Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Korca - 14. září 2017   19:00

Kyjev
Kyjev
48' Sydorčuk (Cygankov) • 49' Júnior Moraes (D. González) • 65' Mbokani
3:1
(0:1)
Korca
Korca
39' Muzaka  (Sowe)
Kyjev
Koval – D. Vida, Chačeridi, Kádár, Pivarić – Sydorčuk (C), Bujalskij – Cygankov (70. Morozjuk), Harmaš (46. Júnior Moraes), D. González (82. Husev) – Mbokani.
Rudko – Šepeljev, Morozjuk, Júnior Moraes, Husev, Kravec, Mykolenko.
NSC Olimpijskij, Kyjev
Korca
Šehi (C) – Vangjeli, Radaš, Jašanica (67. Aliti), Mici – Osmani (59. Gavazaj) – Muzaka, Dita, Lilaj, Adeniyi (76. Sahiti) – Sowe.
Teqja – Aliti, Gavazaj, Škodra, Nešpor, Sahiti, Taku.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u sledování dalšího online přenosu se budu těšit – na shledanou!
Máme za sebou úvodní utkání skupinové fáze Evropské ligy mezi Dynamem Kyjev a KF Skënderbeu. Domácí fotbalisté byli od začátku utkání jednoznačně lepší, jenže v prvním poločase přišel jeden brejk a hosté zásluhou Gjergje Muzaky vedli. Ve druhé půli ale domácí hráči přetavili tvůj tlak na góly a třemi přesnými ranami tak otočili vývoj zápasu. První zápas ve skupině tak dopadl podle očekávání. Na všechny zajímavé momenty a gólové situace se můžete zpětně podívat v našich animacích!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:18.
90+3'
90+1'
Utkání se dohrává na polovině hostujícího celku. Dynamo Kyjev si momentálně dělá na trávníku doslova co chce.
90'
Máme před sebou poslední tři minuty zápasu. Rozhodčí se rozhodli nastavit utkání o tři minuty.
89'
Marko Radaš zatáhl pronikajícího Oleha Huseva za ruku, což se pochopitelně nemohlo líbit hlavnímu rozhodčímu z Belgie. Jasná a zasloužená žlutá karta.
88'
Fotbalisté Skënderbeu drží balón na vlastní polovině a krátkými přihrávkami pomaličku postupují vpřed. Žádná přehnaná aktivita už tam ale není.
86'
Mykola Morozjuk zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů ve středu hřiště. Snad to ale nebude nic vážného a domácí borec bude v pořádku.
85'
Dieumerci Mbokani se snažil o parádičku, když měl v úmyslu prohodit si míč mezi dvěma bránícími hráči. Ti mu to ale dobře přečetli a čistým způsobem ho tam o balón obrali.
84'
Serhij Sydorčuk se dostával do poměrně zajímavé střelecké pozice, jenže postranní sudí svým zdviženým praporkem signalizuje ofsajdové postavení. Rozehrávat tak budou opětovně hosté.
83'
Zápas se už dohrává v hodně pohodovém tempu. Oba týmy už jsou zřejmě s výsledkem zápasu seznámeny a smířeny. Máme před sebou zhruba posledních deset minut hry.
82'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Derlis González, přichází Oleh Husev.
81'
Mykola Morozjuk opět v akci! Tentokráte se ale odhodlal ke střeleckému pokusu ze střední vzdálenosti. Technický pokus gólman hostí vyrazil pouze na rohový kop.
79'
Mykola Morozjuk doběhl skoro ztracený balón, který už pomalinku směřoval do zámezí a dokonce zvládl i odcentrovat. Míč ale doplachtil pouze na hlavu jednoho z obránců, který bez problémů odvrátil míč do bezpečí.
78'
Nepovedená střela Josipa Pivariće skončila pouze na tribuně. Orges Šehi se za ránou pouze ohlédl a nyní si už připravuje míč na odkop od brány.
76'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Segun Adeniyi, přichází Suad Sahiti.
75'
Vypadá to na nějaký problém s kolenem. Snad bude vše v pořádku a střelec zatím rozdílového gólu bude moct pokračovat ve hře.
74'
Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet domácí Júnior Moraes. Rozhodčí raději přivolává zdravotníky, aby šli zkontrolovat jeho zdravotní stav.
72'
Vitalij Bujalskij v souboji nestíhal, a tak si pomohl drobným zatažením za dres. To se pochopitelně nemohlo líbit hlavnímu rozhodčímu, který mu ukázal žlutou kartu.
71'
Po gólové smršti se nám utkání poměrně uklidnilo. Po většinu času se nám hraje ve středu hřiště. Zápas se pak hodně kouskován pro drobné fauly.
70'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Mykola Morozjuk.
69'
Fidan Aliti si počínal při bránění Júniora Moraese hodně zkušeně. Domácí fotbalista byl od míče odzbrojen čistým způsobem.
67'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Bajram Jašanica, přichází Fidan Aliti.
65'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Balón si na puntík pokutového kopu postavil zkušený útočník DIEUMERCI MBOKANI. Penaltu domácí hráč sice proměnil, ale měl hodně namále. Nejen, že gólman vystihl směr střely, ale brankář Orges Šehi si na míč i více než sáhl.
63'
Gledi Mici fauloval po rohovém kopu jednoho z domácích fotbalistů a rozhodčí nařizuje pokutový kop!
60'
Tak tuhle střelu si Júnior Moraes rozhodně pochvalovat nebude. Domácí hráč se snažil o technický obstřel zdi, ale místo toho skončil míč hodně vysoko v oblacích.
59'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Tefik Osmani, přichází Enis Gavazaj.
58'
Dynamo Kyjev bude po faulu Kristi Vangjeliho rozehrávat standardní situaci z nějakých dvaceti metrů. Hodně dobrá příležitost pro skórování.
57'
Kristi Vangjeli to teď v osobním souboji až příliš přehnal s agresivitou. Rozhodčí správně uděluje žlutý kartónek, i když se to hostujícímu fotbalistovi vůbec nelíbí.
55'
Domagoj Vida si počínal v souboji s Brunem Ditou za hranicí pravidel, což nemohlo uniknout očím hlavního arbitra. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
53'
Domácí pokračují i nadále ve svém tlaku. S takovou se nám tady může rozsypat pytel s góly. Kyjev si vytváří jednu příležitost za druhou.
52'
Centrovaný míč Josipa Pivariće skončil pouze v rukavicích gólmana Orgese Šehiho. Hosté jsou průběhem zápasu hodně zaskočeni, což je ale pochopitelné.
49'
Tak takový vstup do druhého poločasu si snad ani domácí fotbalisté přát nemohli! Derlis González obehrál asi tři obránce albánského celku a poté poslal míč na zadní tyč, kde si výborně sběhl střídající hráč JÚNIOR MORAES. Pro Moraese už nebyl problém dopravit míč do poloprázdné brány. Asistence: Derlis González.
48'
Když to týmu nejde, tak na sebe vezme zodpovědnost kapitán! Tuhle ránu si SERHIJ SYDORČUK může nechat zarámovat, neboť to byla opravdu paráda! Kapitán Dynama se opřel do míče z první a nedal tak gólmanovi hostí sebemenší šanci na chycení. Asistence: Viktor Cygankov.
47'
Hlavičkový pokus Dieumerciho Mbokaniho skončil pouze vysoko nad bránou hostí. Dynamo vstoupilo do druhé části utkání hodně odhodlaně.
46'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Denis Harmaš, přichází Júnior Moraes.
46'
Úvodní poločas byl hodně zajímavý. Hosté tahali od úvodního hvizdu sudího za kratší provaz, jenže stačí jeden brejk a všechno je jinak. Dynamo v prvním poločase spálilo poměrně velké množství šancí a po úniku Gjergje Muzaky toho můžou litovat ještě více. Po prvních pětačtyřiceti minutách totiž prohrávají a budou mít co dělat, aby si z dnešního utkání odnesli vůbec nějaké body.
45+1'
45'
První poločas bude prodloužen o jednu minutku. Belgičtí rozhodčí se rozhodli o nastavení šedesáti sekund.
45'
Dieumerci Mbokani se dobře obtočil s míčem kolem bránícího hráče, jenže jeho střela neměla ty správné parametry na překonání gólmana.
44'
Fotbalisté Skënderbeu vůbec nikam nepospíchají. Když už se hosté dostanou k míči, tak si ho pořádně užijí. Přihrávky s gólmanem jsou na programu dne a když už se blíží hrozba v podobě napadajících hráčů, tak Orges Šehi bez emocí odkopne balón do bezpečí.
43'
Hlavičkový pokus Denise Harmaše skončil jen pár metrů vedle tyčky. V hledišti to jenom zahučelo. Pro domácí hráče je hodně dobře, že neustále pokračují ve svém tlaku.
41'
Střelec úvodního gólu zápasu si bude muset dávat ve zbytku utkání pozor, neboť právě jeho zákrok na pronikajícího Josipa Pivariće posoudil rozhodčí jako nedovolený a dokonce udělil žlutou kartu.
39'
Skënderbeu právě vstřelilo branku!
Tak to je velké překvapení! GJERGJ MUZAKA převzal míč těsně za polovinou hřiště, prošel středem hřiště jako nůž máslem a pár metrů za šestnáctkou vystřelil technicky k bližší tyči. K údivu všech balón zapadl přesně za záda domácího gólmana. Dynamo Kyjev tak po velkém tlaku samo inkasuje! Asistence: Ali Sowe.
35'
Gjergj Muzaka si počínal v souboji s Derlisem Gonzálezem za hranicí pravidel. Domácí budou rozehrávat těsně za hranicí poloviny hřiště.
34'
Derlis González si výborně odstavil obránce a vystřelil. Rána domácího hráče ale neměla potřebnou razanci na překonání gólmana Orgese Šehiho. V Ukrajině tak máme stále bezbrankový stav.
32'
Tentokráte se domácím podařilo dopravit míč až do sítě. Radost Dieumerciho Mbokaniho ale neměla dlouhého trvání, neboť se jednalo o gól z ofsajdového postavení.
31'
Dynamo se teď dožadovala odpískání pokutového kopu. Belgický rozhodčí ale zůstává ledově klidný – tady se penalta pískat určitě nebude.
30'
Domácí fotbalisté stupňují svůj tlak na útočné polovině. Obrana hostujícího celku se teď brání ze všech sil. Hodně důležitá pasáž utkání.
28'
Tak to byla tutovka jako hrom! Viktor Cygankov poslal ze standardní situace do pokutového území nádherný centr, na který si výborně naběhl Domagoj Vida. Jeho hlavičkový pokus ale skončil jen pár čísel vedle brány. Domácí obránce po spálené tutovce schoval svůj obličej v dlaních.
26'
Derlis González se snažil proniknout obranou albánského celku, ale hráči Skënderbeu jej zastavili pouze za cenu faulu. Zajímavá standardní situace pro domácí.
25'
Bajram Jašanica po jednom ze soubojů ve středu hřiště mírně kulhá. Doufejme, že to nebude nic vážného a hostující obránce bude moct pokračovat v zápase.
24'
Utkání se v této pasáži hry hodně kouskuje. Vidíme hodně přerušení po drobných faulem nebo nepřesnostech.
23'
Derlis González byl v souboji o poznání později, a tak bohužel pro něj trefil pouze kotníky pronikajícího hráče. Rozhodčí bez většího váhání uděluje první žlutou kartu v zápase.
20'
Přihrávka Jevhena Chačeridiho skončila pouze za autovou čarou. Fotbalisté hostí tak budou mít výhodu vhazování na polovině soupeře.
19'
Kapitán ukrajinského týmu Serhij Sydorčuk teď poslal do pokutového území soupeře načechraný centr. Balón ale doplachtil pouze na hlavu jednoho z bránících hráčů.
17'
Viktor Cygankov málem využil zaváhání v obraně hostí. Přízemní rána mladíka z Kyjeva ale skončila jen pár centimetrů vedle brány.
15'
Tak to byla obrovská šance domácího celku! Denis Harmaš si nádherně prohodil posledního obránce, jenže se zakončením si dal až příliš na čas. Celou situaci tak zachránil skluzem Kristi Vangjeli. Zatím jednoznačně největší příležitost v zápase.
14'
Sabien Lilaj se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti, ale jeho projektil byl velice nepřesný. Maxim Koval pouze pohledem kontroloval dráhu balónu.
13'
Dynamo si momentálně přihrává s míčem na vlastní polovině. Domácí si potřebují ze začátku utkání soupeře pořádně prověřit.
12'
O rozehrávku rohového kopu se postaral mladíček Viktor Cygankov. Jeho centr ale nenadělal v šestnáctce albánského týmu žádné problémy.
11'
Na druhé straně se do velice zajímavé příležitosti hnal domácí Derlis González. Jeho střílený centr ale srazil jeden z obránců na rohový kop.
10'
Segun Adeniyi se opřel do míče z voleje, ale rána zpoza šestnáctky skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Maxim Koval bude rozehrávat od své svatyně.
9'
Úvod utkání je zatím hodně poklidný. Ani jeden z týmů se vůbec nikam nežene.
8'
Josip Pivarić si teď vzal na svá bedra až příliš velké sousto. Domácí hráč se snažil projít přes dva bránící hráče, což se mu ale nepovedlo a přišel tak o kontrolu nad míčem.
7'
Tefik Osmani vystihl směr přihrávky Josipa Pivariće, jenže od hostujícího obránce se míč odrazil pouze do zámezí.
6'
Fotbalisté Dynama Kyjev zatím bez problémů drží míč na polovině soupeře. Do zakončení se zatím nějak netlačí.
5'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do poměrně zajímavé příležitosti, jenže Segun Adeniyi se nacházel pouze v ofsajdovém postavení.
4'
Jevhen Chačeridi unikl obraně Skënderbeu po pravé straně a poté se snažil odcentrovat míč do pokutového území. Balón ale našel pouze hlavu jednoho z obránců.
3'
Gledi Mici zastavil těsně za půlící čarou pronikajícího hráče pomocí nedovoleného zákroku. Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně.
2'
Hosté si ale hry s míčem moc dlouho neužili. Po nepřesné přihrávce Bruna Dity končí balón pouze u kopaček hráčů Kyjeva.
1'
Fotbalisté albánského celku se postarali o úvodní rozehrávku zápasu.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu. Utkání nám zanedlouho začne!

FC Dynamo Kyjev: Koval – D. Vida, Chačeridi, Kádár, Pivarić – Sydorčuk (C), Bujalskij – Cygankov, Harmaš, D. González – Mbokani.
Náhradníci: Rudko – Šepeljev, Morozjuk, Júnior Moraes, Husev, Kravec, Mykolenko.

KF Skënderbeu: Šehi (C) – Vangjeli, Radaš, Jašanica, Mici – Osmani – Muzaka, Dita, Lilaj, Adeniyi – Sowe.
Náhradníci: Teqja – Aliti, Gavazaj, Škodra, Nešpor, Sahiti, Taku.

Rozhodčí: Bart Vertenten – Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen – Frédéric Godelaine (všichni Belgie).
FC Dynamo Kyjev

Domácí fotbalisté budou vstupovat do utkání jako velcí favorité, neboť právě od nich se očekává postup ze skupiny. Příznivci ukrajinského velkoklubu zcela jistě doufají, že si hráči Dynama přenesou formu do evropských pohárů z domácí soutěže. Kyjev se v ukrajinské Premier League nachází na druhé pozici s devatenácti body a v letošním ročníku tak ještě neokusil hořkost porážky. Trenér může být spokojen také s předváděnou hrou, vypovídající o tom je i skóre, které je kladné 18:2.
KF Skënderbeu

To fotbalisté z Albánie až tolik rozehraní nejsou. Soutěž v tamní zemi odstartovala teprve nedávno a Skënderbeu tak stihlo odehrát pouze jeden jediný zápas. V tom si na domácím hřišti poradil s výběrem Flamurtari poměrně hladce 2:0. Hráči hostí můžou jít do zápasu s ukrajinským klubem s čistou hlavou, neboť nemají vůbec co ztratit.
ROZHODČÍ

Nad disciplínou ve večerním zápase bude dohlížet partička z Belgie. Hlavním arbitrem bude pan Bart Vertenten. Na čarách mu pak budou asistovat pánové Rien Vanyzere a Thibaud Nijssen. Čtvrtým rozhodčím pak bude zkušený Frédéric Godelaine.
SKUPINA "B"

Hodně zajímavě je poskládaná skupina "B", ve které se nachází ukrajinské Dynamo Kyjev, švýcarské Young Boys, srbský Partizan a albánský Skënderbeu. Především na utkání mezi srbským a albánským týmem se můžeme těšit, neboť tyhle zápasy vždy bývají o poznání více vyhrocenější.
Nádherný čtvrteční podvečer při sledování utkání úvodního kola ve skupinové fázi Evropské ligy. My se dnes společně zaměříme na duel mezi Dynamem Kyjev a KF Skënderbeu. V zápase mezi ukrajinským a albánským týmem bude určitě o co stát, a tak se můžeme těšit na kvalitní kopanou. Úvodní výkop je stanoven přesně na devatenáctou hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.