou Bratislavu. V tom rozhodujícím však neudolal Basilej, a tak spadl "pouze" do Evropské ligy. V ní se však podílel na největším překvapení úvodních zápasů, dokázal totiž porazit PSV Eindhoven na jeho hřišti 2:0. Dnes chce toto vítězství na domácí půdě potvrdit.
Ve druhém zápase základních skupin se proti sobě postaví celky Ludogorce Razgrad a Dinama Záhřeb. V bulharské Sofii nás tedy čeká napínavé střetnutí, které může do jisté míry znovu poodkrýt postupové karty a naděje obou mančaftů do další fáze Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.