Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Sporting - 12. prosince 2019   18:55

Linz
Linz
23' Trauner (Michorl) • 38' Klauss  • 90+3' Raguz (Holland)
3:0
(2:0)
Sporting
Sporting
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović (88. Pogatetz) – Ranftl, Holland, Michorl, Potzmann – Goiginger, Klauss (71. Raguz), Frieser (63. S. Tetteh).
Gebauer – Pogatetz, Renner, S. Tetteh, Wostry, Haudum, Raguz.
William Cullum – Francis Connor, David McGeachie (všichni SCO)
Linzer Stadion, Linz
Sporting
Ribeiro – Rosier, Coates (C), Ilori, Borja – R. Fernandes (37. Maximiano), Henrique, M. Luís (71. Phellype) – Camacho, Jesé (46. I. Doumbia), Mendes.
Maximiano – Acuňa, Plata, Phellype, Wendel, Bolasie, I. Doumbia.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký čtvrteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 17:8.
Utkání je u konce a domácí Linz zvládl utkání dotáhnout do vítězného konce. Po pauze jsme sledovali šance na obou stranách, bylo vidět, že oba celky hrají bez starosti o ztráty postupu. Nejprve hráči jak Linze, tak i Sportingu neproměnili několik příležitostí, ale v úplném závěru jsme se dočkali ještě jednoho gólu, v nastaveném času se trefil domácí Marko Raguz a uzavřel skóre na 3:0. LASK svou skupinu vyhrál s 13 body, Sporting skončil na druhém místě s 12 body.
90+4'
90+3'
Linz právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden gól domácích. Na pravé straně si na míč naběhl Holland, od brankové čáry přihrál pod sebe na na MARKA RAGUZE a ten uklidil střelu ke vzdálenější tyči – 3:0.
90+2'
Tetteh se na levé straně nevymotal a než aby ztratil míč, raději rozehrál dozadu na Pogatetze.
90+1'
Rohový kop po MIchorlově střele, vypadá to, že LASK zůstane před brankou soupeře až do úplného konce.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Diváci nyní skandují Pogatetzovo jméno, už jeho příchod na trávník byl bouřlivě oslavován.
88'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Petar Filipović, přichází Emanuel Pogatetz.
87'
Na tribunách se už zpívá a domácí fanoušci tak oslavují dnešní výkon svých oblíbenců.
86'
Další Maximianův zákrok, ten se dnes rozhodně nenudí. Zároveň patří k oporám svého celku.
85'
Už zase útočí LASK Linz, sledujeme rychlé kombinace u hranice pokutového území.
84'
Alespoň na chvíli se hosté usadili na útočné polovině, Borja se chystá k vhazování.
83'
Borja se probíjel domácí obranou, byl ale na celou akci sám a brzy byl jeho postup vpřed zastaven.
82'
Chviličku se domácí radovali z třetího gólu, po rychlé kombinaci zakončoval Raguz, jenže byl v ofsajdovém postavení a pomezní sudí jeho radost velice rychle ukončil.
81'
Po jeho rozehrání přišla nepřesná hlavička, Maximiano se pozvolna chystá k odkopu.
80'
Ranftlova střela zpoza šestnáctky byla přizvednuta a i když Maximiliano děla, co jen mohl, tak na hřišti ji nezastihl. Další roh pro LASK.
78'
Ten si nyní zachytal po sražené střele z hranice šestnáctky, skákavý míč skončil v jeho náruči.
77'
Stále na jednu branku se valí útoky, je to ta, kterou hlídá Luís Maximiano. Sporting je směrem kupředu opravdu velmi slabý.
75'
Po průniku levou stranou upadl v pokutovém území domácí Tetteh, na penaltu to ale nebylo.
74'
Chvíli jsme nehráli, neboť hostující Rosier potřeboval ošetření, už je ale mimo hrací plochu a Sporting tak chvíli hraje v devíti.
73'
Zleva vyslal střelu domácí Holland, šlo to ale přesně do náruče brankáře Maximiana.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází João Klauss, přichází Marko Raguz.
71'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Miguel Luís, přichází Luiz Phellype.
70'
I po dalším centru byl před Maximianem zmatek, tentokrát si ale obrana poradila rázným odkopem.
69'
A právě na Michorlův centr od rohového praporku si počkal Ranftl a jeho volej musel Maximiano vytlačit na další roh.
68'
Michorlova střela byla sražena, je tu další rohový kop pro rozjetý domácí tým.
66'
LASK pokračuje i při svém vedení v aktivně vedeném utkání, hraje se prakticky neustále u Maximiana.
63'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Samuel Tetteh.
63'
Mendes dokázal v pádu dostat míč na nabíhajícího Camacha, ten se zjevil před Schlagerem, kterému udělal kličku, jenže z ostrého úhlu trefil pouze boční síť.
62'
Z něj už nic nebylo, hosté míč odvrátili, ne však na dlouhou dobu, Linz je zase v útoku.
61'
Zleva si do střelecké pozice naběhl Potzmann, mířil na zadní tyč, lehce tečovaná střela ale skončila těsně vedle. Roh pro LASK.
60'
Michorl se u pomezní čáry dopustil tvrdého faulu, zatím to bylo pouze za domluvu a přímý kop pro Sporting.
59'
Chvílemi to dokonce vypadá, že se LASK snaží o exhibiční kombinace, které ne vždy vychází.
58'
Menší zmatky v šestnáctce Sportingu, nic ale natolik vážného, aby se Maximiano musel obávat vážné šance.
56'
A tak zaútočili domácí. Pád Ranftla ve vápně se nepískal, akce Linze však pokračovala a z hranice pokutového území střílel Wiesinger. Jeho pokus po zemi Maximiano pokryl.
56'
Menší ztráta tempa hry, hraje se teď na půlce. Hosté by rádi i dál, v ofenzívě jim to ale zatím vůbec neklape.
54'
Dlouhý nákop skončil u Maximiana, ten poté neváhal a ihned rozehrál na své spoluhráče.
53'
Trochu nepovedená narážečka Linze, míč skončil v zámezí. Sporting se tak po delší době může vydat do útoku.
51'
LASK pokračuje v náporu. Zleva centroval Potzmann a opět tak nadělal hostům práci v pokutovém území.
49'
Po Hollandově sražené střele ti byl další rohový kop, tentokrát až do vápna. Jenže i tento centr hosté odvrátili.
48'
Centr se mu však vůbec nevyvedl a domácí mohou být rádi, že z toho nebyl případný kontr. Pouze odkop a LASK bude vhazovat.
48'
Domácí v útoku, mají k dispozici rohový kop z levé strany. U míče je nachystán Goiginger.
46'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jesé, přichází Idrissa Doumbia.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
Je za námi první poločas, který přinesl převahu domácího celku a LASK se zcela po zásluze vede. Jako první se ve 23. minutě trefil hlavou po rohovém kopu Gernot Trauner a druhý gól přidal ve 38. minutě z pokutového kopu João Klauss. Po penaltovém zákroku byl navíc vyloučen gólman Ribeiro, Sporting tak hraje v deseti a ve druhé půli to nebude mít navíc se svým nepříliš zdařilým stylem hry jednoduché.
45+2'
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
44'
Schlagerovi se zrovna nepovedl odkop od vlastní branky, není se ale možná co divit. V posledních minutách jen postával, zasahovat nemusel a tak lehce promrzl.
42'
Od svého dalšího gólu nebyl až tak daleko Klauss, hlavička ze záklonu po centru z pravého křídla skončila na horní síti.
41'
Signál se zastavil o stínícího hráče, autorem nepovedené střely byl Peter Michorl.
40'
Miguel Luís fauloval kousek od pokutového území Michorla a nabídl tak domácím přímý kop. Maximiano si musí postavit pevnou zeď.
39'
Klauss v další akci, nyní volil střelu z dálky a míč poslal několik metrů nad břevno.
38'
Míč si postavil sám JOÃO KLAUSS, zvolil prudkou ránu doprostřed branky a i když Maximiano nebyl daleko od toho, aby střelu vykopl, mohli se domácí radovat z gólu na 2:0.
37'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo Fernandes, přichází Luís Maximiano.
35'
Renan Ribeiro navíc dostal rovnou červenou kartu!
34'
Penalta pro LASK! Na centr si zleva naběhl Klauss, jenže gólman Ribeiro jej atakoval, domácí hráč padl k zemi a rozhodčí neváhal ani okamžik.
32'
Za hosty hrozil Camacho, ale ani jemu se v pokutovém území nepovedlo vyvolat nebezpečí, Trauner jej zablokoval.
31'
Do další akce se hrnul Klauss, utopil se však v kličkách a ani pořádně nevystřelil.
30'
Po Goigingerově centru se do odraženého míče opřel Potzmann, jenže trefil pouze clonícího obránce a míč se mu poté dokonce odrazil na ruku.
28'
Sporting se i nadále pokouší o korekci skóre, je to ale pořád stejná písnička o dobré obraně Linze.
27'
No ale nyní už mohli hosté srovnat, neboť k odraženému míči se dostal Jesé, na poslední chvíli mu však do střely skočil Trauner a ránu zblokoval.
25'
Sporting Lisabon se samozřejmě snaží o co nejrychlejší vyrovnání, Rosier ovšem v této chvíli na levé straně neuspěl a nedostal se ani do vápna.
23'
Teď se už ale LASK dočkal a vede! Po Michorlově centru z rohového kopu se do vzduchu dostal nejvýše GERNOT TRAUNER a hlavičkou do protipohybu gólmana Ribeira otevřel skóre utkání!
22'
Ranftl je směrem kupředu hodně aktivní, zprava se snaží o útočné akce, naráží však zatím na dobře pracující obranu soupeře.
20'
Ze střední vzdálenosti střílel domácí Ranftl, jenže trefil pouze jednoho ze stínících hráčů Sportingu. Hosté už jdou do protiakce.
19'
Dlouhý nákop k vápnu si hosté pohlídali a Rosier poté po kličce vyvezl míč dál od branky.
17'
Ribeiro si dobře pokryl prostor ve své šestnáctce a hravě vyřešil další akci Linze. Domácí i nadále pokračují v mírné převaze.
15'
Po centru z levé strany a lehkém přizvednutí se k nůžkám dostal domácí Frieser, jeho pokus se ale vznesl vysoko nad branku.
14'
Ranftl neohroženě pronikl až do pokutového území, kde poté přepadl přes zasahujícího Henriqueho – penalta se ale nepískala a u míče jsou hosté.
12'
Sledujeme teď hru daleko od obou branek, oba týmy si dávají velký pozor a nepouští soupeře na dostřel.
10'
Na trávníku se i lehce jiskří, o tvrdosti domácích fotbalistů se přesvědčil Miguel Luís.
9'
V souboji dvou šestadvacítek fauloval domácí Ranftl hostujícího Borju, Sporting velice pozvolna rozehrává.
8'
No vida a hned tu byla střela hostů. Z dálky to zkoušel Luís, Schlager musel rychle na zem.
7'
Hollandův pokus skončil zcela mimo branky hostů, takže je tu další rozehra od branky Sportingu.
6'
Ribeiro nyní zahájí akci Sportingu, a to svým dalekým odkopem od vlastní branky.
5'
Linz vstoupil do utkání rozhodně aktivněji, než soupeř, zatím je to ale bez větších šancí.
4'
Pokus o centr z levého křídla byl hosty zastaven, nakonec je z toho vhazování pro Sporting. To provede Rosier.
3'
LASK měl teď trochu potíže s rozehrávkou, domácím se to povedlo vyřešit přes malou domů na Schlagera.
2'
Domácí v pokusu o rychlý přechod do útoku, Dominik Frieser byl ale zastižen v ofsajdovém postavení.
1'

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Potzmann – Goiginger, Klauss, Frieser.
Náhradníci: Gebauer – Pogatetz, Renner, S. Tetteh, Wostry, Haudum, Raguz.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Rosier, Coates (C), Ilori, Borja – R. Fernandes, Henrique, M. Luís – Camacho, Jesé, Mendes.
Náhradníci: Maximiano – Acuňa, Plata, Phellype, Wendel, Bolasie, I. Doumbia.

Rozhodčí: William Cullum – Francis Connor, David McGeachie (všichni SCO).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Linzer Stadion začne v 18:55, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude William Cullum, kterému budou na pomezí asistovat Francis Connor a David McGeachie. Všichni pánové jsou ze Skotska.
LASK Linz

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě tabulky s deseti body a má již zajištěn postup do další fáze Evropské ligy. Ten si vybojoval v minulém utkání, kdy vyhrál 2:1 na půdě Rosenborgu. O branky se v tomto duelu postarali Goiginger s Frieserem. Dnes si tak může rakouský celek užít poslední zápas v skupině a vyzkoušet taktické varianty.

Sporting Lisabon

Platí to i o hostech, neboť ti jsou na prvním místě s 12 body. Sporting se v minulém kole představil doma proti Eindhovenu a po povedeném výkonu jej zdemoloval 4:0. Rozhodnuto bylo již po první půli, kdy se trefili Phellype, Fernandes a Mathieu, po pauze skóroval ještě z penalty Fernandes a duel tak skončil výsledkem 4:0.
Dobrý podvečer u Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi týmy LASK Linz a Sporting Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.