Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Olympiacos - 18. března 2021   18:55

Arsenal
Arsenal
0:1
(0:0)
Olympiacos
Olympiacos
52' El Arabi  (Masouras)
Arsenal
Leno – Bellerín (81. Chambers), David Luiz, Gabriel, Tierney – Smith-Rowe (80. Martinelli), D. Ceballos (57. Odegaard), Alnaní (56. Partey), Xhaka, Pépé – Aubameyang.
Ryan, Okwonko – Holding, Chambers, A. Lacazette, Marí, Martinelli, Nelson, Nketiah, Odegaard, Soares, Partey.
Carlos Del Cerro (Španělsko)
Emirates Stadium, Londýn (Velká Británie)
Olympiacos
J. Sá – Papastathopoulos, Ba, Holebas – Androutsos (62. Bruma), M'Vila, M. Camara, Reabciuk (85. Lala) – Masouras (63. Randjelović), El Arabi, Fortunis (84. Bouchalakis).
Karargyris, Tzolakis – Bouchalakis, Dräger, Lala, Randjelović, Sourlis, Bruma, Vrousai.

V druhém poločase jsme toho viděli mnohem více, než v tom prvním. Oba týmy byly mnohem aktivnější, co se týče útoku. Olympiakos z toho těžil už v 52. minutě, kdy El Arabi vypálil a Gabriel si srazil míč do vlastní branky. Do několika velkých šancí se dostal i Arsenal, kterému se však vyrovnat nepodařilo. Nemusí ale smutnit, díky venkovní výhře 3:1 by Olympiakos musel dát na postup ještě dvě branky. Řekové se už neprosadili ani jednou, a tak Arsenal letos postupuje a vrací to Olympiakosu za minulý rok, kdy Gunners právě řecký tým vyřadil, celkovým výsledkem 3:2.
90+4'
90+3'
Domácí drží míč na své polovině a už se nikam nehrnou. Už je jisté, že dnes sice nevyhrají, ale přes Olympiakos postoupí do čtvrtfinále Evropské ligy.
90+2'
Po akci domácích míč skončil odrazem od jednoho z obránců Olympiakosu za vnější brankovou čarou. Kopal se tak roh, který si vzal na starost Odegaard, jenž ho rozehrál na krátko a Arsenal se už pak do žádného ohrožení branky nedostal.
90+1'
Žlutou kartu dostává Kieran Tierney (Arsenal FC).
90'
Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě tři minutky. To je ale dost málo pro Olympiakos, který musí vstřelit na postup dvě branky a je tak na hraně vyřazení.
89'
Další dlouhý centr do vápna, tentokrát ho měl na svědomí Lazar Randjelović. Leno si ale povyběhl z branky a míč ukryl ve svém náručí.
88'
Kenny Lala se dostal až na hranici pokutového území a zakončil. Jeho střela ale mířila jen do jednoho z připravených obránců domácího celku.
87'
Další tutovka domácího celku! Martinelli parádně z levé strany po sprintu nasměroval pozemní centr na Aubameyanga, který z první ze stojné nohy zakončoval. Míč ale skvěle zadržel Jose Sá. Od něj se pak obloučkem odrazil zpět k Aubameyangovi, jenž vyzkoušel volej, ale poslal míč hodně vysoko.
86'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
85'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Oleg Reabciuk, přichází Kenny Lala.
84'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Kostas Fortunis, přichází Andreas Bouchalakis.
83'
Gunners se dostali k pokutovému území, následně i do něj, kde chtěl Aubameyang zakončovat, ovšem míč mu byl odkopnut od nohy a kapitán Arsenalu jen kopl naprázdno do vzduchu.
82'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ousseynou Ba (Olympiakos FC). Ten nejdříve velmi tvrdě fauloval, následně po rozhodnutí sudího o udělení žluté karty něco "pořvával" a pak vztekle napálil do míče, který trefil jednoho z hráčů Arsenalu. SUdí vytáhl druhou žlutou kartu za nesportovní chování a Ba je ze hry.
82'
Žlutou kartu dostává Ousseynou Ba (Olympiakos FC).
81'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Calum Chambers.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Gabriel Martinelli.
79'
Arsenal selhal v další vyložené šanci. Pierre-Emerick Aubameyang běžel sám na brankáře Joseho Sá, kterého následně parádním obloučkem překonal, ale míč poslal kousíček od pravé tyče.
78'
Velmi zvláštním zákrokem zezadu se provinil kapitán Arsenalu Aubameyang, jenž poslal Fortounise k zemi. Žlutý kartónek neuvidí, ale bude z toho "přímák".
77'
Nicolasi Pépému se opět nepodařilo se prosadit. Krásnou individuální akcí prošel až do vápna, ale nezakončil a míč mu byl udkopnut od kopačky.
76'
Odegáárd přihrál Pépému. Ten se dostal do vápna, vypálil, ale jeho střela narazila jen do nejbližšího obránce. Míš se odrazil k Odegaardovi, který však odmítl možnost na gól ve třetím zápase po sobě a vyslal míč hodně vysoko nad branku.
75'
Thomas Partey se zmocnil na polovině a vyslal Xhaku dopředu. Jenže ten pak neměl komu přihrát a tak odeslal vzduchem míč zpátky do obrany.
74'
Odegaard se snažil průnikovým pasem poslat Smithse-Rowa poslat do samostatného úniku. U přihrávky do běhu ale byl rychleji gólman Olympiakosu Sá.
73'
Žlutou kartu dostává Yann M'Vila (Olympiakos FC).
72'
Bruma se nyní dovnitř šestnáctky protlačil sám a zkusil okamžitě vypálit. Nakonec ale ani nekopl do míče, protože se k němu dostal David Luiz a míč mu rychle odkopl.
71'
Oleg Reabciuk se propracoval k velkému vápnu a následně zkusil míč poslat na Brumu uvnitř šestnáctky, což se mu ale nepovedlo.
70'
Olmypiakos kombinoval kolem vápna a postupně se snažil dostat do něj. Pak ale nenašel žádnou ideální pozici a ledabylou střelou branku jeden z jeho hráčů úplně minul.
69'
Tierney si "udělal" protihráče u pokutového území, míč ale následně nedokázal stočit k žádnému ze spoluhráčů uvnitř šestnáctky.
67'
Arsenal si vybojoval další standardku v podobě rohového kopu. Tentokrát ho zahrál mnohem lépe. Míč se ve vápnu dostal k Bellerinovi, jenž okamžitě pálil. Ovšem ráně scházela přesnost.
66'
Emile Smith-Rowe se postavil k rohovému praporku. Míč nacentroval na úroveň penalty, kde ale nedokázal najít jiného hráče v červeném dresu.
65'
Bernd Leno si skvěle postavil zeď. Do ní šlo snad sedm hráčů Arsenalu. Míč nakonec mířil na Davida Luize, který parádně nadskočil a míč odhlavičkoval.
64'
Thomas Partey se provinil nehezkým faulem kousek před vlastním pokutovým územím. Sudí sice kartu neuděluje, ovšem co bude udělovat je přímý kop z velké blízkosti vápna.
63'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Lazar Randjelović.
62'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Thanasis Androutsos, přichází Bruma.
60'
Velká smůla domácího týmů. Pépé vyslal střelu, která měla gólové parametry. Do trajektorie se však po pádu přimotal Smith-Rowe a zablokoval ji.
59'
Xhaku bylo nyní na hřišti vidět snad poprvé. A to když se stal obětí faulu od Fortounise. Sudí odpískal a přidělil míč domácím.
58'
Hezkou individuální akci předvedl Nicolas Pépé, jenže se uvolnil, obešel dva hráče soupeře a následně odcentroval. Centr se mu ale tolik nepovedl, Sá si na něj naskočil a cyhtil ho do rukavic.
57'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Martin Odegaard.
56'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Thomas Partey.
55'
Na druhou stranu zamířili Gunners a Pierre-Emerick Aubameyang před vápnem vyslal centr, který však nebyl moc povedený, a dopadl úplně stejně, jako předchozí centr Olmypiakosu.
54'
Oleg Reabciuk zbystřil, když jeho spoluhráč nabíhal do pokutového území. Okamžitě centroval, ale jeho míč si jednoduše přebrala a zpracovala domácí obrana.
52'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Olympiakos jde do vedení! YOUSSEF EL ARABI dostal před vápno míč od Masourase a vypálil. Jeho míč ale nešel čistě do branky. Srazil si ho tam totiž Gabriel Magalhaes! Asistence: Georgios Masouras.
50'
K praporku se postavil Konstantinos Fortounis, který je zatím jednozančně nejlepším hráčem ve druhém poločasu. Standardka se mu ale nepovedla.
49'
Fortounis opět u míče. Tentokrát vyslal nadějný centr, který ale přece jen odvrátili hráči Arsenalu alespoň na rohový kop.
48'
Velkou šanci si udělal Fortounis, který se vyhnul velmi špatně postavenému Luizi, který ještě dělal skluz. Následně však pálil vedle branky.
47'
Ani jeden z týmů se nerozhodl udělat změnu. Oba mančafty tak pokračují ve stejných sestavách, ve kterých nastoupily v prvním poločase.
46'
Úvodní poločas je za námi. Bohužel jsme toho v něm moc zajímavého neviděli. Oba týmy nebyly do útoku moc aktivní, respektive se jim nedařilo dostávat se do dobrých pozicí a zakončení. Nevětší a vlastně jedinou velkou šanci zápasu měl ve dvacáté minutě El Arabi, který šel na Lena sám, ale německý gólman proti němu předvedl skvělý zákrok nohou.
45+2'
45+1'
Smith-Rowe se dostal s míčem na hranici pokutového území. Odtamtud pak i zpoza obránce dokázal vyslat zatočenou ránu na pravý vingl, tu si ale pohlídal dobrým zákrokem Sá.
45'
Sudí nastavuje k tomuto poločasu pouze dvě minutky nad standardní hrací dobu. To není úplně adekvátní vzhledem k tomu, že minimálně tři minuty zabralo jen samotné ošetřování hráčů na začátku utkání.
44'
Tentokrát se chtěl Aubameyang blýsknout ne v podobě snipera, ale spíše asistenta. Naservíroval míč dloubáčkem do vápna Pépému, jenže ten se k němu nedostal.
43'
Pépé byl osamocen před vápnem soupeře a dostal dlouhý centr. Míč si ale ideálně nezpracoval a než ho konečně dostal pod kontrolu, už k němu přiběhl Ba a obral ho.
42'
Pépé se hnal za míčem po Gabrielově ohlavičkování. Při tom ale k zemi poslal Androutsose a sudí tohle nechtěl tolerovat. Přímý kop pro hosty.
41'
Olympiakos si vyzkoušel druhý rohový kop v tomto poločase. Opět byl ale těžce neúspěšný, protože s k míči prodral Gabriel a poslal ho až na soupeřovu polovinu.
40'
Antanasios Androutsos poslal dlouhý centr do vápna. Na míč ale naskočili dokonce dva hráči Arsenalu. Nakonec ho odhlavičkoval Gabriel Magalhaes.
39'
Holebase se snažil rozehrát míč dlouhým nákopem, ale trefil nohu před ním stojícího Ceballose. Míš se k němu nicméně vrátil a Holebas to odzadu vyzkouší znovu.
38'
Alnaní kombinoval s Pépém, ten ale míč ztratil v prospěch El Arabiho. Středový útočník Olympiakosu se s míčem dostal k šestnáctce soupeře, ale nezakončil.
37'
Gabriel poslal dlouhou přihrávku přes obranu na Aubameyanga. Kapitán Arsenalu se snažil vystřelit z první, ale spíš poslal jen přihrávku brankáři Josému Sá.
35'
Žlutou kartu dostává Thanasis Androutsos (Olympiakos FC).
34'
Sudí však nařídil alespoň volný přímý kop pro Arsenal. K míči se postavili Ceballos a Pépé. Nakonec ho rozehrál první jmenovaný, ale vůbec ne centrem do vápna, spíše zpětnou přihrávkou na Tierneyho.
33'
Smith-Rowe inkasoval velmi nehezké podražení, a to dokonce dvakrát po sobě. Nejdříve od Baa, následně od Androutsose. Ten žlutou kartu ale nezinkasuje.
32'
Fortounis vyslal velmi nepovedený dlouhý pas na Masourase. Na pravém křídle se k míči blížil Tierney, jenže ten ho úplně nepochopitelně propustil právě k Masourasovi. Útočník Olympiakosu nevystřelil.
31'
Ba zkusil zprava nacentrovat do levého růžku vápna. Tam si Reabciuk narazil s Camarou a následně zkusil vypálit. Jeho ránu ale zablokovali domácí fotbalisté.
30'
Reabciuk poslal z levé strany velmi povedený centr do středu velkého vápna Arsenalu. Míč chtěl odrazit Gabriel, ten se k němu však nedostal. Hlavičkoval Masouras, ovšem úplně mimo branku.
29'
Camara si skvěle "udělal" Ceballose a zdálo se, že zamíři do velkého prostoru, kteří mu fotbalisté Arsenalu vytvořili. Jenže Camara místo toho poslal dlouhý zpětný pas do obrany.
28'
Další šance hostů. Camara si vyžádal míč na hranici vápna a připravil si ho na střelu. Na poslední chvíli svůj úsudek ale změnil a poslal centr na Masourase, který se v šestnáctce k míči již nepropracoval.
27'
Olympiakos skvělým presováním na polovině hřiště získal míč. Dopředu zamířil Fortounis, který se ale v souboji jeden na jednoho přes obránce domácích nepropracoval.
26'
Androutsos kombinoval se Sokratisem a málem svůj tým dostal do ohrožení po velmi nepřesné přihrávce na bývalého stopera Arsenalu. Ten ale na poslední chvíli zachytil přihrávku, po které by mohl Ceballos míři t sám na branku.
25'
Pierre-Emerick Aubameyang měl nyní velmi dobrou příležitost ke vstřelení branky. Míč dostal na penaltový puntík, odkud z první vypálil, jenže k jeho smůle míč hodně přeletěl branku.
23'
Na druhou stranu opět mířil Olympiakos po parádním výkopu za obranu, který provedl brankář Sá. Tentokrát už ale Gunners tuto situaci pohlídali a útočníka k míči nepustili.
22'
Domácí kombinovali na útočné polovině hřiště. Nedařilo se jim projít ale projít k vápnu, a tak to Tierney zkusil centrem. Ten se mu však vůbec nezdařil.
21'
Hostující tým zkusil ohrozit branku znovu z následného kopu od rohového praporku. To se mu ale vůbec nepodařilo. Míč si našel David Luiz a poslal ho pryč.
20'
Leno si připisuje první zákrok! A to velmi dobrý a důležitý zákrok! Obrana Arsenalu si vůbec nepohlídala El Arabiho, který si naběhl na míč za obranu a směřoval na branku sám. Jeho střela ale skončila právě jen na Lenovi.
18'
Pépé dostal parádní přihrávku za obranu. S míčem si seběhl k vápnu, kde se vyhnul brankáři. Stál před ním jen jeden obránce. Pépé mu míč prostřelil mezi nohama ve snaze najít Aubameyanga. Obránce hostů si míč srazil na svou branku, ale naštěstí pro Olympiakos trefil jen boční sí´t.
17'
Arsenal rozehrál rohový kop nakrátko. Pépé míč nasměroval k Smith-Roweovi, Ten ho pak vyměnil s Alnaním, jenže poté už opět přišla jen zpětná přihrávka do obrany.
16'
David Luiz zkusil poslat velmi dlouhý nákop na pravé křídlo pro Nicolase Pépého, který však míč nezpracoval dobře. Po zásahu soupeře ale vybojoval alespoň roh.
15'
patnáct minut hry je za námi. Zatím to tedy není žádná ofenzivní podívaná. Oba týmy se snaží protlačit na soupeřovu polovinu. Arsenal středem hřiště, Olympiakos nákopy za obranu. Nevychází to ale ani jednomu z mančaftů.
13'
K trestnému kopu z pozice vedle vápna se postavili dva hráči. Nakonec ho rozehrál Ceballos, a to centrem na penaltový puntík, kde však nenašel žádného ze spoluhráčů.
12'
Ba zasáhl při sprintu Tierneyho do krku a sudí okamžitě odpískal. Hlavní arbitr utkání Carlos del Cerro následně nařídil "přímák".
11'
Olympiakos to opět zkusil velmi dlouhým nákopem za obranu domácích po pravé straně hřiště. tam se ale nacházel pozorný Kieran Tierney, jenž míč odebral.
10'
Fortounis přesunul dlouhý míč na Masourase, který operoval na pravém křídle. Ten ho chtěl centrem vrátit do vápna, ale poslal ho jen na hlavu jednoho z hráčů Arsenalu.
9'
Bellerín musel sprintovat pro dlouhý nákop Olympiakosu až k vnější brankové čáře. Míč sice získal, ovšem následně ho poslal mimo hrací pochu.
8'
Gunners jsou na míči mnohem více, než jejich řecký protivník, ovšem nedostávají se na útočnou polovinu, maximálně jen kousíček za půlící čáru.
6'
Smith-Rowe i Sokratis jsou už na nohách. Oba budou muset ještě na další ošetření do zámezí. Smith-Rowe vypadá docela v pořádku, řecký hráč však znatelně kulhá.
5'
Bohužel to vypadá na delší ošetřování. A to u obou hráčů. Smith-Rowe sedí na pažitu, ale týmový doktor je u něj v plném zápřahu. Lékaři operují i u Sokratise, který zatím stále leží hlavou k trávníku.
4'
Sokratis se srazil se svým nedávným spoluhráčem, Emilem Smith-Rowem. Oba hráči padli k zemi a nyní to vypadá, že se bude muset ošetřovat.
3'
David Luiz si vyžádal míč a prošel s ním až za půlící čáru. Následně ho rozdal na záložníky svého týmu. Ti ho ale následně stáhli zpět do obrany.
2'
Utkání je již v plném proudu. Arsenal je na míči. Londýnští dnes oblékli klasické domácí červené dresy a k tomu bílé šortky. Hosté mají modrou variantu.
1'
První vzájemný zápas

Olympiakos – Arsenal 1:3

Branky: 58. El Arabi – 34. Odegaard (Partey), 79. Gabriel (Willian), 85. Alnaní (Gabriel).

Olympiakos FC: J. Sá – Lala, Papastathopoulos, M'Vila, Reabciuk (46. Holebas) – Masouras (86. Androutsos), M. Camara, Bouchalakis (C) – Valbuena (46. Fortunis), El Arabi (77. Kouka), Bruma (59. Randjelović).
Náhradníci: Karargyris, Tzolakis – Fortunis, Kouka, Androutsos, Dräger, Holebas, Sourlis, Randjelović, Ba.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, David Luiz, Gabriel, Tierney – Willian (82. Alnaní), Partey (55. D. Ceballos), Xhaka – Odegaard (82. Smith-Rowe), Aubameyang (C) (88. A. Lacazette), Saka (82. Pépé).
Náhradníci: Ryan, Hein – D. Ceballos, A. Lacazette, Holding, Soares, Pépé, Chambers, Marí, Alnaní, Smith-Rowe, Martinelli.
Olympiakos FC

Řecký tým je na tom přesně opačně, jelikož v lize se mu daří skvěle, jelikož ji vede. Olympiakos hrál původně Ligu mistrů, konkrétně skupinu C, kde bylo mimo jiné Porto nebo Manchester City. Řekové dokázali získat pouhé tři body, přesto jim to stačilo na třetí pozici a hru v evropských soutěžích i na jaře. Hned v prvním kole vyřazovacích bojů se Olympiakos utkal s Eindhovenem, který doma porazil 4:2, následně sice padl na hřišti nizozemského týmu, ale celkové skóre mu stačilo na postup.
Arsenal FC

Arsenalu se letos v Premier League, kde je až na desátém místě, vůbec nedaří, a tak se snaží napravit dojem alespoň v Evropské lize. v Evropské lize hrál ve skupině B, kde se stal jednoznačným vládcem. Gunners totiž vyhráli všech šest utkání, a tak jasně vyhráli skupinu před druhým Molde. Ve prvním kole vyřazovací fáze potkal Benficu, a že to nakonec byl boj postup! Arsenal v prvním zápase remizoval, ale doma svého soupeře přehrál těsně 3:2, i když to s ním nevypadalo chvíli vůbec dobře. Jako dalšího soka potkali Londýňané Olympiakos a v prvním utkání udělali velký krok k postupu, jelikož na hřišti soupeře vyhráli o tři branky.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání Evropské ligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Arsenalem a Olympiakosem. Výkop je naplánován na 18:55 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.