Zákroky Milana Lukače – 2
Zákroky Cenka Gönena – 1
Je za námi dnešní utkání, ve kterém vítězí Besiktas Istanbul 2:1 a připisuje si tak další tři body do tabulky své skupiny.
Po nudném prvním poločasu se přeci jen hra trochu zlepšila a Demba Ba v 57.minutě dostal z penalty Besiktas do vedení. O pět minut později se prosadil opět Ba a zdálo se, že domácí dnešní utkání v pohodě vyhrají.
Na druhý gól Besiktase zareagoval hostující trenér třemi změnami a nově příchozí hráči hodně oživili hru Partizanu. Z toho plynula branka na 2:1 z nohy Markoviće a hosté nakonec mohli vybojovat i remízu, jenže v poslední minutě nastavení skvěle vychytal Drinčiće brankář Gönen a Lazović poté trefil jen břevno domácí brány.
90+5
90+5
Tak to je neuvěřitelné! Cenk Gönen famózně vychytal Drinčićův volný kop, k dorážce z bezprostřední blízkosti se ještě dostal Danko Lazović, který však trefil jen břevno a míč se poté odrazil před brankovou čáru.
90+4
Veli Kavlak fauloval Drinčiće a hosté ještě budou rozehrávat volný kop z naprosto ideální pozice.
90+3
Teď už se však do útoku tlačí hosté, ale Sosa výborně zakročil a zastavil rychlou akci Partizanu.
90+2
Domácí rozehráli nakrátko a Demba Ba vybojoval aut.
90+1
Další faul Partizanu. Postíženým byl Mustafa Pektemek.
90+1
Hosté se provinili faulem a Besiktas rozhodně nikam spěchat nebude.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty!
90
Ze hřiště odchází pravděpodobně nejlepší hráč utkání Gökhan Töre, kterého nahrazuje Necip Uysal.
89
Rychlý přechod domácích, ale Sosa nenašel Dembu Ba. Besiktas však bude zahrávat rohový kop.
89
Mustafa Pektemek je zraněný za pomezní čárou a domácí tak hrají v oslabení.
88
Výborný centr do vápna propadl až k Volkovovi, ale ten zakončoval hlavou nad břevno domácí brány.
87
Veli Kavlak povalil Lazoviće a Partizan bude rozehrávat volný kop. Střídající Danko Lazović hodně oživil hru Partizanu a dělá problémy domácí obraně.
87
Besiktas nyní dobře drží míč a hosté se tedy nemohou dostat k nějaké útočné snaze.
86
Partizan kombinoval na půli hřiště, ale Demba Ba získal balón a domácí obrana si může na chvíli odpočinout.
84
Gökhan Töre šel opět do velmi otevřené obrany, ale tentokrát sobecky nepřihrál střelci dvou branek Ba a přišel o míč.
84
Kavlak se sice dostal k míči, ale Sosa o nepodpořil a balón tak končí u Lukače.
83
Po delší době se k útoku dostali i domácí, ale oba centry Ramona Motty byly zablokovány. Následovat bude vhazování pro Besiktas.
82
Hráči Partizanu jsou nastěhováni na útočné polovině, ale k zakončení se zatím nedostali.
81
Hodně sporný zákrok na hranici pokutového území Besiktase teď neodpískal rozhodčí Tudor.
81
Partizan je po vstřelené brance aktivní a snaží se napadat rozehrávku domácích. Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý.
80
Další napomenutí pro hráče hostů Tentokrát rozhodčí ukazuje žlutý kartónek střídajícímu Danko Lazovićovi.
79
Hosté sice snížili, ale nyní se faulem provinil Stevanović a vidí žlutou kartu.
77
Partizan právě vstřelil branku!
Domácí byli příliš pasivní a první střela Partizanu, která mířila mezi tři tyče končí brankou hostujícího týmu. Saša Ilić posunul míč k SAŠA MARKOVIĆOVI, který tečovanou přízemní střelou zpoza vápna překonal domácího gólmana.
76
K hlavičce se sice dostal Stanković, ale jeho pokus letěl hodně vysoko a míč ještě před brankovou čárou ze vzduchu stáhl Cenk Gönen.
76
Další míč do vápna Besiktase odvrací Motta na roh.
75
Centr Ninkoviće sražen a domácí míč odkopávají daleko od své brány.
74
Teď už však hrají opět domácí, kteří si v pohodě přihrávají ve středu hřiště.
72
Hosté pokračují s míčem na nohách, ale Besiktas dobře brání a nepouští hráče Partizanu do blízkosti, z které by mohli ohrozit Cenka Gönena.
72
Hutchinson fauloval zhruba 30 metrů od vlastní brány, ale následná střela Lazoviće trefila jen jednoho z domácích obránců.
71
Snaha o vysunutí Pektemeka končí odkopem od brány Milana Lukače.
71
Ba sice přišel o míč, ale domácí budou zahrávat vhazování zhruba na polovině hřiště.
69
Série střídání nekončí. Domácí José Sosa nahrazuje Oguzhana Özyakupa.
69
Centr do vápna sice našel Danka Lazoviće, ale ten si při zpracování pomohl faulem.
67
V 67.minutě přichází dvojnásobné střídání Partizanu a hosté tak mají vyčerpány všechny své možnosti na změnu. Na hřiště přišel Danko Lazović s Andrijou Živkoviće, na střídačku zamířil Peter Škuletić s Petarem Grbićem.
67
67
Volkov se snažil ukličkovat Sivoka, ale český obránce si s ním bez problémů poradil.
66
Domácí hráči vysunuli pressing, ale obránci Partizanu se z této situace dostali a mohou se pokoušet o rozjetí nějaké akce směrem dopředu.
64
Trenér Nikolić se snaží oživit hru svého celku a posílá na hřiště Sašu Iliće. Opačným směrem míří Nikola Drinčić.
63
Partizan se okamžitě snaží dostat do útoku, ale snaha hostujících hráčů je zatím hodně jalová.
62
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Domácí přidávají v krátké hrací době druhý gól a vedou již 2:0! Gökhan Töre šel s Dembou Ba na jediného obránce Partizanu, Töre potáhl míč, předal ho DEMBA BA a ten v pohodě trefil prázdnou bránu Milana Lukače.
60
Rychlý brejk Besiktase zastavil Saša Marković jen za cenu žluté karty.
60
Hosté nyní budou mít hodně těžkou práci, protože v dnešním zápase musí bezpodmínečně zvítězit.
58
Domácí střídají. Hřiště opouští Olcay Şahan, na jehož místo přichází Mustafa Pektemek.
57
K pokutovému kopu se stejně jako proti Tottenhamu postavil DEMBA BA, který v polovině zpomalil svůj pohyb, čímž rozhýbal brankáře Lukače a s přehledem poslal míč na druhou stranu, než kam se pohnul hostující gólman.
56
Žlutou kartu navíc inkasoval kapitán hostů, Vojislav Stanković.
55
Gökhan Töre se proháčkoval do pokutového území, kde byl faulován a domácí budou zahrávat pokutový kop!
55
Deset minut druhého poločasu je za námi a nutno říci, že tempo zápasu a nasazení obou týmů se příliš nezměnilo.
54
Snahu Partizanu nakonec přerušuje faulem Ramon Motta.
53
Ba přišel o míč a hosté se snaží rychle přesunout do útočné fáze.
52
Škuletić střílel z první po přihrávce Grbiće, ale míč vyletěl hodně vysoko, dopadl zpět ke Grbićovi a tomu asistent rozhodčího mává ofsajd.
50
Grbić nadělal domácí obraně problémy, ale jeho zakončení z malého vápna a ve skluzu nemířilo mimo tři tyče. Partizan si však připsal první střelecký pokus v zápase.
49
Stanković měl menší problémy s dotěrným Törem, situaci však zvládl a na hrací ploše zůstává právě atakující Gökhan Töre.
48
Olcay Sahan pálil z hranice velkého vápna a míč trefil jednoho z obránců. Domácí hráči se dožadovali odpískání penalty po ruce, ale rozhodčí Tudor přestupek proti pravidlům neviděl a nechal pokračovat ve hře.
47
Motta nasadil hezké jesle Grbićovi, ale následně ztratil míč. Škuletić byl však úplně sám proti celé obraně domácích a i on o míč přišel.
46
Po přihrávce vzduchem na Töreho vybojoval domácí záložník vhazování pro svůj tým.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Je za námi první poločas tohoto utkání, který nám přinesl jedinou zajímavou situaci, a to neuznaný gól Sivoka z 27.minuty, který při zakončení vybíhal z ofsajdu. Jinak je utkání hodně nudné a hraje se převážně ve středu hřiště.
45+1
45+1
Ba si dobře zpracoval dlouhou přihrávkou na hrudi, ale kombinace domácích je zdlouhavá a hlavní rozhodčí ukončuje první poločas.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Dlouhý nákop na Dembu Ba končí až u hostujícího brankáře Milana Lukače.
44
Další faul předvedl Škuletić a rozehrávat budou pro změnu domácí.
43
Demba Ba si tělem odstavil Ćirkoviće ale rumunský rozhodčí mu píská faul.
42
Po krátkém přerušení rozjíždí další akci obránci Beskitase.
40
Balón z rohu proletěl až za vápno a rozhodčí přerušuje hru, neboť v pokutovém území leží otřesený Volkov.
39
Míč se dostal zpět k Töremu a ten vybojoval další roh pro svůj celek.
39
Pantić si nepřesně narazil s Ninkovićem a k míči se dostává Töre, který klidně předává na Hutchinsona a uklidňuje hru.
38
Ramon Motta je na levé straně hodně aktivní, ale jeho míče do vápna zatím nachází jen obránce Partizanu.
37
Töre se nemohl dívat na nudnou kombinaci domácího celku, ale jeho pokus míří opět velmi nepřesně.
35
Teď už jsou u míče opět domácí, ale Mottova přihrávka končí na nohách hostujících hráčů. Franco následně fauloval opět Škuletiće.
34
Škuletić obětí faulu na půlící čáře.
33
Hutchinson pěkně roztáhl na Mottu, jehož centr přistál na hlavě Sahana, ale nakonec je z akce jen vhazování pro Partizan Bělehrad.
32
Tentokrát si domácí nerozuměli a míč sbírá Milan Lukač.
32
Hráči Besiktase jsou nyní o moc aktivnější a kombinují kolem šestnáctky Partiznau.
30
Domácí dostali míč až k Sahanovi, jehož zakončení letí vysoko nad.
30
Další ofsajd pískán Töremu. Tentokrát byla situace přinejmenším hodně sporná.
28
K vidění byla první žlutá karta na straně Partizanu. Po faulu na Töreho ji viděl Vladimir Volkov.
27
Tomáš Sivok sice dal branku po krásném centru Özyakupa, ale asistent rozhodčího viděl ofsajd a radost domácích fanoušků je tak zcela zbytečná.
26
Hutchinsonův centr odvrátil Volkov jen na nohy domácích a aktivní Hutchinson si následně vykoledoval faul na svou osobu.
25
Další nepřesnosti na obou stranách, ale do útoku se přeci jen dostávají domácí.
24
Teď si však hráči Partizanu nerozuměli a míč končí u Cenka Gönena.
24
Hosté se rozhodli napadat domácí rozehrávku a Sivok odkopává míč jen do autu.
23
Domácí obrana se sice dostala z ošemetné situace, ale Töre následně fauloval Ćirkoviće a Partizan bude rozehrávat míč z klidové pozice.
22
K hlavičce se sice dostal Tomáš Sivok, ale jeho hlavička míří mimo.
22
Dlouhý míč na Ba, který šel neohroženě do souboje s Lukačem končí po zakončení Kavlaka na rohu.
21
Demba Ba roztáhl hru na Sahana, jehož centr propadl až k Töremu, který vypálil a jeho zblokovaný pokus končí v rukou Lukače.
20
Vladimir Volkov byl v pokutovém území hodně aktivní při práci rukama a hlavní rozhodčí píská i tentokrát útočný faul.
19
Ninković poslal míč za obranu na Grbiće a Motta odvrací na roh.
18
Ramon Motta odcentroval z levé strany na Töreho, který byl opět zcela sám, avšak svůj volej namířil hodně nepřesně.
17
Teď navíc fauluje jeden z hostujcích hráčů a ze standardní situace nic nebude.
17
Po odkopu Pantiće si Özyakup roh zopakuje.
16
Gökhan Töre byl na středu hřiště úplně volný, vypálil zhruba z 22 metrů a Lukač vytáhl míč konečky prstů na rohový kop.
16
Motta pěkně prošel kolem čáry, předal míč Sahanovi, ale jeho centr nenašel Dembu Ba.
15
Po další nepřesnosti z kopaček hostujících borců se však k míči jednoduše dostávají domácí.
14
Veli Kavlak zasáhl Ninkoviće rukou do tváře a hlavní rozhodčí tasí první žlutou kartu.
13
Ramon Motta fauloval na půli a hra je opět zastavena.
12
Özyakup hledal nadvakrát Dembu Ba v pokutovém území, ale míč v pohodě sbírá brankář Lukač.
11
Zatím se hraje převážně ve středu hřiště a žádný tým si zatím nedokázal vytvořit gólovou pozici.
11
Domácí opět hledali Dembu Ba, ale toho tentokrát odzbrojili hostující obránci.
10
Ba měl zhruba třicet metrů od brány hodně prostoru, čehož využil k potáhnutí míče a střele, která však domácímu útočníkovi vůbec nesedla a odkopávat bude Lukač.
9
Hosté však o míč velmi rychle přichází.
9
Töre nedokázal zpracovat míč u pomezní čáry, z čehož plyne vhazování pro Partizan.
8
Öyzakup si připsal první střelu utkání, ale tento kop byl hodně těžký a míč letí úplně mimo bránu.
7
Domácí obrana si nyní trochu zahrávala, ale pressing hostů zastavuje faul na Olcaye Sahana.
6
Şahan hledal Dembu Ba, ale jeho přihrávka byla zastavena a Özyakup poté fauloval Pantiće.
5
Gökhen Töre se rozběhl na pravé straně a zastavovat ho musel až obránce Stevanović. Besiktas však zůstává s balónem u nohou.
4
Domácí volí poklidnou rozehrávku z obranné řady.
3
Demba Ba si zpracoval míč rukou, což rozhodčí dobře viděl a píská nedovolenou hru. Hosté však posílají dlouhý míč až za bránu Gönena.
2
Hutchinson se dostal pod tlak dvou hráčů a vybojoval autové vhazování. Po něm byl faulován Töre, Besiktas bude rozehrávat z vlastní půle.
1
První útok Partizanu zastavuje ofsajd Škuletiće.
1
Úvodní výkop obstarali hosté a rozjíždí tak první akci.
1
Pětice rumunských rozhodčích přivádí hráče na trávník a za pár minut utkání začne.

Besiktas Istanbul: Gönen – Köybaşı, Franco, Sivok (C), Motta – Kavlak, Hutchinson – Töre, Özyakup, Şahan – Ba.
Náhradníci: Metin – Gülüm, J. Sosa, Uysal, Koyunlu, Pektemek, Tosun.

FK Partizan Bělehrad: Lukač – Stevanović, Ćirković, Stanković (C), Volkov – Marković, Drinčić – Grbić, Pantić, Ninković – Škuletić.
Náhradníci: Kljajić – Petrović, A. Živković, Ilić, Luka, Fofana, Lazović.

Rozhodčí: Alexandru Tudor – Aurel Oniţă, Octavian Șovre (vš. RUM).
Vzájemné zápasy
21.10.2014 Partizan Bělehrad-Besiktas Istanbul 0:4
Partizan Bělehrad
Partizan je nejhorším týmem skupiny, když si připsal pouze jeden bod za remízu 0:0 s Tottenhamem a jestli chce pomýšlet na postup, tak dnes potřebuje vyhrát. V srbské lize je situace Partizanu naprosto opačná a po jedenácti zápasech vede její tabulku.
V posledních pěti soutěžních zápasech hosté dokázali vyhrát jen dvakrát a velký problém jim dělá střílení branek, které vstřelili pouhé tři. V Evropské lize se dokonce neprosadili v ani jednom případě.
Nejlepším střelcem Partizanu v letošní sezóně je Petar Škuletić, který se v srbské lize prosadil osmkrát.
Besiktas Istanbul
Domácí tým se po třech zápasech Evropské ligy nachází za Tottenhamem na druhém místě tabulky. V turecké lize je Besiktas na pozici čtvrté.
V posledních zápasech se Besiktasi v domácí lize příliš nedařilo a hráči istanbulského týmu prohráli nejdřív s Ericyyesporem 3:2 a o víkendu s Fenerbahce 0:2. Co se týče Evropské ligy, tak tam se v minulém zápase utkali právě s Parizanem Bělehrad a ze Srbska si přivezli ti body po pohodové výhře 0:4.
Nejlepšími střelci týmu jsou Demba Ba a Olcay Sahan, kteří již letos nastříleli shodně 4 branky.
Vítáme vás u on-line přenosu zápasu skupiny C mezi Besiktasem Istanbul a Partizanem Bělehrad. Utkání začíná v 19:00.