Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Arsenal - 3. května 2018   21:05

Atlético
Atlético
45+2' D. Costa (Griezmann)
1:0
(1:0)
Arsenal
Arsenal
Atlético
Oblak – Partey (90+2. Savić), J. Giménez, Godín, Lucas Hernández – Vitolo (75. Á. Correa), Gabi, Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa (83. F. Torres), Griezmann.
Werner – Luís, F. Torres, Á. Correa, Savić, Olabe, Gameiro.
Rocchi – Liberatore, Tonolini
Estadio Wanda Metropolitano, Madrid
Arsenal
Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (11. Chambers), Monreal – Ramsey, Xhaka, Wilshere (69. Mchitarjan) – Welbeck, Özil – A. Lacazette.
Čech – Mchitarjan, Iwobi, Chambers, Maitland-Niles, Kolašinac, Nketiah.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou nou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
Je konec! Atlético Madrid zvládlo domácí utkání s Arsenalem a po výhře 1:0 postupuje do lyonského finále! Domácí se do první šance dostali už po sedmi minutách, ale Costa minul branku. Poté se hra uklidnila a hodně se bojovalo ve středu hrací plochy. Až ve 38. minutě těsně minul branku Koke a o minutu později rovněž minul Antoine Griezmann. V nastaveném čase však Diego Costa utekl obraně Arsenalu a krásnou střelou poslal Atlético do vedení! Po změně stran se Arsenal snažil o vyrovnání. Po hodině hry pálil nebezpečně Granit Xhaka, ale Oblak jeho přízemní pokus vyškrábl na roh. O deset minut později o sobě dal vědět Mchitarjan, jehož rána prolétla nad břevnem. Arsenal se snažil útočit i v závěru utkání, jenže obrana Atlética nenechal hostům prostor a domácí si vybojovali postup do finále!
90+4'
90+3'
Torres si vybojoval faul na polovině Arsenalu a domácí fanoušci mohou pomalu začít slavit. Atlético je velmi blízko k postupu do finále.
90+2'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Stefan Savić.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Griezmann napadal rozehrávku Arsenalu. Francouzský útočník dostal pod tlak Monreala. Právě od Griezmanna se balón odrazil za postranní čáru.
89'
Fernando Torres prověřil pozornost hostujícího brankáře! Domácí útočník se v šestnáctce dostal k odraženému míči, ale jeho ránu dokázal Ospina vyrazit!
88'
Antoine Griezmann v souboji u rohového praporku nastřelil jednoho z obránců a vybojoval pro domácí celek rohový kop. Arsenal by potřeboval hrát na opačné straně.
87'
Atlético se nyní nastěhovalo na polovinu Arsenalu, kde drží míč a rozhodně nespěchá s rozehrávkou. Arsene Wenger je blízko konci svého účinkování v pohárové Evropě jako trenér Arsenalu.
86'
Nacho Monreal si na levém křídle připravil míč k odcentrování, jenže dnes jsou jeho pobídky velice nepřesné. Balón prosvištěl do zámezí.
85'
Ángel Correa táhl akci Atlética po pravém křídle. Střídající fotbalista domácího celku ale nedokázal obejít Mesuta Özila, který balón odkopl do autu.
84'
Antoine Griezmann chtěl krásnou přihrávkou mezi obránce vybídnout do šance Fernanda Torrese. Druhý jmenovaný se k balónu nedostal kvůli zákroku Chamberse.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Fernando Torres.
82'
Diego Costa napřáhl ke krásně střele zpoza hranice pokutového území. Jeho pokus však letěl do míst, kde stál Ospina, který jeho pokus zkrotil.
81'
Mesut Özil našel Xhaku, který odcentroval na zadní tyč, nicméně Aaron Ramsey neměl v souboji s Parteym šanci na úspěch. Atlético může uklidnit hru.
80'
Ángel Correa se na pravé straně efektní kličkou zbavil svého strážce a odcentroval na malé vápno. K míči se dral Costa, jenže Calum Chambers byl znovu připraven.
79'
Žlutou kartu dostává Diego Costa (Atlético Madrid).
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (Arsenal FC).
78'
Nacho Monreal si pohlídal prudkou přihrávku po pravé straně a nepustil Correu do pokutového území. Také zadák Arsenalu dnes hraje velice aktivně.
77'
Antoine Griezmann si parádně zpracoval přihrávku na hranici pokutového území, posunul si míč do šestnáctky, ale stopeři Arsenalu jej připravili o míč.
76'
Thomas Partey dnes hraje skvělé utkání! Krajní obránce Atlética se skluzem položil pod nohy Dannyho Welbecka a zakopl míč do zámezí. Hosté budou vhazovat.
75'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Ángel Correa.
74'
Nacho Monreal si na zadní tyči počkal na vysoký centr a hlavou vracel balón na malé vápno. Před Lacazettem však zasáhl dobře postavený Diego Godín.
73'
Thomas Partey skvěle přečetl přihrávku na levou stranu, zpracoval si míč a nastartoval Kokeho. Poslední jmenovaný chtěl rozběhnout Griezmanna, jenže ten se rozběhl opačným směrem.
72'
Mesut Özil se ujal rozehrávky rohového kopu. Obrana Atlética nedokázala míč odvrátit do bezpečí a Henrich Mchitarjan krásnou střelou těsně minul horní tyč!
71'
Saúl Ñíguez na polovině hřiště zastavil rodící se akci Arsenalu a dostává žlutou kartu.
71'
Domácí zahrávali další rohový kop. Antoine Griezmann poněkolikáté v utkání odcentroval na malé vápno, ale tam při rohových kopech kraluje Danny Welbeck.
70'
Fantastický Diego Costa ustál další souboj na levé straně. Domácí útočník poté centroval před branku Arsenalu, kde znovu kraloval stoper Chambers.
69'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Jack Wilshere, přichází Henrich Mchitarjan.
68'
Na druhé straně se do nebezpečné pozice tlačil Héctor Bellerín, který chtěl bez přípravy centrovat na malé vápno, nicméně jeho pobídku zablokoval hned první obránce.
67'
Calum Chambers na malém vápně bez problémů odhlavičkoval prudký centr z levé strany. Hráči Arsenalu míč však neodklidili do bezpečí. Atlético pokračuje v kombinaci.
66'
Antoine Griezmann uspěl v souboji s Monrealem. Malinký útočník poté uklidnil hru Atlética přihrávkou na Kokeho. Domácí mohou podržet balón.
65'
Vitolo si řekl o přihrávku za obránce Arsenalu. Poté chtěl zbytečně přihrávat pod sebe, ale na jeho pobídku nedosáhl nikdo v červenobílém dresu.
64'
Diego Costa prošel jako tank přes polovinu hrací plochy až na hranici pokutového území, jenže jeho dělovka pravou nohou skončila na chráničích prvního obránce.
63'
Granit Xhaka napřáhl k dalekonosné střele a s jeho přízemním pokusem měl Jan Oblak plné ruce práce!
62'
Arsenal se sice probil do pokutového území, jenže po druhém centru se Mesut Özil nechal lapit do ofsajdu. Obrana Atlética to sehrála opravdu skvěle.
61'
Diego Costa se v souboji na hranici pokutového území snažil sklepnout míč pri Griezmanna. Calum Chambers včas vystoupil a míč odkopl daleko od branky.
60'
Atlético po hodině hry zahrávalo přímý kop z nesmírně nebezpečné pozice. Rozehrávky se chopil Antoine Griezmann, ale jeho skákavý pokus skončil vedle branky.
59'
Nacho Monreal zastavil rozběhnutého Griezmanna v blízkosti pokutového území a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
58'
Hosté zahrávali rohový kop. Mesut Özil odcentroval na značku pokutového kopu, kde ze všech nejvýše vyšplhal jeden z obránců Atlética.
57'
Koke sice získal míč na polovině hřiště, ale podle hlavního arbitra si vypomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat nyní bude hostující Arsenal.
56'
Nacho Monreal centroval v náběhu z levé strany hrací plochy. Jeho nadýchaná pobídka přiletěla na malé vápno, kde na míč nedosáhl Alexandre Lacazette.
55'
Atlético nyní kombinuje na pravé straně poloviny Arsenalu. Najednou přišla přihrávku na Costu, který se výbornou zasekávačkou uvolnil, ale Chambers mu ve skluzu zabránil v zakončení.
54'
Danny Welbeck to tentokrát přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře. Hostující střelec povalil na zem stopera Diega Godína.
53'
Aaron Ramsey mohl zakončovat v pokutovém území, jenže vinou špatného zpracování mu míč uskočil daleko od nohy a obránci Atlética střelu srazili do bezpečí.
52'
Gabi fauloval rozběhnutého Welbecka a za přerušení slibné akce Arsenalu vidí žlutou kartu.
52'
Alexandre Lacazette byl zcela osamocený v moři obránců Atlética. Zadáci domácího celku sebrali odražený míč a uklidňují hru postupnou kombinací.
51'
Diego Costa chtěl přihrávkou mezi stopery najít rozběhnutého Griezmanna, ale francouzský střelec už po šedesátimetrovém sprintu neměl sílu na zakončení
50'
Monreal kouzlil s míčem na levé straně, nicméně všichni defenzivní fotbalisté Atlética zatím hrají výborně. Ani jeden z nich nevypustí jediný souboj.
49'
Domácí Atlético zahrávalo další rohový kop. Jeho exekuce se ujal Antoine Griezmann, který našel Costu, ale Ospina jeho slabou hlavičku schoval do rukavic.
48'
David Ospina se musel zapojit do rozehrávky Arsenalu. Proti jeho nákopu skvěle vystoupil Thomas Partey, který míč odkopl zpět na půli Arsenalu.
47'
Alexandre Lacazette se vrhl do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy a nechal se faulovat. Arsenal tak může poprvé po změně stran zaútočit.
46'
Atlético obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale vysoký nákop na Costu odvrátil hlavou Chambers.
46'
První poločas končí! Atlético v úvodní pětačtyřicetiminutovce dominovalo dění na hrací ploše a zaslouženě vede. Domácí se do první šance dostali už po sedmi minutách, ale Costa minul branku. Poté se hra uklidnila a hodně se bojovalo ve středu hrací plochy. Až ve 38. minutě těsně minul branku Koke a o minutu později rovněž minul Antoine Griezmann. V nastaveném čase však Diego Costa utekl obraně Arsenalu a krásnou střelou poslal Atlético do vedení!
45+3'
45+2'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético se v závěru prvního poločasu krásnou přímočarou akcí dostává do vedení! Partey vyhrál soubo o odražený míč, přiklepl jej na Griezmanna, který vybídl ke sprintu DIEGA COSTU, který utekl Bellerínovi. Ospina šel brzy na zem a Costa poslal ránu do horní poloviny branky!
45+2'
Saúl Ñíguez v závěru prvního poločasu diriguje rozehrávku Atlética. Hráči Arsenalu tentokrát kombinaci domácích fotbalistů nikterak neatakují.
45+1'
45'
Po delší době se do hry zapojil také domácí brankář Jan Oblak. Gólman Atlética přenesl hru na pravou stranu, odkud balón do bezpeční vyvezl Thomas Partey.
44'
Nacho Monreal se na levém křídle díky své rychlosti zbavil Kokeho, ale okamžitě k němu přistoupil Thomas Partey, který jeho prudký centr srazil do autu.
43'
Mesut Özil potáhl míč až na hranici pokutového území, kde si jej přehodil na levačku, ale už neměl prostor k odcentrování. Atlético znovu brání na hranici šestnáctky.
42'
Je to tak! Jack Wilshere zbytečně oplácel na polovině Atlética a za svůj zákrok na Gabiho dostává žlutou kartu.
42'
Sudí musí uklidňovat emotivní hráče! Italský sudí si na kobereček přizval Gabiho, který zbytečně fauloval v blízkosti šestnáctky Arsenalu. Příště už to bude za žlutou kartu.
41'
Griezmann se hnal za efektní patičkou a Monreal jej zatažením za dres poslal k zemi. Atlético je v závěru první půle mnohem aktivnější a nyní bude znovu rozehrávat.
40'
Costa na hranici pokutového území ještě vylepšoval pozici pro Vitola, jenže druhý jmenovaný se přes důraz stoperů Arsenalu nedokázal otočit a poroučel se k zemi.
39'
A další nebezpečná akce domácích! Wilshere neuhlídal Griezmanna, který se v pokutovém území otočil a pohotovou střelou z otočky minul branku!
38'
Po delší době jsme se dočkali nebezpečné akce! Koke pálil z hranice pokutového území a jeho pokus levačkou proskákal kolem vzdálenější tyče!
37'
Diego Godín vyvezl balón na polovinu soupeře, píchl si jej mezi dva hráče Atlética a Alexandre Lacazette jej přišlápnutím kopačky poslal na trávník.
36'
Vitolo si při napadání rozehrávky soupeře pomohl zatažením soupeře za dres a dopustil se útočného faulu. Arsenal může rozvinout další kombinaci.
35'
Héctor Bellerín si řekl o přihrávku do volného prostoru na pravé straně hřiště. Krajní zadák Arsenalu si však nepotykal se zpracování a míč mu uskočil do zámezí.
34'
Welbeck prohrál souboj na polovině hrací plochy. Atlético se mohlo vydat do rychlého protiútoku, jenže Partyeho přihrávka na polovinu hostů byla nepřesná.
33'
Nacho Monreal dostal povedenou přihrávku do pokutového území, ale zradilo jej zpracování a José Giménez ve spolupráci s Oblakem akci vyřešili.
32'
Ramsey diriguje rozehrávku Arsenalu v blízkosti pokutového území Atlética. Domácí fotbalisté se skvěle pohybují v obranném bloku a nenechávají soupeři prostor.
31'
Atlético zahrávalo další rohový kop. Antoine Griezmann vymyslel přihrávku na hranici pokutového území, odkud střílel Partey, ale ještě předtím byl pískán útočný faul.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme očekávaný obraz hry. Atlético si sice v úvodu utkání vypracovalo šanci, ale od té doby sledujeme spíše bojovný souboj.
29'
Koke kouzlil s míčem před vlastní šestnáctkou. Domácí záložník se zbytečně dostal pod tlak a nakonec musel zakopnout míč do zámezí. Arsenal bude vhazovat.
28'
Alexandre Lacazette se prodíral do střelecké pozice v pokutovém území, ale druhým dotykem se zahnal do špatné pozice. Francouzský útočník ještě přihrál pod sebe, ale nikdo v černém nevypálil.
27'
Gabi na polovině hřiště ostrým skluzem zajel do Mesuta Özila. Sudí měl souboj přímo před očima a bez váhání odpískal přímý kop ve prospěch Atlética.
26'
Antoine Griezmann nyní na malou chvíli musí opustit hrací plochu. Francouzský střelec totiž v souboji s Chambersem utržil krvavý šrám.
25'
Diego Costa obdržel přihrávku do vápna, ale vinou špatného zpracování se dostal pod tlak a přes důraz zadáků Arsenalu už nedokázal zakončit levou nohou.
24'
Alexandre Lacazette se v pokutovém území probil k přihrávce z levé strany, jenže proti přesile domácích obránců neměl šanci na úspěch a přišel o míč.
23'
Mesut Özil si na levém křídle pokryl míč tělem, natlačil se mezi dva fotbalisty Atlética Madrid a nechal se chytře faulovat. Arsenal bude rozehrávat.
22'
Jan Oblak pořádně zariskoval při rozehrávce. Slovinský brankář chtěl odkopnout míč a málem trefil rozběhnutého soupeře. Alexandre Lacazette však nestačil nastavit placírku.
21'
Koke se krásně otočil na polovině Arsenalu a zbavil se napadajícího soupeře. Zkušený záložník Atlética poté přenesl těžiště hry na pravou stranu hřiště.
20'
Diego Costa tentokrát neuspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy. Střídající Chambers zatím hraje velmi solidně a hlavou prodloužil míč do rukavic Ospiny.
19'
Aaron Ramsey rozjel další akci Arsenalu po levé straně. Šikovný záložník se po levém křídle dostal k odcentrování, ale obrana Atlética zasáhla.
18'
Arsenal v posledních minutách drží míč na svých kopačkách a kombinuje na polovině Atlética. Celek z Londýna se zatím nemůže probít do pokutového území.
17'
Mesut Özil si na levé straně nedokázal ideálně zpracovat vysokou přihrávku a německý záložník se připravil o možnost odcentrovat na malé vápno.
16'
Welbeck si řekl o přihrávku na levou stranu, ale Bellerín jeho směrem vyslal příliš prudkou pobídku a Welbeck už míč efektní patičkou neudržel na hrací ploše.
15'
Partey byl znovu v hlavní roli. V souboji s Ramseym na polovině hrací plochy se ramenem opřel o soupeře a dopustil se nedovoleného zákroku.
14'
Partey obdržel přihrávku na pravou stranu, odkud mohl centrovat, ale krajní obránce Atlética útočný výpad zpomalil a raději si pomohl přihrávkou na stopery.
13'
Atlético zahrávalo přímý kop. Koke z pravé strany odhlavičkoval na přední tyč na malé vápno, kde podruhé v dnešním utkání zasáhl pozorný Danny Welbeck.
12'
Zhruba po čtyřech minutách se pokračuje ve hře. Střídající Chambers se ihned musel zapojit do defenzivní činnosti. Diego Costa si vybojoval faul.
11'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Calum Chambers.
10'
Koscielny musí být odnesen na nosítkách! Tyto záběry jsou před blížícím se světovým šampionátem nehezké také pro trenéra francouzské reprezentace.
9'
Střídat se skutečně bude! Na lavičce Arsenalu se už převléká Chambers.
8'
Laurent Koscielny zůstává po souboji na polovině hrací plochy ležet na trávníku a drží se za hlavu. Hostující stoper musí být ošetřovan. Uvidíme, zda bude muset střídat.
7'
První obrovská šance dnešního utkání! Koscielny neodehrál míč, ke kterému se dostal Costa, probil se do pokutového území, ale z ostrého úhlu minul branku!
6'
Alexandre Lacazette dostal na pravé straně moře volného prostoru. Francouzský útočník odcentroval na malé vápno, kde upadl Wilshere a Partey míč odklidil na roh.
5'
José Giménez hledal dlouhou přihrávkou na hranici pokutového území rozběhnutého Costu. Domácí útočník na jeho pobídku nedosáhl a míč mu utekl do zámezí.
4'
Atlético se usadilo na polovině soupeře, nicméně Vitolo nenašel odvahu k odcentrování do pokutového území a raději přenesl hru až na vlastní stopery.
3'
José Giménez si v hlavičkovém souboji v pokutovém území Arsenalu pomohl nedovoleným zákrokem, když nedovoleně atakoval Granita Xhaku.
2'
Atlético zahrávalo první rohový kop dnešního utkání. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud balón odhlavičkoval Danny Welbeck.
1'
Arsenal obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, ale Atlético vysunulo presink a donutilo hráče Arsenalu k chybě.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Atlético bude hrát v červenobílém, zatímco Arsenal přijel v černých dresech.

Atlético Madrid: Oblak – Partey, J. Giménez, Godín, Lucas Hernández – Vitolo, Gabi, Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Werner – Luís, F. Torres, Á. Correa, Savić, Olabe, Gameiro.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal – Ramsey, Xhaka, Wilshere – Welbeck, Özil – A. Lacazette.
Náhradníci: Čech – Mchitarjan, Iwobi, Chambers, Maitland-Niles, Kolašinac, Nketiah.

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini.
Atlético tak do dnešního utkání vstupuje v mnohem lepší pozici. Hostující trenér Arsene Wenger o víkendu při zápase na půdě Manchesteru United šetřil své opory právě na dnešní duel. Arsenal se totiž přes triumf v Evropské lize může prokousat do Ligy mistrů. Právě z utkání na Old Trafford si ale šrámy odnesli Iwobi, Kolašinac a Mchitarjan. Nad jejich startem tak vidí otazník.
Úvodní utkání

Úvodní střetnutí se odehrálo před týdnem na Emirates Stadium v Londýně. Před utkáním se nejvíce očekával remízový výsledek a to se také naplnilo. Atlético na půdě Arsenalu nezačalo vůbec dobře a už po deseti minutách musel do sprch Vrsaljko. Arsenal se poté tlačil do útoku, ale svou převahu zužitkoval až po hodině hry, kdy se trefil Lacazette. Atlético ale i v oslabení dokázalo vyrovnat, když se trefil Griezmann.
Dobrý večer! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy. Společně se dnes podíváme na souboj mezi Atléticem Madrid a Arsenalem. Výkop je stanoven na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.