Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Lipsko - 29. listopadu 2018   18:55

Salcburk
Salcburk
74' Gulbrandsen (Ulmer)
1:0
(0:0)
Lipsko
Lipsko
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Schlager, H. Wolf (87. Daka), Samassékou, Junuzović – Dabour (90+2. Prevljak), Gulbrandsen (76. Minamino).
Stankovic – Daka, Mwepu, Minamino, Onguéné, Todorović, Prevljak.
Grinfeld – Shimon, Hassan
Red Bull Arena, Salzburg
Lipsko
Mvogo – Mukiele (70. Klostermann), Orban (C), Upamecano, Saracchi (78. Halstenberg) – Laimer, Ilsanker, Bruma – Cunha, Augustin (62. Y. Poulsen), Werner.
Gulácsi – Konaté, Klostermann, Halstenberg, Majetschak, Y. Poulsen, Krauss.

Fotbalisté Salcburku porážejí Lipsko 1:0, vyhráli i svůj pátý zápas ve skupině B a zcela suverénně ovládli celou skupinu.

Naopak Lipsko si situaci velmi zkomplikovalo, Celtic totiž vyhrál v Trondheimu 1:0 a přeskočil německý tým před posledním kolem o tři body a byť Lipsko má k dobru lepší vzájemný zápas, tak jejich pozice není záviděníhodná.
90+4'
90+4'
Poslednímu rohu Lipska se Salcburk ubránil a je hotovo!
90+3'
Ještě jednu šanci Lipska měl Poulsen, domácí srazili jeho střelu mimo branku.
90+3'
Žlutou kartu dostává Xaver Schlager (FC Red Bull Salzburg).
90+2'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Smail Prevljak.
90+1'
Rozhodčí Grinfeld oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Po rychlém přechodu Salcburku na útočnou polovinu Daka střílel z velké dálky, jeho přízemní střelu brankář Mvogo likviduje.
89'
Standardní situace pro hosty, Wernerův centr ale domácí defenziva bezpečně odvrací do středu hřiště.
87'
Zpoza pokutového území střílel Laimer, střela mu ale vůbec nesedla a míč letěl mimo branku.
87'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Patson Daka.
85'
Minamino se pokusil vysunout Wolfa do další šance, hosté ale stačili srazit přihrávku do bezpečí.
83'
Rohový kop Junuzoviće k přední tyči hosté odvracejí, ovšem jen zpět na kopačky Salcburku.
81'
Velkou šanci měl také Salcburk! Wolf utekl hostujícím zadákům, ti mu ještě stačili zamezit v zakončení, odražený míč pak Minamino hlavou nasměroval vedle branky.
80'
Po dalším rohu Lipska znovu zakončoval Upamecano, mířil ale vysoko nad domácí branku.
79'
Další nápor Lipska, Upamecanovu střelu ale domácí dokázali odrazit do pole.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcelo Saracchi, přichází Marcel Halstenberg.
77'
Největší příležitost Lipska v dosavadním průběhu zápasu! Timo Werner parádně střílel pod břevno a brankář Walke vytáhl ještě lepší zákrok, konečky prstů míč vytáhl nad branku.
76'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Takumi Minamino.
74'
Salzburg právě vstřelil branku!
Junuzović parádní přihrávkou uvolnil na levém křídle Ulmera, ten si před brankou všiml naprosto osamoceného FREDRIKA GULBRANDSENA, jenž přesnou střelou k tyči pokořil brankáře Mvoga a posílá Salcburk do vedení!
73'
Poprvé v zápase hosté vystřelili mezi tři tyče a byť Brumova střela před Walkem skočila po trávníku, tak žádné potíže domácímu brankáři nenadělala.
72'
Domácí se hezky prokombinovali do pokutového území, ve finální fázi akce ale Ulmerova přihrávka mířila Gulbrandsenovi do protipohybu.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Lukas Klostermann.
70'
Poulsen si na domácí polovině došel pro Junuzovićův faul.
68'
Salcburk pozvolna rozehrává další útočnou akci, začít ale musí od vlastního pokutového území, neboť hosté snad poprvé začínají aktivněji napadat rozehrávku rakouského týmu.
66'
Dlouhý aut Mukieleho do pokutového území domácí odvrátili do středu hřiště.
64'
Na Brumův centr si poté naskočil Upamecano, v tísni ale hlavičkoval velmi nepřesně. Jednalo se o vůbec první střelecký pokus Lipska ve druhém poločase.
64'
Poulsena při jeho prvním útočném průniku nedovoleně atakoval Pongračić.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
62'
Po následném rohovém kopu Ramalho zakončoval mimo hostující branku.
61'
Ulmer u rohu pokutového území výborně prostrčil míč na Junuzoviće, jehož střelu k bližší tyči Mvogo vyrazil vedle své branky, ačkoliv mu míč letěl přímo na hruď.
59'
Další roh Salcburku zahrával Junuzović, na jeho centr si naskočil Gulbrandsen, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku.
57'
Dabbur na pravém křídle vybojoval další rohový kop pro Salcburk.
56'
Rohovému kopu Salcburku se Lipsko ubránilo a už se znovu hraje ve středu hřiště.
55'
Po Wolfově centru byl před brankou pokryt Gulbrandsen, před ním ale Saracchi stačil odehrát míč na rohový kop.
54'
Junuzović ve středu hřiště fauloval Mukieleho, z následného nákopu do pokutového území hosté nijak nezahrozili.
52'
Ulmer se na pravém křídle neprobil přes Upamecana a poté mohl být rád, že rozhodčí neohodnotil karetně jeho reakci na rozhodnutí sudích o odkopu od hostující branky místo rohového kopu, neboť jako poslední se míče ve hřišti viditelně dotkl obránce Lipska.
51'
Úvod druhého poločasu navázal na konec toho prvního, hraje se tedy převážně ve středu hřiště.
49'
Cunha nedovoleně srazil Pongračiće a stává se třetím hostem se žlutou kartou na kontě.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
45+1'
44'
První zajímavější příležitost pro hosty, dostali se k ni ale velmi náhodně, když Ramalho podklouzl, čehož k rychlému průniku využil Werner, zpoza pokutového území pak ale technickou střelou minul vzdálenější tyč domácí branky.
44'
Lainerův centr poslepu snadno stahuje ze vzduchu brankář Mvogo.
42'
Dabburův střílený centr Orbán odráží za postranní čáru.
40'
Schlager okopával Brumu jako brambory na zahrádce a je mu pískán faul u postranní čáry.
39'
Velmi nepovedená kolmice Ulmera daleko mimo dosah Junuzoviće, míč se dokutálel k rohovému praporku za brankovou čáru.
37'
Po úvodním náporu Salcburku tempo hry pořádně zvolnilo, další útočná snaha domácích končí ofsajdem Junuzoviće hned v zárodku akce.
35'
Schlager se u postranní čáry nedokázal protáhnout kolem Saracchiho, ten navíc vybojoval autové vhazování pro Lipsko.
33'
Salcburk se ubránil centru Saracchiho z volného kopu, i následnému centru Mukieleho od protější postranní čáry.
31'
Lainer je potrestán žlutou kartou za podražení Cunhy, ačkoliv se mu rozhodnutí sudího Grinfelda pranic nelíbí.
30'
Po souboji s Laimerem zdravotní potíže trápily Wolffa, nakonec se ale z trávníku zvedl bez nutnosti ošetření.
28'
První střelecký zápis hostů do statistik, Bruma ale vysoko přestřelil branku Salcburku.
27'
Mukieleho přízemní centr snadno zpracoval Pongračić a rozehrál ke svým spoluhráčům.
25'
Laimerův centr s jistotou stáhl ze vzduchu domácí brankář Walke, ten je zatím takřka bez práce.
24'
Od praporku domácí nerozehráli ideálně, brzy se vyhnali až k vlastnímu brankáři Walkemu.
24'
Ulmerově centru se Lipsko ubránilo jen za cenu rohového kopu.
23'
Upamecano u postranní čáry nedovoleně srazil Lainera, domácí se mohou opět nastěhovat před branku Lipska.
22'
Na střelecké pokusy už Salcburk vede 4:0, na bránu mířily dva z nich.
20'
Dabbur perfektní lobovanou přihrávkou našel za hostující obranu Gulbrandsena, ten ale ve stoprocentní pozici nechal vyniknout brankáře Mvoga!
20'
Gulbrandsen si u pokutového území Lipska obhodil míč kolem Saracchiho, následně přes soka přepadl k zemi, ovšem tentokrát se proti německému týmu nepíská.
19'
Gulbrandsen neměl sebemenší šanci prosadit se proti dvěma soupeřům, Upamecano posunul míč k vlastnímu brankáři Mvogovi.
17'
Ramalho podrazil Cunhu, hosté budou rozehrávat míč z klidu ve středu hřiště.
15'
Standardní situaci Salcburku se hosté ubránili, nadále se ale hraje takřka výhradně na polovině Lipska.
14'
Gulbrandsona fauloval Ramalho, přičemž soupeři nechtěně zasáhl hlavu kolíky, domácí budou zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
12'
Dalšího faulu Lipska se dopustil Laimer v souboji s Junuzovićem, izraelský rozhodčí to tentokrát řeší důraznou domluvou.
11'
Znovu zakončoval Zlatko Junuzović, svoji střelu ale zatočil nad břevno Mvogovy branky.
10'
Bruma v blízkosti vlastního pokutového území fauloval Wolffa, vidí žlutou kartu a především domácí budou zahrávat další velmi zajímavou standardní situaci.
9'
Junuzovićovi Mukiele ukopl míč za hostující branku, Salcburk bude v útočení pokračovat od rohového praporku.
8'
Ulmerův centr Gulbrandsen prodlužoval ke vzdálenější tyči, Schlager na míč ale nedosáhl.
6'
Junuzović střílel přímo na branku, s přízemním pokusem si brankář Mvogo s přehledem poradil.
5'
Domácí začali aktivněji a brzy budou zahrávat standardní situaci z nějakých třiceti metrů od branky.
3'
Ilsanker je velmi brzy žlutě potrestán za nedovolený zákrok na Wolffa a čeká na něj 87 minut bitvy se žlutu kartu na štítě.
1'
Domácí Salcburk hraje v bílo-červených dresech, hosté oblékli tmavou sadu.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer – Schlager, H. Wolf, Samassékou, Junuzović – Dabour, Gulbrandsen.
Náhradníci: Stankovic – Daka, Mwepu, Minamino, Onguéné, Todorović, Prevljak.

RB Lipsko: Mvogo – Mukiele, Orban, Upamecano, Saracchi – Laimer, Ilsanker, Bruma – Cunha, Augustin, Werner.
Náhradníci: Gulácsi – Konaté, Klostermann, Halstenberg, Majetschak, Y. Poulsen, Krauss.

Rozhodčí: Grinfeld – Shimon, Hassan.
Lipsko v úvodních čtyřech kolech skupiny uhrálo šest bodů a byť naposledy prohrálo na hřišti Celticu Glasgow 1:2, tak je v tuto chvíli naprosto zásadní, že si se skotskými šampióny drží lepší vzájemnou bilanci díky domácí výhře 2:0.

V bundeslize se Lipsku daří, i přes poslední prohru ve Wolfsburgu drží čtvrtou pozici a disponuje tak i jednobodovým náskokem na obhájce titulu Bayern Mnichov. V neděli na Lipsko čeká nesmírně důležitý domácí zápas s dosud druhou Borussií Mönchengladbach.
Výrazně lepší pozici má Salcburk, dlouholetý suverén rakouské ligy vyhrál ve skupině B všechny čtyři dosavadní zápasy a k jistotě postupu mu stačí bod, či aby nenastala divoká kombinace výsledků všech zbývajících zápasů, která by jej odstavila z prvních dvou míst.

Rakouské lize Salcburk neochvějně vládne také v letošní sezóně, když po patnácti kolech má už dvanáctibodový náskok na druhý Linec, body Salcburk ztratil jen dvěma remízami.
Hezký večer při sledování přenosu utkání pátého kola skupiny B Evropské ligy, fotbalisté Salcburku přivítají Lipsko a jedná se o utkání dvou týmů, do nichž výrazně zasahuje společnost Red Bull, evropská federace ale po dlouhém vyšetřování uznala, že společnost vyřešila své vztahy k oběma klubům tak, aby pravidla neporušovaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.