Livaković (C) – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Šunjić, Kądzior (84. Šitum) – Gojak (78. Moro), Olmo, Oršić – Petković (88. Gavranović).
Maksimir, Záhřeb
Benfica
Vlachodimos – Grimaldo, F. Ferreira, Rúben Dias (C), Corchia – Krovinović, Gabriel, F. Luís (59. R. Silva), G. Fernandes (70. A. Živković) – Seferović (35. Cervi), Félix.
Svilar – Y. Ribeiro, A. Živković, Samaris, Filipe, Cervi, R. Silva.

První poločas byl jasně lepší druhého. Kde to byl souboj o každý míč s velkým množství faulů. První zápas vyšel lépe Dinamu Záhřeb, které na domácím hřišti předvedlo svou sílu. Nicméně nic není rozhodnuto a odveta v Lisabonu zůstává i nadále otevřená. díky kolegovi Janu Hochmanovi si můžete prohlédnout v gifech každou důležitou situaci z utkání. Přeji všem hezký zbytek večera.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:15.
90+3'
90+3'
Šitum po rohovém kopu nepřesně zakončil.
90+3'
Za obranu se dostal Gavranovič, ale míč mu byl odkopnut z nohy na rohový kop.
90+3'
Pomalu to vypadá, že se v Záhřebu bude slavit až do pondělí.
90+2'
Cerviho přímý kop Benfice nic nepřinesl.
90+2'
Moro si před pokutovým územím vyšlápl na Grimalda.
90+1'
Šunjič fauloval Krovinoviče.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Oršič se také nezařadí mezi úspěšné střelce.
89'
Živkovič ve službách Benficy nedovoleně dohrál Oršiče.
88'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Mario Gavranović.
87'
Ani střela Gabriela Pirese nebyla přesná.
85'
Stojanovič fauloval Grimalda.
84'
Grimaldovu střelu likviduje brankář Livakovič.
84'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Damian Kądzior, přichází Mario Šitum.
83'
Žlutou kartu dostává Ivan Šunjić (GNK Dinamo Záhřeb).
82'
Šunjič sestřelil hostujícího Corchiu.
81'
Rohový kop k dispozici pro Benficu Lisabon.
79'
Obránce skluzem skvěle zasáhl a to tak výborně, že se míč dokonce odrazil od útočícího Olma za koncovou čáru, takže to nebude ani rohový kop pro Dinamo.
78'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Nikola Moro.
77'
Oršič si nedovoleně počíhal na Félixe.
76'
Félix si pomohl faulem na pravé straně hřiště.
75'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (GNK Dinamo Záhřeb).
75'
Po špatné kombinaci a ztrátě míče musel faulovat hráč Dinama Záhřeb.
74'
Petkovič si pomohl útočným faulem proti Ferreirovi.
73'
Cervi si nedovoleně počínal sv souboji s Kadziorem.
72'
Obránce hlavou odvrátil míč na rohový kop pro Dinamo Záhřeb.
71'
Rafa Silva si v souboji s Dilaverem pomohl útočným faulem.
70'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Andrija Živković.
70'
Gabriel Pires fauloval pronikajícího Gojaka.
69'
Rúben Dias po přímém kopu hlavičkoval nad branku brankáře Livakoviče.
68'
Žlutou kartu dostává Marin Leovac (GNK Dinamo Záhřeb).
68'
Leovac u postranní čáry osolil Joao Félixe.
67'
Krovinovičova střela byla zablokována domácím obráncem Théopilem-Catherinem.
66'
Rúben Dias tvrdě dohrál Petkoviče.
65'
Oršič na levé straně hřiště fauloval Corchiu.
63'
Vzápětí fauloval Félixe záložník Dinama Gojak formou držení.
62'
Petkovič si vykoledoval další faul na svou osobu tentokráte od Ferreiry.
61'
Petkoviče u postranní čáry okopal jak ranné brambory Gabriel Pires.
60'
Kombinace se dnes Benfice příliš nedaří, u hráčů Dinama je vidět velká bojovnost a chuť do zápasu.
59'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Florentino Luís, přichází Rafa Silva.
58'
Na trávníku zůstal ležet Damian Kadzior po zákroku nejprve Grimalda a následně tvrdšího Gabriela Pirese.
57'
Benfica chystá další změnu v kádru pro oživení hry.
56'
Cervi byl u levé postranní čáry uhlídán defenzivním hráčem Dinama.
55'
Gabrielův přímý kop Benfice nic nepřinesl.
54'
Šikovný Félix byl při vyvážení míče ze své polovině faulován Emirem Dilaverem.
53'
Cerviho rohový kop byl odvrácen mimo pokutové území.
52'
Centr z pravé strany byl odvrácen obráncem na rohový kop pro Benficu.
50'
Kadzior fauloval na půlce Grimalda.
48'
Kadzior vyslal dopředu Oršiče, ale jeho koncovka nebyla úspěšná.
46'
Petkovič se provinil útočným faulem na Florentinovi Luísovi.
46'
Viděli jsme kvalitní podívanou se zajímavým průběhem. Vstup do utkání se povedl Benfice což potvrdil svou povedenou střelou Grimaldo, ale náladu mu zkazil brankář Livakovič. Postupně se však do hry dostávalo Dinamo Záhřeb – v 18. minutě se neprosadil střelecky Olmo, přímý kop Kadziora si taktéž pohlídla Vlachodimos. Poté pro zranění odstoupil Seferovič a ve 38. minutě po střetu Olma s Diásem nařídil rozhodčí pokutový kop, nutno říci, že sporný, otázkou je zda faul proběhl v pokutovém území. Této situace stoprocentně využil Petkovič a dostal Dinamo do vedení 1:0! Které v nastaveném čase mohl v tutové šanci potvrdit Gojak. druhý poločas by měl být zahájen cca v 19:58 hodin.
45+2'
45+2'
První poločas končí nedovoleným faulem Gojaka.
45+2'
Kadziorovi se již vedlo posstatně hůře.
45+1'
Rohový kop Oršiče byl opět zahrán do zámezí na další roh.
45+1'
A mohlo být pro Benficu ještě hůře, obrana přestala hrát a v tísíprocentní šanci se ocitl Amer Gojak, který byl vychytán skvělým Vlachodimosem!
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
U postranní čáry byl faulován Ferreirou aktivní Kadzior.
43'
A i tentokráte si domácí obrana vedla na výbornou.
41'
Benfica zkouší útočnou akci po levé straně hřiště.
40'
Ivan Šunjič se v osobním souboji příliš nepáral s Felixem a poslal ho na trávník.
38'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
BRUNO PETKOVIČ potvrdil, že je kanonýr a nezaváhal ani tentokráte – 1:0!
37'
Dani Olmo po souboji s Rúbenem Diasem upadl a rozhodčí píská pokutový kop!
36'
Na polovině hřiště nedovoleně zasáhl kapitán Benficy Rúben Dias.
35'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Franco Emanuel Cervi.
33'
Benfica sice útočí, ale vypadá to, že Seferovič dnes dohrál.
32'
Na Maksimiru jak je zvykem panuje výborná atmosféra, mělo bu tu být přes 30.000 diváků.
31'
Hráč Benficy Haris Seferovič je ošetřován přímo na hrací ploše.
30'
Po Kadziorově rohovém kopu Dani Olmo střílel nepřesně.
29'
Po rohovém kopu Oršiče to bude po zásahu obránců opět rohový kop pro Dinamo.
28'
Kadziorovu bombu rovnou z přímého kopu musel rukou nad břevno vytěsnit Vlachodimos a je to rohový kop pro Dinamo Záhřeb!
27'
Kadzior byl faulován těsně před pokutovým územím Alejandrem Grimaldem.
25'
Kadzior svým střeleckým pokusem netrefil zařízení.
24'
Dani Olmo byl nedovoleně zastaven v osobním souboji Rúbenem Diasem.
23'
Akci Benficy vede Gabriel.
22'
Stojanovič fauloval Krovinoviče z Benficy.
21'
I tento rohový kop obrana Dinama Záhřeb ubránila.
20'
Livakovič se vydal mimo branku chytit odražený míč po bloku Šunjiče, ale již ho nezastihl na hrací ploše – rohový kop pro Benficu.
19'
Po rohovém kopu byl rozhodčím odpískán útočný faul hráčů Dinama Záhřeb.
18'
Bombu Daniho Olma na rohový kop vytěsnil pohotově brankář Vlachodimos!
17'
Obrana Dinama rozehrávku po rohovém kopu odvrátila.
16'
A obránce Théophile-Catherine rázným odkopem umístil míč na rohový kop pro Benficu.
15'
Seferovič zamotal obráncům nohy u postranní čáry.
14'
Přímý kop bude rozehrávat Krovinovič.
13'
Kadzior byl nachytán v ofsajdové pasti.
11'
Byť se hráči Benficy ocitly pod tlakem, dokázali získat míč a odehrát ho mimo pokutové území.
10'
Oršičova střela šla mimo mezi tři tyče.
9'
Félix si v útočném souboji pomohl faulem na Leovace.
7'
Střelu Alejandra Grimalda vyrazil perfektně do bezpečí brankář Livakovič!
6'
Leovac nedovoleně dohrál Joao Félixe.
5'
V úvodu utkání diktuje tempo hry Benfica Lisabon.
4'
Centr z pravé strany do pokutového území byl odvrácen skákajícím, obětavým zásahem obránce Dinama.
3'
Útočná kombinace Dinama se před pokutovým územím nepovedla.
2'
Hráč Benficy Grimaldo si připisuje na polovině hřiště první nedovolený zákrok na Kadziora.
1'
První akce Benficy končí u řeckého brankáře Livakoviče.
1'
Dinamo bude hrát v černých dresech, Benfica v červených barvách.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković (C) – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Šunjić, Kądzior – Gojak, Olmo, Oršić – Petković.
Náhradníci: Zagorac – Rrahmani, Perić, Atiemwen, Moro, Šitum, Gavranović.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Grimaldo, F. Ferreira, Rúben Dias, Corchia – Krovinović, Gabriel, F. Luís, G. Fernandes – Seferović, Félix.
Náhradníci: Svilar – Y. Ribeiro, A. Živković, Samaris, Filipe, Cervi, R. Silva.

Dinamo Záhřeb

Klub z Chorvatska spatřil světlo světa 1945 v dobách společné Jugoslávie. Klubové barvy: modrá, bílá.

Největší úspěchy:

19x – Mistr Ligy (naposledy 2017 /18)
4x – Druhé místo v lize (naposledy 2016/17)
15x – vítěz chorvatského poháru (naposledy 2017/18)

Dinamo Záhřeb v novodobé historii je tato sezóna nejúspěšnější, pokuď nahlédneme do 60 let. 20 století tak zjistíme, že Dinamu nadmíru svědčil Veletržní pohár 1966 – 67 vítězství, 1962 – 63 finále.

Dinamo sází na kolektiv místo na individuality, český obránce Jan Lecjaks hostuje u místního rivala Lokomotivu Záhřeb.
Benfica Lisabon

Věhlasný klub z Portugalska byl založen již v roce 1904 což značí, že klub letos 28.2. oslavil 115 let své existence. Klubové barvy: červená, bílá.

36x – Mistr ligy (naposledy 2016/17) – rekord ligy
26x – Vítěz portugalského poháru (naposledy 2016/17) – rekord ligy

Benfica zaznamenal neskutečný počet úspěchu v pohárech, 4x semifinále (1972 PMEZ předchůdce Ligy Mistrů, 1981, 1994 obojí PVP (pohár vítězů pohárů, 2011 Evropská liga), 8x finále – Liga mistrů (1963, 1965, 1968, 1988, 1990), Pohár UEFA/Evropská liga (1983, 2013, 2014), vítěz PMEZ 1961 vítězství nad Barcelonou 3:2 a 1962 výhra nad Realem Madrid 5:3.

Benfica tradičně sází na kombinační mix domácích fotbalistů se světovou směskou Felix, Almeida, Silva, Pizzi, Dias (všichni Portugalsko), Conti, Salvio, Cervi (všichni Argentina), Jonas, Gabriel (oba Brazílie), Samaris (Řecko), Krovinovič (Chorvatsko), Fejsa (Srbsko), Seferovič (Švýcarsko)
V osmifinále EL se střetne Dinamo Záhřeb z Chorvatska s veleslavnou, portugalskou Benficou Lisabon.