Je dobojováno. Ani ve druhé půli jsme se dlouho nemohli dočkat kloudné akce. Až v sedmdesáté minutě využil zaváhání domácí rozehrávky De Sutter a zvýšil na rozdíl dvou branek. O osm minut později zvyšoval ze standardní situace De Bock, který nedal Doblasovi šanci. Čtvrtý gól hostů mohl přidat ke konci opět De Sutter, ale jeho hlavičku zastavilo břevno. Další branka již nepadla a je tak tedy jasné, že Bruggy vítězí na půdě Helsinek 3:0.
90+2
90+2
Annanova bomba končí vedle branky Ryana a to bude asi to poslední, co dnes diváci uvidí.
90+1
I tentokrát nenašel Refaelův roh hlavu jednoho z hostujících hráčů.
90+1
Hráči v oranžových dresech mají k dispozici rohový kop.
90+1
Rozhodčí Valjić nastaví nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
90
Refaelo to nekopl dobře a balón je daleko od branky domácích.
90
Brugy vybojovali další rohový kop.
89
Domácí šli rychle do útoku a na levé straně se dostal k míči Savage, který také následně vystřelil, ale hostující Ryan byl připraven a míč schoval v náručí.
88
Po centru z pravé strany se do míče opřel hlavou hostující De Suter a orazítkoval břevno domácí brány.
86
HJK se snaží alespoň potěšit diváky a dopřát jim branku, ale přes dobře pracující obranu Brug je to velmi složité.
85
Druhý pokus Zeneliho v krátkém sledu mířil pouze vedle pravé tyče hostující brány.
85
Zeneli tak dlouho otálel se střelou, až k němu přiskočili hostující obránci a nedovolili mu vypálit na branku.
83
Ryan si došel pro balón, který se snášel do jeho vápna a okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
82
Střela Silvy končí vedle branky HJK.
82
Sorsa se neprobil skrze Meuniera, který si poradil na výbornou.
81
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Felipe Gedoz, přichází José Izquierdo.
80
Domácí hráči vypadají hodně zklamaně a nejspíš již vyhlížení konec utkání.
78
Bruggy právě vstřelily branku!
K míči se postavil LAURENC DE BOCK a nedal Doblasovi sebemenší šanci, když svůj pokus namířil do pravého horního rohu.
77
Domácí Anna zajel do Refaelova a hosté mají standardní situaci ze dvaceti metrů.
76
Ve vápně hostů upadl Savage, ale rozhodčí Valjić nechává pokračovat ve hře, což se domácím fanouškům nelíbí.
75
Hráči v oranžových dresech hrají v naprosté pohodě.
74
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Víctor Vázquez, přichází Timmy Simons.
74
Druhý pokus se Gedozovi nepovedl a míč je na polovině hřiště.
73
Hosté mají k dispozici rohový kop, po kterém hlavičkoval Baah a Brugy si roh zopakují.
70
Po chybě v domácí rozehrávce se dostal k míči na levé straně Felipe Gedoz, který přihrával na druhou stranu, kde byl volný TOM DE SUTTER a ten nadvakrát překonává Doblase.
69
Po střílené přihrávce Zeneliho do vápna, si připisuje lehký zákrok hostující gólman.
67
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Aristide Bancé, přichází Roni Porokara.
66
Domácí si přihrávají na polovině hřiště a nikam nespěchají, také nemají kam.
65
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Obbi Oularé, přichází Tom De Sutter.
64
Na pravé straně operoval Bancé, který následně centroval do vápna a tam si pro míč velmi jistě došel Ryan, který schoval balón do rukavic.
63
De Bock je napomínán za faul na Kandjiho.
62
Po rohovém kopu minul pravačkou branku domácích Fernando.
62
Hosté mají možnost dalšího rohového kopu, který rozehraje Gedoz.
60
Pokus Zeneliho končí mimo tři tyče Ryanovy branky.
59
Oularé minul branku, ale Doblas se musel hodně zapotit v brance.
59
Z toho nic nebylo, ovšem Kandji si počínal nedovoleně v souboji s De Bockem a míč tak budou mít stále hosté.
58
Sorsa fauloval Gedoze a hosté mají k dispozici přímý volný kop.
57
Navíc je o chvíli později napomenut právě domácí Zeneli.
56
Ani další Zeneliho roh neslaví úspěch.
56
Zeneli rozehrál rohový kop, kde se dostal následně ke střele jeden Baah, ale jeho tečovaná střela končí na dalším rohu.
55
Domácí si vybojovali rohový kop a mají tak šanci na vyrovnání.
53
Nedovoleně si počínal Erfan Zeneli, kterému je odpískán faul na hostujícího Silvu.
52
Střela Bancého končí mimo branku, kterou střeží hostující Ryan.
49
Jeden z domácích útočníků se opel do balónu, ale kulatý nesmysl skončil jen kousek vedle pravé tyče Ryanovy branky.
48
Obraz hry je stejný jako na konci druhé třetiny. Oba celky vyčkávají na chybu toho druhého a ani jeden z týmů nikam nepospíchá.
47
Z velké dálky to zkusil Felipe Gedoz, ale jeho dalekonosný projektil skončil v nejvyšších řadách na stadionu.
46
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Mika Väyrynen, přichází Erfan Zeneli.
46
Vše je připraveno k zahájení druhé půle, kerá za malý okamžik začne.
Je za námi první poločas, který nám mnoho vzruchu a šancí nenabídl. Jediný momenta, který zvedl diváky ze sedadel, byl ten z devatenácté minuty, kdy se prosadil hostující Refaelov a poslal belgický celek do vedení 1:0.
45+2
45+1
Balón je ve středu hřiště a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo měnit skóre do konce poločasu.
45
Z toho nic nebylo a navíc fauloval Annan.
44
Domácí mají k dispozici další rohový kop, který rozehraje Savage.
43
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Robin Lod, přichází Macoumba Kandji.
43
Žlutou kartu dostává Menegazzo Fernando (Club Brugge KV).
42
Oularé fauloval Heikkinena a domácí tak získávají balón celkem zadarmo.
41
Domácí se vydali dopředu, ovšem Bancé byl příliš rychlý a byl přistižen v ofsajdu.
39
Savage rozehrál roh na zadní tyč, kde si to obránci Brug pohlídali.
38
Po levé straně unikl Savage, který našel před brankou Bancého. Jeho střela našla pouze hostujícího obránce před sebou, od kterého se balón odrazil na rohový kop.
37
Annanova střela z dálky byla zblokována a jen tak tak doskákala k Doblasovi.
36
Gedoz se dostal před vápnem k míči a chtěl střílet. Ovšem absolutně nevěděl, že má za zády protihráče, který ho o balón čistě obral.
35
Stejně tak si počínal i o chvíli později kapitán domácích Tainio.
34
Do vápna hostů centroval z levé strany Lampi a Savage se dostal následně ke střele, ale branku vysoko přestřelil.
33
Je za námi více, než půlhodina hry a zatím sledujeme velmi opatrné utkání. Jediná doposud vážnější šance skončila brankou hostů.
31
V souboji dvou osmiček fauloval Savage hostujícího Refaelova a hosté se tak dostali k balónu.
30
Ve středovém kruhu byl faulován Annan hostujícím Fernandem. Domácí hráč se těžko zvedá z trávníku, ale vypadáto, že bude v pořádku.
29
Bancé se vydal sám na dlouhý sprint, kde následně tísněn, vypálil z hranice vápna. Ryan si s jeho pokusem poradil. Nutno říci, že střele chyběla razance.
28
Z levé strany se pokusil nacentrovat balón jeden z hostujících hráčů, ale dobrým zákrokem zablokoval Sorsa míč letící před Doblase.
27
Balón je v držení fotbalistů Brug, kteří se pomalu dostávají pře vápno Helsinek.
25
Na druhé straně se dostal do zakončení Sorsa, ale jeho pokus byl z kategorie těch slabších a proto s ní neměl Ryan problémy.
24
Hosté se dostali opět před Doblase, ale ten zasahovat nemusel a nyní bude navíc odkopávat od své brány.
23
Hra se zklidnila a oba celky operují s míčem na středu hřiště.
21
Střela Bancého minula o kousek branku Ryana.
20
Domácí měli k dispozici rohový kop, který následně nezužitkovali.
19
Žlutou kartu dostává Teemu Tainio (HJK Helsinki).
19
Gedoz rozehrál rohový kop, který hlavou odvrátili obránci HJK. Nicméně hosté poslali balón zpět do vápna, odkud střílel Vázquez. Jeho pokus vyrazil Doblas přímo k LIORU REFAELOVI a ten se nemýlil.
18
Je tu další roh pro hosty.
17
S centrem do vápna hostů si poradili obránci belgického klubu.
16
Silva fauloval tělem Väyrynena. U míče tak zůstanou domácí hráči.
15
Gedoz poslal míč do ohně, kde hlavičkoval právě Oularé, ale jeho pokus mířil vysoko nad branku Helsinek.
15
Hosté mají k dispozici rohový kop, který vybojoval Oularé.
14
Sorsa centroval do vápna na Savageho, který se k míči nedostal. U míče byl totiž rychleji brankář hostí Ryan.
12
Mezi obránci HJK se snažil prokličkovat Refaelov, který byl nakonec odstaven od míče, nicméně hosté zůstávají stále u balónu.
11
Z dálky to zkusil Fernando. Brankář Ryan si jeho střelu hlídal, ale ani tak nemusel zasahovat, jelikož Fernandův pokus mířil nad branku.
10
Běží nám desátá minuta utkání a oba celky se zatím spíše poznávají. Ani jeden z týmů se nikterak nehrne do útoku a proto jsme ještě neviděli žádnou větší šanci.
9
Díky nepřesné přihrávce Savageho, se dostali hosté zadarmo k míči.
8
Domácí Bancé byl přistižen v ofsajdu.
6
Ovšem rohový kop se Helsinkám absolutně nepovedl a od branky bude odkopávat Ryan.
6
Lod odvedl výbornou práci v útoku a vybojoval rohový kop, když před ním odkopl balón Mechele.
5
Od své branky bude vykopávat Doblas.
4
Hráči belgického celku kombinují před vápnem, ale nic vážnějšího z toho není.
3
Gedoz rozehrál následný roh, ale pozorná obrana domácích odhlavičkovala balón daleko od branky.
3
Do vápna se hnal Silva, který vybojoval rohový kop pro hosty.
2
Fotbalisté Helsinek si nahrávají s míčem na polovině hřiště a hráčům Brug ho vůbec nepůjčují.
1
Domácí uvedli balón do dnešního utkání.
1

HJK Helsinki: Doblas Santana – Sorsa, Heikkinen, Baah, Lampi – Lod, Annan, Väyrynen, Tainio (C), Savage – Bancé.
Náhradníci: Eriksson – Heikkilä, Moren, Perovuo, Zeneli, Porokara, Kandji.

Club Brugge KV: Ryan – Meunier, Mechele, Duarte, De Bock – Gedoz, Fernando, F. Silva, Vázquez (C) – Refaelov, Oularé.
Náhradníci: Dioudis – Engels, Bolingoli-Mbombo, de Fauw, Simons, De Sutter, Izquierdo.

Rozhodčí: Valjić – Udovičić, Ibrisimbegović.
Dnešní zápas bude řídit hlavní sudí Ognjen Valjić, na čarách mu budou asistovat Sreten Udovičić a Senad Ibrisimbegović. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Hrvoje Turudić. Dále jsou tu také brankoví rozhodčí, kterými jsou Edin Jakupovic a Irfan Peljto. Všichni pánové jsou z Bosny a Hercegoviny.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Helsinki Football Stadium, který sídlí v Helsinkách.
Tým Club Brugge KV se v tabulce nachází na 2. místě a na svém kontě má 1 bod. Bruggy narazily v prvním kole na italské Torino, se kterým remizovaly 0:0.
HJK Helsinki jsou v tabulce na 4. místě a na svém kontě nemají ani bod. Helsinki narazily v prvním kole na Kodaň a podlehly jí 2:0, ale mohlo být i hůř, kdyby Cornelius proměnil pokutový kop.
Tyto dva týmy bojují o postup do Play Off ve skupině B, ve které jsou ještě další dva týmy, a to italské Torino a dánská FC Kodaň. Ze skupiny postupují první dva týmy.
Hezký večer, Evropská liga má dnes na programu 2. kolo skupinové fáze, ve kterém na sebe narazí mimo jiné i finské HJK Helsinki a belgický tým Club Brugge KV. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.