Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Krasnodar - 7. března 2019   21:00

Valencia
Valencia
12' Rodrigo (Gameiro) • 24' Rodrigo (Latorre)
2:1
(2:0)
Krasnodar
Krasnodar
63' Claesson  (Gazinskij)
Valencia
Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Latorre – Soler, Coquelin, Parejo (C), Guedes (70. Čeryšev) – Rodrigo (62. S. Mina), Gameiro (78. Sobrino).
Doménech – Čeryšev, S. Mina, Gayá, Torres, Sobrino, Wass.
Grinfeld – Shimon, Hassan (všichni Izrael)
Estadio de Mestalla (Valencia)
Krasnodar
Safonov – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Gazinskij (89. Golubjov), Kaboré, K. Olsson – Wanderson (80. Sulejmanov), Claesson, Stockij (55. Ari).
Sinicyn – Fjóluson, Ari, Golubjov, N. Markov, Sulejmanov.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. Ve druhém poločase jsme sledovali hodně nezáživnou podívanou, přičemž domácí naprosto přestali hrát. Naopak o aktivitu se staral Krasnodar, který se nakonec dočkal kýžené branky, která je pro odvetné utkání hodně důležitá. Naopak Valencia se dlouhou dobu herně hledala, nakonec se přeci jenom ještě rozhodla útočit, avšak k ničemu vážnějšímu nedošlo. Krasnodar tak bude muset v odvetě zvítězit.
90+4'
90+3'
Zdá se, že tento zápas žádnou další branku už nenabídne, sledujeme totiž celou řadu nepřesností.
90+2'
Přetahovanou u středového kruhu lépe zvládli domácí hráči, přičemž Parejo nasadil jesličky protihráči. Do vzduchu se dostával Soler, který ale nedoskočil.
90+1'
Arimu nevyšel první kontakt s míčem, přičemž se daleko s kulatým nesmyslem nedostal ani Latorre. Krasnodar rozjíždí akci od své šestnáctky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, přichází Arťom Golubjov.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Valencia stále vede o jednu branku. Uvidíme, zda se bude ještě něco nastavovat.
88'
Sobrinovi se nepodařilo kloudně přihrát na spoluhráče, avšak jeho celek se dostal zpět k hracímu předmětu. Zdá se, že Krasnodaru tento výsledek vyhovuje.
85'
Parejo se dokázal dostat z obležení, načež se mu podařilo roztáhnout hru na pravou stranu, kde číhal Piccini. Jeho centr ale dokázal odklidit Martynovič.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, v tuto chvíli sledujeme nezáživnou podívanou. Krasnodar je ale i nadále o něco živější.
83'
Velkou hrubici nyní udělal hostující brankář Samonov, kterému nevyšel kontakt s míčem, ke kterému se dostával Soler, avšak hostující brankář včas skončil po balónu.
82'
Spajić vyprodukoval hodně pomalou přihrávku, kterou dokázal vystihnout pozorný Soler, jenž okamžitě hledal kolegu Sobrina, který se k míči nedostal.
81'
Přichází další žlutý kartónek, tentokráte ho vyfasoval hostující Olsson, který poslal k zemi jednoho z domácích hráčů. Následovala ale další žlutá karta, tentokráte pro Coquelina.
80'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Maciel Wanderson, přichází Magomed Sulejmanov.
79'
Také Safonov si po delší době vyzkoušel práci s míčem, přičemž odkopával k postranní čáře. Jeho celek se posléze dostal k zakončení, které bylo sraženo.
78'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Rubén Sobrino.
77'
Neto si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, nakonec mu to u sudího ale prošlo. Jeho nákop sice zamířil na Minu, ten prodlužoval pouze k soupeři.
76'
Posléze se ke centru z levé strany dostal Ramírez, který na hranici malého vápna zkoušel najít Claessona, avšak nejvýše do vzduchu se dostal Diakhaby.
75'
Do pokutového území se dostal hostující Ari, který se sám pouštěl do zakončení, jenž směřovalo do nohy protihráče. Valencia je i nadále pod tlakem.
72'
Žlutou kartu dostává Aljaxandr Martynovič (FK Krasnodar).
70'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
69'
Nyní sledujeme celkem poklidnou podívanou, domácí se snaží napadat rozehrávku soupeře, která je celkem hodně zdlouhavá.
68'
Z ochozů stadionu se začíná ozývat pískot, herní projev Valencie totiž není vůbec ideální. Naopak to jsou hosté, kdo se i nadále stará o aktivnější pojetí hry.
67'
O autové vhazování z levé strany se postaral Ramírez, který na jistotu oslovil Spajiće, jenž v tísni ještě vyprodukoval zpětnou přihrávku na Safonova.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, ve druhém poločase má více ze hry ruský celek, jenž konečně vstřelil kontaktní branku, která nemusí být tou poslední.
65'
Jeho dalekonosná nabídka našla střídajícího Minu, který dokázal podržet míč na své kopačce, načež ho předal do tandemu na volného kolegu Pareja.
64'
Krátce poté se na zeleném pažitu ocitl celkem nenápadný Guedes, který si vymodlil nedovolený zákrok. K rozehrávce standardní situace se staví Coquelin.
63'
Krasnodar právě vstřelil branku!
Je tu zasloužené snížení v podání Krasnodaru! Roztažení hry směřovalo na levou stranu, kam si naběhl VIKTOR CLAESSON, který se dokázal dostat před Picciniho, načež uháněl na Neta, kterého prostřelil střelou vedle nohy. Krasnodar tak vstřelil hodně cennou venkovní branku!
63'
Gabriel je ošetřován za postranní čárou, Valencia tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Mezitím se o centr postaral Ramírez, který našel pouze Coquelina.
62'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Santiago Mina.
61'
Na hrací ploše zůstal ležet domácí zadák Gabriel, kterého hodně nepříjemně dohrál Ari, který mu nechtěně šlápl na holeň. Doufejme, že vše bude v pořádku.
60'
Na druhé straně to Olsson zkoušel nabídkou na levou stranu, kam si seběhl Ari. Ten okamžitě vracel míč na prvně jmenovaného, který v tuto chvíli váhá.
59'
Coquelin vyprodukoval hodně těžkou přihrávku pro Guedese, který se s k ní nedokázal dostat. Následovala zpětná příhra na Safonova, jenž opět odkopával.
58'
Následně ještě Wanderson pokračoval v akci, přičemž se na malém vápně pokoušel najít střídajícího Ariho, před kterým vzorně vystoupil pozorný Diakhaby.
57'
K rozehrávce standardní situace se postavil hostující Wanderson, který to zkoušel cvičeným signálem. Finální přihrávka ale přeletěla všechny spoluhráče.
56'
Před pokutovým územím to nevyšlo Rodrigovi, jehož přihrávku křížem dokázal zastavit jeden z protihráčů. Jako první se k volnému míči dostal Coquelin.
55'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Dmitrij Stockij, přichází Ari.
55'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Valencia CF).
54'
Krátce poté to s agresivitou přehnal domácí Soler, který zatáhl k zemi Ramíreze. To pochopitelně uviděl také hlavní sudí, který okamžitě nařídil volný kop.
53'
Mohlo být sníženo! Wanderson posílal z pravé strany polovysoký centr, na který si nabíhal Petrov. Jeho pohotové zakončení pravou nohou skončilo kousek vedle.
52'
Poprvé ve druhém poločase se dostal k míči brankář Safonov, který okamžitě odkopával od branky. Po nákopu se s míčem nejlépe zorientoval Gazinskij.
51'
Kaborého přihrávka na Claessona byla až příliš pomalá, čehož dokázal využít domácí Parejo. Následoval faul na Coquelina, provinil se napadající Olsson.
50'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Krasnodar. K oné rozehrávce se postavil Ramírez, jehož vzdušnou nabídku ale dokázal z malého vápna odklidit Coquelin.
49'
Také španělský celek si vyzkoušel autové vhazování, po kterém ale chyboval ve středu hrací plochy. Coquelin totiž přihrával přímo na nohu Ramíreze.
48'
Hned v úvodu poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok na Claessona, který sám rozehrál volný kop. Krátce poté si Krasnodar vybojoval další aut.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dvě branky. Valencia vstoupila do zápasu velice aktivně, výsledkem byla úvodní branka po rychlém protiútoku, o kterou se postaral Rodrigo. Tentýž hráč skóroval i o dvanáct minut později, čímž navýšil vedení španělského celku. Valencia se mohla radovat ještě jednou, avšak ve vyložené šanci selhal zkušený Gameira. Krasnodar se směrem dopředu dlouho hledal, ke konci poločasu ale zapnul na vyšší stupeň aktivity, přičemž se dostal k náznakům šancí.
45+2'
45+1'
Podél autové čáry to zkoušel hostující Stockij, který ale narazil do jednoho z protihráčů. Krasnodar okamžitě vhodil míč zpět na hrací plochu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Ještě jedna žlutá karta, vyfasoval jí hostující Claesson, jenž hned dvakrát fauloval.
44'
Na druhé straně se k pohotovému centru dostal Wanderson, jehož nabídka pouze proskákala pokutovým územím. To vše znamená, že také domácí budou vhazovat.
43'
Netopýři podnikli další rychlý protiútok, který měl ale krátkého trvání. Velmi dobře to totiž zvládl Spajić, který zastavil Gameira, načež vybojoval další aut.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Posléze to technickou navštívenkou zkoušel Soler, který pro změnu kroutil míč ke vzdálenější tyči. Střela směřovala vedle, Safonov tak nemusel zasahovat.
38'
Latorre odkopával pouze k půlící čáře, kde jeho celek neuspěl ve vzduchu. To nemuselo příliš vadit, neboť se jako první dostal k volnému míči kapitán Parejo.
37'
První ostrý zákrok také pro Neta. Zpoza pokutového území to zkoušel Stockij, který to zkoušel k bližší konstrukci, kam se ale domácí brankář dokázal natáhnout.
36'
Martynovič byl donucen ke zpětné přihrávce na Safonova, který musel s výkopem spěchat. Míč nakonec letěl ke středovému kruhu, kde zasahoval Coquelin.
35'
Ramírez dokázal roztáhnout hru na Stockiho, který se okamžitě pokoušel odcentrovat do šestnáctky, avšak tento záměr mu překazil obětavý Piccini.
34'
Domácí brankář se i o malý moment později dostal k rozehrávce, tentokráte rozehrál na jistotu po zemi na talentovaného Latorreho, který ale neuspěl s přesunutím na Guedese.
33'
Jenomže kolmice na Wandersona byla až moc překvapivá, míč tak doskákal ven z hrací plochy. Neto si tak vyzkouší rozehrávku od své svatyně.
32'
Coquelinovi se málem podařilo vystihnout kombinaci soupeře, nakonec se to ale nepovedlo. Místo toho se Krasnodar opět nastěhoval před velké vápno.
31'
Následovala rozehrávka standardní situace, která ale nebyla zrovna povedená. Hrací předmět se dostal k Safononovi, který rozehrál výhozem do strany.
30'
Neto vykopával daleko na druhou stranu hrací plochy, kde v hlavičkovém souboji uspěl Ramírez, od kterého se hrací předmět odrazil za postranní čáru.
29'
Tak to je naprosto neskutečné! Rodrigo servíroval míč před prázdnou branku na Gameira, který mohl zakončit do odkrytého prostoru, avšak trefil pouze rukavice padajícího Safonova.
28'
Kaboré se vrátil zpět, čímž zabrzdil akci svého soupeře. Naopak se středem hrací plochy vydal Wanderson, po jehož přihrávce zasahoval Diakhaby.
27'
Nyní se o autové vhazování postaral domácí zadák Piccini, po jehož rozehrávce se jeho celek nastěhoval na vlastní polovinu, kde se k míči dostal také Neto.
24'
Valencia právě vstřelila branku!
Je tu další branka v hostující svatyni! Parejo roztáhl hru na levou stranu, kde se zjevil zcela osamocený Latorre, jenž okamžitě v pokutovém území našel naprosto volného RODRIGA MORENA, jehož rána bez přípravy směřovala mimo dosah brankáře Safonova.
23'
Před pokutovým územím číhala hned trojice hráčů Krasnodaru, Parejo se tak k šestnáctce nedostal. Navíc hosté vybojovali aut, který zanedlouho provede Ramírez.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se dočkali jedné branky. Tu vsítil španělský celek, který má i nadále o poznání více ze hry.
21'
Posléze se k centrované nabídce dostal Piccini, který to zkoušel do malého vápna. Tam si obrannou povinnost splnil Spajić, Krasnodar je ale i nadále pod tlakem.
20'
Žlutou kartu dostává Charles Kaboré (FK Krasnodar).
19'
Gameiro dokázal po pravém křídle dojít až k hranici pokutového území, odkud střílenou nabídkou hledal na zadní tyči Rodriga, jenž měl k míči daleko.
18'
S míčem si zahrál také brankář Safonov, který si počkal na podporu spoluhráčů. Adresátem přihrávky se stal Spajić, jenž roztáhl hru k postranní lajně.
17'
Následně si pro přenesení hry seběhl Guedes, který se po krátkém driblinku ještě snažil spolupracovat s Gameirem, před kterým ale zasahoval Martynovič.
16'
Diakhaby se zdá být v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Mezitím se o rozehrávku postaral španělský celek, který to vyzkoušel přízemní rozehrávkou.
15'
Následně to s agresivitou přehnal hostující Wanderson, který celkem ostrým zákrokem poslal k zemi Diakhabyho. Na scénu přispěchal také lékařský personál.
14'
O autové vhazování z levé strany se postaral Latorre, který si vybral vedle stojícího Pareja, jenž pro změnu našel nohu protihráče, který si došel pro faul.
13'
Na první branku jsme tak nemuseli dlouho čekat, Valencia udeřila hned ze své první vyložené šance. Krasnodar by tak měl začít hrát, do konce ale zbývá dost času.
12'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Olsson chyboval u opačné šestnáctky, kde ho jeden z protihráčů čistým způsobem obral o balón. Netopýři se tak dostali k rychlému protiútoku, který táhl RODRIGO MORENO. Domácí forvard si potáhl míč ke hranici šestnáctky, odkud náramným obstřelem překonal Safonova.
12'
Rodrigovi nevyšel první kontakt s míčem, který naopak hrál do karet Olssonovi. Ten na pravém křídle našel Wandersona, kterého ale vytlačil protihráč.
11'
Ramírez se dostal do nepříjemného obležení, přičemž nakonec sám fauloval Solera. Nakonec se ale nepískalo, Valencia tak bude pouze vhazovat.
10'
Hezké posunutí míče směřovalo do tandemu na aktivního Guedese, který se do míče opřel z jedničky. Míč ale vyletěl vysoko do hlediště zaplněného stadionu.
9'
Posléze přišel další faul, tentokráte se o něj postaral hostující Petrov, který taktickým zákrokem poslal na zem Guedese. Valencii se ale rozehrávka moc nepovedla.
8'
Guedes se chtěl prodrat kolem Gazinskiho, který mu ale ukopl míč od kopačky. Netopýři raději přenesli hru na pravou stranu, kde číhal osamocený Soler.
7'
Safonov si dával s rozehrávkou od své branky celkem načas, nakonec mu to ale u sudího prošlo. Krasnodar se dostal k souvislejší práci s míčem, domácí napadají.
6'
Také brankář Neto si vyzkoušel práci s míčem, který posílal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde došlo k roztažení hry na pravou stranu na Picciniho.
5'
Do pokutového území se snášel nadýchaný bochánek, který směřoval na Gameira. Před ním ale dokázal zakročit Martynovič, jenž poslal míč do bezpečí.
4'
Následně si nedovoleným zákrokem pomohl středopolař Kaboré, který poslal k zemi Guedese. Valencia bude zahrávat standardní situaci ze třiceti metrů.
3'
Hned v úvodu utkání se probíjel do pokutového území domácí Soler, který to nakonec zkoušel z hranice malého vápna, avšak jeho rána směřovala do náruče Safonova.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Valencia CF: Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Latorre – Soler, Coquelin, Parejo (C), Guedes – Rodrigo, Gameiro.
Náhradníci: Doménech – Čeryšev, S. Mina, Gayá, Torres, Sobrino, Wass.

FK Krasnodar: Safonov – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Gazinskij, Kaboré, K. Olsson – Wanderson, Claesson, Stockij.
Náhradníci: Sinicyn – Fjóluson, Ari, Golubjov, N. Markov, Sulejmanov.

Rozhodčí: Grinfeld – Shimon, Hassan (všichni Izrael).
FK Krasnodar

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Krasnodar, který je tradičním účastníkem Evropské ligy. Ruský celek se dostal do společné skupiny se Sevillou, Lutychem a Akhisarsporem. Krasnodar nakonec obsadil konečnou druhou pozici, přičemž mu na první Sevillu scházelo pouze lepší skóre. Hostující tým tohoto zápasu prohrál pouze dvakrát, právě ta druhá porážka se zrodila v posledním kole, které mělo rozhodnout o konečném pořadí. Krasnodar ale absolutně nestačil na Sevillu, která na domácím hřišti zvítězila poměrem 3:0. Ruský celek se díky druhému místu utkal s německým Leverkusenem, přičemž první zápas nabídl bezbrankovou remízu. Bayer si tak do odvety zajistil lepší pozici, avšak konečný výsledek 1:1 poslal dál celek z Ruska.

Nejlepší střelci týmu (všechny soutěže):

Ari Ferreira – 8 branek.
Victor Claesson – 8 branek.
Magomed-Šapi Sulejmanov – 7 branek.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie si letos vyzkoušeli základní skupinu Ligy mistrů, ve které se umístili na třetím místě, přičemž na druhý Manchester United ztráceli pouze dva body. Netopýři za celou dobu prohráli pouze dvakrát, avšak konečný zisk osmi bodů logicky nemohl stačit na postup. K tomu nepomohlo ani vítězství z posledního zápasu, ve kterém Valencia porazila Manchester United poměrem 2:1. Španělský celek se třetím místem automaticky kvalifikoval do 1/16 finále Evropské ligy, ve kterém se utkal proti skotskému Celticu. Hned úvodní utkání vyznělo lépe pro Valencii, která si do odvetného souboje odvezla nadějný výsledek 2:0, přičemž i druhý zápas skončil vítězstvím, tentokráte 1:0.