Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Jablonec - 20. září 2018   18:55

Rennais
Rennais
31' Sarr (André) • 90+1' Ben Arfa
2:1
(1:0)
Jablonec
Jablonec
54' Trávník
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – Grenier, Gelin (65. Ben Arfa), André – Del Castillo (61. Niang), Siebatcheu, Sarr (76. Bourigeaud).
Diallo – Zeffane, Niang, Siliki, Bourigeaud, Ben Arfa, Poha.
Nielsen – Grønevik, Isaksen
Roazhon Park, Rennes
Jablonec
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman – Masopust (77. V. Kubista), Trávník, Považanec, Jovović (88. Břečka) – Doležal (46. Chramosta).
Hanuš – D. Ikaunieks, R. Acosta, Chramosta, Janković, Břečka, V. Kubista.

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u Evropské ligy na počtěnou.
Je hotovo, Jablonec byl ve svém první duelu v evropských pohárech blízko bodu, ale po individuální chybě Tomáše Holeše nakonec vítězí Rennes!

Severočeský celek se pral. Pral se sympaticky, ačkoliv první poločas prohrál 0:1 kvůli úžasné brance Ismaïla Sarra. Ve druhém poločase se povedlo vyrovnat z přímého kopu Michalu Trávníkovi. Když už to vypadalo, že si Jablonec odveze bod, udeřili domácí. Tomáš Holeš v devadesáté minutě zbytečně fauloval a Hatem Ben Arfa proměnil penaltu – Rennes vítězí 2:1.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.
90+5'
90+4'
Domácí celek ještě stihl poslat z levé strany míč do vápna, kde byl jako první brankář Vlastimil Hrubý. Ten hledá volné spoluhráče a pokouší se rozjet poslední akci duelu.
90+3'
Do vápna Rennes následně vlétl míč, který se do branky pokoušel dostat jeden z hráčů Jablonec. Na míč ovšem nedosáhl a ten skončil v rukavicích pozorného Tomáše Koubka.
90+1'
Rennes právě vstřelilo branku!
Obrovská individuální chyba Tomáše Holeše znamená nejspíše rozhodující branku duelu. HATEM BEN ARFA se postavil k penaltě, zakončil k pravé tyčce a překonal Vlastimila Hrubého, jenž skákal na levou.
90'
Tomáš Holeš si následně na zadní tyčce naprosto zbytečně podržel jednoho z hráčů Rennes, dostává žlutou kartu a Rennes bude kopat penaltu...
89'
Domácí celek se dostal do vápna, kde kombinoval na malém prostoru. Clément Grenier byl na konci celého snažení, zakončoval ovšem jen do pozorného obránce.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Tomáš Břečka.
87'
Domácí vymysleli centrovaný míč ze středu hřiště na hranici vápna, kde byl ovšem M'Baye Niang skvěle bráněn a k hlavičce se nedostal. Vlastimil Hrubý je u míče a s rozehrou nespěchá.
86'
Právě Vladimir Jovović se následně objevil na zemi a vypadá to na nepříjemné křeče. Hostující hráč následně ukazuje střídací gesto, a tak bude muset Petr Rada sáhnout do sestavy.
85'
Následně dobrou práci odvedl Vladimir Jovović, jenž napadal rozehrávku Rennes a létal opravdu neskutečně. Jablonec bojuje a cítí bodový zisk z půdy silného Rennes.
84'
Michal Trávník rozehrával od levé lajny na zadní tyčku, hned byla ale akce jabloneckého celku ukončena. Píská se ofsajd a Tomáš Koubek ihned odkopává od své branky.
82'
Benjamin André zajel v aktivní kombinaci jabloneckého celku do Matěje Hanouska a inkasuje žlutou kartu. Navíc bude český celek rozehrávat standardní situaci z levé strany.
81'
M'Baye Niang zakončoval rohový kop hlavičkou na zadní tyčce. V ne úplně komfortní situaci nakonec zakončoval zadní částí hlavy a balon nakonec skončil nad brankou Hrubého.
80'
K odraženému míči se na začátku poslední desetiminutovky dostal střídající Benjamin Bourigeaud. Ten následně zakončoval, ale i díky jemné teči jablonecké obrany míč skončil nad brankou.
79'
Tak to byla obrovská škoda! Jan Chramosta dostal centrovaný míč na hranici šestnáctky a hlavou přehodil Tomáše Koubka v brance, balon ale nakonec skončil jen těsně vedle branky.
78'
Hned po pár sekundách na hřišti byl Vojtěch Kubista zasažen do obličeje a nehraje se. Po vyřešení celé situace se bude vhazovat na útočné polovině Jablonce.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Vojtěch Kubista.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Benjamin Bourigeaud.
74'
Nyní se před brankou Jablonce nebezpečně střílelo, což bylo zakončeno pokusem Benjamina Andrého. Domácí fotbalista střílel z voleje, ale jeho míč skvěle vytěsnil Hrubý!
73'
Jan Chramosta nyní dostával přihrávku na pravou stranu, ale těsně před zpracováním upadl. Rennes se tak zadarmo dostalo k míči a může vymýšlet nějakou akci směrem dopředu.
72'
Hosté se následně dostali k míči a nějakou dobu kombinovali na útočné polovině. Vladimir Jovović se následně dostal k míči a z veliké dálky zbytečně zakončoval, jeho pokus skončil asi dvacet metrů od branky.
70'
Hned poté přišla druhá žlutá karta, celkem zbytečný zákrok Jakuba Považance. Domácí hráč jej sice přeletěl ochotně, ale i tak je to nejspíše oprávněná karta.
69'
Celek z Bretaně rozehrával od pravé lajny standardní situaci. Míč vletěl do šestnáctky, kde se ale píská ofsajd. Odkopávat se bude od branky Vlastimila Hrubého.
68'
Jabloneckému celku se následně povedlo odvrátit další atak Rennes. Ti se ale poté po pravé straně dostávali do útoku a po zákroku Jovoviće se píská. Jablonecký fotbalista je prvním žlutě potrestaným hráčem.
67'
Jablonec nyní vybojoval míč ve středu hřiště a podél levé lajny se dostal do útoku. Lukáš Masopust následně dostával míč do šestnáctky, ale těsně před ním odehrál bránící hráč Rennes.
66'
Rennes začíná přituhovat a Jablonec to bude mít v následujících minutách pěkně těžké. M'Baye Niang bodlem zakončoval z hranice vápna, ale míč skončil nakonec jen vedle branky.
65'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jérémy Gelin, přichází Hatem Ben Arfa.
65'
V protiakci se po levé straně dostával do šestnáctky M'Baye Niang. V šestnáctce ale po kličkované upadl a Tomáš Hübschman míč odkopl do autu.
64'
Aktivně se pokoušel něco vymyslet Jablonec, ale severočeský celek nakonec úspěšný nebyl. Centrovaný míč z pravé strany byl odvrácen na aut.
63'
Následně se k hlavičkovému pokusu dostal Theoson Jordan Siebatcheu. Po centru z levé strany zakončoval ve vápně, ale hlavičkou mířil jen vedle branky Hrubého.
62'
Ismaïla Sarr si následně parádně pokryl míč a poslal jej na pravou lajnu. Slušně rozvíjející se akce Rennes ale skončila brzy, hráč na lajně míč nezachytil a je z toho aut.
61'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází M'Baye Niang.
60'
Rohový kop českého celku byl zakončen pokusem Jakuba Považance z nějakých pětadvaceti metrů. Jeho pokus z voleje ovšem skončil vysoko nad brankou Koubka.
59'
Protiútok vypadal nebezpečně a Tomáš Koubek musel z branky až mimo vápno. Český brankář míč zasáhl hlavou a Jan Chramosta spěchal k brance, z úhlu se mu prázdnou branku trefit nepovedlo, bude z toho alespoň roh!
58'
Domácí se nyní dostávali po pravé straně do útoku a centrovaný míč měl vletět do vápna. Matěj Hanousek ale střelecký pokus zablokoval a bude se zahrávat aut.
57'
Petr Rada má neutrální obličej, ale přece musí mít obrovskou radost. Severočeský celek je nabuzen a snaží se směrem do útoku, hodně sympatický projev nováčka v evropských soutěžích.
56'
Domácí celek se hned vydal do útoku a pokoušel se něco vymyslet. Ismaïla Sarr na pravé straně zasekl míč a poslal jej na penaltu. Zde byl Clément Grenier těsně bráněn a zakončoval hodně vedle branky.
54'
Jablonec právě vstřelil branku!
Je z toho branka a obrovská radost jabloneckých fotbalistů i fanoušků! MICHAL TRÁVNÍK zahrál standardku pokusem na přední tyčku, krásně obstřelil zeď a míč skončil v brance. Tomáš Koubek toto nejspíše moc nečekal.
53'
Severočeský celek se nicméně k míči dostal a Tomáš Holeš byl těsně před vápnem faulován. Jablonec má k dispozici standardní situaci z velice dobré pozice.
52'
Lukáš Masopust se nyní chytře dostal středem hřiště do útoku. Využil mezery na hřišti, ale následně jeho spoluhráči akci jabloneckého celku nerozvinuli.
50'
Následně skončil na zemi střelec jediné branky utkání, Ismaïla Sarr. Jablonečtí jej atakovali ve dvou hráčích a po nedovoleném zákroku se píská faul.
49'
Michal Trávník nakonec centroval na penaltu, ale jeho centr nebyl vůbec povedený a hned byl obranou Rennes odvrácen mimo vápno. Jablonec u míče zůstává.
48'
Následně byl aktivní Jablonec a po tvrdém šlapáku na Tomáše Hübschmana budeme sledovat standardní situaci českého celku z velice slušné pozice.
47'
Rennes kombinuje na vlastní polovině a na startu druhého poločasu se moc nikam nežene. Uvidíme, zda se francouzskému celku povede něco vymyslet směrem dopředu.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
46'
První poločas mezi Rennes a Jabloncem je u konce. Sledujeme dost vyrovnaný duel, domácí zatím vedou o jednu branku, kterou vlastně vsítili ze své první vážnější střely na branku. Nelze Jablonci nic vyčítat, bylo to skvěle sehrané a Vlastimil Hrubý neměl šanci zasáhnout. Střelcem výstavní trefy byl Ismaïla Sarr. Svěřenci Petra Rady hrají nicméně sympaticky a stále je oč hrát.

Druhý poločas začne přibližně v 19:55.
45'
44'
Následně hosté rozehrávali standardní situaci, kdy jeden z hráčů zakončoval naivně z velké dálky. Jeho pokus byl zblokován a nakonec se doklouzal až ke Koubkovi.
43'
Zelenobílí se následně dostali do aktivní kombinace před vápnem, která byla zakončena centrem Jovoviće. Záložník Jablonec hledal někoho na zadní tyčce, ale míč skončil jen v autu.
42'
Romain Del Castillo se následně po pravé straně dostával do útoku, kde jej ale po ukázkovém čistém skluzu obral o míč David Hovorka. Pokračuje se hrou Jablonce.
40'
A málem tam byla druhá. Rennes se dostalo po levé straně do útoku a míč vletěl na přední tyčku, kde se do hlavičky dostával Theoson Jordan Siebatcheu. Tomu se ale před Hrubým nepovedlo těsně zakončit.
39'
Jablonec se pokouší uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině. Druhá branka do šatny by byla jistojistě nepříjemná. Takhle je to stále o jednu trefu.
38'
Svěřenci Petra Rady se pokoušeli něco vymyslet na levé straně. Michal Trávník se pokoušel projít za obranu, ale byl o míč obrán. Do rychlé protiakce se ale domácí nakonec nedostali.
36'
Domácí celek se dostal rychle před šestnáctku a z levé strany zakončoval Ismaïla Sarr. Tomu se ale nyní střelecký pokus nevydařil, díky bloku jabloneckého obránce míč skončil v autu.
34'
Následně si právě Michal Trávník počínal nedovoleně a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Záložník Jablonec zajel do Andrého, ale hned se omluvil. Rozehra ze středu hřiště.
33'
Hosté se hned dostali do vápna, kde si vybojovali zajímavou pozici. Po ťukecu zakončoval Michal Trávník, kterému se ale pravačkou nepovedlo přesně zacílit. Míč skončil vysoko nad brankou.
31'
První akce sice domácím nevyšla, následná rána ale skončila ukázkovou brankou, která nešla chytit! ISMAÏLA SARR si nechal narazit míč a následně z voleje pálil, jeho dělovka skončila v šibenici a Rennes zničehonic vede 1:0, parádní trefa.
29'
Po ruce domácího hráče na hranici šestnáctky rozehrávali Jablonečtí standardní situaci. Míč letěl na zadní tyčku, kde se ale nikdo v zeleném k míči nedostal. Rennes odvrátilo nebezpečí.
28'
To byla škoda! Jablonec vybojoval míč a hnal se do otevřené obrany. Vladimir Jovović si narazil se spoluhráčem, ale zakončit se mu již nepovedlo. Pokračovat se bude rohem.
26'
Následně z levé strany rozehrávali standardní situaci domácí. Míč mířil na přední tyčku, kde jej ale odkopl David Hovorka. Rennes tak bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
25'
Romain Del Castillo nyní dostal po nepřesné přihrávce Jovoviće míč na levé křídlo, kde jej ale skvěle zastavil obránce Jablonec, David Hovorka. Hráč, jenž patří Spartě, odkopl míč do autu.
24'
Míč letěl na levou stranu vápna, kde Doležal v nejspíše nacvičeném signálu nahrával na druhou stranu. Tomáš Hübschman se dostával k voleji, ale míč netrefil ideálně. Škoda!
23'
Jakub Považanec hned na to skvěle zapracoval ve středu hřiště, kde na sebe navázal několik domácích hráčů. Následně se nechal faulovat a Jablonec bude zahrávat standardní situaci.
22'
Domácí celek pokračuje v kombinaci na vlastní polovině, ale směrem dopředu to je bída. Od Rennes by se dost možná čekalo něco více.
21'
Martin Doležal následně dobře napadal rozehrávku domácího celku. Edson Mexer nakopl hostujícího útočníka, čímž vybojoval vhazování pro svůj celek.
20'
Tomáš Holeš vybojoval na pravé straně vhazování, a tak bude hostující celek rozehrávat blízko branky Tomáše Koubka. Uvidíme, zda se Jablonci povede něco vymyslet.
18'
Zatím sledujeme bojovné utkání, které nemá nic moc velké tempo. Rennes se pokouší něco vymyslet, ale Jablonec brání skvěle a čeká na protiútoky.
16'
Český celek se následně musel bránit standardní situaci. Clément Grenier zakončoval přímo. Vlastimil Hrubý ovšem viděl celou situaci viděl a míč ukryl v košíku. Pohodová situace.
15'
Rennes je aktivní na míči a pokouší se něco vymyslet, Jablonec ale zatím hraje opravdu dobře a nepouští domácí celek k ničemu smysluplného. Uvidíme, jak tomu bude následně.
13'
První střelecký pokus utkání. Theoson Jordan Siebatcheu se otočil na hranici vápna a zakončoval. Jeho rána ale nebyla nikterak důrazná a nebezpečná, Vlastimil Hrubý pohodově chytá.
12'
Na druhé straně to zkoušel Vladimir Jovović, jenž od pravé lajny centroval na hranici malého vápna. Nikdo v zeleném se ale k míči nedostal a Tomáš Koubek jej ukryl v rukavicích.
11'
Ismaïla Sarr se po pravé straně dostal do vápna, kde se štěstím předal míč na nohu Del Castilla. Ten hned zakončoval, ale jeho nepřesná a slabá rána skončila jen vedle branky Hrubého.
10'
Clément Grenier následně zachytil míč ve středu hřiště a dával jej na hranici vápna. Tam ale byli pouze fotbalisté v zeleném, kteří míč zachytili a pokračují s ním do útoku.
8'
Po akci Jovoviće zahrával český celek rohový kop z levé strany. Míč byl ovšem ve vápně odvrácen a k ohrožení branky Tomáše Koubka ani nedošlo.
7'
Ramy Bensebaini na útočné polovině ztratil míč a Lukáš Masopust unikal do útoku. Domácí fotbalista jej nicméně fauloval a Jablonec bude rozehrávat standardku z vlastní poloviny.
6'
Jablonec se na pravé straně dostal do kombinace, ale Masopustovi se nepovedlo ideálně zakončit a míč skončil v zámezí. Pokračuje se odkopem od branky Tomáše Koubka.
5'
Nyní se celek z Bretaně pokoušel dostat středem hřiště do útoku, ale přihrávka do útoku nebyla zachycena a míč skončil na kopačce Matěje Hanouska. Ten rozehrává akci svého celku.
3'
První centrovaný míč do vápna severočeského celku byl odvrácen. Tomáš Hübschman zkušeně míč odhlavičkoval, v kombinační hře ale francouzský celek pokračuje.
2'
Český celek hraje zatím dobře a aktivně se mu daří napadat rozehrávku domácího Rennes. Uvidíme, co domácí celek následně vymyslí a zda Jablonečtí budou v nastaveném tempu pokračovat.
1'
Domácí celek rozehrával a hned nakopával směrem do útoku. Jablonečtí hráči ale míč vybojovali a dostali se před branku Koubka. Matěj Hanousek centroval od levé lajny, ale pískal se ofsajd hostů.
1'
Oba celky jsou na travnaté ploše a utkání prvního kola Evropské ligy brzy začne! Fotbalisté Jablonce v zeleném, domácí v červeném.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – Grenier, Gelin, André – Del Castillo, Siebatcheu, Sarr.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Niang, Siliki, Bourigeaud, Ben Arfa, Poha.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman – Masopust, Trávník, Považanec, Jovović – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – D. Ikaunieks, R. Acosta, Chramosta, Janković, Břečka, V. Kubista.

Rozhodčí: Nielsen – Grønevik, Isaksen.
STADE RENNES FC

Francouzský celek, kterým prošel Petr Čech a v jehož stopě nyní pokračuje Tomáš Koubek, drží aktuálně v Ligue 1 po pěti kolech solidní osmou pozici. Celek z Bretaně vyhrál i prohrál dva duely, jednou utkání skončilo remízou. Naposledy Rennes prohrálo na půdě Nice 1:2. Červenočerní vstřelli v ročníku sedm branek, nejvíce (2) dal útočník Ismaila Sarr.

Evropskou ligu si Les Rouges et Noirs naposledy zahráli v sezóně 2011/2012. Skončili ale na posledním fleku, ačkoliv doma ani jednou neprohráli. Remizovali postupně s Atléticem, Celticem a Udinese. Venku nezískali jediný bod.
FK JABLONEC

Jablonecké fotbalisty nečeká vůbec jednoduchá skupina. Hned v prvním kole se postaví francouzskému celku, který ovšem může být hratelný. Zelenobílí jsou ve Fortuně lize na osmém místě a v posledních dvou ligových duelech padli, přičemž nevstřelili ani jednu branku. Padli 0:2 s Opavou, naposledy poté doma inkasovali tři branky od Mladé Boleslavi. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi zásahy Martin Doležal.

Jablonec čeká vůbec první utkání v evropských pohárech, co se základní skupin týče.
Krásný den všem fanouškům evropské, ale i českého fotbalu! FK Jablonec vstupuje do Evropské ligy utkání proti Rennes, za které chytá český brankář Tomáš Koubek. První tvrdý test pro severočeský celek, začínáme v 18:55!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.