Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Kyjev - 7. března 2019   21:00

Chelsea
Chelsea
17' Pedro (Giroud) • 65' Willian  • 90' Hudson-Odoi (Loftus-Cheek)
3:0
(1:0)
Kyjev
Kyjev
Chelsea
Arrizabalaga – Zappacosta, David Luiz (C), Christensen, M. Alonso – Barkley (62. Loftus-Cheek), Jorginho (62. Kanté), Kovačić – Willian (78. Hudson-Odoi), Giroud, Pedro.
Caballero – Hudson-Odoi, E. Hazard, Higuaín, Rüdiger, Loftus-Cheek, Kanté.
Vinčić – Klančnik, Kovačić (vš. Slovinsko)
Stamford Bridge, Londýn
Kyjev
Bojko – Kędziora, Burda, Šabanov, Mykolenko – Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Šaparenko, Bujalskij (71. Sidcley) – Rusyn (66. Garmaš).
Buščan – Andrijevskij, Garmaš, Sidcley, Kádár, Smyrnyj, Citajšvili.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:15.
Fotbalisté Chelsea rozehráli osmifinálovou partii s Dynamem Kyjev perfektně, když svoji výraznou převahu dokázali zužitkovat ve tři gólové zásahy a všechny měly svoji hodnotu.

V úvodu zápasu fantastickou přihrávku Girouda proměnil v první branku zápasu Pedro, po změně stran se pak parádně trefil z přímého volného kopu Willian a když Chelsea v závěru přežila bez úhony jedinou šanci soupeře, tak třetí branku přidal Callum Hudson-Odoi.

Odveta v Kyjevě se hraje za týden a bude velkým zázrakem, pokud Dynamo dokáže alespoň výrazně zdramatizovat boj o postup.
90+3'
90+3'
Po souhře s Pedrem ještě centroval Zappacosta, Mykolenko odvrátil míč do zámezí.
90+3'
Nastavený čas se odehrává výhradně ve středu hřiště, Chelsea má míč pod svoji kontrolou.
90+1'
Rozhodčí Vinčić oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Chelsea právě vstřelila branku!
Povedená souhra domácích náhradníků! Ruben Loftus-Cheek dostal obrovské množství prostoru v pokutovém území, všiml si CALLUMA HUDSONA-ODOIE, posunul mu míč do běhu a osmnáctiletý supertalent pokořil brankáře Bojka!
89'
Hosté po zisku míče podnikli rychlý přechod do útoku, na hranici pokutového území si Garmaš všiml naprosto osamoceného Šaparenka, tomu ale chyběl krok, aby dokázal vystřelit.
88'
Chelsea už se vymanila z náporu hostujícího týmu a domácí hráči si přihrávají ve středu hřiště.
87'
Z rohového kopu Kyjev nedokázal nijak zahrozit a byť nedlouho poté Kanté přišel o míč, tak následná snaha Dynama končí jen ofsajdem.
86'
Po dalším centru před branku Chelsea Kepa v tísni neudržel míč, Sydočukovu střelu pak Kanté sráží mimo branku.
85'
Přeci jen mělo Dynamo příležitost! Po centru z pravé strany zůstal před Kepou trestuhodně osamocený Sidcley, svoji hlavičku ale nedokázal nasměrovat na domácí branku.
84'
Po jednom ze soubojů ve středu pole je otřesen Garmaš, hostující útočník musí být ošetřen.
83'
Loftus-Cheek u pokutového území Dynama předal míč Pedrovi, naběhl si na výbornou zpětnou přihrávku svého spoluhráče a zblízka přestřelil! Vyjma gólové trefy Williana z volného kopu to byla vůbec první obrovská příležitost Chelsea po změně stran.
81'
Dynamo se zmocnilo míče ve středu hřiště po velmi sporném souboji, který rozhodčí Vinčić pustil, po rychlém přechodu do útoku ale Garmaš na pravém křídle neudržel stabilitu, podklouzl a míč mu utekl za brankovou čáru.
80'
Zápasu v těchto chvílích chybí potřebný náboj, Chelsea vypadá s průběhem zápasu spokojeně, hosté nemají potřebné kvality, aby domácím nějak zatopili.
78'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Callum Hudson-Odoi.
78'
Alonsova střela z úhlu prosvištěla kolem vzdálenější tyče kyjevské branky.
76'
Centr Cygankova stáhl ze vzduchu brankář Kepa a pevně ukryl míč před dotírajícími soupeři.
76'
Edena Hazarda dnes na trávníku neuvidíme, do dresu už se vysvléká osmnáctiletý Callum Hudson-Odoi.
74'
Domácí trenér Sarri neustále opouští vymezený prostor a teď už mu přiběhl domluvit i hlavní rozhodčí Vinčić.
74'
Druhá střela Dynama, znovu z dobrých třiceti metrů, Sydorčuk ale výrazně přestřelil.
73'
Dynamo zvyšuje aktivitu, Kedziorův centr razantní hlavičkou odvrací Christensen až do středu hřiště.
73'
Drobná příležitost pro hosty, Garmaš se v pokutovém území pokusil o střelu z otočky, míč ale vůbec netrefil.
71'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Sidcley.
71'
Mykolenko dostal příliš prudký pas k postranní čáře a neměl šanci míč udržet ve hřišti.
69'
Chelsea nadále zcela kontroluje dění na trávníku. Stále platí, že Dynamo jen jednou jedinkrát dokázalo vystřelit a to se ještě jednalo o velmi nepovedený pokus z dálky přímo doprostřed.
67'
Mykolenkův centr Christensen odrazil za postranní čáru, krajní obránce hostů následně může vhazovat.
66'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Nazarlij Rusyn, přichází Denis Garmaš.
65'
WILLIAN to trefil parádně do horního rohu a zvyšuje na 2:0!
64'
Ruben Loftus-Cheek byl sražen k zemi v blízkosti pokutového území Dynama, to bude nebezpečná standardní situace pro Chelsea, Willian už si brousí zuby.
62'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Ruben Loftus-Cheek.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází N'Golo Kanté.
61'
Chelsea připravuje první změny v sestavě, do hry se chystají N'Golo Kanté a Ruben Loftus-Cheek.
60'
Šaparenkův oblouček do pokutového území nenašel nikoho v bílém, navíc rozhodčí viděli ofsajd.
60'
Christensen položil svoji ruku na záda rozběhnutého Rusyna, ten spadl k zemi a rozhodčí Vinčić píská velmi přísnou standardní situaci ve prospěch Dynama, k brance je to ale stále dobrých třicet metrů.
59'
Po odrazu míče od Zappacosty v pokutovém území Chelsea se hosté dožadovali odpískání ruky, o nedovolené hraní se ale nejednalo.
57'
Hosté vůbec poprvé vystřelili, byť tedy Sydorčukova nepovedená střela doskákala na Kepův hrudník.
57'
Po následném rohu domácích si míč před brankou hledal David Luiz, výborně ale zasáhl Šaparenko, jenž před brazilským fotbalistou dokázal míč zpracovat a odehrát do bezpečí.
56'
Do Barkleyho průniku po levém křídle se stačil vložit Burda, Chelsea bude pokračovat rohovým kopem.
54'
Pedro dostal další pas do běhu, navedl si míč na střelu levačkou, zakončoval ale přímo do brankáře Bojka.
53'
Po souhře Šaparenka s Bujalským se podél levé postranní čáry rozeběhl Mykolenko, dostal ale příliš dlouhou přihrávku od Bujalského.
52'
Jako první do rozcvičovacího prostoru zamířil N'Golo Kanté, což domácí příznivci ocenili potleskem.
51'
Zappacosta se pokusil protáhnout po pravé straně hřiště, Mykolenkovi ale vypomohl Bujalskij a společnými silami italského beka ubránili.
49'
Chelsea poprvé po změně stran zaútočila, snaha Girouda je ale zastavena zdviženým praporkem pomezního rozhodčího Klančnika – ofsajd.
48'
Úvod druhého dějství se odehrává ve velmi poklidném tempu ve středu hřiště.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté Chelsea vedou po prvním poločase nad Dynamem Kyjev 1:0, když na trávníku zcela dominovali, avšak trvalou převahu využili k jediné brance, neboť Pedro jen v jediném z řady svých duelů s brankářem Bojkem dokázal skórovat.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Vinčić k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu za předchozí ošetřování Kovačiće.
45'
Barkley přenesl hru k pokutovému území, přihrál Pedrovi, jehož ránu likviduje Denys Bojko.
45'
Po rychlém Kovačićově ošetření už se může ve hře pokračovat.
44'
Velmi nepříjemná srážka Kovačiće s Christensenem, domácí spoluhráči se ostře srazili hlavami a jsou značně otřeseni. Hůře vypadá Mateo Kovačić, jenž zůstává v pokleku.
43'
Hosté mají míč ve svém držení a útočné tažení zahajují od obranného kvarteta.
41'
Vijtalij Bujalskij ve středu hřiště povalil k zemi Kovačiće a prohlíží si žlutou kartu, která jej připravuje o účast v kyjevské odvetě. To už ale bude k dispozici Benjamin Verbić.
40'
Willianovi se do pokutového území rozběhl Kovačić, Chorvat ale dostal přihrávku do tísně a odcentrovat se mu nepovedlo.
39'
Willian další perfektní patičkou uvolnil na pravém křídle Zappacostu, jehož přízemní centr hosté odkopávají do zámezí.
38'
Dlouhý nákop z hloubi pole znovu hledal Pedra, ten měl tentokrát k míči daleko.
36'
Po následném rohovém kopu nepřesně zakončoval David Luiz.
35'
A další šance! Willian pronikl po levém křídle a připravil dobrou palebnou pozici pro Alonsa, jehož tečovaná střela proletěla vedle hostující branky.
34'
Další tutovka Pedra! Ten se po nákopu Davida Luize ocitl zcela osamocen před Bojkem, ukrajinský brankář ale jeho ránu skvělým zákrokem dokázal vyrazit!
33'
Rohový kop hostů, Šaparenko jej rozehrál signálem po zemi s Cygankovem, ještě než se mladý křídelník nadechl ke střeleckému pokusu, byl jeho spoluhráčům odpískán faul.
33'
Dynamo podniklo rychlý přechod do útoku, Kedziorův tečovaný centr přeletěl nabíhající hráče před brankou.
31'
Zappacosta se na pravém křídle pokusil nasadit jesličky Mykolenkovi, ten se ale nenechal oklamat a sklapl nohy včas.
30'
Další rychlá souhra Pedra s Giroudem v pokutovém území Dynama, Pedro pak byl sražen Kedziorou k zemi, rozhodčí Vinčić ale jasně ukazuje, že penaltu pískat nebude.
29'
Další Kedziorův faul u postranní čáry, rozhodčí Vinčić polskému obránci důrazně domlouvá.
27'
Kedziorovi je ve středu hřiště pískán faul na Williana, Chelsea rozehrává míč z klidu.
26'
Jorginhův centr Giroud sklepl k Barkleymu, akci ale zastavili slovinští rozhodčí, kteří viděli těsný ofsajd francouzského útočníka.
25'
Kovačić průnikovou přihrávkou vysunul do pokutového území Barkleyho, ten z úhlu nepřekonal Denyse Bojka.
23'
Kedziorův centr jen proletěl pokutovým územím až ke vzdálenějšímu rohovému praporku, kde míč zachytil Šaparenko, tomu už se odcentrovat nepodařilo.
21'
První zajímavá útočná snaha Dynama, Šaparenko ale na hranici pokutového území vystřelit nedokázal. Dynamo poté musí hrát ve středu hřiště, ale stále jsou hosté na balónu.
20'
Zappacostův přízemní centr nečekaně doputoval až před branku k Pedrovi, ten pak zazdil naprostou tutovku, když zblízka zakončoval jen do brankáře Bojka!
19'
Giroud znovu aktivně napadá rozehrávku hostů, Šabanov odehrál míč odrazem od Francouze do zámezí a vhazuje Mykolenko.
17'
Chelsea se ujímá zaslouženého vedení a skutečně to stálo za to! Barkley u rohu pokutového území posunul míč PEDROVI, ten vběhl do "šestnáctky", vyměnil si míč s Giroudem a Bojka překonal střelou mezi nohy!

Nutno dodat, že zpětná přihrávka Girouda byla naprosto fantastická!
15'
Willianův prudký centr hosté odrazili k Zappacostovi, jeho nákop do pokutového území našel jen hlavy ukrajinských hráčů.
14'
Už se zase hraje u pokutového území Dynama, Chelsea vybojovala třetí rohový kop.
13'
Po následné standardní situaci Cygankova odhlavičkoval míč David Luiz a Chelsea hned přenesla hru do středu.
12'
Dynamo poprvé zavítalo na polovinu Chelsea, Rusyn byl zatlačen k postranní čáře, kde ale vybojoval Alonsův faul, maximum možného.
12'
Willian od praporku rozehrál rychlou narážečkou s Pedrem, následný Brazilcův centr proletěl pokutovým územím Dynama.
11'
Barkley se z levého křídle neprokličkoval do pokutového území, rohový kop pro Chelsea.
11'
Pedro se pokusil prožonglovat kyjevskou defenzivou, naložil si ale příliš velké sousto a odraženého míče se zmocnil Bojko.
9'
Šepeljev dostává velmi brzy žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Pedra.
8'
S nákopem Jorginha do pokutového území si poradil brankář Bojko, byl u míče dříve než sprintující Zappacosta.
7'
Hosté se poprvé dostali na nějakou chvíli k míči, hned jsou ale napadání domácími forvardy.
5'
Olivier Giroud si v souboji s Burdou pomohl nedovoleným chvatem okolo krku ukrajinského stopera, brankář Bojko poté rovnou z odkopu nasměroval míč do zámezí a znovu tak hraje Chelsea.
4'
Fotbalisté v modrém už jsou znovu rozestaveni po útočné polovině a hledají cestu do pokutového území.
3'
Také další útok Chelsea vedla po pravém křídle, Zappacosta ale byl přistižen v těsném ofsajdu.
2'
První roh Chelsea rozehrála nakrátko, Willianova přihrávka pak nedoputovala až k Barkleymu. Byť hosté přesunuli hru do středu hřiště, tak míče se opět ujala Chelsea.
1'
Dlouhý nákop Davida Luize si na pravém křídle perfektně zpracoval Pedro a Zappacostův centr Mykolenko odrazil za branku Dynama.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujala tradičně v modrém hrající Chelsea, hosté oblékli bílou sadu svých dresů.
1'
Slovinský rozhodčí Slavko Vinčić přivádí aktéry zápasu před tradičně zaplněný Stamford Bridge.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Zappacosta, David Luiz (C), Christensen, M. Alonso – Barkley, Jorginho, Kovačić – Willian, Giroud, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Hudson-Odoi, E. Hazard, Higuaín, Rüdiger, Loftus-Cheek, Kanté.

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Šabanov, Mykolenko – Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Šaparenko, Bujalskij – Rusyn.
Náhradníci: Buščan – Andrijevskij, Garmaš, Sidcley, Kádár, Smyrnyj, Citajšvili..
FC Dynamo Kyjev

Zatímco Chelsea musela vzdát myšlenky o Lize mistrů už po loňské neúspěšné sezóně v Premier League, tak Dynamo ještě mohlo bojovat o nejprestižnější evropskou klubovou soutěž v letní kvalifikaci, po vyřazení pražské Slavie ale nestačilo na Ajax Amsterdam a muselo pokračovat v Evropské lize.

Kyjev byl nalosován do skupiny K a znovu se podívalo i do Česka, když v Jablonci remizovalo 2:2. Celkově v šesti zápasech této skupiny třikrát zvítězil, dvakrát remizoval a nakonec podlehl až právě Jablonci v posledním kole, kdy už Dynamo ale mělo jistý postup. Mimochodem českou stopu Dynamo zanechalo i v zimě, kdy v přípravném utkání ve Španělsku podlehlo Spartě Praha 2:3.

Vyřazovací část Evropské ligy ukrajinský vicemistr rozehrál remízou 2:2 na trávníku Olympiakosu Pireus, postup pak oslavil výhrou 1:0 v domácím prostředí.

Po dlouhé zimní přestávce už se rozehrála také ukrajinská liga, v prvních dvou jarních kolech Dynamo deklasovalo Luhaňsk 5:0 a poté vyhrálo na hřišti Desny Černihiv 2:1, dvakrát ale vyhrál také historický rival Šachtar Doněck, na nějž kyjevský klub ztrácí nadále sedm bodů.

Při utkání v Černihivu vstřelil rozhodující branku Vitalij Bujalskij, jenž nastoupil místo Benjamina Verbiče, slovinská opora Dynama je totiž pro dnešní zápas vykartována a bude hostům výrazně chybět. Dá se očekávat, že jeho místo v sestavě zaujme právě Bujalskij a střed pole pak se Sydorčukem vystuží Šepeljev.

V Anglii Dynamo Kyjev dosud nedokázalo nikdy ve své historii vyhrát, ze čtrnácti zápasů třikrát remizovalo a v dalších jedenácti zápasech prohrálo, avšak při poslední návštěvě Anglie Dynamo dokázalo uhrát bezbrankovou remízu na Manchesteru City v březnu 2016 při osmifinále Ligy mistrů. V té sezóně Dynamo hrálo v základní skupině i proti Chelsea, po domácí remíze 0:0 prohrálo na Stamford Bridge 2:1.
Chelsea FC

Chelsea má za sebou nesmírně náročný týden, během nějž odehrála finále ligového poháru proti Manchesteru City, které došlo až do neúspěšného penaltového rozstřelu, poté si ve velmi důležitém souboji poradila s Tottenhamem a na závěr tohoto trojboje pak vyhrála západolondýnské derby na trávníku nedalekého Fulhamu.

Anglická Premier League má za sebou 29 kol, přičemž Chelsea je sice na šestém místě, ovšem na čtvrtý Manchester United ztrácí dva body a disponuje odloženým zápasem s Brightonem k dobru.

Evropskou ligu Chelsea rozehrála na podzim ve skupině L, kterou podle očekávání zcela ovládla a první bodovou ztrátu utrpěla až v posledním kole remízou v Budapešti s maďarským mistrem MOL Vidi. Také v prvním vyřazovacím kole si nemohla stěžovat na los, když ji bylo přiřazeno Malmö, které Chelsea zdolala 2:1 ve Švédsku a 3:0 v domácí odvetě.

V rámci Evropské ligy si Chelsea osmifinále zahraje teprve podruhé v klubové historii, poprvé se tak stalo v sezóně 2012-13, kdy pod vedením Rafaela Beníteze vyřadila Steauu Bukurešť a nakonec dokráčela až k trofeji pro celkového vítěze.

Trenér Sarri si na předzápasové tiskové konferenci liboval nad výborným zdravotním stavem mužstva, vyjma dlouhodobě zraněných středopolařů Drinkwatera a van Ginkela jsou všichni hráči k dispozici, avšak Sarri potvrdil, že vzhledem k náročnému programu zvažuje odpočinek některých důležitých hráčů.
Hezký večer, osmifinále Evropské ligy pokračuje na londýnském stadiónu Stamford Bridge, kde vysoce favorizovaná Chelsea přivítá Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.