Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Malmö - 12. prosince 2019   18:55

FC Kodaň
FC Kodaň
0:1
(0:0)
Malmö
Malmö
77' Papagiannopoulos (vl.)
FC Kodaň
Johnsson – Varela (84. Bartolec), Papagiannopoulos, Bjelland (C), Bengtsson – Mudražija (46. Holse), Falk, Thomsen (80. Santos), Fischer – Sotiriou, N'Doye.
Grytebust – Stage, Biel, Bartolec, Santos, Holse, Nelsson.
Massa – Tegoni, Alassio
Telia Parken, Kodaň
Malmö
Dahlin – Larsson, L. Nielsen, Bengtsson, Safari (60. Knudsen) – Rakip (68. Molins), Christiansen (80. Lewicki), Innocent, Rieks – Rosenberg (C), Traustason.
Melichárek – Knudsen, Molins, Lewicki, Beijmo, Gall, Antonsson.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:17.
Tak i druhá půle nebyla příliš koukatelná, třebaže v ní jedna branka padla. Mnoho šancí i vidění nebylo, hosté se prosadili díky šťastnému zásahu, kdy si Papagiannopoulos srazil míč do vlastní brány. Nebýt tohoto smolného vlastence, zápas by skončil jistě bez branek.
90+4'
90+4'
Johan Dahlin schovává míč do rukavic a tohle už vypadá pro jeho tým hodně dobře.
90+3'
Tak nakonec ne, rozhodčí jen nakázal hostům míč odevzdat, ti jej odkopli na soupeřovu stranu.
90+3'
A přímý kop se bude opakovat, neboť "zeď" vyběhla proti míči příliš brzy.
90+2'
Jedinečná šance pro domácí, kteří rozehrají přímý kop v blízkosti pokutového území hostů.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Lasse L. Nielsen zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Nakolik je to skutečné můžeme jen stěží hádat, cenné vteřiny se vždy hodí.
87'
Viktor Fischer rozehrál standardku, avšak míč jen proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí. Domácí hráč se hodně zlobil, že nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl až před bránu.
87'
Žlutou kartu dostává Eric Larsson (Malmö FF).
85'
Santos dokázal zblízka hlavou poslat míč k bližší tyči, kam brankář švédského klubu nestihl skočit, gól přesto není pro ofsajd uznán.
84'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Guillermo Varela, přichází Karlo Bartolec.
82'
Hosté se chytili do ofsajdové sítě a útoku tak musí prozatím zanechat.
80'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Michael Santos.
80'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Anders Bleg Christiansen, přichází Oscar Lewicki.
80'
Hosté balón jen odkopli až k brankáři Kodaně. Je jasné, že nyní budou svůj těsný náskok bránit.
77'
Malmö právě vstřelilo branku!
Hosté jdou trochu šťastně do vedení. Po Larssonově centru z pravé strany zakončoval Traustason, jeho střelu pak do vlastní brány tečoval SOTIRIOS PAPAGIANNOPOULOS.
77'
Marcus Rosenberg střílel nebezpečně z bezprostřední blízkosti, ale Johnsson vytáhl výborný zákrok a míč vyrazil.
74'
Z velké skrumáže před bránou Malmö branka nevzešla a hosté míč posílají do bezpečí.
73'
Pieros Sotiriou měl dost času i prostoru, míč i tak pálil z voleje, nezasáhl jej ideálně a navíc mířil jen do protihráče. Následuje rohový kop.
71'
Nicolaj Thomsen střílel z hranice pokutového území, jenže jen do protihráče.
70'
Další faul, tentokrát se provinili domácí a soupeř rozehraje ze své poloviny. Bohužel i druhá půle přináší nepříliš kvalitní podívanou.
68'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Erdal Rakip, přichází Guillermo Molins.
67'
Žlutou kartu dostává Erdal Rakip (Malmö FF). V posledních minutách je k vidění poměrně dost žlutých trestů, v tomto případě je ale dosti přísný, neboť faulovaný Guillermo Varela svému pádu hodně přidal.
65'
Centr byl ovšem příliš přetažený a skončil na druhé straně, vhazovat budou domácí.
65'
Rohový kop rozehrají domácí, hlavní arbitr ještě uklidňuje situaci před bránou.
63'
Žlutou kartu dostává Nicolaj Thomsen (FC Kodaň), jenž skluzem srazil k zemi unikajícího Christiansena.
62'
Hodně přetažený centr ze strany hostů, balón končí mimo hrací plochu.
60'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Behrang Safari, přichází Jonas Knudsen.
60'
Teď faulovali pro změnu domácí, jmenovitě Dame N'Doye, který přidržel protihráče.
59'
Žlutou kartu dostává Bonke Innocent (Malmö FF), který hodně tvrdě zajel do Andrease Bjellanda. Tahle žlutá byla zcela jasná.
56'
Domácí se málem dostali do šance, avšak to by Dame N'Doye nesměl pokazit přihrávku, jeho prudký pas skončil u brankáře.
54'
Zakončení hlavou Marcuse Rosenberga nebylo nijak nebezpečné, míč šel navíc do země až poté směřoval na Johnssona, jenž měl snadnou práci.
52'
Hosté nadále drží balón, ale pouze si mezi sebou přihrávají.
50'
Anders Bleg Christiansen střílel hodně slušně do levého horního rohu, jenže Johnsson byl poblíž a balón stihl ukrýt do rukavic. Kdyby stál o trochu dál, nejspíš by nestačil zasáhnout.
49'
Žlutou kartu dostává Rasmus Falk (FC Kodaň).
48'
Hosté rozehráli na krátko, avšak Eric Larsson poté hodně špatně načasoval přihrávku na spoluhráče a míč končí v autu.
47'
Rohový kop pro švédský tým.
46'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Robert Mudražija, přichází Carlo Holse.
46'
První půle toho nenabídla mnoho, prakticky nic. Oba celky se soustředí spíše na obranu a směrem dopředu nejsou příliš aktivní, diváci se musí hodně nudit. Doufejme, že druhý poločas bude o trochu aktivnější a snad uvidíme i nějaké góly.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Viktor Fischer (FC Kodaň).
Žlutou kartu dostává Rasmus Bengtsson (Malmö FF).
45+2'
Následovala menší potyčka mezi dvěma hráči a hlavní arbitr oba kohouty oceňuje kartou.
45+1'
Hlavní arbitr píská ještě jeden faul, hosté rozehrají ze středového kruhu.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Robert Mudražija leží na trávníku a drží se za krk, hra je přerušena.
44'
Hra se otočila, zblokovaný centr z levé strany však skončil přímo v náruči brankáře Kodaně.
42'
Dame N'Doye hlavičkoval příliš vysoko, tohle byla dobrá možnost.
42'
Rohový kop si zkusí také domácí hráči.
40'
Arnor Traustason vystřelil hodně tvrdě z dálky a zasáhl bránícího Sotiriose Papagiannopoulose, jenž se těžce zvedá z trávníku.
38'
Eric Larsson si nedokázal přihrávku zpracovat a balón mu utekl do zámezí. Odkopávat bude Johnsson.
35'
Anders Bleg Christiansen také nebyl příliš přesný, když nepříliš prudkou ránu poslal nad bránu.
34'
Nepřesná přihrávka domácích končí až u brankáře, jenž odehrává míč až po nějaké chvíli.
31'
Dame N'Doye byl přesnější a zamířil pod horní tyč, Dahlin se ovšem natáhl a balón stačil vyrazit nad břevno.
30'
Eric Larsson to zkusil z dálky, avšak mířil příliš vysoko nad bránu a Johnsson zasahovat nemusel.
28'
Johnsson musel zasáhnout, ovšem střelu protihráče dobře viděl a neměl moc práce.
27'
Karl-Johan Johnsson se teď zlobí na svého spoluhráče, který zakopl míč do zámezí, třebaže domácí brankář mohl míč lehce chytit. Kodaň bude čelit rohovému kopu.
26'
Žlutou kartu dostává Anders Bleg Christiansen (Malmö FF).
24'
Dame N'Doye byl nyní tím, kdo se dostal do ofsajdu a hosté získávají balón do své moci.
23'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale stále jsme neviděli žádnou velkou šanci.
21'
Johan Dahlin si musel pro volný míč vyběhnout, poté rozehrál na levou stranu, kde byl volný spoluhráč.
20'
Arnor Traustason hlavou tečoval balón vysoko nad bránu. Teď už bude rozehrávat Karl-Johan Johnsson.
19'
A vzápětí třetí roh pro Malmö.
18'
Eric Larsson poslal odražený míč okamžitě směrem na bránu, avšak trefil jen protihráče, od kterého se balón odrazil do zámezí a je tu další roh.
17'
Švédský tým rozehraje rohový kop.
16'
Pieros Sotiriou si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdu.
14'
Držení míče po zhruba čtvrt hodině hry je jasně ve prospěch domácích,
71 % – 29 %. Avšak ani tato převaha zatím domácím nestačí k tomu, aby si vypracovali nějakou gólovku.
12'
Nicolaj Thomsen to zkusil jako první, avšak jeho střela před pokutovým územím proletěla hodně vysoko nad bránou.
10'
Domácí si znovu přihrávají dlouho na své straně a vymýšlí, kudy vést další útok.
8'
Karl-Johan Johnsson musel zasáhnout, když vyběhl z brány a padající balón ukryl do rukavic.
7'
Viktor Fischer posílal nadýchaný centr před bránu, kde se o hlavičku snažil jeden z jeho spoluhráčů, jenž nakonec skončil na trávníku, ale faul se nepíská.
6'
Hosté vystihli rozehrávku a chtěli vyrazit do rychlého brejku, avšak nepřesný centr zaletěl za postranní lajnu.
4'
Přetahovanou o míč utli hráči Kodaně, když balón zakopli jen do autu.
2'
Na hřišti se zatím nic neděje, domácí jsou u míče, ale daleko od soupeřovy brány.
1'

FC Kodaň: Johnsson – Varela, Papagiannopoulos, Bjelland (C), Bengtsson – Mudražija, Falk, Thomsen, Fischer – Sotiriou, N'Doye.
Náhradníci: Grytebust – Stage, Biel, Bartolec, Santos, Holse, Nelsson.

Malmö FF: Dahlin – Larsson, L. Nielsen, Bengtsson, Safari – Rakip, Christiansen, Innocent, Rieks – Rosenberg (C), Traustason.
Náhradníci: Melichárek – Knudsen, Molins, Lewicki, Beijmo, Gall, Antonsson.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Alassio.
Utkání mezi Kodaní a Malmö začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.
První vzájemný zápas

Zápas, který se hrál ve Švédsku nakonec neměl vítěze. Do vedení se v prvním poločase dostala Kodaň, když si domácí Nielsen vstřelil vlastní branku. Ve druhém poločase ale švédský celek zabral a Rosenberg vyrovnal na konečných 1:1.
Malmö FF si také vede velice dobře. Švédský celek získal zatím osm bodů, na Kodaň tedy ztrácí pouze jeden bod a nachází se na druhé pozici. Třetí Dynamo Kyjev má ovšem šest bodů a pokud by dnes hosté prohráli a Dynamo vyhrálo, tak postoupí dále právě ukrajinský celek. Je to tedy hodně zamotané a je jasné, že hosté dnes potřebují získat nějaký ten bodík a čekat, jako to dopadne v utkání Dynamo Kyjev – Lugano.
FC Kodaň si zatím v této skupině vede výborně a vše má ve svých rukou. Domácí celek totiž zatím nasbíral 9 bodů a je na první pozici ve skupině B. Kodaň jako jediná zatím ani jednou neprohrála a kráčí tedy za postupem. K postupu dnes domácím stačí i remíza, tak uvidíme, jak se s tím Kodaň popere.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu poslední zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Kodaní a Malmö. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.