Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2.
Rohové kopy: 8:2.
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 4:10
Přeji vám hezký zbytek večera zpříjemněný třeba sledováním některého z dalších utkání Evropské ligy, jež mají výkop ve 21:05.
A je konec! Dinamo na horké řecké půdě uhrálo možná trochu překvapivé vítězství, když se prosadilo jen pár minut před i po přestávce. Domácí v průběhu druhé půle jěště snížili, avšak následný tlak nevyužili a závěr zápasu už se dohrával v relativním klidu.
90+3
90+3
Hosté v úplném závěru ještě takticky zdržují hru střídáním. Ze hřiště odchází Kevin Kurányi, přichází Alexandr Prudnikov.
90+3
Domácí se stále nemohou dostat do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky a dnešní zápas nejspíše zakončí bez bodů.
90+1
Na vysoký centr mířící už od branky si s přehledem a nikým neatakován doskočil Kotsolis a rychle rozehrává. Může přijít jedna z posledních šancí pro Panathinaikos.
90+1
Hrát se bude ještě tři minuty nad pravidly stanovený rámec.
90
Zraky všech zúčastněných již směřují k postranní čáře a tabuli čtvrtého rozhodčího. Kolik minut bude nastaveno?
89
Na posledních pár minutek se na hřiště podívá také slovenský reprezentant Tomáš Hubočan.
89
Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Kokorin, přichází Tomáš Hubočan.
88
Ani tato střela Mladena Petriče brankáři Gabulovi starosti nenadělá. Míč skončil několik metrů od pravé tyče.
87
V závěru zápasu už se hraje jen nahoru dolů, obrany ani jednoho z týmů příliš nefungují, což hraje do karet především domácím, kteří nutně potřebují skórovat.
86
Ne, Dinamo si míč na přední tyči převzalo do svého držení a vyráží na zteč.
85
Upozorní na sebe třeba nyní? Panathinaikos zahrává další roh.
84
Mladen Petrič svými čerstvými silami hru Panathinaikosu v blízkosti soupeřovy branky oživil, avšak do žádné velké šance se ještě nedostal.
82
Dinamo dostalo po faulu Jusupova možnost standardky, ovšem Kevin Kurányi s ní nenaložil nejlépe a míč poslal minimálně do desáté řady.
81
Žlutou kartu dostává Artur Jusupov (FK Dinamo Moskva).
81
Exekuce rohového kopu se po střídání ujal Dzsudzsák, ale Dinamo následně míč ztratilo.
80
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Daniel Pranjić, přichází Giorgos Koutroumpis.
80
Alexej Ionov po rychlém sprintu podél pravé postranní čáry zkusil z velkého úhlu prostřelit brankáře Kotsolise, ten ale pohotově míč vyrazil na rohový kop.
77
Zdá se, že Dinamo největší nápor soupeře po vstřeleném gólu přestálo a nyní je hra z pohledu Rusů přinejmenším vyrovnaná.
75
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Tassos Lagos, přichází Mladen Petric.
73
Po čase je na útočném výletu na polovině soupeře bílý tým.
72
Nyní už to bylo znatelně těžší. Gabulov se musel zhmotnit v prostoru a proti střele z dvaceti metrů rychle vzduchem plachtit ke své levé tyči.
71
Gólman Gabulov musí být ve střehu. Nyní svůj tým podržel, byť poměrně jednoduchým zákrokem.
70
Sledujeme názorný úkaz toho, jaký vliv má ve fotbale psychika. Panathinaikos snížil, vycítil šanci a tlačí. Naopak Dinamo z minuty na minutu jen odkopává balony co nejdále od své branky.
68
Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Alexander Büttner, přichází Vladimir Granat.
67
Panathinaikos stále drží míč a zkoumá, kudy by míč k brance soupeře nejrychleji protlačil.
66
Žlutou kartu dostává Alexej Ionov (FK Dinamo Moskva).
65
První šanci na vyrovnání budou mít z rohového kopu.
64
Řeků je po gólu plné hřiště a rozhodně si ještě velmi rázně řeknou o vyrovnání.
63
Panathinaikos právě vstřelil branku!
Řekové jsou zpátky ve hře! Panathinaikos dostal možnost zahrávání přímého kopu a Nano skvělým centrem našel přímo hlavu THANASISE DINASE, který zády k brance snižuje na 1:2.
60
Panathinaikos má stále ještě nějakých 30 minut na to, aby se skóre něco udělal. Základem pro to je nyní alespoň skutečnost, že hráči v zeleném drží míč na svých kopačkách.
58
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Viktor Klonaridis, přichází Christos Donis.
55
Akci po druhém ze zmíněných rohových kopů utnul ofsajd odpískaný Nanovi.
54
Domácí to ještě nebalí. Nyní měli dvě velice zajímavé akce, které ovšem skončily zblokovanými střelami a rozehrávkami od rohového praporku.
52
Panathinaikos může být rád, že rozdíl ve skóre nečiní už tři góly. Dinamo z přímého kopu nastřelilo tyč!
52
Žlutou kartu za faul navíc dostává Triantafyllopoulos (Panathinaikos).
51
A Dinamo u míče zůstává dlouhodobě. Při dalším ofenzivním výpadu byl faulován Dzsudzsák. Hosté budou zahrávat standardku.
49
Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
Rusové navyšují své vedení velice brzy po začátku druhé půle. ALEXEJ IONOV si skvěle zpracoval centr z levé strany na zadní tyč, vykoupal vyběhnuvšího brankáře Gabulova a nechytatelnou střelou pečetil na 2:0 pro svůj tým.
49
Proatím sledujeme dlouhé nákopy na ofenzivní esa Dinama, ale tato taktika zatím příliš úspěšná není.
48
Tak se také stalo, ovšem domácí beci byli připraveni.
47
Kuranyi skončil na zemi a Dinamo bude zahrávat standardku ze čtyřiceti metrů. Centr je jasnou volbou.
46
Taktéž ve druhém dějství se s míčem nejprve seznamují hosté.
46
Hráči už jsou téměř všichni na hřišti a druhý poločas za pár okamžiků začne.
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Rozhodčí Orsato se rozhodl nenastavit ani minutu. To znamená, že po prvním poločase vede Dinamo nad Panathinaikosem 1:0 díky akci dua Kurányi – Kokorin, kdy druhý zmíněný v závěru první půle nedal přesně umístěnou střelou brankáři Kotsolisovi žádnou šanci. Hosté tak jen zužitkovali převahu, kterou po většinu první půle měli.
45
43
Autor předešlého gólu Kokorin si nyní počínal ve vzdušném souboji nedovoleně a v závěru první půle jsou u míče domácí fotbalisté, které diváci stále mohutně povzbuzují.
40
Hosté se do konce prvního poločasu přeci jen ještě dostávají do vedení. Kurányiho přihrávku zužitkoval ALEXANDR KOKORIN a střelou do dolního rohu branky nedal Kotsolisovi šanci.
38
Dinamo se snaží dostat hru pod kontrolu, jeho hráči jsou u míče nyní opět více, než v předešlých minutách.
36
Domácí se dostali k exekuci rohového kopu, ale míč se od jednoho z hlavičkujících hráčů odrazil vysoko nad branku.
34
V Athénách na první gól stále čekáme. Blíž k němu mělo Dinamo, ale jednalo se o jednu jedinou skutečně velkou šanci.
33
Hra se po velkých šancích na obou stranách nyní přelévá nahoru dolů, obrany vypadají mnohem prostupnější a případný gól by teď proto nebyl překvapením.
31
Že by to na domácí působilo jako budíček? Okamžitě se vydali k soupeřově brance a Gabulov měl co dělat, aby míč v nepřehledné skrumáži vyrazil.
28
Obrovskou šanci nyní mělo Dinamo a Stefanos Kotsolis si po nastřelení své brankové konstrukce evidentně výrazně oddychl. Prozatím největší šance zápasu.
27
Míč domácí odevzdávají, což znamená práci pro pravou nohu gólmana Gabulova, jenž míč uvede do hry.
27
Panathinaikos bude vhazovat.
26
Tentokrát se Kevn Kuranyi nevyšplhal tak vysoko, aby hlavou centrovaný míč z pravé strany trefil. Následuje rychlý brejk domácích.
25
Domácí se ale o nadějný postup k brance soupeře připravují nepřesnostmi při rozehrávce.
24
Hra se začíná pomalu ale jistě vyrovnávat, převaha Moskvy již není tak znatelná.
23
S propagační střelou z přibližně dvaceti metrů a doprostřed branky si Gabulov bez problémů poradil.
21
Proto se trochu překvapivě do první opravdu nebezpečné šance dostali domácí. Po centru z levé strany poslal tvrdou střelu necelého půl metru od tyče Daniel Pranjić.
20
Ten domácí nezahráli dobře a u míče už jsou opět bílí.
20
Na míč si doskočil Gabulova a odpravil ho do bezpečí alespoň na roh.
19
Faul Stanislava Manoleva umožňuje domácím zahrání přímého kopu ze vzdálenosti šestnácti metrů.
18
Po prvotní snaze zaskočit soupeře se hra trochu uklidnila a ani jeden z týmů se do zakončení zas tolik nežene. Většinu času jsou však stále u míče hosté.
16
Tato slova jakoby zaslechli hráči Panathinaikosu a snažili se prokombinovat na půlku soupeře, avšak marně.
15
Není pochyb o tom, že v první čtvrthodině jsou překvapivě aktivnějším týmem hosté.
14
Míč se záhy dostal do zámezí na druhé straně a stejný úkon tak čeká i Gabulova.
12
Míč do hry uvede Kotsolis.
11
Dobré odebrání míče Zeky znamenalo rychlý brejk, který ale zelení nedotáhli ani na hranici pokutového území Dinama.
10
Centrů do šestnáctky domácích ale začíná přibývat, hráči Panathinaikosu nechávají hostům po stranách hřiště až příliš mnoho prostoru.
9
První zákrok si připsal domácí gólman Kotsolis, s touto hlavičkou Kokorina doprostřed branky ale mnoho problémů neměl.
8
Domácí se sice dožadovali rohového kopu, ale byl to právě Triantafyllopoulos, kdo se míče před opuštěním hřiště dotkl naposledy.
7
To ale změnil jeden přímý míč a následný centr na hlavu Kevina Kuranyiho. Brankář Kotsolis ale práci neměl a bude vykopávat.
6
Hra se odvíjí především okolo půlící čáry, nyní jsou u míče fotbalisté v bílém a evidentně nikam nespěchají.
5
Kuranyi už už očekával finální přihrávku do prostoru před brankou, ale pohotoví obránci nebezpečí před brankou nepřipustili.
4
Za skvělé podpory svých fanoušků se domácí dostávají na kobylku a nyní právě oni budou kopat svůj první roh.
3
Špatné zpracování znamená ztrátu míče ve prospěch Dinama.
3
Domácí se míče rychle zmocnili a výsledkem protiútoku je autové vhazování z hranice šestnáctky.
2
Aktivní vstup do zápasu vynesl hostům první rohový kop v zápase.
1
Hostující Dinamo hraje zleva doprava a utkání začíná s míčem na kopačkách.
1
-2
Hráči už jsou na hřišti, utkání za okamžik začne. Domácí Panathinaikos nastupuje v tradičních zelených dresech, hosté z Moskvy v bílém.
-5
Do začátku zápasu zbývá necelých pět minut.

Panathinaikos FC: Kotsolis – Triantafyllopoulos, Mendes, Schildenfeld, Nano – Zeca (C), Lagos, Pranjić – Klonaridis, Dinas, Karelis.
Náhradníci: Steele – Chouchoumis, Koutroumpis, Ajagun, Donis, Bajrami, Petric.

FK Dinamo Moskva: Gabulov – Manolev, Samba, Douglas, Büttner – Ionov, Noboa, Jusupov, Dzsudzsák – Kurányi (C), Kokorin.
Náhradníci: Šunin – Granat, Hubočan, Rotenberg, Zobnin, Tašajev, Prudnikov.

Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Giallatini.
To Dinamo Moskva si muselo klestit cestu do skupinové fáze Evropské ligy už od třetího předkola. V něm po výsledcích 1:1 a 1:2 přešlo přes Ironi Kiryat Šmona, ve čtvrtém předkole poté vyřadilo opět díky lépe zvládnutému zápasu na hřišti soupeře kyperský celek Omonia Nikósie po výsledcích 2:2 a 1:2.
Panathinaikos skončil v řecké Super League čtvrtý, nicméně díky následnému play-off se mu v konečném zúčtování počítalo druhé místo. Za těchto okolností měli Řekové právo startovat ve třetím předkole Ligy mistrů, které ovšem za další postup mezi evropskou smetánkou nevyměnili, když podlehli po výsledcích 0:0 a 1:2 Standardu Lutych. Čekalo je tak čtvrté předkolo Evropské ligy, kde už uspěli a dánský FC Midtjylland porazili v obou zápasech zcela jasně 4:1 a 1:2.
Po Lize mistrů přichází na scénu i druhá evropská pohárová soutěž. Ve skupině E Evropské ligy 2014/15 na sebe v tomto duelu narazí řecký Panathinaikos s ruským Dinamem Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.