Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Rapid Vídeň - 3. prosince 2020   21:00

Arsenal
Arsenal
10' A. Lacazette  • 18' Marí (Nelson) • 44' Nketiah  • 66' Smith-Rowe (Maitland-Niles)
4:1
(3:0)
Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
48' Kitagawa
Arsenal
Rúnarsson – Soares, Mustafi (70. Chambers), Marí, Kolašinac, Maitland-Niles – Nelson (63. Willian), Pépé, Alnaní (63. D. Ceballos) – Nketiah (82. Balogun), A. Lacazette (C) (63. Smith-Rowe).
Rapid Vídeň
Strebinger – Sonnleitner, M. Hofmann (C) (46. Barać), Greiml – Arase, Demir, Schuster, Ritzmaier (66. Knasmüllner), Ullmann (46. Schick) – Kitagawa (66. Kara), Alar (78. Sulzbacher).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:9.
Je konec! Arsenal zvládl i pátý duel v základní skupině a vítězí nad Rapidem Vídeň 4:1. Domácí celek je po pěti duelech jediným týmem, který zatím neztratil ani bod. Domácí celek se dostal do vedení, když se krásnou střelou prosadil Alexandre Lacazette. O druhý zásah se po rohovém kopu postaral Pablo Marí. Tempo hry poté opadlo, ale Rapid se do šancí nedostával. Naopak v samotném závěru první půle udeřil Edward Nketiah. Krátce po změně stran sice snížil Koja Kitagawa, ale poslední slovo měl znovu Arsenal, když se na listinu střelců zapsal střídající Emile Smith-Rowe.
90+4'
90+3'
Balogun si v pokutovém území naběhl na centr z pravé strany a zakončoval placírkou ze skvělé pozice. Jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem!
90+2'
Dani Ceballos se dostal k míči na vlastní polovině, krásně si jej zpracoval a rozehrál na pravou stranu. Arsenal má čas na poslední útočný výpad.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Arsenal se v závěru utkání usadil v blízkosti pokutového území soupeře a kombinuje s míčem na kopačkách. Hosté už nemají mnoho sil na napadání akcí soupeře.
89'
Ani další rohový kop se Arsenalu zrovna nepovedl. Centrovaný míč tentokrát přiletěl jen na přední tyč, kde znovu zasáhla obrana Rapidu.
88'
Cédric Soares dostal přihrávku do pokutového území a pohotově vyslal prudký nákop na malé vápno. Obrana Rapidu už ale nechce inkasovat pátou branku. Bude to jen další roh.
87'
Nicolas Pépé si závěrečné minuty dnešního souboje opravdu užívá. Domácí kouzelník vyslal krásný centr na zadní tyč, odkud jej obránce raději odehrál na roh.
86'
Arsenal zahrával další rohový kop. Domácí stoper Mari si znovu naskočil na prudký centr, jenže povedenou hlavičkou umístil míč kousek nad břevno.
85'
Hra je přerušena! Hostující Demir zůstává ležet na trávníku a podle všeho jej trápí třísla. Hostující kouč už ale využil všechna střídání.
84'
Pépé tentokrát pobavil fanoušky fantastickým zpracováním a chtěl procedit přihrávku do šestnáctky. Obrana Rapidu si znovu věděla rady.
83'
Nicolas Pépé znovu dostal prostor na levé straně, nicméně jeho nepovedený centr levačkou zablokoval hned první hráč Rapidu v zeleném dresu.
82'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Folarin Balogun.
81'
Rozehrávky následného přímého kopu ze skvělé pozice se nakonec ujal Dani Ceballos, jehož technický pokus hostující brankář vytáhl na rohový kop!
80'
Sonnleitner zahrál rukou v blízkosti velkého vápna a vidí žlutou kartu.
79'
Richard Strebinger si dal pozor na přihrávku za obranu Rapidu, vystartoval ven z pokutového území a jednoduše napálil míč až do zámezí.
78'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Lukas Sulzbacher.
78'
Sead Kolašinac nabral rychlost na polovině hřiště, jenže přihrávkou na levou stranu zahnal Pépého do velmi těžké pozice. Rapid vybojoval vhazování.
77'
Willian se sice dostal do zakončení, jenže vzrušení před brankou Rapidu bylo zbytečné, jelikož asistent rozhodčího vymrštil praporek nad hlavu.
76'
Rúnar Rúnarsson se také zapojil do rozehrávky Arsenalu. Mladý brankář poslal míč na levou stranu a domácí celek se může vydat do dalšího útoku.
75'
Rapid si po delší době vybojoval alespoň rozehrávku rohového kopu. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, ale Greiml hlavou přestřelil.
74'
Mario Sonnleitner si dal na vlastní polovině pozor na vysoký nákop a před napadajícím Nketiahem odhlavičkoval míč zpátky na polovinu Arsenalu.
73'
Willian dostal prostor na pravé straně a vyslal prudký střílený centr na malé vápno. Pozorní obránci v zelených dresech balón odehráli ven ze šestnáctky.
72'
Yusuf Demir dostal přihrávku na polovinu Arsenalu, jenže prvním dotykem si míč předkopl jen do prostoru, kde nebyl nikdo v zeleném dresu Rapidu.
71'
Mateo Barać v souboji na vlastní polovině doslova zboural jednoho ze soupeřů. Fotbalisté hostujícího mužstva se prakticky nedostávají na polovinu Arsenalu.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Calum Chambers.
69'
Willian operoval s míčem na levé straně, kde obešel jednoho obránce, nicméně další zadák v zeleném dresu Rapidu před ním míč odkopl do bezpečí.
68'
Arsenal pokračuje v dobrém výkonu. Aktivní Nicolas Pépé se znovu tlačil do pokutového území, ale tentokrát získal pro londýnský celek jen rohový kop.
66'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se nakonec dočkal čtvrté branky! Artetovi nyní vyšlo střídání. Po špatné rozehrávce Rapidu našel Maitland-Niles přihrávkou před branku prostor, kam si naběhl EMILE SMITH-ROWE, který už měl snadnou práci!
66'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Koja Kitagawa, přichází Ercan Kara.
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Marcel Ritzmaier, přichází Christoph Knasmüllner.
65'
Willian se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce Arsenalu. Šikovný Brazilec si však netroufl do průnik do šestnáctky a raději našel Ceballose.
64'
Ceballos získal odražený míč na polovině soupeře, skvěle si jej přikryl hrudníkem a rozehrál na levou stranu. Následný centr nenašel nikoho v modrém.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Dani Ceballos.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Willian.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Emile Smith-Rowe.
63'
Arsenal zahrával další rohový kop. Vysoký centr směřoval na zadní tyč, jenže nikdo z hráčů ve velkém vápně se do zakončení nedostal.
62'
Mustafi za souboj v pokutovém území soupeře vidí žlutou kartu.
61'
Arsenal zahrával rohový kop. Ostrý centr se stáčel přímo do branky, ale domácí záložník Alnání se podle rozhodčího dopustil útočného faulu.
60'
Další obrovská šance Arsenalu! Pépé se v pokutovém území dostal k odraženému míči, jenže jeho projektil hostující brankář lehce tečoval mimo tři tyče!
59'
Alexandre Lacazette se v pokutovém území dostal k míči, rychle si jej připravil na pravačku, ale výborný Richard Strebinger jeho přízemní pokus vyrazil!
58'
Pablo Marí diriguje rozehrávku Arsenalu na polovině hřiště. Autor druhé branky domácího celku hledal Soarese, ale ten už dlouhou přihrávku nedohnal.
57'
Mateo Barać si na vlastní polovině dal dobrý pozor na napadající Nelsona a raději zakopl míč vysoko na tribunu. Domácí celek se tak může nastěhovat na polovinu Rapidu.
56'
Marcel Ritzmaier se při rozehrávce na vlastní polovině dostal pod tlak a musel si pomoci pouze odkopem do zámezí. Vhazovat bude londýnský klub.
55'
Nicolas Pépé táhl akci domácího Arsenalu středem hrací plochy. Poté se pokusil o průnikovou přihrávku na Nketiaha, ale ten se ke kolmici nedostal.
54'
Aktivní střelec branky Koja Kitagawa si udělal prostor na pravé straně a odcentroval před branku Arsenalu. Rúnar Rúnarsson jeho pobídku schoval do rukavic.
53'
Sead Kolašinac vhazoval na levé straně. Na jeho pobídku si naběhl Nketiah, ale od něj se míč odrazil zpátky do zámezí. Vhazovat bude Rapid.
52'
Na opačné straně se do útoku řítil Nicolas Pépé, jenže ten si podle rozhodčího nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
51'
Hostující celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Exekuce se ujal Demir, ale domácí brankář Rúnar Rúnarsson si ránu bez problémů pokryl.
50'
Rapid je vstřelenou brankou pořádně nabuzený! Zpoza velkého vápna to nyní levačkou vyzkoušel střídající Schick, jehož rána prolétla nad břevnem.
48'
Rapid právě vstřelil branku!
Neskutečná branka Rapidu! Hosté teď míč do sítě doslova dokopali za každou cenu! Kelvin Arase se ve vápně dostal ke střele, jenže tu zablokoval obránce. Arase neproměnil ani dorážku. Míč se však odrazil do prostoru, kde byl KOJA KITAGAWA, jehož dorážka už cestu do sítě našla!
47'
Arsenal hned v úvodu druhého poločasu vyrazil do blízkosti velkého vápna. Domácí celek zakombinoval na levé straně, ale nikdo v modrém neodcentroval.
46'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Maximilian Hofmann, přichází Mateo Barać.
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Maximilian Ullmann, přichází Thorsten Schick.
46'
První poločas končí! Favorizovaný Arsenal zvládl první půli s velkým přehledem. Domácí celek se dostal do vedení, když se krásnou střelou prosadil Alexandre Lacazette. O druhý zásah se po rohovém kopu postaral Pablo Marí. Tempo hry poté opadlo, ale Rapid se do šancí nedostával. Naopak v samotném závěru první půle udeřil Edward Nketiah. Do kabin se proto odchází za stavu 3:0.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta!
44'
Arsenal ještě před poločasovou přestávkou udeřil třetí brankou! Lacazette překvapil obranu průnikovou přihrávkou. Arsenal poté předvedl krásnou a rychlou kombinaci, kterou na druhý pokus zakončil EDWARD NKETIAH!
44'
Také Rapid si krátce před přestávkou vyzkoušel rozehrávku přímého kopu v blízkosti pokutového území. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale Marí míč přizvedl do bezpečí.
43'
Také domácí Egypťan Alnaní předvedl ostrý zákrok, za který vidí žlutou kartu.
42'
Arsenal následně zahrával přímý kop na polovině Rapidu. Nicolas Pépé tentokrát vyslal příliš krátký centr, se kterým si na hranici velkého vápna poradil obránce.
41'
Také potrestaný Maximilian Ullmann však odchází za postranní čáru, kde bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda se vrátí zpátky na hrací plochu.
40'
Alexandre Lacazette zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat i ve druhé půli.
39'
Maximilian Ullmann se na polovině hřiště projevil ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.
38'
Maximilian Ullmann vhazoval na levé straně hrací plochy, jenže jeho pobídka skončila u prvního hráče v modrém dresu domácího Arsenalu.
37'
Koja Kitagawa dostal fantastickou přihrávku do běhu na polovinu Arsenalu, jenže výborně hrající Soares se s ním stačil vrátit a odehrál míč na rohový kop.
36'
Rúnar Rúnarsson vyslal vysoký nákop na polovinu hrací plochy, jenže tam se k míči nedostal nikdo v modrém dresu domácího Arsenalu. Tempo hry hodně opadlo.
35'
Ainsley Maitland-Niles zvládl sprinterský souboj na levé straně a pustil míč do zámezí. Arsenal může rozjet další akci od své vlastní svatyně.
34'
Muhammad Alnaní si v dalším souboji na vlastní polovině pomohl loktem a poslal hostujícího Demira na trávník. Sudí měl střet před očima a odpískal přímý kop pro Rapid.
33'
Rapidu se v posledních minutách podařilo rozkouskovat hru domácího Arsenalu. Rakouský celek se vůbec nebojí pomoci si odkopem míče do zámezí.
32'
Leo Greiml dostal prostor na levé straně, potáhl míč na polovinu Arsenalu, jenže následně vymyslel hodně nepřesnou přihrávku.
31'
Nicolas Pépé se po další krásné akci Arsenalu dostal do pokutového území, jenže se u něj na poslední chvíli zjevil obránce, který jeho pokus přizvedl na roh.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního střetnutí a zatím sledujeme jednoznačný zápas. Domácí Arsenal se rychle dostal do vedení a od té doby prakticky kontroluje dění na hřišti.
29'
Muhammad Alnaní sice podklouzl na vlastní polovině, ale okamžitě zabral a zvedl se zpátky na nohy. Egyptský fotbalista následně rozehrál na levou stranu.
28'
Cédric Soares se po krásné kombinaci zjevil sám na pravé straně, zpětnou přihrávkou poslal míč na hranici velkého vápna, ale Lacazette krásnou střelou jen orazítkoval tyč!
27'
Rúnar Rúnarsson se musel znovu ujmout rozehrávky domácího celku. Jeho nákop se snesl na polovinu Rapidu, kde v soubojích uspěli hráči v zeleném.
26'
Soares dostal přihrávku na pravou stranu, kde si pokryl míč a nechal se faulovat. Arsenal tak může kombinovat s míčem na kopačkách.
25'
Pablo Marí zvládl defenzivní střet na polovině hřiště a před napadajícím soupeřem odkopl míč vysoko na tribunu. Vhazovat bude hostující Rapid.
24'
Shkodran Mustafi si na vlastní polovině pokryl odražený míč a před napadajícím Alarem si pomohl malou domů. Také brankář Rúnar Rúnarsson ukázal, že umí hrát nohama.
23'
Edward Nketiah si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, tělem si pokryl míč a rozehrál na levou stranu. Arsenal bez problémů hraje s míčem na kopačkách.
22'
Pablo Marí se v pokutovém území dostal k dalšímu centru z levé strany, jenže jeho další zakončení skončilo v rukavicích připraveného brankáře.
21'
Soares je v úvodních minutách dnešního souboje hodně aktivní. Domácí obránce znovu kouzlil na pravé straně, jenže si raději pomohl přenesením hry na Mustafiho.
20'
Cédric Soares potáhl míč vpřed po pravé straně a odcentroval do pokutového území. Na jeho vysokou pobídku si však nenaběhl nikdo v modrém.
18'
Domácí celek rychle přidává i druhý zásah! Arsenal zahrával rohový kop. Na krásný centr si na malém vápně naskočil PABLO MARÍ a krásnou hlavičkou uklidil míč k zadní tyči!
17'
Stopeři Arsenalu znovu uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu domácího celku se však nehlásí o přihrávku.
16'
Shkodran Mustafi dostal přihrávku na pravou stranu, odkud chtěl najít rozběhnutého Pépého, jenže rychlonohý fotbalista Arsenalu se k míči vůbec nedostal.
15'
Cédric Soares prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, kde si jej přehodil na levačku, jenže místo centru do pokutového území zvolil přihrávku na obránce.
14'
Arsenal zahrával další rohový kop. Do vápna se prosmýkl Nicolas Pépé, na jehož centr si ještě naběhl Mustafi, jenže rybičkou minul levou tyč hostující branky!
13'
Rapid se v posledních minutách prakticky nedostává k míči. Londýnský celek ukazuje, že i přes špatnou formu v domácí soutěži hraje v Evropě opravdu skvěle.
12'
Domácí celek pokračuje v aktivním vstupu do dnešního souboje. Arsenal se velmi rychle znovu usadil na polovině soupeře a hledá si cestičku do zakončení.
10'
Arsenal se velmi brzy dostává do vedení! ALEXANDRE LACAZETTE si vzal míč daleko od pokutového území, připravil si jej na pravačku a dalekonosnou střelou otevřel skóre dnešního duelu!
9'
Ainsley Maitland-Niles si naběhl na přihrávku mezi obránce na levé straně a pohotově vracel míč do vápna. Hofmann balón ve skluzu odehrál na rohový kop.
8'
Ainsley Maitland-Niles krásně přenesl hru na levé křídlo, kde byl Lacazette, jenže francouzský fotbalista už nedokázal odcentrovat do pokutového území.
7'
Alexandre Lacazette uspěl v hlavičkovém souboji na polovině Rapidu Vídeň, jenže v těžké pozici prodloužil míč jen za sebe, kde kralovali hráči Rapidu.
6'
Shkodran Mustafi se také musel zapojit do rozehrávky Arsenalu na vlastní polovině. Domácí obránce přihrál na polovinu soupeře, ale tam nebyl nikdo v modrém.
5'
Ainsley Maitland-Niles dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně se s míčem otočil a rozehrál na pravou stranu. Jeho pobídka byla příliš dlouhá.
4'
Cédric Soares si tentokrát splnil také své defenzivní povinnosti. Krajní obránce Arsenalu před dobíhajícím soupeřem odkopl míč daleko do zámezí.
3'
Také domácí brankář si poprvé v utkání musel sáhnout na míč. Rúnar Rúnarsson se bez problémů zapojil do rozehrávky Arsenalu a našel Soarese.
2'
Richard Strebinger se musel zapojit do rozehrávky Rapidu Vídeň. Hostující brankář následně nakopl míč na polovinu Arsenalu, ale jeho pobídka byla moc dlouhá.
1'
Rakouský celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. I na stadion v Londýně se dnes mohli vrátit alespoň někteří fanoušci.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Arsenal bude hrát v modrém, zatímco Rapid oblékne zelenou sadu.

Arsenal FC: Rúnarsson – Soares, Mustafi, Marí, Kolašinac, Maitland-Niles – Nelson, Pépé, Alnaní – Nketiah, A. Lacazette (C).
Náhradníci: Leno, Macey – Azeez, Balogun, D. Ceballos, Holding, Chambers, Saka, Smith-Rowe, Tierney, Willian, Willock.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Sonnleitner, M. Hofmann (C), Greiml – Arase, Demir, Schuster, Ritzmaier, Ullmann – Kitagawa, Alar.
Náhradníci: Gartler, Hedl – Barać, Grahovać, Ibrahimoglu, Kara, Knasmüllner, Schick, Stojković, Sulzbacher..
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali hned v prvním kole. Arsenal v Rakousku zvítězil 2:1.
Arsenal FC

Domácí Arsenal odehrál čtyři zápasy a vybojoval v nich všech dvanáct bodů. S tímto ziskem je Arsenal na čele tabulky a má jistý postup do další fáze. V Evropské lize má Arsenal skvělé skóre 2:1. V domácí soutěži je to naopak velká bída. Arsenal o víkendu doma prohrál 1:2 s Wolves a zažívá vůbec nejhorší vstup do Premier League. Po deseti kolech je Artetův celek až čtrnáctý.
SK Rapid Vídeň

Hostující Rapid zatím bojuje o postup do jarní fáze Evropské ligy. Rakouský celek odehrál čtyři zápasy a vybojoval v nich šest bodů. S tímto ziskem zatím drží třetí pozici za Molde. V posledním utkání ve skupině odehrál Rapid výborný duel na půdě Dundalku a zvítězil výsledkem 3:1. O víkendu navíc ve vídeňském derby remizoval 1:1 s Austrií.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Arsenalem a Rapidem Vídeň. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.