Lok. Moskva - Zlín | ONLINE | 28.9.2017 21:05 | Evropská liga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lok. Moskva : Zlín - 28. září 2017   21:05

Ukončeno
Lok. Moskva
Lok. Moskva
2' Manuel Fernandes  • 6' Manuel Fernandes (Éder) • 17' Manuel Fernandes (Alexej Mirančuk)
3:0
(3:0)
Zlín
Zlín
Lok. Moskva
Sestavy:
Guilherme – Lysov, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Ignatěv (88. Rotenberg) – Manuel Fernandes, Igor Denisov, Tarasov, Farfán (46. Anton Mirančuk) – Éder, Alexej Mirančuk (78. Kolomejcev).
Náhradníci:
Medveděv – Kasajev, Kolomejcev, Rotenberg, Vitalij Denisov, Barinov, Anton Mirančuk.
Rozhodčí
Evans – Thomas, Bird
Stadion Lokomotiv, Moskva
Zlín
Sestavy:
S. Dostál – Matejov (65. Kopečný), Bačo, Gajič, Holzer, Ekpai, Traoré, Jiráček, V. Vukadinovič – Železník (46. Mehanović), Diop (79. Beauguel).
Náhradníci:
Zlámal – Beauguel, Janíček, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, Mehanović.
Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou další utkání EL. Dnes Zlín nestačil na svého soupeře a po nepovedeném začátku prohrává hned o tři góly. Hlavním hrdinou se stal Manuel Fernandes, který po sedmnácti minutách dal hattrick a rozhodl o tom, že vítězství poputuje pro Lokomotiv.

Hra se poté vyrovnala, více šancí měl možná i Zlín, ale tomu se nedařilo v koncovce. Většina střel skončila mimo a nebo na obráncích a s tím se góly dávat nedají. Nezbývá tak, než se poučit z chyb, a pokusit se urvat body v dalším utkání.
Statistiky utkání

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1.
Střely mimo: 3:10.
Rohy: 1:7.
Ofsajdy: 3:3.
Fauly: 11:12.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Zdá se, že ne. K zakončení se naopak dostal Mirančuk, ale ani on nesupěl a dnešní utkání tak skončí výsledkem již ze sedmnácté minuty.
90+2'
Druhá minuta z nastavených tří minut začíná s míčem na polovině soupeře český tým. Tak že by přeci jen v posledních minutách prolomili svou střeleckou smůlu?
90+1'
Mehanovič zkusil střelu z velké dálky, ale znova vedle branky. Zlínu se dnes střelba opravdu hrubě nedaří a i to je důsledek toho, proč zatím nedal branku.
90'
Fernandes nedosáhl na přihrávku a Zlín tak na své polovině získává vhazování. Už však ani není moc času na to, aby hosté vůbec dali branku.
89'
Éder byl ovšem pohlídán Kopečným a zdá se, že v tomto zápase již žádná branka nepadne. A to i přes to, že oba týmy si několik šancí dokázaly připravit.
89'
Zlín zkusil zajímavé rozehrání, ale Holzer napálil znova pouze obránce. Domácí tak mohou jít do protiútoku.
88'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Vladislav Ignatěv, přichází Boris Rotenberg.
88'
Mehanovič vybojoval volný přímý kop ze zajímavé situace. Zlín tak dostane možná poslední šanci.
87'
Mirančuk se snažil najít na malém vápně Édera, ale jeho aktivita ne a ne se přetavil v gól. Ani nyní se totiž nedokázal dostat ke střele.
86'
Kopečného centr se dostal až k Vukadinovičovi, ale jeho další pokus o poslání míče do vápna již úspěšný nebyl. Domácí sbírají míč a od výhry je dělí už jen minutky.
85'
Centr do vápna našel Édera, ale domácí fotbalista nezpracoval míč ideálně a ten mu projel mezi nohama a skončil tak pouze u Dostála.
84'
Hra už se spíše dohrává, tempo opadlo a s míčem kombinují domácí, kteří se logicky nikam moc neženou.
83'
Fernandes se hnal za vstřelením čtvrtého gólu, ovšem ten byl vystaven do ofsjadu a nemohl zakončit svou šanci jeden na jednoho proti Dostálovi.
82'
Je sympatické, že zlínští fanoušci jdou na stadionu v Moskvě slyšet. Hráčům to ale zatím nedotlačilo ke gólu. Centr nyní doplachtil pouze do rukavic brankáře.
81'
Zlín se ještě stále snaží dát alespoň jeden gól, ale dnes mu zkrátka není přáno.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Jean-David Beauguel.
78'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Alexandr Kolomejcev.
78'
Vukadinovič se dostával do zajímavé šance, ale rozhodčí odhalil ofsajd.
77'
Vukadinovič se pokusil dát si míč s Jiráčkem, ale pokazil přihrávku a našel pouze soupeře. Další snažení Zlína tak přichází vniveč.
76'
Ekpaiova střela trefila jak jinak, než obránce soupeře. Míč se poté doslova došoural k brankáři a ten tak neměl moc práce.
76'
Kopečný ubránil Édena a poslal míč na brankáře Dostála.
75'
Mehanovič si udělal bránícího hráče, dostal se ke střele, ale znova trefil pouze prvního hráče. To je tak trochu příběh dnešních pokusů Zlína. Buď trefí hráče nebo míří mimo.
74'
Rohový kop na druhé straně se rozehrál na krátko a poté centr trefil obránce. Ten jej poslal na vhazování.
73'
Lokomotiv očekával, že získá rohový kop, ale rozhodčí je proti. Ukazuje na odkop od brány a Dostál tedy bude moci zkusit rozehrát šanci svého celku.
72'
Rychlý protiútok sliboval zajímavou šanci domácího týmu, ovšem Mirančuk se k míči po přihrávce bratra nedostal a Zlín bude zahrávat odkop od brány.
71'
Další dva centry a následná střela Traorého. Tomu to dnes ale hodně nejde a minimálně již třetí pokus posílá úplně mimo branky soupeře.
70'
Kopečný nenašel ve vápně nikoho, pouze obránce soupeře. Ti tak ihned odkopli míč, který znova skončil u zlínských a ti mohou pokračovat v tlaku.
69'
Ekpai našel Diopa, který trefil obránce a Traorého střela poté hodně minula branku. Fastav ne, že by se nedostával do šancí, ale jeho zakončení vázne.
68'
Ekpai se pokusil najít centrem Mehanoviče, ale to se nepovedlo. Míč tak to znova získává Lokomotiv.
67'
Hra je nyní poměrně vyrovnaná, ani jeden tým se nemůže dostat do vážnější šance, která by ohrozila branku.
65'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Miloš Kopečný.
65'
Bačo dokázal odvrátit pas na dva sbíhající protihráče a poslal míč do bezpečí. Fastav tedy může vyrazit do rychlého protiútoku.
64'
Domácí rozehráli volný kop na krátko a poté byli vyhnáni až ke svému brankáři. Ten tak může v poklidu rozehrát další útočné snažení svého celku.
63'
Jiráček (ZLN) znova fauluje a tentokráte za to vidí i žlutou kartu.
63'
Ten se následně zapomněl v ofsajdové pozici a pomezní rozhodčí to velmi dobře viděl. Zvedá rohový praporek a signalizuje ofsajd.
62'
Jiráček fauloval kousek za polovinou hřiště poté, co se snažil zastavit houževnatého Fernandese.
61'
Fernandes se snažil najít Édera ve vápně, ale tomu míč prošel mezi nohama a míč tak proletěl vápnem Zlína bez jakéhokoliv doteku.
60'
Centr Lokomotivu z pravé strany byl sražen obráncem a dopadl do náručí Dostála. Ten se ani nezapotil a může poslat svůj tým do protiútoku.
59'
Nepřesná přihrávka skončila až u Guilhermeho. Ten může v poklidu rozehrát další útočné snažení svého týmu.
58'
Vukadinovič (ZLN) zatáhl soupeře zezadu za dres a po zásluze tak vidí první žlutou kartu zápasu.
58'
A Bačo byl hodně blízko. Jeho hlavička ovšem trefila hlavu obránce a od něj se odrazila těsně nad břevno. Rozhodčí si toho navíc nevšiml a nakazuje odkop od brány.
57'
Rohový kop pro Zlín. Na stadionu v Moskvě jde slyšet podporování českých fanoušků, kteří si žádají gól.
56'
Zazlobil i Lokomotiv, Éderova střela však byla ve vápně zblokována a Dostál tedy nemusel zasahovat. Zlín pospíchá do rychlého protiútoku.
55'
Mehanovič se snažil najít centrem Ekpaie, který se sice k míči nakonec dostal, ale poté prováhal dobrou šanci a k centu už se nedostal.
53'
Hraje se ve středu hřiště. U míče jsou domácí fotbalisté, ale nedaří se jim dostat se přes pozornou obranu zlínského týmu.
52'
Ale nevyužita. Přetažený centr nikoho ve vápně nenašel a pouze jim proletěl. Skóre se tedy nemění a k míči se dostává český klub.
51'
Ekpai následně nezvládl souboj jeden proti jednomu u rohového praporku a míč se do zámezí odrazil do něj. Šance pro domácí tým.
50'
Protiútok domácích nevyšel úplně podle představ. Finální přihrávka byla zablokovaná pozornou obranou soupeře.
49'
Gajič vyslal velmi jedovatou střelu, která těsně minula pravou tyč. Brankář domácích by ji ovšem pravděpodobně měl. Odkop od brány Lokomotivu.
48'
Ekpai vybojoval volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. To by mohlo být i na střelu. Podaří se Zlínu na úvod druhého poločasu snížit nepříznivé skóre?
47'
Ekpai asi nečekal, že by se k němu míč mohl dostat a ten jej tak pouze trefil a poté se k němu dostal obránce. Ten odkopl míč, ale Fastav se rychle dostal k míči a vše skončilo nepřesnou střelou Traorého.
46'
Zlín hned na úvod získal rohový kop.
46'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Jefferson Farfán, přichází Anton Mirančuk.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Železník, přichází Mirzad Mehanović.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který končí velmi nepěkně pro zlínský tým. Ten totiž vůbec nechytl začátek zápasu a po sedmnácti minutách prohrával již o tři branky. Všechny tři dal navíc Fernandes a mohl se tak radovat z hattricku.

Lokomotiv poté polevil a nechal Zlín hrát. Český tým si vytvořil několik šancí, ale jeho koncovka je zatím bídná. Uvidíme, zdali se mu povede dát alespoň čestný gól. Rozhodně totiž nehraje až tak moc špatně.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Holzer se na druhé straně dostal do zajímavé šance poté, co si udělal obránce. Jeho střela na vzdálenější tyč však byla přečtena brankářem soupeře a ten vyráží míč do bezpečí.
45'
Éder našel na vápně Farfána, ale jeho střela z voleje mířila pouze doprostřed brány. Dostál si tak připsal dobrý zákrok.
45'
Matějov našel ve vápně Diopa, který se ale zamotal do svých kliček a následně si pomohl i zatažením rukou. Útočný faul tak přisuzuje míč soupeři.
44'
Sympatický výkon Zlína je zatím bez výsledku. Škoda, že takto český tým nehrál od začátku utkání. Je však jasné, že Lokomotiv hodně ubral na tempu.
43'
Holzerovi centr sice nesedl, ale nakonec dokonce ohrozil Guilherma. Padající míč totiž skončil na tyči. Nutno podotknout, že domácí brankář celou situaci jistil a věděl, kam míč padá.
42'
Vukadinovič hledal ve vápně Železníka, ale přihrávka se k němu nedostala, byla příliš pomalá a nepřesná. Lokomotiv odkopl míč až ke zlínským obráncům.
41'
Fernandes poslal míč do vápna, kde se k němu dostali asi čtyři hráči před tím, než se k míči dostali zlínští obránci a odkopli razantně míč do bezpečí.
40'
Bačo stáhl Edera k zemi a Lokomotiv Moskva tak dostává zajímavou šanci k tomu, aby zahrál volný přímý kop ze zhruba třiceti metrů. Můžeme očekávat pravděpodobně centr do vápna.
39'
Traoré hledal Železníka ve vápna, ale centr byl příliš razantní a odrazil se od nohy zlínského útočníka. Další útočné snažení tak končí neúspěchem.
38'
Po delší době se v útoku ukázali i domácí. K jejich špatné přihrávce se dostal Vukadinovič a ten s přehledem poslal přihrávku na své spoluhráče.
37'
Jiráček se snažil procpat přihrávku do vápna, ovšem našel pouze obránce a ten rázným odkopem řeší tento zárodek akce soupeře. Zlín bude muset znova začít ze své poloviny hřiště.
36'
Lokomotiv od třetího gólu nic nepředvedl, ale s poklidem mu to stačí. Bylo by ovšem hezké, kdyby toho český tým využil a dal alespoň čestný gól.
35'
Centr Vukadinoviče byl příliš dlouhý a skončil až v zámezí. Guilherme tak bude moci v poklidu rozehrát odkop od své vlastní brány.
34'
Holzer poslal krátký centr do vápna, ke kterému se málem dostal Traoré, ale opravdu pouze málem. Zlín však zůstává u míče a snaží se hrát velmi aktivně.
33'
Volný přímý kop poté, co centr Zlína trefil ruku Lysova. Dokáží zlínští z této situace něco vytěžit?
32'
Zlín je aktivní, snaží se snížit, ale další pokus končí mimo. Je to však hodně sympatické a možná bychom se nějakého gólu z kopaček zlínských fotbalistů mohli dočkat.
31'
Holzer hledal na přední tyči Železníka, ovšem ten byl hlídán na těsno a nepodařilo se mu nic vymyslet směrem vpřed.
30'
Jiráček poslal míč na Vukadinoviče, který našel na vápně Železníka, ale jeho střela po teči obránce končí pouze na rohovém kopu.
29'
Fernandes se nakonec dostal k centru z pravé strany, ovšem jeho hlavička skončila těsně nad brankou Dostála. Tento portugalský fotbalista dnes dělá ve zlínské obraně pořádný humbuk.
29'
Po delší době se k brance Dostála podíval i Lokomotiv, ale ten posílá míč znova na svou půlku a šetří čas.
28'
Vukadinovič se dostal k přetaženému centru, ovšem jeho střela z voleje minula pravou tyč branky soupeře. Skóre se tedy nemění.
27'
Gajič dnes nemá svůj den. Předvedl další chybu v rozehrávce, ale spoluhráči to uhasili a pospíchají do protiútoku.
26'
Hosté drží míč, ale jejich následné nákopy jsou velmi nepřesné. Teď byl navíc Vukadinovič v ofsajdu.
25'
Lokomotiv hodně ubral na tempu. Nemá ale kam pospíchat. Jeho náskok je doslova luxusní a jeho soupeři se navíc vůbec nedaří.
24'
Volný kop pro český tým na polovině hřiště. Zlín má nyní opticky více ze hry, ale není to nic platné.
23'
Traoré dostal míč ve vápně, ale velmi špatně vystřelil a jeho pokus skončil hodně vysoko nad brankou.
22'
Zlín trápí nepřesnosti, jejich kombinace tak často končí ještě dříve, než začne.
21'
Fernandes se znova dostával do velmi dobré pozice, ale tentokráte mu byl odpískán ofsajd.
20'
Tohle je opravdu velmi složitá situace, do které se Zlín dostal. Teď už spíše půjde o tom, aby to český celek dnes nějak důstojně dohrál. A to je teprve dvacátá minuta...
19'
Zlín ihned vybojoval rohový kop, ale ani z něj se neprosadil.
17'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
MANUEL FERNANDES dává za sedmnáct minut hattrick. Hráč Lokomotivu zůstal nikým nehlídaný na hranici malého vápna a přidává další branku. Asistence: Alexej Mirančuk
17'
Fastav zahrával alespoň rohový kop, který dopadl na Pejčinoviće, ale míč trefil pouze brankáře.
16'
Diop se dostal do velké šance po chybě obránce, ale ten se stačil vrátit a překazit tak tutovku Zlína. To je škoda, mohlo být sníženo!
15'
Pokus o vysunutí Ekpaie neslaví úspěch. Zlín bude muset opět začít z jeho poloviny hřiště.
14'
Fernandes se ocitl sám před Dostálem, ale hattrick do čtrnácté minuty nedá. Jeho střela mu moc nesedla a zamířila hodně vedle. Obrana Fastavu ale vůbec nefunguje dobře.
13'
Ševci bojují srdnatě, ale ve hře je trápí velké kvantum nepřesností. Jako například teď při centru na Vukadinoviče.
12'
Ekpai nedokázal zkrotit prudkou přihrávku spoluhráče a míč se od něj odrazil pouze do zámezí.
11'
Jiráček špatně nahrál a soupeř tak díky tomu pospíchal do útoku. Fernandes ale nezvládl odcentrovat a bude z toho pouze odkop od branky.
10'
Moskevský tým s přehledem kombinuje a nikam nespěchá. Tak vysoký náskok hned na úvod je určitě uspokojující.
9'
Holzerův centr byl hodně nepřesný a místo ve vápně skončil skoro na polovině hřiště.
8'
Zlín již působí poněkud zaraženě. S tímto se jen těžko bude něco dělat.
6'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
No...tak to asi nikdo nečekal. MANUEL FERNANDES dostal namazáno od Édera, který unikl na pravé straně a pohotově přidal další branku. To je hrůzostrašný začátek. Asistence: Éder.
5'
Fastav špatný začátek nepoložil. Naopak. Český tým se žene před bránu soupeře a snaží se rychle vyrovnat.
4'
Domácí se snažili dostat k centru do vápna, ale to se jim nepodařilo. Vukadinovič poté špatně zpracoval míč a nedostal se tak do brejku.
3'
Zlín se snažil rychle odpovědět, ovšem centr na Železníka nemohl uspět, zlínský forvard byl v ofsajdu.
2'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
MANUEL FERNANDES nezaváhal a poslal Dostála na druhou stranu. Lokomotiv začíná naprosto parádně a Zlín teď čeká hodně těžká pozice.
2'
Byl nařízen pokutový kop poté, co Gajič kopl protihráče do hlavy.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, Eder ihned zkoušel střelu, ale ta mu hodně nesedla a skončila úplně mimo.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Lysov, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Ignatěv – Manuel Fernandes, Igor Denisov, Tarasov, Farfán – Éder, Alexej Mirančuk.
Náhradníci: Medveděv – Kasajev, Kolomejcev, Rotenberg, Vitalij Denisov, Barinov, Anton Mirančuk.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Holzer, Ekpai, Traoré, Jiráček, V. Vukadinovič – Železník, Diop.
Náhradníci: Zlámal – Beauguel, Janíček, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, Mehanović.

Rozhodčí: Evans – Thomas, Bird.
FC Fastav Zlín

Zlínu se na první pohled výsledkově příliš nedaří, ale když se podíváme na jeho minulé soupeře, musí se to přehodnotit. Výhra proti Teplicím, poté remíza s Tiraspolem, těsná prohra s Plzní 1:2 a remíza se Slavií 1:1. To rozhodně není nic, za co by se měl celek z Moravy hanbit.

Jeho náročný zápasový program však může hrát pro Lokomotiv. Zlín totiž nemá tak široký kádr a někteří hráči by tak mohli být unaveni. Na druhou stranu, Fastav nesužuje moc zranění, což je samozřejmě ku prospěchu věci.

Zlín je jasný outsider celé skupiny, v prvním zápase ale uhrál bod s houževnatým Tiraspolem a měl také dost šancí na to, aby mohl i vyhrát. Proti Moskvě tak budou chtít předvést určitě něco podobného a nejlépe se i na ruský celek vytáhnout. Uvidíme, zdali se jim to povede.
FK Lokomotiv Moskva

Lokomotiv v prvním zápase skupiny remizoval na půdě Kodaně a odvezli si tak cenný bod. Po většinu času se sice ruský tým převážně bránil, ale povedlo se mu to a bod si určitě hodně považuje. V minulém kole v domácí soutěži navíc vyhrál 1:0 nad Rostovem a přerušil tak šňůru čtyř zápasů bez výhry.

Mezi ně patřila právě remíza s Kadaní, prohra se Samarou v poháru, prohra v lize s Amkarem a remíza s Akhmatem. V Lokomotivu tak po posledním ligovém kole bude panovat spokojenost a domácí tak pravděpodobně budou hodně nebezpečí. Do zápasu navíc vstupují jako favorité a budou to chtít potvrdit.

Nejlepším střelcem týmu je v této sezóně Aleksej Mirančuk. Znatelná bude určitě absence brazilského útočníka Ariho a chorvatského obránce Čorluky.
Dobrý den u druhého kola skupinové fáze EL. V dnešním zápase na sebe narazí Lokomotiv Moskva a český zástupce Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Aktuální zápasy
Články odjinud