Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Salcburk - 7. prosince 2017   21:05

Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa, Gustavo (C) – Ocampos, Maxime López, M. Sanson (68. Payet) – N'Jie (76. Germain).
Pelé – M. Dória, Payet, Mitroglu, Abdennour, Germain, Rocchia.
Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko)
Stade Vélodrome, Marseille
Salcburk
Walke (C) – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (77. Leitgeb), Samassékou (61. Yabo), Valon Beriša, Schlager – Dabbur, Gulbrandsen (59. Hwang Hee-chan).
Stankovic – Yabo, Rzatkowski, Minamino, Hwang Hee-chan, Stangl, Leitgeb.

Z této textové online reportáže je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Olympique Marseille bezbrankově remizoval s Red Bullem Salzburg a uhájil druhou postupovou pozici před Konyasporem, který v souběžně hraném zápase s Guimarães získal pouze bod.
Konečná tabulka skupiny I

1. Salzburg – 12 bodů (7:1)
2. Marseille – 8 bodů (4:4)

3. Konyaspor – 6 bodů (4:6)
4. Guimarães – 5 bodů (5:9)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:13.
90+4'
90+3'
Walke (FC Red Bull Salzburg) si ještě vylepšil statistiky, když lapil nevýrazný přízemní pokus Germaina.
90+1'
Valon Beriša odebral svému soupeři míč, bohužel pro Salzburg se to ale neobešlo bez faulu.
90'
Nad rámec řádné hrací doby nastavil Aleksei Kulbakov čtyři minuty.
88'
Obránci Marseille zůstali pozorní a nabíhající protivníky nepustili do zakončení.
87'
Průvan ve vápně domácího týmu způsobil Valon Beriša, jeho pokus srazil Sarr na roh.
85'
Hosté poklidně kombinují na svém území.
83'
Salzburská defenziva se pak hravě ubránila Payetově rozehrávce rohového kopu.
82'
Germain se po průnikové přihrávce jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Walkem, ale z ostrého úhlu ho neprostřelil. Tato neproměněná příležitost může domácí tým hodně mrzet!
81'
Evidentní šlapák. Žlutou kartu za něj obdržel Hwang Hee-chan (FC Red Bull Salzburg), zatímco na zemi se v bolestech svíjí Sarr.
79'
Mandanda (Olympique Marseille) kontroloval balon, který kolem jeho pravé tyče poslal Valon Beriša.
77'
Vystřídal také tým FC Red Bull Salzburg: Amadou Haidara přenechal své místo Christophu Leitgebovi.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Valère Germain.
75'
Sarr (Olympique Marseille) se po krásné individuální akci propracoval až ke střele z úhlu, tu Walke zlikvidoval.
72'
Atakující Ocampos (Olympique Marseille) nedovoleně atakoval brankáře Walkeho a tento faul nahlas volal po potrestání. To se ovšem nestalo.
71'
Také v době, kdy do konce utkání zbývá dvacet minut, zůstává stav bezbrankový.
69'
Ofsajd a v něm N'Jie (Olympique Marseille).
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: Morgan Sanson pustil na trávník Dimitriho Payeta.
66'
Tohle bylo nebezpečné! Mandandovy rukavice vyprášila dělovka, kterou ze standardní situace vyrobil Valon Beriša (FC Red Bull Salzburg), ten prokázal skvělou kopací techniku.
65'
Následný roh domácí tým ubránil.
64'
Hra se obrátila a po faulu na Schlagera zahrávali hosté přímý kop. Odvrácený centr sebral Lainer a jeho střelu srazil obránce mimo tyče.
63'
Pokus o vysunutí N'Jieho domácím hráčům nevyšel. Přihrávka byla totiž příliš dlouhá.
62'
Obě ekipy se pravidelně střídají v držení míče.
61'
Tým FC Red Bull Salzburg vystřídal podruhé: svou porci času si odpracoval Diadie Samassékou, makat teď bude Reinhold Yabo.
59'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: po necelé hodině dohrál Fredrik Gulbrandsen, norského útočníka nahradil Hwang Hee-chan.
57'
Nešetrný skluz musí být potrestán. A Duje Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg), který fauloval Ocampose, si je toho moc dobře vědom.
56'
Během krátké chvíle čelila obrana hostujícího mužstva hned dvěma rohovým kopům a svou úlohu v obou případech zvládla na výbornou.
54'
Další varování pro salzburskou defenzivu. Domácí zakombinovali před vápnem, do jeho pravé části pak Sanson nabídl balon Sarrovi a ten vyděsil Walkeho razantní střelou z úhlu.
52'
Pro další vývoj utkání je jedině dobře, že se fotbalisté obou týmů konečně rozehráli. Že to ale trvalo.
50'
A vystřelit dokázali také Salzburští. Valon Beriša zleva předložil balon Ulmerovi a ten zevnitř vápna minul.
49'
Následoval rohový kop, po kterém Zambo Anguissa (Olympique Marseille) pálil slepými.
48'
Zahrozili také domácí. A to pořádně! Maxime López vyprodukoval střelu z voleje a Walke ji konečky prstů vyškrábl mimo tyč.
47'
První střely mezi tři tyče se diváci dočkali až po změně stran. K zákroku na zemi Mandandu donutil Gulbrandsen (FC Red Bull Salzburg).
46'
Hlavní aktéři se už pomalu vracejí zpátky na hřiště.
První poločas se obešel bez střely na bránu. Jak smutné. Připadalo mi, jako by oba celky soupeřily jen v držení míče. Tento ukazatel vyzněl lépe pro Salzburg, ale střelecky aktivnější byl Olympique Marseille. Vzhledem k tomu, že Konyaspor vede na hřišti Guimarães 1:0, nemůže si Marseille dovolit prohrát.
45+2'
45+2'
Úplnou tečku za úvodním dějstvím napsala N'Jieho nepřesná hlavička, ta prolétla nad hostující brankou.
45'
Nastavená doba hry činí jedinou minutku.
43'
V závěru poločasu se hra přelévá ze strany na stranu.
41'
Na opačné straně si N'Jie (Olympique Marseille) troufl na trojnásobnou přesilu a tohle přece nemohlo dopadnout jinak než okamžitou ztrátou míče.
40'
Rami zkušeně odzbrojil útočícího Gulbrandsena a domácí publikum ho za to odměnilo potleskem.
38'
Sarr (Olympique Marseille) se rozběhl podél postranní čáry a Schlager ho zastavil jen za cenu faulu.
37'
Pro náročné oko diváka se stalo to nejhorší, co se mohlo stát. Nezáživná hra zabředla doprostřed hřiště.
35'
Při napadení hostující rozehrávky se Zambo Anguissa provinil útočným faulem.
33'
Nakonec ho do své moci získali domácí. Sanson pak utíkal k šestnáctce, kde nastřelil Lainera.
32'
Aktuálně se hraje ve středu pole, kde fotbalisté mezi sebou svádějí urputné bitvy o balon.
31'
Půlhodina hry se obešla bez střely mezi tyče.
29'
Rolando (Olympique Marseille) obětavě vystoupil proti Haidarově pumelici a zblokoval ji.
28'
Po hlavičkovém souboji padl první trest. Za zasažení Paula Mirandy loktem do tváře inkasoval žlutou kartu Lucas Ocampos (Olympique Marseille).
26'
Haidara si navedl balon na střed osy hřiště a prudkou střelou promasíroval záda domácího obránce.
24'
Hráči Red Bullu pak posunuli hru doprostřed hřiště.
23'
Clinton N'Jie (Olympique Marseille) nezvládl osobní souboj s obráncem Ulmerem.
21'
Pokus dobrý, ale co to provedení?! Luiz Gustavo (Olympique Marseille) poslal průnikovou přihrávku pro nikoho a jeho spoluhráči se na něj právem zlobí.
19'
Další ofenzivní tažení domácích zakončil Ocampos střelou letící nad břevnem. Walke zůstal v klidu.
18'
Na místo přestupku si balon postavil Sarr, jemu se nepodařilo obstřelit salzburskou obrannou zeď.
17'
Ruka! V blízkosti vlastního pokutového území jí zahrál Haidara (FC Red Bull Salzburg).
16'
Už se zdálo, že se N'Jie (Olympique Marseille) vyřítí do zajímavé šance, ale včas vyběhnuvší gólman Walke před ním stačil schovat balon.
14'
Hosté došli s balonem jenom k půlící čáře, dále je záložní řada Marseille nepustila.
13'
Sanson (Olympique Marseille) zkusil štěstí z hranice šestnáctky, jenomže neměl dostatečně přesně seřízena mířidla a branku překopl.
11'
Do rychlostního souboje jeden na jednoho se pustil Schlager (FC Red Bull Salzburg) a nedopadlo to pro něj nejlépe, protože přišel o míč.
10'
Faul. Zambo Anguissa (Olympique Marseille) si u postranní čáry vyšlápl na Valona Berišu.
8'
Naštěstí se nejednalo o žádnou dlouhodobější indispozici, takže se Ulmer znovu zapojuje do hry.
7'
Po jednom z ostřejších soubojů se na trávníku ocitl Andreas Ulmer (FC Red Bull Salzburg).
6'
Další útok domácích byl o poznání zajímavější. Ocamposovu ránu srazil Lainer na kopačku Zamba Anguissy a ten z hranice vápna zakončil nad branku.
4'
Útočný faul. Spáchal ho N'Jie (Olympique Marseille).
3'
První náznak šance měl Salzburg. Gulbrandsen si naběhl do levé části pokutového území pro přihrávku, ale střela z otočky mu vůbec nesedla.
1'
Úvodní výkop provedli fotbalisté Olympique Marseille.
1'
Hlavní aktéři právě nastupují na travnatý porost.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa, Gustavo (C) – Ocampos, Maxime López, M. Sanson – N'Jie.
Náhradníci: Pelé – M. Dória, Payet, Mitroglu, Abdennour, Germain, Rocchia.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, Valon Beriša, Schlager – Dabbur, Gulbrandsen.
Náhradníci: Stankovic – Yabo, Rzatkowski, Minamino, Hwang Hee-chan, Stangl, Leitgeb.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko).
Ze zápasu je připraven online přenos, kterým vás mile rád provedu. O nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemný sportovní zážitek.
Vzájemná utkání

Oba celky se už v rámci skupinové fáze utkaly. Bylo to v září a úspěšnější byli fotbalisté Salzburgu, kteří Marseille porazili těsně 1:0. Domácí tak mají svému protivníkovi co vracet.
FC Red Bull Salzburg

Salzburg vede svou skupinu a o první flek už ho nemůže nikdo připravit. Do Francie tak fotbalisté Red Bullu odletí s klidným vědomím postupu do play-off. Tři výhry, dva nerozhodné výsledky a žádná porážka – to je výčet dosavadních zápasů Salzburgu při velmi příznivém skóre 7:1. Naváže rakouský klub na dobré výsledky, nebo svému soupeři nebude příliš vzdorovat?
Olympique Marseille

Olympique Marseille stále nemá jistý postup do vyřazovací fáze této prestižní evropské soutěže, o něj bude muset zabojovat s fotbalisty Salzburgu. Marseille má na svém kontě sedm bodů s bilancí 2-1-2. Na paty jí dýchá turecký Konyaspor, jenž má bodů pět. Domácí tak dnes do utkání dají vše, aby si ze druhého místa zajistili postup do jarních bojů.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu poslední utkání ve skupinách Evropské ligy a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel ve skupině I mezi týmy Olympique Marseille a FC Red Bull Salzburg. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.