Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Rosenborg BK - 20. září 2018   21:00

Celtic
Celtic
87' Griffiths (Boyata)
1:0
(0:0)
Rosenborg BK
Celtic
C. Gordon – Lustig, Boyata, Benković, Tierney – S. Brown (C) – Rogic (58. Sinclair), C. McGregor, Ntcham, Forrest (58. Johnston) – Edouard (76. Griffiths).
Bain – Hendry, Griffiths, Sinclair, R. Christie, Mulumbu, Johnston.
Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (všichni POL)
Celtic Park, Glasgow
André Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Denić, Jensen (C), Konradsen (45+1. Lundemo) – de Lanlay (69. Trondsen), Söderlund (78. Levi), Jebali.
Östbö – Vilhjálmsson, Trondsen, Levi, Gersbach, Lundemo, Šerbečić.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:10.
Utkání je u konce a v Celtic Parku může propuknout tříbodová radost. Už to totiž vypadalo, že se oba týmy rozejdou po bezbrankové remíze a Rosenborg si odveze bod, když po několika šancích, které pálil zejména Johnston, přišla 87. minuta a trefa Leigha Griffithse. Ten si naběhl na Boyatovo sklepnutí a svým zakončením nedal Hansenovi žádnou šanci na zákrok. Celtic tak urval výhru 1:0 a vstoupil do skupiny B tím nejlepším možným způsobem.
90+3'
90+2'
Hosté obléhali pokutové území, snažili se do něj tlačit centry, nyní byl ale Benković důsledný a míč dostal dál od Gordona.
90+1'
Benković nezvládl uklidit míč do úplného bezpečí, museli tak zasáhnout i jeho spoluhráči.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Domácí opět u míče, vhazují na vlastní polovině. A samozřejmě s tím nijak nepospíchají.
88'
Rázem musí Rosenborg pospíchat, pokud nechce odjet s prázdnou.
87'
Celtic právě vstřelil branku!
Tak to domácím vyšlo! Po Brownově dlouhém pasu sklepával Boyata na nabíhajícího LEIGHA GRIFFITHSE a ten zůstal trestuhodně nekrytý! Měl tak dostatek času na prudkou hlavičku, na kterou Hansen nezvládl včas zareagovat.
87'
McGregorovi centr nevyšel, a druhé straně musí pro míč Johnston.
86'
Rohový kop pro Celtic.
85'
Opět Johnston, opět ale netrefil branku. Hansen rozehrává od vlastní brány.
83'
Stále stejná písnička, domácí útočí, Rosenborg už brání remízu a jeden bod.
82'
Fanoušci Celticu ženou své oblíbence do útoku, ti ovšem mají problém překonat dobře pracující obranu soupeře.
81'
Měli jsme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku zůstal Jebali, už je ale zase vše připraveno ke hře.
80'
Tohle už po gólu ale volalo! Zleva nacentroval po zemi Tierney a na penaltě našel volného Johnstona. Jeho okamžitá střela prolétla snad jen decimetry nad břevnem!
79'
Ke hlavičce se snažil dostat Griffiths, byl ale na hranici pokutového území dobře ubráněn.
78'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Alexander Söderlund, přichází Jonathan Levi.
78'
Johnstonova střela byla dostatečně prudká, scházelo ji ale trochu více přesnosti. Takhle narazila do tyčky, ke které je přivázaná síť.
76'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Leigh Griffiths.
75'
Zleva centroval Tierney, ovšem přesně do rukavic gólmana Hansena.
74'
Jebali se už nadechoval ke kontru do trochu rozhozené obrany domácích, při kličce na střed ale narazil a o míč přišel.
72'
Rosenborg v poklidu odvrátil centr hned u první tyče, míč se bleskově ocitl až na půlce.
72'
Střílený centr z levé strany předvedl Tierney, jeho prudkou ránu srazil na další rohový kop Hovland.
70'
Tohle se vůbec nepovedlo, Hansen mohl zůstat v naprostém klidu. Celtic pokračuje z druhé strany autovým vhazováním.
70'
ROh pro Celtic, u míče je nachystán McGregor.
69'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Yann-Erik de Lanlay, přichází Anders Trondsen.
68'
Nejde to ale ani domácím. Johnston a Boyata neuspěli při kombinaci pravou stranou.
66'
Po delší době se ke slovu dostali i hosté, jenže zatím to opravdu nejde. Dlouhý pas byl zastaven ještě před pokutovým územím.
64'
Malá domů na Hansena, tento způsob hry hostů se ale publiku moc nezamlouvá.
63'
Dlouhý pas na Sinclaira byl až příliš prudký, hráče navíc úspěšně zakřižoval Hovland.
62'
V pokutovém území Rosenborgu zůstal na chvíli volný Sinclair a hned se položil do voleje. Tentokrát to bylo povedenější, Hansenovu branku ale i tak minul.
60'
Následný přímý kop si vzal na starost Ntcham, centr se mu však příliš nepovedl. I tak ale došlo k pokusu o zakončení, Benkovićovi se však volej svezl po kopačce.
60'
Alexander Söderlund stáhl k zemi McGregora a za zákrok si prohlédl žlutou kartu.
58'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Michael Johnston.
58'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Thomas Rogic, přichází Scott Sinclair.
57'
Na lavičce Celticu se chystá střídání, do hry půjde Sinclair.
56'
Hansen se chystá k rozehrání, musí si u toho ale hlídat číhajícího Edouarda.
55'
Celtic má míč ve svém držení, schází tomu ale překvapivý moment. Obrana hostů nemá problém akce zastavovat.
53'
Po centru z pravé strany se míč dostal až k Tirneymu a ten se pokusil o technickou střelu přes obránce. Jeden z hráčů Rosenborgu ale jeho ránu zastavil svým dobrým postavením.
52'
Lustig hledal na pravé straně spoluhráče, jeho úmysl ovšem vystihl pozorný Meling. Je po akci, dopředu jde Rosenborg.
50'
Celtic se dostal do rychlého kontru, středem upaloval Rogic a kousek za vápnem se rozhodl pro střelu. Mířil ale přesně doprostřed branky, kde stál připravený Hansen. Možná měl raději přihrávat doleva na nabíhajícího McGregora.
50'
Na pravé straně kombinovali hostující Denić a Jebali, jenže se nedostali ani k centru.
48'
Po levé straně unikal Ntcham, dal si ale míč daleko od nohy a následně centroval už ze zámezí.
47'
Domácí trenér má u sebe náhradníky a probírá s nimi taktiku. Dá se tedy čekat, že v nejbližší době přijdou změny v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první půle, ve které jsme se ale branky nedočkali. Celtic byl sice několikrát hodně blízko úspěchu, jenže Rosenborg má v brance Andrého Hansena, a ten zlikvidoval několik opravdu ošemetných střel. Zatím jeho vrchol přišel v závěru půle, když nejprve vyrazil Rogicovu střelu k tyči a poté si poradil i s dorážkou Edouarda. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Konradsen, přichází Marius Lundemo.
45+1'
Tak ne, střídat se bude ještě teď, do hry půjde Marius Lundemo.
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
No a pro Konradsena zápas končí, gesto bylo výmluvné. Dá se ale čekat, že změna přijde až po pauze.
44'
Krátká pauza na ošetření, na trávníku sedí poblíž pomezní čáry hostující Konradsen a má problémy s pravým chodidlem.
43'
Zleva se uvolnil Ntcham, jenže jeho zpětná přihrávka na penaltu byla hosty pokryta a odvrácena.
42'
Ty přišly až teď, po centru se po první zblokované ráně prosadil ke střele k tyči Rogic a po něm ještě dorážel Edouard. Oba pokusy zlikvidoval mrštný Hansen. Tohle byly zatím největší šance utkání!
41'
Teď je to ze strany Celticu tak trochu obléhání pokutového území, zatím bez střel.
40'
Ani tentokrát to McGregorovi nevyšlo, jeho dlouhý centr odvrátil do bezpečí Söderlund.
40'
Už se zase hraje u Hansenovy branky, čeká nás centr od rohového praporku.
38'
Přibývá nám i trochu té tvrdosti, po Brownově faulu to nyní odnesl Denić.
36'
Hansen si teď trochu zachytal, táhlá střela z dálky v podání Tierneyho jej ale až zas tak moc nevyděsila.
36'
Tohle bylo od Tierneyho velmi chytré. Zleva hledal centrem nabíhající spoluhráče, ti ale míč buď přeběhli, nebo jim naopak pár kroků scházelo.
35'
Faul tentokrát od hostů, na trávníku se ocitl Lustig. Ten si i sám rozehraje.
33'
Söderlund pak byl i cílem rozehraného přímého kopu, k míči se ovšem pro dobrou obranu nedostal.
32'
Boyata se ve vzdušném souboji dopustil nedovoleného zákroku, ve výskoku srazil Söderlunda.
32'
Obranná řad Rosenborgu nyní trpělivě kombinovala na vlastní polovině, zapojila dokonce i gólmana Hansena.
30'
Akci Celticu zastavil pomezní rozhodčí, Odsonne Eouard byl v ofsajdovém postavení.
29'
Dobře nedopadl ani další roh, tentokrát hráči v tmavém odhlavičkovali mimo své vápno.
28'
Na jeho vysoký centr si naskakoval Boyata, jenže to bylo tak o 30 cm vyšší, než bylo potřeba.
28'
Sražený Lustigův centr znamená rohový kop pro Celtic, u míče je McGregor.
27'
Kombinace mezi Lustigem a Tierneym skončila neúspěchem, Celtic však bude pokračovat v útoku.
25'
Snahu má i Rosenborg, zde to ale zatím hoří na finální fázi, která končí na dobře blokující obraně.
23'
A další akce domácích. Rogic po svém sprintu přihrál na Edouarda, který si naběhl za obranu, jenže zakončení už bylo horší. Prudká rána šla nad břevno.
22'
Centr na zadní tyč mířil k Benkovićovi, ten tlačil míč k tyči, Hansen tam ale byl včas.
21'
O kličku a cent se snažil Tierney. Obojí se mu povedlo, centr byl ale sražen. Celtic bude pokračovat rohovým kopem.
20'
Zleva posílali hosté centry k vápnu zelenobílých, chybí tomu ale více přesnosti.
18'
Přihrávka Lustiga na nabíhajícího Rogice nebyla špatně myšlená, jenže narýsování nebylo přesné. Míč skončil mimo hrací plochu.
17'
Jensen se svým zakončením nebyl přesný, Gordon se už chystá k rozehrávce od své branky.
15'
Zleva se do vápna Celticu dostával Jebali, zkusil kličku na Lustiga a poté i pád na pokutový kop. Rozhodčí byl ale blízko a viděl, že Issam Jebali pádu hodně přidal. Penalta se nekonala, hostující hráč naopak dostal žlutou kartu.
14'
Mohutný Hansenův odkop skončil u domácích, ti se opět snaží dostat na dostřel.
12'
Po trochu uspávacích minutách přišlo probuzení, když Brown vybojoval míč a okamžitě jej posílal za obranu Rosenborgu. Jenže do těsného ofsajdu.
10'
A teď dokonce přišla velká malá domů až na Hansena... Takže zase pěkně od začátku.
9'
Rosenborg v postupném útoku, ke Gordonově brance to ale hosté mají zatím hodně daleko.
8'
Kombinace mezi McGregorem a Forrestem skončila ofsajdem. Hansen má klid na rozehrávku.
7'
Na druhé straně útočil Jebali, jenže přes Browna se nedostal. Ten předvedl čisté odebrání míče a založil protiakci.
6'
První náznak akce Celticu. Zleva se do vápna probíjel McGregor, jeho kličkovaná skončila těsně před zakončením.
5'
Benković se zohýbal pro míč aby jej odehrál hlavou, jenže se střetl se Söderlundem, který jej bolestivě zasáhl do hlavy. Bylo to nezaviněné, v zápalu boje a po krátké chvilce a omluvě se pokračovalo ve hře.
4'
Celtic zatím trochu pospává, prakticky se ještě nedostal ke kloudné akci.
3'
Gordon vyběhl až na hranici vlastní šestnáctky a těsně u čáry míč vyboxoval před dotírajícím soupeřem na aut. Tohle ale bylo opravdu velmi těsné.
2'
Po menších zmatcích uvnitř pokutového území přišel rázný odkop až za půlku. Rosenborg i nadále pokračuje v útoku.
1'
Rosenborg se ihned natlačil dopředu a vybojoval si první rohový kop utkání.
1'

Celtic FC: C. Gordon – Lustig, Boyata, Benković, Tierney – S. Brown (C) – Rogic, C. McGregor, Ntcham, Forrest – Edouard.
Náhradníci: Bain – Hendry, Griffiths, Sinclair, R. Christie, Mulumbu, Johnston.

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Denić, Jensen (C), Konradsen – de Lanlay, Söderlund, Jebali.
Náhradníci: Östbö – Vilhjálmsson, Trondsen, Levi, Gersbach, Lundemo, Šerbečić.

Rozhodčí: Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (všichni POL).
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár minut zahájen.
Zápas uvidí slavný Celtic Park a začne se ve 21:00. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pawel Gil, kterému budou na pomezí asistovaz Konrad Sapela a Marcin Borkowski. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Adam Kupsik a u branek hudou hlídat Krysztof Jakubik a Piotr Lasyk. Všichni pánové jsou z Polska.
Celtic FC

Skotský mistr se Evropské ligy dostal přes neúspěch v Lize mistrů. Zde sice dokázal překonat Alaškert a Rosenborg, řecké AEK Atény však byly nad jeho síly a po domácí remíze 1:1 a venkovní porážce 1:2 se musel smířit s přesunem do druhé evropské soutěže. Zde zdolal Sūduvu a nyní už přichází hlavní soutěž.

Jak už je tedy jasné, norský tým se už v letošní sezóně potkal, v předkole Ligy mistrů byl úspěšnější Celtic a Rosenborg tak musel ještě do předkola Evropské ligy. V něm si pak poradil s Cork CIty a Škendijí a může tak začít spřádat plány na pomstu za vyřazení z předkol Ligy mistrů.
Dobrý večer u dalšího utkání prvního kola základních skupin Evropské ligy. Společně se podíváme na duel skupiny B mezi týmy Celtic FC a Rosenborg BK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.