Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Rosenborg BK - 19. září 2019   18:55

Linz
Linz
45+2' Holland (Michorl)
1:0
(1:0)
Rosenborg BK
Linz
A. Schlager – Filipović, Wiesinger, Wostry – Renner (58. Potzmann), Michorl, Holland (C), Ranftl – S. Tetteh (41. Frieser), Klauss, Goiginger (79. Raguz).
Gebauer – Pogatetz, Otubanjo, Frieser, Raguz, T. Sabitzer, Potzmann.
D. Rumšas – A. Radius, D. Sužiedelis
Linzer Stadion, Linz
André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo (72. Trondsen), Konradsen (86. Äsen) – Söderlund, B. M. Johnsen (72. Konradsen Ceïde), Adegbenro.
Östbö – de Lanlay, Trondsen, Akintola, Valsvik, Äsen, Konradsen Ceïde.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Evropské ligy, na viděnou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:9.
Je konec. LASK Linz zaslouženě vítězí. Rosenborg si toho dnes moc nevytvořil, zatímco domácí ano a právě díky rohovému kopu ze 45. minuty vyhrávají toto utkání. Druhý poločas nebyl pro hosty o nic lepší, neboť za celý zápas vystřelili jen jednou na bránu. Hráčem utkání se stal jediný střelec dnešní branky, kapitán James Holland. Linz putuje po této výhře na druhé místo, protože PSV své první utkání vyhrálo nad Sportingem 3:2.
90+3'
90+2'
O nebezpečnou střelu zpoza vápna se ještě postaral Marko Raguz, jeho rána ale Hansenovu branku pouze míjela.
90+1'
Domácí se drží na polovině Rosenborgu, což je v této chvíli asi to nejlepší. Dle mě už Linzu tři body nikdo nevezme.
90'
Hlavní sudí nastavuje tři minuty do konce utkání!
88'
Následný roh byl též nebezpečný, neboť se do dobré hlavičky položil Filipovič. Na poslední chvíli ale akci odkopl Birger Meling!
87'
João Klauss unikl po levé straně obraně RBK a dokonce se dostal až do zakončení. Jeho dobrá rána placírkou zpoza malého vápna putoval přesně na bránu, se střelou si ale poradil André Hansen.
86'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Konradsen, přichází Gjermund Äsen.
85'
Do konce zápasu zbývá již pouhých pět minut základní hrací doby, což domácím vyhovuje, to se o hostech říct nedá. Uvidíme zda se dočkáme vyrovnání.
84'
Žlutou kartu dostává Even Hovland (Rosenborg BK).
83'
Z levé strany nadešel centr do brankoviště RBK. Do něj se úspěšně vložil hlavičkou čerstvý Marko Raguz, branku však pouze míjel.
81'
Teprve osmnáctiletý Emil Konradsen Ceïde bojoval s míčem na levé straně, ovšem na silnějšího a zkušenějšího Filipoviče nevyzrál.
79'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Marko Raguz.
78'
Statistika střel: 12-5 (na bránu 3-1)
77'
Stejná situace nastala o dvě minuty později i na druhé straně. Za obranu po lajně nabíhal Friser, avšak i on si nepohlídal své postavení.
75'
Samuel Adegbenro sbíhal za obranu Linzu. Za pár sekund sice obdržel přesný pas, šanci mu ale překazil svým praporkem pomezní sudí.
74'
João Klauss mohl běžet sám na branku, jenže jeden z obránců ho dle mě zfauloval, hlavní sudí však dělal jakoby nic. To se samozřejmě divákům a hráčům nelíbilo.
72'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Björn Maars Johnsen, přichází Emil Konradsen Ceïde.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Marius Lundemo, přichází Anders Trondsen.
70'
To je přesně to, co se na Klaussovi cení. Nyní byl v souboji s Torem Reginiussenem, který je stejně vysoký, to stejné i jejich síla. Klauss ale ukázal, že se jen tak nedá a vybojoval faul.
68'
Rosenborg si následně kopl rohový kop, ale stejně jako ty předešlé, tak i tento gólový nebyl. Následuje odkop od brány.
66'
Hedenstad zahrával přímý kop pro Rosenborg. Míč pronikl až na zadní tyč Schlagerovi branky, ovšem právě on předvedl skvělý zákrok proti Reginiussově hlavičce a stále drží skóre 1:0!
65'
João Klauss dnes poprvé prošel přes obránce Hovlanda a málem z toho byla pohroma. Na poslední chvíli však za hosty zareagoval Meling a pohroma byla spasena.
63'
Zřejmě jsem to zakřikl. Ihned po vteřině odeslání, se do brankoviště probojoval rychlý Samuel Adegbenro, branku ale vstřelit nedokázal.
61'
V útoku se již dobré dvě minuty drží hostující celek z Norska. Hráči ale nemohou přijít na to, jak se dostat dopředu, takže sledujeme pouze kombinace.
59'
Druhý poločas patří opět faulům. Tentokrát jsou to ale hráči domácího celku, kteří neustále faulují, a to zcela zbytečně. Uvidíme zda to Rosenborg dokáže potrestat.
58'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Rene Renner, přichází Marvin Potzmann.
57'
Skončila proto, protože ho přerušil svým faulem zezadu blonďák Meling a od hlavního sudího vyfasoval žlutou kartu.
56'
Toto by se dalo počítat mezi ty špatně zahrané rohy. Balón nebyl ani v brankovišti, neboť se dostal přímo na kopačku jednoho z hráčů Linzu, který začal novou akci svého celku, ta ale rychle skončila.
55'
Přímý kop po žluté kartě zahrával Tore Reginiussen. Míč se dostal až do brankoviště, odtamtud ale putoval ihned k rohovému praporku.
53'
Žlutou kartu dostává Petar Filipović (LASK Linz).
51'
Znovu Rene Renner. Teď už ale z jiného soudku. Renner chtěl projít po levé straně do vápna, tam však narazil na zkušeného Hedenstada, kterého v souboji o míč zfauloval.
50'
Rene Renner vyslal vzápětí další střelu, ovšem ta neměla parametry na to, aby trefila Hansenovu branku.
49'
Linz do druhého poločasu vlétl jako utržený ze řetězu, na což hosté nestihli zareagovat a můžou být rádi, že je skóre jaké je.
47'
Není to 2:0!! João Klauss dostal vyloženě tutovou šanci pro skórování, jenže ten ji zpoza malého vápna naprosto zahodil!!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
První poločas je u konce. První poločas nám nabídl velmi vyrovnanou hru na obou stranách, ovšem na šance vyhráli domácí. Dvě velké šance tam sice nepadly, ale ta třetí již ano! Minutu před odchodem do kabin, se prosadil kapitán Linzu James Holland a posunul tak svůj tým k prvním třem bodům.
45+3'
45+2'
Linz právě vstřelil branku!
Před odchodem do kabin je tu přece jen gól! Linz zahrával rohový kop, který putoval na přední tyč, kde do toho pouze ťuknul JAMES HOLLAND a byla z toho branka.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty !
43'
Vegar Eggen Hedenstad sice zůstává ležet na hrací ploše, ovšem to on tvrdě a nečestně vlétl do domácího Michorla. Za faul tak dostává žlutou kartu a ještě ho dostala karma.
42'
Špatná zpráva pro Linz. Zatím jejich nejvíce aktivní hráč Samuel Tetteh musel ze hry odejít, a to kvůli zranění v úvodu utkání. Uvidíme zda bude takový i Dominik Frieser.
41'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Samuel Tetteh, přichází Dominik Frieser.
40'
Následný roh první branku nepřinesl. Do hlavičky se sice vložil nový Petar Filipović, branku však o pár číslíček přestřelil.
39'
Znovu André Hansen! Další povedená akce domácí Linzu, na jejímž konci byla tvrdá střela z kopačky Thomase Goigingera. S tou si ale náramně poradil již zmiňovaný André Hansen.
38'
Samuel Adegbenro chtěl domácího brankáře Schlagera překvapit a zvolil tak střelu zpoza vápna, tu mu však připravený James Holland zblokoval.
36'
James Holland byl s míčem k bráně zády, tudíž si chtěl ihned pomoct s volným Tettehem, ten ale na pas vůbec nezareagoval a ukončil tak nadějnou akci svého týmu.
34'
Tři minuty hry a hráči nám nic zajímavého nenabídli. Míč se kutálel pouze na středu, a to ze strany na stranu.
31'
Rohový kop putoval přesně na hlavičku Mariuse Lundema, ovšem posléze se do jeho teče vložil Samuel Tetteh a veškerou hrozbu překazil.
30'
Hosté se přesunuli na polovinu Linzu, kde následně dokázali celou obranu překombinovat až ke střele. Jeden z obránců byl ale stále aktivní a ránu k tyči zblokoval na roh.
29'
Samuel Tetteh si nabíhal na dlouhý pas za obranu, ovšem jeho únik ukončily bystré oči pomezního sudího, neboť toto byl opravdu těsný ofsajd!
28'
Od poslední velké šance se tempo hry převážně zpomalilo a hráči obou týmů více kombinují, tudíž toho moc k vidění není.
26'
Rosenborg mohl putoval do rychlého protiútoku, jenže Rene Renner zfauloval zezadu Mika Jensena. Za hrubý faul byl odměněn žlutým kartonkem.
25'
Míč se z přímého kopu do vápna sice dostal, ale moc dlouho se tam neohřál. Jeden z obránců ho ihned dokázal odvrátit zpět a poslat své spoluhráče do protiútoku.
24'
Faulů přibývá a přibývá. Nyní se nedovolené hry dopustil Samuel Adegbenro, který domácím nabídl šanci přímého kopu.
22'
Mike Jensen byl sražen k zemi ve vápně Linzu, ovšem hlavní sudí dělal jakoby nic. Dle mého názoru zde měla být penalta!
21'
Peter Michorl mohl běžet po levé straně, jenže on radši zvolil zaseknutí a přihrávku na Klausse. Ten ale vzápětí ztratil a dopředu tak mohou hosté.
19'
Hra se v posledních dvou minutách převážně uklidnila a žádnou akci nepřinesla. Vepředu se akorát nacházeli hráči v černém, kteří však k zakončení nedošli.
17'
João Klauss nadělal v obraně hostů velké problémy, ovšem opět nevyzrál na Evena Hovlanda, který v rozmezí tří minut zblokoval již jeho druhou šanci.
16'
Není to gól!! Domácí to výtečně sehráli a díky krátkým přihrávkám dokráčeli až do brankoviště norského celku, kde z velké blízkosti zakončoval Samuel Tetteh. Jeho pozemní pokus k tyči však skvěle vyrazil André Hansen!
15'
LASK Linz má dnes na soupisce velmi dobrého hroťáka jménem João Klauss, který v minulé sezóně táhl svůj tým k úspěchu. Nyní se snažil proklouznout obranou hostů, Even Hovland mu však vystavil stopku.
14'
Vzápětí na to, nadešel další rychlý útok Rosenborgu, na jejímž konci byla střela nigerijského Adegbenra. Ten byl ale upozorněn na hru rukou!
13'
Zpoza vápna se do toho poprvé dneska opřel Anders Konradsen, ten ale branku míjel o hodně čísel, následuje odkop od brány.
12'
Alexander Söderlund dnes hraje na poměrně nezvyklé pozici, a to konkrétně na levém křídle. Normálně ho trenér RBK stavěl na hrot, dnes ale udělal značnou vyjímku, snad mu vyjde podle plánů.
11'
Tentokrát je tu faul ze strany Linzu a volný kop si tak kopnou i hráči z Trondheimu. Zahrávat ho bude dánský kapitán Mike Jensen.
10'
Po deseti minutách hry, jsme zatím viděli jednu šanci domácího LASKU. Jinak je to spíše kombinování ze strany na stranu. Uvidíme co nám následující minuty přinesou.
9'
Alexander Söderlund, postrach všech týmů v předkole Ligy Mistrů nyní fauloval, a to na polovině domácích. Linz si tak zahraje volný kop.
8'
Po velké akci, se dopředu přesunuli hosté v černých dresech, ovšem také z toho nic velkého nebylo. Konradsen se snažil naběhnout za obranu, ale nepohlídal si své postavení.
7'
První velká šance! Z levé strany nadešel dobrý a hlavně přesný centr na kopačku Tetteha, který se do teče vložil na hranici malého vápna. Branku však nakonec netrefil.
6'
Rene Renner nyní nedokázal vhodit aut na poprvé, neboť mu míč vtipně vyklouzl z rukou, že i některé hráče na hřišti, to rozesmálo.
5'
Samuel Adegbenro chtěl proklouznout po levé straně, jenže u toho ho atakoval jeden z obránců, který nakonec díky faulu či ofsajdu vybojoval míč zpět.
4'
Samuel Tetteh necelé dvě minuty ležel na hřišti, až ho nakonec ošetřovatelé odvedli za postranní čáru. Hráč nakonec odešel po svých.
3'
Linzen Stadion se zdá být poměrně naplnění, dokazuje to hlavně skvělá atmosféra. Stadion určitě není vyprodaný, i přesto je tu ale mnoho diváků, jak už domácích, tak norských.
2'
Domácí zahrávali první rohový kop, který rozehráli nakrátko, do střely se následně vložil Thomas Goiginger, ovšem Mike Jensen střelu skvěle zblokoval.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří se ihned díky nákopu dopředu chtěli dostat do útoku, obrana norského celku je ale nepustila.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v bílých dresech, zatímco hosté v dresech černých.

LASK Linz: A. Schlager – Filipović, Wiesinger, Wostry – Renner, Michorl, Holland (C), Ranftl – S. Tetteh, Klauss, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer – Pogatetz, Otubanjo, Frieser, Raguz, T. Sabitzer, Potzmann.

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Konradsen – Söderlund, B. M. Johnsen, Adegbenro.
Náhradníci: Östbö – de Lanlay, Trondsen, Akintola, Valsvik, Äsen, Konradsen Ceïde.

Rozhodčí: D. Rumšas – A. Radius, D. Sužiedelis.
Vzájemná utkání

Týmy se doposud neutkaly, takže nás čeká velká premiéra, a to rovnou v Evropské lize.
Rosenborg BK je norský a momentálně nejlepší tamní klub. Poslední čtyři ročníky v domácí lize, patřily právě tomuto klubu. Rosenborg si připsal čtyři tituly v řadě a v minulé sezóně ještě double. Letos to na titul moc nevypadá. Do konce Eliteserien zbývá již pouze devět kol a na první Molde ztrácí přesně deset bodů. Rosenborg není ani na pozicích pro postup do Evropských pohárů pro příští rok, takže závěr bude opravdu zajímavý. Co se týče Ligy mistrů, tak norský klub nasedl již od samého začátku, tedy od prvního předkola. Tam je čekal severoirský Linfield, který doslova rozdrtili v poměru 6:0. Druhé předkolo mělo být již těžší, ovšem ani BATE Borisov jim stopku nevystavilo a po prohře 2:1, následně však výhře 2:0, postoupili do třetího předkola. Poslední předkolo před branami finále určilo dvojici Rosenborg a Maribor. Slovinský celek začínal doma, tam ale prohrál 3:1, a to stejné i v Norsku. Rosenborg tak po dlouhé době dokráčel až do čtvrtého předkola, kde již ale nestačili na rozjetý Záhřeb. Po prohře 2:0 a remíze 1:1 byli odkázáni do Evropské ligy. Evropu si tento klub zahraje již potřetí v řadě, tak uvidíme zda to letos do vyřazovacích bojů vyjde.
LASK Linz je rakouský celek, který si v posledních letech drží převážně druhou příčku v domácí lize. Právě díky tomuto umístění putovali do předkola o ligu mistrů a na loď předkol nasedli až ve třetím. Tam je přepadla favorizovaná Basilej, která nakonec jak z domácího prostředí, tak z Lince, odjela naprázdno. První utkání skončilo výhrou LASKU 2:1 a odvetné utkání 3:1. V tom poslední čtvrtém předkole hráči odcestovali do Belgie, kde je čekal Club Bruggy. Zde byli též favorizovaní hosté, kteří už ale LASK porazit dokázali. První zápas skončil nejmenším výsledkem 1:0 a v Belgii 2:1 pro Bruggy. Linzu se momentálně daří i v lize. Po sedmi kolech se nachází na 2. místě s šestnácti body. Dnes je čeká silný norský celek Rosenborg Trondheim, který patří mezi nejlepší tým v Norsku. Uvidíme jak si s nimi Linz poradí.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Rok se s rokem sešel a opět začíná nový ročník Evropské ligy. Dnes se podíváme na velmi vyrovnané utkání mezi Rakouským LASK LINZ a Norským Rosenborg BK. Oba týmy padly smolně padly až před branami Ligy Mistrů, ovšem i Evropská liga je druhá nejvyšší soutěž. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.