Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trabzonspor : Basilej - 3. října 2019   21:00

Trabzonspor
Trabzonspor
26' Parmak  • 78' J. Sosa (A. Nwakaeme)
2:2
(1:1)
Basilej
Basilej
20' Widmer  (Bua) • 80' Okafor  (Stocker)
Trabzonspor
Çakır (C) – Türkmen, Hosejní, Campi, Novák – Erdogan, Obi Mikel – Parmak, Sturridge (81. Çörekçi), Avdijaj (46. A. Nwakaeme) – Sörloth (65. J. Sosa).
Kardeşler – Çörekçi, João Pereira, J. Sosa, Üzüm, Canbaz, A. Nwakaeme.
M. Di Bello – A. Costanzo, M. Passeri
Medical Park Stadyumu (Trabzon).
Basilej
Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, Petretta – Xhaka, Frei – Stocker (C), Zuffi (65. Okafor), Bua – Ademi (70. Cabral).
Nikolić – B. Riveros, Bergström, Campo, Okafor, Cabral, Pululu.

Dnes je dohráno, děkuji za vaši přízeň a přeji krásnou dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:18.
I druhá půle přinesla dva góly a znovu se o ně podělily oba mančafty. Tentokrát se jako první z branky radovali domácí, kteří se dvanáct minut před koncem dostali poprvé v utkání do vedení, avšak i v tomto případě bylo rychle srovnáno a to za pouhé dvě minuty. Z celkového pohledu je remíza spravedlivá, pro Basilej je bod z horké turecké půdy velmi cenný, zato pro Trabzonspor znamená remíza další ztrátu.
90+5'
90+4'
Omlin musel v posledních chvílích podržet svůj tým, když míč, mířící pod břevno, vytěsnil na rohový kop.
90+4'
Žlutou kartu dostává Valentin Stocker (FC Basilej), který fauloval Obi Mikela.
90+3'
Hosté budou vhazovat aut a pochopitelně se už nikam neženou.
90+2'
Opět drží balón v rukou domácí gólman.
90+1'
Çakır si vyběhl pro míč a poslal jej až ke svému protějšku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Ovšem švýcarský tým je znovu u balónu a vyráží do útoku.
89'
Basilej faulovala a domácí rozehrají kousek za středovou lajnou.
87'
Po dvou rychlých gólech a následné domácí šanci se hra znovu uklidnila, oba celky se hodně soustředí na obranu, žádný z nich nechce udělat chybu.
84'
Turecký tým chce strhnout vedení zpět na svoji stranu, jeho další útok však končí míčem v autu.
83'
Žlutou kartu dostává Raoul Petretta (FC Basilej).
81'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Kamil Çörekçi.
80'
Basilej právě vstřelila branku!
Jenže Trabzonsporu těsné vedení dlouho nevydrželo. Po centru z pravé stranu Stocker hlavou připravil míč NOAHU OKAFOROVI, který ranou z voleje zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu, Çakır se stačil po míči jen ohlédnout.
78'
Trabzonspor právě vstřelil branku!
Dvě velké chyby hostů přináší domácímu celku vedení. Nejprve švýcarský tým propadl v útoku, soupeř vyrazil do brejku, ze kterého Nwakaeme načasoval parádní přihrávku pro spoluhráče a JOSÉ ERNESTO SOSA sám před brankářem zamířil na vzdálenější tyč. Ofsajdová past tady nesklapla a ani sklapnout nemohla.
77'
Stocker mohl zakončovat sám, místo toho míč zasekl a zkoušel vyslat do šance nabíhajícího spoluhráče, avšak míč proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí.
76'
Domácí tým zastavuje ofsajdová past.
74'
Cömert to zkusil z velké dálky a pokus to nebyl špatný, míč proletěl kousek nad břevnem.
72'
Celkem zbytečně přichází hostující tým o míč v útoku, nyní po dalším faulu.
70'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Kemal Ademi, přichází Arthur Cabral.
68'
Bua si pomohl při útočné snaze faulem a míč musí odevzdat.
66'
Sosa se málem hned dostal k míči, avšak příliš prudkou přihrávku neměl šanci doběhnout.
65'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází José Ernesto Sosa.
65'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Luca Zuffi, přichází Noah Okafor.
64'
Çakır byl hodně rychle zpátky na nohách a bez jakékoliv bolesti rozehrává.
64'
Domácí brankář zůstává ležet na trávníku a žádá ošetření. Tady jde ale spíš o úsporu času, žádný těžký faul to ze strany soupeře nebyl.
63'
Çakır si však situaci pohlídal a letící balón ukryl do rukou.
62'
Rohový kop pro Basilej.
61'
I když teď to byla docela hrozba pro Omlina, jenž se musel pořádně natáhnout a pokus z levé strany vyškrábnou konečky prstů na rohový kop.
60'
Stále stejný scénář, švýcarský tým útočí, ale před pokutovým územím o balón přijde a soupeř odkopává do bezpečí.
59'
Hosté jsou o trochu aktivnější a snaží se útočit, avšak naráží na pevnou obranu tureckého týmu.
56'
Faulovaný hráč Trabzonsporu odchází v doprovodu zdravotníků mimo hrací plochu, aby se mohlo pokračovat dál.
55'
Šanci Basileje hatí hlavní arbitr, který švýcarskému mančaftu píská útočný faul.
54'
Znovu se hraje spíše nudný fotbal, kdy se míč nachází daleko od obou branek a týmy si jej mezi sebou doslova vyměňují.
51'
Domácí mohli jít do vedení, avšak to by musel nový muž na hřišti Nwakaeme lépe mířit. Domácí hráč se dostal zničehonic na levé straně sám před brankáře, ale místo přízemní přesné střely volil celkem zbytečnou ránu vzduchem a balón přeletěl horní tyč hostující svatyně.
49'
Domácí posílají míč ke svému brankáři, ten s rozehrávkou nepospíchá.
48'
Míč mají dlouho na kopačkách hosté, ale dál než za středovou lajnu se nemohou dostat.
46'
Sorloth střílel z ostrého úhlu, jeho zblokovaná rána končí v boční síti.
46'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Donis Avdijaj, přichází Anthony Nwakaeme.
46'
Sledujeme poměrně vyrovnaný zápas, do vedení se dostali po dvaceti minutách hosté, avšak to jim dlouho nevydrželo, o šest minut později turecký mančaft vyrovnal. Bude to jistě ještě velký boj a rozhodnout může každá maličkost, kdo se bude nakonec radovat?
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Abdülkadir Parmak (Trabzonspor AŞ).
45+1'
Prodloužena bude o jednu minutu.
45'
Hra se odbývá převážně u středové lajny, první půle spěje ke svému konci.
43'
Domácí přišli v útoku o míč a soupeř vyrazil do brejku. Ani on se ale do šance nedostal, obránci Trabzonsporu byli dostatečně rychle zpátky.
41'
Bua příliš prudkou přihrávku nedostihl, míč mu utekl do zámezí a rozehrávat bude Çakır.
40'
Domácím se nepovedlo přes protivníkovu obranu projít a o míč přichází.
38'
Tentokrát místo střely přišla na řadu jen přihrávka do klubka hráčů před bránou, míč se tak až k Omlinovi nedostal.
37'
Domácí budou rozehrávat z podobné situace, ze které před chvílí vyrovnali. Povede se jim skórovat znovu?
34'
Žlutou kartu dostává Taulant Xhaka (FC Basilej), po jehož ataku zůstává na hřišti ležet Sturridge.
32'
Pěkná akce švýcarského celku, na jejíž konci chybělo jednomu z hráčů málo, aby zakončil do odkryté brány. Namísto toho se píská útočný faul.
31'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, týmy si míč mezi sebou vyměňují, ale to je tak všechno.
29'
Sturridge to zkoušel z dálky, avšak jeho rána byla hodně nepřesná a míč letí za bránu.
26'
Tak tohle byla výstavní trefa. ABDÜLKADIR PARMAK zakroutil balón do vzdálenějšího horního rohu brány, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru. Omlin se natahoval co to šlo, avšak na balón těsně nedosáhl.
25'
Sturridge vybojoval faul u pokutového území a tohle je dobrá šance pro Trabzonspor.
23'
Žlutou kartu dostává Dogan Erdogan (Trabzonspor AŞ), který skluzem atakoval Buu.
22'
Basilej rozehrál další roh, tentokrát však obrana tureckého celku odvrátila míč do bezpečí.
20'
Bua rozehrál roh, do míče se hlavou opřel SILVAN WIDMER a zamířil parádně do vzdálenějšího horního rohu brány, kam Çakır neměl šanci dosáhnout.
19'
Stocker střílel z dálky, jeho pokus byl tečován do zámezí a následovat bude rohový kop.
18'
Omlin zaváhal a vyboxoval míč hodně špatně, jeden z protihráčů následně mohl hlavičkovat do opuštěné brány, avšak trestuhodně mířil jen do boční sítě.
17'
Hosté se dostali pod tlak a museli se osvobodit za cenu rohového kopu.
14'
Omlin vyběhl až k hranici pokutového území, aby balón včas ukryl do náruče.
13'
Tak se také stalo, z velké skrumáže se však hráčům Basileje povedlo míč odkopnout do bezpečí.
12'
Po faulu rozehraje Trabzonspor na polovině soupeře, zřejmě bude následovat centr do pokutového území.
11'
Pěkná kombinace hostů zůstává nevyužita, letící míč se otřel o horní část sítě domácí svatyně.
9'
Ademi zůstal stát za obranou a chytil se do ofsajdové sítě.
7'
Çakır se pořádně natáhl a letící balón ukryl do rukavic.
6'
Sturridge zblokoval střelu z dálky na rohový kop.
5'
Míč končí u Omlina, který rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
4'
Domácí si vynutili faul, rozehrávat budou na své polovině.
2'
První velká šance hned na úvod, Bua dostal přihrávku do pokutového území a měl před sebou dost volného prostoru, avšak trestuhodně mířil vysoko nad. Tohle by se mělo dávat.
1'

Trabzonspor AŞ: Çakır (C) – Türkmen, Hosejní, Campi, Novák – Erdogan, Obi Mikel – Parmak, Sturridge, Avdijaj – Sörloth.
Náhradníci: Kardeşler – Çörekçi, João Pereira, J. Sosa, Üzüm, Canbaz, A. Nwakaeme.

FC Basilej: Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, Petretta – Xhaka, Frei – Stocker (C), Zuffi, Bua – Ademi.
Náhradníci: Nikolić – B. Riveros, Bergström, Campo, Okafor, Cabral, Pululu.

Rozhodčí: M. Di Bello – A. Costanzo, M. Passeri.
Poslední vzájemné zápasy

Posledním a zatím jediným vzájemným duelem byl byl souboj z 8. července 2005, který skončil nerozhodně 2:2.
FC Basilej (Švýcarsko)

To švýcarskému týmu se daří na obou frontách, v domácí lize prohrál z devíti klání jen jednou a hned sedm jich vyhrál, díky tomu jí kraluje s dvaadvaceti body. Také vstup do Evropské ligy mu vyšel na jedničku, v prvním zápase deklasoval před svými fanoušky ruský Krasnodar poměrem 5:0, když dvěma góly zazářil Švýcar Kevin Bua.
Trabzonspor (Turecko)

Domácím vstup do Evropské ligy, kam se probojovali s velkým štěstím, nevyšel. V prvním duelu soutěže narazili na španělské Getafe a na jeho hřišti mu podlehli 0:1, když jediný gól inkasovali v 18. minutě utkání z kopačky Angela. V turecké lize si Trabzonspor zatím nevede zle, v posledním duelu porazil Besiktas 4:1 a v tuto chvíli mu s devíti body patří čtvrté místo.
Dobrý den, pořádnou porci zápasů má na programu 2. kolo Evropské ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů, kterým se v úvodním duelu dařilo rozdílně, jsou to Trabzonspor a Basilej. Očekává se hodně vyrovnaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.